Quantcast

Da li je bolji INTE PENTIUM ILI AMD?

Windows

Obećava
Poruka
57
Ok. Na kraju moze samo da se kaze da je diskusija bila vise nego fenomenelna, ali se ispostavlja da je najjace reshenje AMD 3000+ Barthon feat. Intel(r) Pentium 3000. Drugim recima...ono o cemu mi mozemo samo da sanjamo: MULTY-PROCESOR na...pa oko 6000Mhz.
E sa tom "spravicom" mozemo polako u Pentagon, a ko nema srece "samo" u NASU :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

B

brancoli

Gost
Imam intel 3.2 ghz motherboard ABIT-IC7-G dva hard drive western digital 200 gb to je za sada naj brza i naj stabilnija masina Probao sam sve i svasta ,ali mislim da je intel mnogo stabilniji i pouzdaniji od ostalih .U celom ovom poslu bitne su sve ostale komponente koje menjaju kompletan rad procesora

Ice

Zainteresovan član
Poruka
217
d1:
djele:
Imam intel pentium 2.6 imao sam razne pre toga i ne bih ga menjao ni zashta na svetu
ni za sisatu plavusu od 23 godine sa dugackim nogama i fenomenalnom guzom da bude tvoj sexy rob (iliti njoj ako tako vise volis) do kraja zivota :shock: :shock: :shock:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najpametnije sto je do sad receno na ovom forumu.
Posto ce ovo da se otegne vidim imam predlog za sve pametnjakovice koji tvrde da je Intel ili AMD bolji.
( po meni je bolji AMD ali mozda nisam upravu)
Ovako : uzmite napravite program koji ce da radi benchmark procesora ali u dosu, znaci ne u windowsu i to da neko napravi program a ne da posle bude ovi favorizuju intel ili amd.
E kad vi lepo to napravite uzmemo testiramo masine i uporedimo rezultate .
Mislim da bi ovo bilo najbolje jer ce ovako da ovo prepucavanje traje nedogled.
p.s. prvi koji bude spomenu ubuduce stabilnost proesora bice lincovam jer procesor ili radi ili ne radi a proizvodjaci nedaju garanciju na overclocking mada ce i procesor i dalje smo da ili radi ili ne radi

D

dexon

Gost
Ko kaze da se AMD vise greje od INTEL-a nije u pravu. Amd sa novim jezgrom je pogodio Intela i na tom polju. Thorebred narocito serija B i Barton su biseri sa kojima na nForce2 platformi Intel ne moze da opravda razliku u ceni. Sve zavisi od statusa kupca, simpatija prema jednom ili drugom taboru, posla kojim se bavi itd. favorizuje se jednog od njih. Realno, AMD je moralni pobednik. Mala firma koja pravi odlicne procesore a dokaz da je gigantu kao sto je Intel doskocila je i prvi 64-bitni desktop procesor koji je izasao iz AMD-ovih pogona.

Incognito

Poznat
Poruka
8.155
Kao sto sam vec milion puta rekao, okoreli sam Intel-ista, i AMD u svoje kuciste nikad necu staviti... Dok sam imao AMD (sto je bilo poodavno) ja sam isti dizao u zvezde i pljuvao po Intel-u... Kad sam stavio Intel-a u kuciste, zaboravio sam na AMD ;)

Moram priznati da je AMD opasno mnogo napredovao, i da se zaista moze na nekim poljima nositi sa Intel-om... A inace, AMD nije vise 'mala' kompanija...

Sto se 64-bitnih procesora tice, nije u redu davati prednost AMD-u... On ima prednost sto ima u sebi i 32-bitnu jedinicu, pa je prelazak na 64-bitnu arhitekturu manje bolan (zbog nedostatka softvera za 64-bitne sisteme)... Ali AMD64 ne moze prici ni blizu Itanium²-u kad se govori o 64-bitnim instrukcijama... Intel itekako jede AMD kad je rec o 64-bitnim procesorima... I da, Intel je izdao Itaniuma dok je jos AMD pokusavao da sustigne Pentium III, tako da nisu oni prvi izdali 64-bitni procesor za siroke mase...

Dakle, ja ostajem pri Intel-u... Bas bih voleo da vidim AMD sistem koji bi mogao da nadjaca moju makinu :lol:

forgotten

Početnik
Poruka
38
Ako mene pitas intel je bolji od AMD, ali opet u zavisnosti za sta ti je potrebno, za graficke operacije ili za igrice. Ako mislis da igras samo igrice, slusas muziku, gledas filmove, onda je za tebe AMD a za sve ostalo tu je INTEL (iskljucujuci celeron, on je otpadak od originalnog intela). Mada jos ce se videti kako stoje rezultati posto je AMD izbacio procesor na 64bit-a, ali za to vreme INTEL je najjaci :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.