Da li je bolji INTE PENTIUM ILI AMD?

QAPMOC:
Intel nishta nevalja. Secka mi kad igram Quake III i mnogo zuji! Evo moje konfiguracije:

HP 1024MB PC2100 ECC DDR SDRAM (1×1024MB)
P/N: 287497-B21 Qty.4
HP ProLiant DL380 G3 Xeon-3.06 1MB L3, 1GB RAM
P/N: 333704-421
HP 36.4-GB U320 SCSI 15,000 rpm Drive (1² ) Hot-plug (Universal) P/N:
286776-B22 Qty.6
HP Integrated Lights-Out Advanced Pack (Code) P/N: 263825-B21
HP Hot Plug Redundant Power Supply Module P/N: 313054-B21
HP Hot Plug Redundant Fan Kit P/N: 293048-B21
HP StorageWorks DLT VS 80 Internal Tape Drive (carbon)
P/N: 280129-B21
HP DLT VS Cleaning Cartridge P/N: C7998A
HP 5 m Wide Differential SCSI Cable, 68 pin P/N: 328215-001
HP DLT Type IV Data Cartridge, Qty 21 P/N: 217861-B21
HP 64-Bit/66-MHz Single Channel Wide Ultra3 SCSI Adapter (for the external DLT
drive) P/N: 154457-B21
HP DLT Streamer, DLT 40/80 GB Tape Drive, 3U Rackmount (Carbon, External),
P/N: 274332-B21

Shta da radim?

Prelepa masina ali ne vidim da si naveo GRAFICKU KARTU , odnosno neko ko je kupovao tu masinu nije vodio racuna o svemu pa je "naseo" na prelepu reklamu za HP pa imas traktor sa Ferarijevim motorom ili obrnuto :). Elem, racunar pod misku i pravac najbliza prodavnica sa racunarskom opremom i ne zali pare - MSI 5200 128 DDR 128bit memorije sa daljinskim, gomilom programa.... (best BUY - oko 110 evrica). To je ono pravo za tvoju spravicu - Quake nece seckati :) ;)
Poz.
 
:lol: :lol: :lol:
Ulepshao si mi dan, Superhiche!

Vidish ja sam zakachio post iz zaebancije, konkretno radi se o konfiguraciji za file server i dodatnoj opremi za backup koji sam nedavno naruchio za firmu. Naravno da nisam spomenuo GRAFICHKU KARTU...

NARAVOUCHENIJE:
Morash biti pazljiv kada chitash postove, a josh pazljiviji u deljenju saveta!

Hvala na savetu!
:wink:
 
QAPMOC:
:lol: :lol: :lol:
Ulepshao si mi dan, Superhiche!

Vidish ja sam zakachio post iz zaebancije...
Da, fajl server i nije najbolje rešenje za Quake... ja imam dva metra od mene (i ventilatori zvuče kao autobus) jedan IBM eServer 235 sa dual Xeonom na 3GHz, 6 SCSI diskova (3x73GB i 3x36, dva RAID 5 niza), Dat72 trakom i 2GB Ram... Instalirao sam neki softver na njemu ovih dana, ali još nisam probao kako radi PCMark i Quake, ali bih mogao, pre nego što ga odnesem u Eunet, čisto iz "zaebancije" da ovi vlasnici AMD-a mogu da se hvale kako Quake radi bolje na njihovim makkinama nego na jednoj zveri od 11000 evra... :D
 
Sizif:
Da, fajl server i nije najbolje rešenje za Quake... ja imam dva metra od mene (i ventilatori zvuce kao autobus) jedan IBM eServer 235 sa dual Xeonom na 3GHz, 6 SCSI diskova (3x73GB i 3x36, dva RAID 5 niza), Dat72 trakom i 2GB Ram... Instalirao sam neki softver na njemu ovih dana, ali još nisam probao kako radi PCMark i Quake, ali bih mogao, pre nego što ga odnesem u Eunet,cisto iz "zaebancije" da ovi vlasnici AMD-a mogu da se hvale kako Quake radi bolje na njihovim makkinama nego na jednoj zveri od 11000 evra... :D

Koji Windows si mu stavio i koja mu je namena? Ako nije tajna..
 
QAPMOC:
Koji Windows si mu stavio i koja mu je namena? Ako nije tajna..
Nije tajna... stavio sam Windows 2003. Već imamo jedan takav (samo što je dual Xeon na 2.4 a ne 3.0) koji radi pod Win2k.

Namena mu je Web server sa ColdFusionom, ArcImsom i SQL bazom kojoj pristupa par stotina korisnika dnevno. Znam da je prejaka mašina za to, al' kad firma ne žali, ni ja se ne žalim... :wink:

BTW, skinuo sam novi PCMark2004 sa serijskim, ako nekome treba - čini mi se da je to do sada najbolji all-round test performansi za PC-je koliko sam ga probao za ova dva-tri dana.
 
Sizif:
QAPMOC:
Koji Windows si mu stavio i koja mu je namena? Ako nije tajna..
Nije tajna... stavio sam Windows 2003. Već imamo jedan takav (samo što je dual Xeon na 2.4 a ne 3.0) koji radi pod Win2k.

Namena mu je Web server sa ColdFusionom, ArcImsom i SQL bazom kojoj pristupa par stotina korisnika dnevno. Znam da je prejaka mašina za to, al' kad firma ne žali, ni ja se ne žalim... :wink:
Koju tip licence si stavio na 2003? Predpostavjam da firma ne shtedi ni na tome...

BTW.Ovaj kod mene bi trebalo da radi na Novell Netware 6.A tu su josh i McAfee antivirus i NovaNet 8 backup.Servisi su file/print/dhcp. Provereno dobro radi. Inache imam josh 2 kom ali su na Linux-u.
 
QAPMOC:
Koju tip licence si stavio na 2003? Predpostavjam da firma ne shtedi ni na tome...

BTW.Ovaj kod mene bi trebalo da radi na Novell Netware 6.A tu su josh i McAfee antivirus i NovaNet 8 backup.Servisi su file/print/dhcp. Provereno dobro radi. Inache imam josh 2 kom ali su na Linux-u.
U principu sav softver koji kod nas koristimo je legalan. Imamo trenutno 4 big-shot servera, 3 na 2k3 i jedan na 2k, s tim da sam ja ova dva manja koji su isto na 2k3 sam sastavljao. Jedva sam našao u Beogradu IDE RAID kontrolere, pa sam im stavio po tri diska od 120GB u RAID 5 niz. Rade kao bombona, i nisu ništa značajno sporiji od SCSI koji je u IBM-ovima, mada bih mogao baš da izmerim i da vidim koliko ljudi u principu precenjuju SCSI. (Jeste bolji, ali ne 5 puta, koliko je skuplji...)

Što se tiče antivirusa, imamo Trendmicro Officescan i Server Protect, i verujem da smo jedini u Jugoslaviji koji su to kupili legalno. Zamisli kad nam nisu hteli prodati, kada smo hteli da platimo VISA karticom odavde u njihovoj Online prodavnici, odbili su nas, pa smo zvali telefonom i čovek nije uopšte verovao da smo ozbiljni i da kartica nije lažna... Haos. 8)

Čime se vi bavite?
 
za gospodina sizifa nek nadje neku slabiju masinu jer ja ne znam nikog ko ima bar slicnu masinu njegovoj a ne istu na AMD platformi.Ta masina kosta boga i oca.Daj da razgovaramo o slabijim kao sto je moja.

AMD 1800+ 1st generation ( PALOMINO ) 1.53 GHz
256 DDR
GeForce 2 Ti ASUS
 
Ice:
za gospodina sizifa nek nadje neku slabiju masinu jer ja ne znam nikog ko ima bar slicnu masinu njegovoj a ne istu na AMD platformi.Ta masina kosta boga i oca.Daj da razgovaramo o slabijim kao sto je moja.
Imam na poslu Celeron 2.6 sa Geforce MX440, a imam i Pentium 4 2.0. To je jedino što imam trenutno od slabijih Pentiuma. Moj brat inače ima Athlon XP 1800, ali to nam ništa ne vredi...

Da li može neki od ova dva?
 
Posto za amd procesore postoje i ploce od 30tak evra i to nove, aIntelova najjeftinja je oko 50 kad se stave dva pr. na test a razlikuju se ploce onda nisu ravnopravni uslovi.
Od pojave Thunderbirda AMD procesori su preuzeli primat.
Trenutno mislim da celeroni nemaju sta da traze pored
atlon-xp procesora, p4(ne cel.) je bolji od amd-a ali je i razlika u ceni.
Imam xp1800+ u boxu na ploci epox 8rda3i overklokujem ga na 2400+ i veze, radio sm na cel 900mhz i comsi comsa.
Odnos cene i kvaliteta izbor je AMD.
 
Slusajte ljudi
Intel je stabilniji od AMD i za sve teze radnje je bolji od Amd.Ako hocete imati pc za igrice i muziku uznite AMD i prosliste jeftino i za igrice odlicno.
Ako hocete da radite ozbiljnije stvari za to je Intel kao stvoren ujedno i stabilnost je na strani Intela.
Sto se tice AMD64 za njega neznam jos kakav je ali je 64 bitni sistem jos u razvoju tako da ga nebih jos uzimao.
Jos nesto:testovi poput PC mark,3D mark 03 i 3DMark 2001 nisu merilo koji je prozesor bolji:Intel ili AMD.
 
Ajde i ja da se ukljuchim ponovo....
Srbo, veruj mi na rech da nisi veci poznavaoc i pobornik Intela od mene...To shto tako samouvereno tvrdish samo dokazuje da je tvoje znanje o celoj toj ptichi dosta shturo...O mom znanju o opremi moze presuditi forum.....
Kao prvo, u vecini stvari AMD je preshishao Intel josh pre godinu dana.Manite me vishe pricha "suvog genija" Kuzmana i SK...Been there, done that...A to shto magare koje pricha priche - rek'o mi ortak i chuo sam od... - srpska posla...
"Sluchajno" je Intel zamalo iskoristio AMD arhitekturu za 64b...
Elem, ja cu i dalje pod svojom haubom drzati Intela.Zashto???Navikao sam na njega, poznajem ga verovatno bolje od 99,9999999% ljudi u Jugi, testirao sam vishe stotina komada, bavim se prodajom Intel-a.Te priche o pregrevanju i nestabilnosti su daleko iza AMD-a.Njihovi novi procesori su pokazali da imaju potencijala.Naravno, cheka se i Intelov odgovor....
Do sledeceg davanja chasova....heheh...shalim se...
Pozdrav
 
rastamann:
Ajde i ja da se ukljuchim ponovo....
Srbo, veruj mi na rech da nisi veci poznavaoc i pobornik Intela od mene...To shto tako samouvereno tvrdish samo dokazuje da je tvoje znanje o celoj toj ptichi dosta shturo...O mom znanju o opremi moze presuditi forum.....
Kao prvo, u vecini stvari AMD je preshishao Intel josh pre godinu dana.Manite me vishe pricha "suvog genija" Kuzmana i SK...Been there, done that...A to shto magare koje pricha priche - rek'o mi ortak i chuo sam od... - srpska posla...
"Sluchajno" je Intel zamalo iskoristio AMD arhitekturu za 64b...
Elem, ja cu i dalje pod svojom haubom drzati Intela.Zashto???Navikao sam na njega, poznajem ga verovatno bolje od 99,9999999% ljudi u Jugi, testirao sam vishe stotina komada, bavim se prodajom Intel-a.Te priche o pregrevanju i nestabilnosti su daleko iza AMD-a.Njihovi novi procesori su pokazali da imaju potencijala.Naravno, cheka se i Intelov odgovor....
Do sledeceg davanja chasova....heheh...shalim se...
Pozdrav
Sto se tice Intela ja ga i sam imam 2.8 Ghz C i nebih ga menjao za AMD.A sto se tice AMD pogledajte malo ostale forume i videcete ko je bolji a ko ne.U sustini 70-80%pitanja na forumu su o AMD(sta je crklo,sta da mu radim itd.)sto znaci da je intel mnogo kvalitetniji i da je dugotrajniji.Ponovo ponavljam da ne govorim o Amd 64.Znaci da je Intel bolji i kvalitetniji ali samim tim i skuplji prozesor.
 
Srba:
A sto se tice AMD pogledajte malo ostale forume i videcete ko je bolji a ko ne.
Svi ljudi koji se bave hardwerom (a ti Srbo, uz izvinjenje, očigledno nisi jedan od njih) znaju za dva verovatno najbolja hardveraška sajta - tomshardware.com i anandtech.com

Oba su nezavisna od velikih proizvođača i rade kojekakve testove opreme i druge zanimljive stvari.

Pa pročitaj, ako te interesuje:

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1927

(to je samo prva strana, ima pri dnu drop down meni da se bira ostalih petnaestak strana review-a)
 
Sizif:
Srba:
A sto se tice AMD pogledajte malo ostale forume i videcete ko je bolji a ko ne.
Svi ljudi koji se bave hardwerom (a ti Srbo, uz izvinjenje, očigledno nisi jedan od njih) znaju za dva verovatno najbolja hardveraška sajta - tomshardware.com i anandtech.com

Oba su nezavisna od velikih proizvođača i rade kojekakve testove opreme i druge zanimljive stvari.

Pa pročitaj, ako te interesuje:

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1927

(to je samo prva strana, ima pri dnu drop down meni da se bira ostalih petnaestak strana review-a)



Ako si Sizife, ni ja ne bih bolje...hehehe...Pozdrav
 

Back
Top