Da li je Isus Bog?

Прво Исус никада није постјао.

Дргуо Бог није јер је Његов Син ако је његов син онда не може бити Бог.

Isus je postojao i oko toga nema mnogo dilema tragove i tvrdnje o njegovom o postojanju Isusa možemo naći kod rimskih istoričara...za koje možemo reći sve samo ne da su imali razloge za da lažu u korist Isusa. A priče o njegovim čudima to je već druga priča o njima možemo govoriti da od ljudi zahteva da veruju da su se u tim čudima privremeno suspendovali prirodni zakoni. Ja lično ne verujem u to ali to je druga priča i o tome se može raspravljati. A drugo kod hrišćana vlada sveto trojstvo...koje govori da je Bog savršeno biće koje je sastavljeno od Oca, sina i svetoga duha...Dosta teško racionalno shvatiti to da je nešto sastavljeno od tri osobe ali tako je.
 
Isus je postojao i oko toga nema mnogo dilema tragove i tvrdnje o njegovom o postojanju Isusa možemo naći kod rimskih istoričara...za koje možemo reći sve samo ne da su imali razloge za da lažu u korist Isusa. A priče o njegovim čudima to je već druga priča o njima možemo govoriti da od ljudi zahteva da veruju da su se u tim čudima privremeno suspendovali prirodni zakoni. Ja lično ne verujem u to ali to je druga priča i o tome se može raspravljati. A drugo kod hrišćana vlada sveto trojstvo...koje govori da je Bog savršeno biće koje je sastavljeno od Oca, sina i svetoga duha...Dosta teško racionalno shvatiti to da je nešto sastavljeno od tri osobe ali tako je.

О хришћанској секти бавили су се римски историчари, али не о самом лику Исуса Христа кога није није ни видео. Прве приче оњему имамо тек 70 година касније о наводним догађајима мислим на умирање на крсту и васкрснуће у дбоа Понтија Пилата. Али наравно да би лаж и превара биле уверљивије о томе како је Исус постојао убачене су историјске личност. Иначе Исус Христ је метафора за Божје Спасење. Помиње се и у старом завету Јашуа и Месиах, То је требало да буде спасење од Бога коме су се Јевреји надали.

Иначе сам лик Исуса Христа је чист плагијат и копија бога Хоруса.
 
О хришћанској секти бавили су се римски историчари, али не о самом лику Исуса Христа кога није није ни видео. Прве приче оњему имамо тек 70 година касније о наводним догађајима мислим на умирање на крсту и васкрснуће у дбоа Понтија Пилата. Али наравно да би лаж и превара биле уверљивије о томе како је Исус постојао убачене су историјске личност. Иначе Исус Христ је метафора за Божје Спасење. Помиње се и у старом завету Јашуа и Месиах, То је требало да буде спасење од Бога коме су се Јевреји надали.

Иначе сам лик Исуса Христа је чист плагијат и копија бога Хоруса.

Nije tačno Josif Flavije ga pominje, Talmud ga pominje, ali svi oni kao lažnog proroka i čarobnjaka. Drugo ne bi se Hrišćanstvo tako brzo proširilo da je laž njegovo postojanje, To ne možeš tvrditi da je naknadno ubačeno jer za to nemaš dokaze možda jeste možda nije laž. Moramo se držatu dokaza koje trenutno imamo. Čak i najveći ateisti ne spore njegovo postojanje (Dawkins, Haris, pokojni Hičens) spore njegova čuda kao i ja ali postojanje ne mogu bez dokaza koji bi to potvrdili. Kakva kopija Horusa on je bio bog rata i lova ako se ne varam...To što ima zajedničke elemente o tome da je imao moć i da je navodno oživeo Ozirisa po mitologiji, to ne znači ništa. Jer su gotovo svi bogovi imaju na ovaj ili na onaj način natprirodne moći, od bestelesne oplodnje, oživljavanja mrtvih itd...
 
Nije tačno Josif Flavije ga pominje, Talmud ga pominje, ali svi oni kao lažnog proroka i čarobnjaka. Drugo ne bi se Hrišćanstvo tako brzo proširilo da je laž njegovo postojanje, To ne možeš tvrditi da je naknadno ubačeno jer za to nemaš dokaze možda jeste možda nije laž. Moramo se držatu dokaza koje trenutno imamo. Čak i najveći ateisti ne spore njegovo postojanje (Dawkins, Haris, pokojni Hičens) spore njegova čuda kao i ja ali postojanje ne mogu bez dokaza koji bi to potvrdili. Kakva kopija Horusa on je bio bog rata i lova ako se ne varam...To što ima zajedničke elemente o tome da je imao moć i da je navodno oživeo Ozirisa po mitologiji, to ne znači ništa. Jer su gotovo svi bogovi imaju na ovaj ili na onaj način natprirodne moći, od bestelesne oplodnje, oživljavanja mrtvih itd...

Сви они имају информације о Христу чији извори долазе од самих хришћана. Никада га ниједан римљанин није видео, осим онога Лонгина који му је наводно пробио ребро копље. И све те информације датирају већ у фазама када је хришћанство почело да се шири. Најмлађи извор је Флавијев од 37 године А.Д, али и он је добио извор о постојању Исуса Христа од хришћана.
 
Сви они имају информације о Христу чији извори долазе од самих хришћана. Никада га ниједан римљанин није видео, осим онога Лонгина који му је наводно пробио ребро копље. И све те информације датирају већ у фазама када је хришћанство почело да се шири. Најмлађи извор је Флавијев од 37 године А.Д, али и он је добио извор о постојању Исуса Христа од хришћана.

I dalje se ne slažem sa tobom zar svi ti istoričari koji govore o Isusu u to vreme ne bi rekli sledeću stvar: Imamo nepotvrđene informacije od njegovih sledbenika da postoji tamo neki Isus koji propoveda novu religiju, govori da je on mesija, koji je bio razapet na krstu i koji je vaskrsnuo. Pogotovo zbog negativnog konteksta koji su sami jevreji i rimljani imali prema hrišćanstvu. Ne oni decidirano tvrde da postoji Isus bez dvoumljenja. A odakle tebi informacije da su oni svoje izvore o postojanju Isusa dobili od samih hrišćana. I imaš li nekakav dokaz, izvor ili bilo šta da potkrepiš svoje tvrdnje ili se sve svodi na ja tako kažem. Ako je to gore samo tvoje mišljenje onda bi bilo lepo i da to napišeš, a ne ovako stvari postavljaš kao činjenicu. Da se razumemo i ja ne verujem u njegova čuda, ali za postojanje trenutno svi podaci govore u korist toga da je on postojao. Voleo bih da psotaviš neki izvor ili link da vidimo možda ima i argumentacije koja govori u korist toga da nije postojao.
 
I dalje se ne slažem sa tobom zar svi ti istoričari koji govore o Isusu u to vreme ne bi rekli sledeću stvar: Imamo nepotvrđene informacije od njegovih sledbenika da postoji tamo neki Isus koji propoveda novu religiju, govori da je on mesija, koji je bio razapet na krstu i koji je vaskrsnuo. Pogotovo zbog negativnog konteksta koji su sami jevreji i rimljani imali prema hrišćanstvu. Ne oni decidirano tvrde da postoji Isus bez dvoumljenja. A odakle tebi informacije da su oni svoje izvore o postojanju Isusa dobili od samih hrišćana. I imaš li nekakav dokaz, izvor ili bilo šta da potkrepiš svoje tvrdnje ili se sve svodi na ja tako kažem. Ako je to gore samo tvoje mišljenje onda bi bilo lepo i da to napišeš, a ne ovako stvari postavljaš kao činjenicu. Da se razumemo i ja ne verujem u njegova čuda, ali za postojanje trenutno svi podaci govore u korist toga da je on postojao. Voleo bih da psotaviš neki izvor ili link da vidimo možda ima i argumentacije koja govori u korist toga da nije postojao.

Сада само погледај временска раздобља па ћеш и сам видети да нико од њих никада није видео Исуса уживо нити је причао са њим.

http://www.pravoslavlje.net/index.php?title=Не-хришћански_извори_о_Христу

Аи да је којим случајем заиста постојаи никако не бих прихватио њега ни његова неприродна учења која су још и контрадикторна.
 
Сада само погледај временска раздобља па ћеш и сам видети да нико од њих никада није видео Исуса уживо нити је причао са њим.

http://www.pravoslavlje.net/index.php?title=Не-хришћански_извори_о_Христу

Аи да је којим случајем заиста постојаи никако не бих прихватио њега ни његова неприродна учења која су још и контрадикторна.

Ja nisam ni rekao da je iko od njih video i uzivo pričao sa njim pažljivo čitaj šta sam rekao. Ja sam rekao da kada se ide logikom i interesima koji su ti istoričari imali njima bi čak bilo u interesu da tvrde da on nije ni postojao, već da je to mit. Uzimajući u obzir kakva su imena u istoriji imali istoričari kao što su Josif Flavije, Tacit...usudio bih se da kažem da ne bi tako lako objavljivali podatke, koje govore o tome da se pojavio navodni mesija, za kojeg čak i oni tvrde da je bio mudar, da je bio moralan, da ga je na krst osudio Pontije Pilat...da je bio čarobnjak odn da se služio magijom itd. O čudima se možemo složiti, o učenjima možemo razgovarati.
 
Ja nisam ni rekao da je iko od njih video i uzivo pričao sa njim pažljivo čitaj šta sam rekao. Ja sam rekao da kada se ide logikom i interesima koji su ti istoričari imali njima bi čak bilo u interesu da tvrde da on nije ni postojao, već da je to mit. Uzimajući u obzir kakva su imena u istoriji imali istoričari kao što su Josif Flavije, Tacit...usudio bih se da kažem da ne bi tako lako objavljivali podatke, koje govore o tome da se pojavio navodni mesija, za kojeg čak i oni tvrde da je bio mudar, da je bio moralan, da ga je na krst osudio Pontije Pilat...da je bio čarobnjak odn da se služio magijom itd. O čudima se možemo složiti, o učenjima možemo razgovarati.

Понтије Пилат је постојао и убачен је у причу да би превара о Исусу деловала уверљивија, а да су се чуда дешавала па то би било записано и убачено у историјске уџбенике. Та наводна чуда чинио је бог Хорус који је такође био божји син. Свето тројство је узето од Египатске религје Озирис, Изис, Хорус и додато је као три лиц Бога.

Ако не верујеш сам испитај са стране.

 
Понтије Пилат је постојао и убачен је у причу да би превара о Исусу деловала уверљивија, а да су се чуда дешавала па то би било записано и убачено у историјске уџбенике. Та наводна чуда чинио је бог Хорус који је такође био божји син. Свето тројство је узето од Египатске религје Озирис, Изис, Хорус и додато је као три лиц Бога.

Ако не верујеш сам испитај са стране.



Drugo sveto trojstvo je mnogo drukčije nego kod Egipćana ali da bi zašli u to morali bi da idemo mngo dublje u teologiju. Treće i najvažnije da slažem se sa tobom da hrišćanstvo kao i gotovo sve monoteističke religije vuku na neki način poreklo od egipatske religije. I još da dodam ta čuda svi bogovi su ih radili od egipatskih, grčkih, rimskih itd od bezgrešnog začeća, dizanja iz mrtvih da ne nabrajam. Tako da ja zbog toga smatram ta čuda neosnovan ajer za njih ne postoji ama nijedan dokaz. I ja o tome uopšte i ne govorim.
 
DA LI IMA SLICNOSTI SA DELOM ISUSA HRISTA, KAKO LAZE CAJT GEIST:

Citat Original postavio _Krang_

Horus iz Egipta :

rođen 25.12. - kako je neko izveo ovaj datum ? prvo Egipat ima 3 godisnja doba - Ahet, Peret i Shemu koji su bazirani na plavljenju Nila. Ahet je plavljenje Nila - posto znamo da Nil plavi u periodu Avgust/ rani Septembar mozemo uporedno pratiti nas i staroegipatski kalendar . A kada ispratimo do kraja vidimo da Horus nije rodjen 25 decembra...postoji datum kada je Horus rodjen a to nije decembar mesec, a kamoli 25.12


I nije rodjen u pecini vec u mocvari.


A sto se tice mita o Osirsu gde je opisano Horusovo rodjenje,
Osirisa je Set raskomadao u 14 delova koje je Set sakrio sirom Egipta s' tim sto je Set njegov penis bacio u reku. Kada Izida sastavi Ozirisa magijskim radnjama mu je napravila nov penis i tada se oni kresu i Horus Osvetnik se radja. Da li je to devica ? Ne.


- Zvezda sa Istoka - na koju se zvezdu tacno misli ?

Sunce ? Ne, Horus nije Sunce, Sunce je Re, Horus je horizont po kome putuje Re gde je Sunce(Re) Horusovo oko. Na koju se onda to zvezdu sa istoka misli? Mozda na Sopdet odnosno Sirijus? Ne, zao mi je ona nije bila tu prisutna.


- Tri Kralja ? Tri mudraca ?Koja tri kralja su vezana za Horusa ?
Izida ga je rodila u najvecoj tajnosti plaseci se da je Set ne otkrije. Prisutna je bila samo Neftis koja je babcila pri Horusovom rodjenju.


-Kada je to Horus bio popularan pod imenom Iusa?
Izvor ? Da nije mozda Ihy ? Ihy nije Horus, vec sin Hatora i Horus a vi se odlucite da li je Ihy(Isus, jel ? ) Horus ili sin Horusov. Ili mislite na "Hor-sa-ese ili Har-si-ese" sto znaci ''Horus, sin Izidin". Dakle ESE je Izida a ne Isus.

-put, istina, jagnje bozije,MESIJA()....bla,bla,bla. Horus nije nazivan tako.
On je nazivan Hor-nedj-atef sto znac ''Horus, spasioc svog oca'', ''Onaj koji okruzuje dve zemlje(gospodar dveju zemalja, gornji i donji Egipat)'' , ''Horus ujedinitelj(takodje se misli na ujedinjenje G. i D. Egipta, pogledati Narmerovu paletu ) "Cuvar Istocne granice",Hor-akheti "Horus Horizonta" ,"Horus osvetnik". Nikakva jagnjad , niti put niti istina....

- Horus nije bog materijalizovan u coveku. Horus je Bog a ne covek.



-Na kojoj gori je on to drzao besedu i kome ?
Netacno.


- sin božji, božja svetlost - naravno da je sin bozji pa i svetlost(sunceva) u kontextu Re - Harahtija . Medjutim on se nikada tako ne naziva u Egiptu


- Nije dozivljavao nikakve transfiguracije, rodjen je kao Bog od bozanskog oca i bozanske majke. Jos gluposti.


- Nisu jedno. Horus je Horus a Oziris je Oziris.

Mozda ste tu pomesali nesto sa kultom Faraona gde je on na zemlji Horus a posle smrti Oziris ? Ko ce ga znati.


- Izlaganje u Hramu pred sirokim auditorijumom svestenika ? Kada ? Kako ?

Bog da se pojavi pred masom svestenika i jos da ih on tako "odusevi" svojim izlaganjem. Halo bre, svestenici su tu zbog Horusa a ne Horus zbog njih....kakve su to nebuloze ? To se nikada nije desilo.

-Kojih bre 18 godina Horusa nije bilo?

] Horus je tu od rodjenja do kraja, nigde se on nije gubio, niti se vracao pa bivao prociscen a kamoli u reci Jordan( Koj ce Q Horus u Sirio-palestinskoj oblasti ), da je ciscen bio bi ciscen u Nilu kao sto je i bila praksa u Egiptu...i to nije KRSTENJE vec nesto posve drugo.

[ANUP - odnosno Anubis je egipatski bog - kako BOG moze biti ubijen od strane VLASTELINA.
Bogami , ovo je prevrsilo svaku meru.


- 12 učenika? Horus je imao cetiri ucenika. Hapi, Kebehsenuf, Imset i Duamutef.

- izvodio je čuda - jeste, kao i svi bogovi bilo cijeg panteona.
Samo nije dizao nikakvog Lazarusa ili El - Azarusa iz mrtvih. Takav lik se ne pominje nigde u Egiptu.

- Horusa ne indentifikuju sa krizom.

Mada ok, pojavio se u vreme krize kada je Set divljao Egiptom.

-Horus ne donosi nikakav mac.
Nadji mi neki prikaz Horusa gde drzi mac...u stvari nemoj da se trudis, takva predstava Horusa ne postoji niti je on ikada nazivan kao ''onaj koji donosi mac'' niti se on spominje u kontextu sa macem.

-Horus nije dosao da ispuni zakon.
On to nigde ne tvrdi, doduse dosao je da sprovede MAAT bozanski princip kada se nameracio da ubije Seta ali to se podrazumeva, Horus to ne kaze a i Isus nije dosao da ubije nikog.

razapet na krst (ili mučenički stub) - ne, Horus nikada nije doziveo tako nesto.

-Horus nikada nije bio razapet.

- bio mrtav 3 dana - nikada.
U jednom incidentu Horus gde je Horus bio najblizi smrti, on se povredio i otpali su mu odredjeni delovi tela. Sobek ga je sastavio na molbu Izide , istog dana.

- uskrsnuo nakon toga -
pa moze se reci da je hmmm...uskrsnuo posle tog incidenta ako se tako nekom vise svidja. Ipak, on je izlecen magijskim radnjama boga Sobeka tako da ne postoji nikakva slicnost sa Isusom.

- Nakon sto Faraon (koji se na zemlji indentifikuje sa Horusom) umre, on se usinje na nebo i postaje Oziris(indentifikuje se sa njim). Opet greska.

http://forum.krstarica.com/showpost....1&postcount=72

-----------------------------------------------------------
 
A ovde imate ko je i kako Bog i sta.

http://biblija.serbianforum.info/t25-biblijsko-trojstvo

A ovde jos dodtana vazna objasnjenja:

http://biblija.serbianforum.info/t1...kolektiv-5-mojsijeva-64-reci-echad-yachid-hen

A ovde imate isusa kao JHVH koji je postojao pre utelovljenja kroz mariju.

Isus se kroz matiju utelovio ne rodio.

Jer rodjenje znaci tek nastati, da te nije bilo pre:

http://biblija.serbianforum.info/t23-isus-je-takodje-bog-jhvh-jave

Isusovo bozanstvo:
http://biblija.serbianforum.info/t24-isusovo-bozanstvo

SVE MOJE TEME NASTALE KROZ DUGOGODISNJE DISKUSIJE PA ONDA ZAPISANE:
 
Znači ovako stoje stvari: Svi istoričari koje govore o Isusu, su se dogovorili da ubace P. Pilata da bi priča imala smisla i bila autentična...Jevreji ne spore istoričnost Isusa kroz svoju svetu knjigu Talmud, Nagli razvoj hrišćanstva itd jer misliš da bi se toliko ljudi brzo posle njegove smrti prešli u Hrišćanstvo a da nisu postojali dokazi o njemu. Jer misliš da bi ljudi krenuli za njegovim apostolima da nije bilo njega. Ali evo na ovom linku pročitaj 5 dokaza koji hrišćani imaju za njegovo postojanje pa da bi nastavili priču dalje.

http://www.reasonablefaith.org/the-evidence-for-jesus


Drugo sveto trojstvo je mnogo drukčije nego kod Egipćana ali da bi zašli u to morali bi da idemo mngo dublje u teologiju. Treće i najvažnije da slažem se sa tobom da hrišćanstvo kao i gotovo sve monoteističke religije vuku na neki način poreklo od egipatske religije. I još da dodam ta čuda svi bogovi su ih radili od egipatskih, grčkih, rimskih itd od bezgrešnog začeća, dizanja iz mrtvih da ne nabrajam. Tako da ja zbog toga smatram ta čuda neosnovan ajer za njih ne postoji ama nijedan dokaz. I ja o tome uopšte i ne govorim.

Историчари се споре да ли је постојао или није. Што се тиче Талмуда он се бави Исусом 500 година касније од наводних догађаји, Исус Христ је постојао као што построји и деда мараз.

- - - - - - - - - -

A ovde imate ko je i kako Bog i sta.

http://biblija.serbianforum.info/t25-biblijsko-trojstvo

A ovde jos dodtana vazna objasnjenja:

http://biblija.serbianforum.info/t1...kolektiv-5-mojsijeva-64-reci-echad-yachid-hen

A ovde imate isusa kao JHVH koji je postojao pre utelovljenja kroz mariju.

Isus se kroz matiju utelovio ne rodio.

Jer rodjenje znaci tek nastati, da te nije bilo pre:

http://biblija.serbianforum.info/t23-isus-je-takodje-bog-jhvh-jave

Isusovo bozanstvo:
http://biblija.serbianforum.info/t24-isusovo-bozanstvo

SVE MOJE TEME NASTALE KROZ DUGOGODISNJE DISKUSIJE PA ONDA ZAPISANE:

Ајој које су ово будалаштине. :hahaha::hahaha:
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

Причаш о непостојећим личностима Ноју и његовим синовима.


Valjda si toliko inteligentan da ovde nije tema da li je neko postojao ili ne.


Vec govorimo na osnovu informacija koje imamo u bibliji da li je odredjena licnost Bog ili ne.
A to da li je postoja ili ne nije ovde tema niti nas ovde to zanima.

Ako ne pocnes da budes inteligentan, onda ce mo omdah prekinuti svaku konverzaciju.
 
Nagli razvoj hrišćanstva itd jer misliš da bi se toliko ljudi brzo posle njegove smrti prešli u Hrišćanstvo a da nisu postojali dokazi o njemu. Jer misliš da bi ljudi krenuli za njegovim apostolima da nije bilo njega. Ali evo na ovom linku pročitaj 5 dokaza koji hrišćani imaju za njegovo postojanje pa da bi nastavili priču dalje.

car konstantin, desetine hiljada pobijenih ukratko tako je religija hriscanska postala popularna
 
Историчари се споре да ли је постојао или није. Што се тиче Талмуда он се бави Исусом 500 година касније од наводних догађаји, Исус Христ је постојао као што построји и деда мараз.

- - - - - - - - - -



Ајој које су ово будалаштине. :hahaha::hahaha:


Konverzacoija prekinuta.

Rekao sam ti vec u svim nikovima d amis e ne obracas.

Jadan je ovaj forium kada dozvoljava stotine nikova?

A jadan je i onaj koji mora tolikod a otvara jer ga brzo prepoznaju pa niko nece da komunicira sa njime.

- - - - - - - - - -

car konstantin, desetine hiljada pobijenih ukratko tako je religija hriscanska postala popularna


Kakve veze ima car konstantin sa hriscanstvom???

Ocigeldno ste ne informisani...

Car konstantin i slicni nisu hriscani, oni su samo u ime hriscanstva napravili zlocine.

Ako izucavte ucenje Isusa, videcte da to sto je cinio Konstantin i mnogi takvi, nije hriscanstvo.

Oni nisu hriscani.
 

Back
Top