Da li je Jahve uopšte bio Bog?

Na kraju krajeva , nas mozak cine svest , i podsvesni deo. Verujem da je podsvest uvek povezana sa Stvoriteljem , A svest namerno ostavljena da veruje da je celina sama za sebe, da bi mogla da ima istinskije iskustvo zivota , i svih tobogana koje zivot sa sobom nosi. Da li u tom slucaju zaista ima mesta pomisli da je stvoritelj zaboravio da nam kaze bilo sta? I da trebaju advokati? Ali , ako ste vec krenuli da iskopavate jamu ispod sebe , hajde , nije problem. Polomice vas advokati.
Meni nije potreban advokata osim Isusa Hrista.
Između Boga i mene samo Hrist stoji i niko više.

Sve ostale koji dele moje mišljenje i srcem zastupaju ideologiju Pisma, smatram braćom.
Niti sam ja veći od njih, niti oni od mene...isti smo...

E sad ako gazim ono što je Hrist od Oca doneo, neće mi ni Hrist pomoći. Jer ako savest kališ, ona peče i kaže da nešto ne valja...ti to jasno vidiš i bez advokata i bez sudije.
E onda si sudija sam sebi i to je ta jama ispod tebe...o kojoj govoriš...
 
Deda Stojane , nemojte bas tako. Evo recimo da je moj prapradeda silom okolnosti da bi sacuvao glavu prihvatio Islam, i nakon toga i njegov sin, zbog uticaja oca ucinio isto. A kad se unuk rodio vec mu je bilo sasvim normalno da bude Musliman. To bi bio moj , navodno, moj deda. I sad recimo i moj otac po inerciji bude Musliman. Evo , dolazi na mene red...da li ja mogu i treba da proverim recimo autenticnost Kurana , ili bolje da to ne cinim da mi ne bi neko rekao "isto ogledalo svepameti" ? Pa kako kazete za Kuran, bez uvrede , isto vazi i za Sveto Pismo. Jer i za njih je njihov Kuran Sveto Pismo. Da li ja zbog odluke mog prapradede treba da idem istim stopama?
Kao sto rekoh
 
Stari zavet isaija odnosi se na jahvu

. Погледајте у мене, и спашћете се сви крајеви земаљски; јер сам ја Бог, и нема другог.



23. Собом се заклех; изађе из уста мојих реч праведна, и неће се порећи, да ће им се поклонити свако колено, и заклињати се сваки језик,

Novi zavet rec je o isusu
Зато и Бог Њега повиси, и дарова Му име које је веће од сваког имена.



10. Да се у име Исусово поклони свако колено оних који су на небу и на земљи и под земљом;



11. И сваки језик да призна да је Господ Исус Христос на славу Бога Оца.

Kome ce se pokloniti svako koleno na nebu i zemlji prvom.ili drugom.bogu.Ili ces oba proglasiti laznim.ili je u pitanju isti gospod
A moze i ovo.neko da istumaci.Drugi je lazan tj isus a prvi bog je istinit jer prvi tekst je original a ovaj drugi kopiran tekst iz starog zaveta.
 
Artenum sto ponavlja iz sata u sat iz dana u dan iz godine u godinu je moral etika koju uvodi Jehova u Izrael.
Ne moze biti tacnije.
Tko se opire tome?
Pa Elovci Kananci orgijaši razbludni sinovi bika koji zderu uz to mesinu.
Jehova je svetac koji je htio formirati zajednicu svetih po uzoru na andjele.
To je sasvim normalan tjek da tako bude u to vrijeme.
 
El je Svevišnji Bik oplodjač shevac bez limita dok nije Jahve došao i uveo red i osnovao zajednicu svetaca.
144000 tih svetaca djevaca Izraela su svjetlilo svjeta i zahvalimo im jer mi smo takvi kakvi jesmo bez njih ne bismo izgleda bili spaseni.
A sto mi radimo ? Te svece Izraelske klevećemo urnišemo sataniziramo.
 
Ne znamo mi je li slagao Mojsija. Ali ako nije, onda slagao pretke. Stara narodna je tacna:

Ko laze (nesto krije jer), taj vara (za licni interes), a ko vara taj krade, a ko krade taj ubija. Samo ovo zadnje je zabranjeno.
34Jerusalime, Jerusalime, ti što ubijaš proroke i kamenuješ one koji su poslani k tebi, koliko puta sam hteo da skupim tvoju decu, kao što kvočka skuplja svoje piliće pod krila, ali vi niste hteli. https://www.bible.com/bible/1969/LUK.13.NSPL

prosto je nemoguce da je to ta ista osoba JESHA i JEHVE
ako biblijski pisac pokazuje da su ipak i pre Mojsija znali za ime tog boga-ratnika, sa njegovom druzbenicom ashtartom/asterom, onda je moguce da mu je namerno namesteno da je lazov, da se napravi otklon od njega;' ili je Mojsiju otkrio svoje "ime", ili su ga i praoci znali, i ono se zazivalo jos od Seta

kako je moguce da se "zaboravi" pravilan izgovor JHVH? Sustina je da se ta dva pravca ELOHIZAM I JAHVIZAM ne mogu pomiriti, kao dijalekticko jedinstvo i borba suprotnosti, kao gnosticki dualizmi, kao...2 izvestaja o Stvaranju...

kada Isus vapije ELI, ELI, umesto JAHU, JAHU, on takodje jasno pravi otklon od jahvizma, a upucuje nas na elohizam, Svevisenjeg, El-Eljona, kao Boga Oca nebeskog, dok jahvu ostavljamo izraelu ciji je on nacionalni osvajacki bog, pa koliko uspe da zaposedne dok se i oni ne obrate na kraju sveta, i pricepe kao rodjena grana, jevreji
 
Poslednja izmena:
Svakako da jeste ali s obzirom da je bio aktuelan pre skoro četri hiljade godina stepen razotkrivenosti je na mnogo manjem nivou nego danas. Što je veći stepen razotkrivenosti Boga to je jasnija razlika između dobra i zla. Vraćanjem u prošlost stvara se ne jasnija slika o Bogu a time se smanjuje razlika između dobra i zla.
 
Poslednja izmena:
Da li je on uopšte Bog ako postoji višnji koji mu kao svom sinu daje Jevreje u nasledstvo?

Ponovljeni zakon 32,8Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova:
Ponovljeni zakon 32,9tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.


ili ipak nije reč o Tvorcu svemira nego o vanzemaljskom entitetu jednom od Elohima koji je dobio na upravljanje Jevreje kao narod?
pa vidiš da nije tvorac nego neki nestašni sin višnjeg koji se ufuljao i među hrišćane
 
pa vidiš da nije tvorac nego neki nestašni sin višnjeg koji se ufuljao i među hrišćane
Tvorac može da bude svako kad to shvatimo onda će biti jasnija slika. Taj nestašni sin se raspravljao oko Mojsijevog tela što upućuje da je bio aktivan u tim događajima. Osim toga kojekakvi znaci i čudesa kako je opisano su svojstveni baš za tog nestašnog heruvima. Ne treba generalizovati da je sve crno ili belo već da je još dosta ne razjašnjeno .
 
Tvorac može da bude svako kad to shvatimo onda će biti jasnija slika. Taj nestašni sin se raspravljao oko Mojsijevog tela što upućuje da je bio aktivan u tim događajima. Osim toga kojekakvi znaci i čudesa kako je opisano su svojstveni baš za tog nestašnog heruvima. Ne treba generalizovati da je sve crno ili belo već da je još dosta ne razjašnjeno .
nije heruvim u pitanju nego vanzemaljac po svoj prilici...El ili višnji im je bio rodonačelik dinastije vanzemaljskih krajeva...a Jahve je jedan od njegovih sinova i on je dobio kao svoj deo Jakova i njegove potomke u nasledstvo....
 

Back
Top