Da li i u realnom životu imate hrabrosti postavljati pitanja kao na društvenim mrežama?

Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Evo ja, isto ovako komuniciram i u stvarnom zivotu...ali doduse ja sam jako pristojan 😊
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Ne pravim razliku uopšte. Ono što bih pitala realno , pitam i na netu. Jedina razlika je što ne vidim sagovornika , a ni on mene. :D
 
Nekima daje svu slobodu ovoga sveta, neviđenu hrabrost i izduvni ventil, kojim se oslobađaju gadosti iz sebe.
Ranije je postojao sajt Serbiancafe (nisam tamo otisao bar 10 godina) a na njemu Diskusije (neka vrsta foruma). Bilo je i tamo brisanja zbog vulgarrnosti, pljuvanja i agresivnosti, no postojao je "cosak" odnosno mesto gde su dozvoljavali najvece vulgarnosti i pljuvanja, nesto kao dzak za udaranje...
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?

Verovatno misliš na vulgarna pitanja? Ja postavljam pitanja na "Psihologiji" kako bi se više diskutovalo.

Sakrivanje iza monitora postoji i tako ljudi kanališu svoje negativne emocije. To ne bi mogli da rade u realnom životu.

Ja sam ista i ovde i u realnom životu. Jedina razlika je što se u realnom životu posvađam, a ovde to ne radim.

PS. Dupliraju se postovi... @pikax @lionagate
 
Verovatno misliš na vulgarna pitanja? Ja postavljam pitanja na "Psihologiji" kako bi se više diskutovalo.

Sakrivanje iza monitora postoji i tako ljudi kanališu svoje negativne emocije. To ne bi mogli da rade u realnom životu.

Ja sam ista i ovde i u realnom životu. Jedina razlika je što se u realnom životu posvađam, a ovde to ne radim.
Da, upravo to. Mislila sam na ljude koji na mrežama postavljaju nepristojna i vulgarna pitanja ili tako komuniciraju.
 
Ranije je postojao sajt Serbiancafe (nisam tamo otisao bar 10 godina) a na njemu Diskusije (neka vrsta foruma). Bilo je i tamo brisanja zbog vulgarrnosti, pljuvanja i agresivnosti, no postojao je "cosak" odnosno mesto gde su dozvoljavali najvece vulgarnosti i pljuvanja, nesto kao dzak za udaranje...
Znači, provokacija i bezobrazluk s bezbedne distance..
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Loše odabrana reč. To nije hrabrost (spremnost na žrtvovanje) - već je to bezobrazluk i primitivizam... nasilje...
 
Нема велике разлике између форума и живота. Све се види.
Isto mislim

Mislim da ima razlike. U realnom životu mnogi imaju maske, koje ovde brzo spadnu jer nemaju kontorole koju imaju u realu, znajući da su sakriveni monitorom pa ne mogu ni na koji način odgovarati za svoje reči.
Lagerta, nema veze lice sakriveno iza monitora, ovde si fokusiran na napisano.
Nema gestikulacije, pogleda, bilo čega što odvlači pažnju.
Bez obzira na sadržaj napisanog, uvek karakter izbija u prvi plan.

Najopasnije je kada podlost izbija iza slatkih reči, zagrljaja, smajlća.
Kada to osetim - ne praštam.
 
Isto mislim


Lagerta, nema veze lice sakriveno iza monitora, ovde si fokusiran na napisano.
Nema gestikulacije, pogleda, bilo čega što odvlači pažnju.
Bez obzira na sadržaj napisanog, uvek karakter izbija u prvi plan.

Najopasnije je kada podlost izbija iza slatkih reči, zagrljaja, smajlća.
Kada to osetim - ne praštam.
Nema uopšte razlike. Tačno se može videti kakav je neko i u šali i u ozbiljnosti.
Presmešno mi je kada neko kaže : ovde sam neozbljan( kreten) ovakav ili onakav ali u reali sasvim druga osoba.
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?

U realnom zivotu ne mora covek pitati - "U cemu si sada... ?" :ceka: :lol: Jer ono kao vidi pred sobom... :mrgreen:
E da...
Pricao mi @Jugoslav Čvarak kako je u realnom zivotu od jedne Švabice pobegao u plicak...

...
 
Evo ja, isto ovako komuniciram i u stvarnom zivotu...ali doduse ja sam jako pristojan 😊
Emilia Clarke Laughing GIF
 
Sve sam komentare pročitala, pa ja sam rođena glumica!
U stvarnom životu ne spajam je i be, ovdje vala lajem, dvosmisleno se zezam, valjda sam ovo prava je jer sam opuštenija, ne moram se zamarati sa "šta će svijet reći" jer nikoga lično ne poznajem. Puno puta sam i napisala, nakon nekih svojih komentara na forumu: a da me vidi babo :D
U komunikaciji i raspravi sa nekim idem oprezno jer kad bih napisala sve što želim reći valjda bih bila uvijek banovana.
Dešava se često da neko ne razumije moj humor što je skroz ok i ljudski pa se trudim te osobe izbjegavati. Takođe i one čiji humor ja ne razumijem.
Svađam se često, imam puno onih koji me ovdje ne vole a dobra stvar je da je ta "ljubav" obostrana u većini tih situacija.
Nisam savršena, ni u stvarnom ni u forumskom životu. Nije niko :)
 

Back
Top