Da li i u realnom životu imate hrabrosti postavljati pitanja kao na društvenim mrežama?

Ja vise vremena provedem u ispravljanju progutalih slova, ispravljenih reci od strane androida (kucam sa telefona), progutale reci (negde u toku pisanja dok sam vec smisljao drugu recenicu ispustim u onoj koju pisem neku bitnu rec)...
Koristim opciju za pregled posta, tu popričično korigujem, mada kasnije i editujem post.

Pa dešava mi se i takvo piši - briši.( Kad ste morali da ukinete one komentare uz reakciju, kako se to beše zvalo ? Sad ne možeš čoveku da dobaciš nešto a da niko ne vidi. :roll: )
Ne znam, tada još uvek nisam bila ovde ;) al da kažem, ovo piši-briši je provokacija, namerno urađena a ne slučajna greška ;)

Pravopis i gramatika nisu jedini problem, već sadržaj posta, komentara. Ima ovde jako pismenih ljudi, koji jako ispravno napišu najgore uvrede :mrgreen:
Е, зато волим да читам Религију, Политику и Историју. Али не и да тамо пишем. :mrgreen:

Не разумем аналогију.
Али, и не морам, јер то је ТВОЈА асоцијација.
Ја знам шта сам мислио, и немам воље да објашњавам.
Искрено говорим и данас као и некада...али у фацу.
Овако, преко екрана, не можемо никад бити сасвим сигури ни у искреност, ни у идентитет.
Моје писање говори о мени...немам проблем да неком кажем да је написао глупост или лаж...
ако проценим да ће друга страна правилно схватити...у супротном, то је пишање уз ветар...
Ваљда је то прецизније од пијаног боксера у кафани.
Rekao si da te zdrav razum tera da nekim ljudima u facu ne kazes sta mislis u zavisnosti od situacije, a sad kazes da iskreno govoris u facu. No verovatno i to uzivo zavisi od situacije, pa po proceni onoga sto zovemo zdrav razum i govoris sa % istine koji odgovara situaciji.

Meni nekako deluje da bi ljudi na interMetu trebali da budu opusteniji ili naprotiv da izbace iz sebe ono sto ih frustrira, nay.e.b.u se keve nekome anonimusu i odu dalje. U stvarnom zivotu ne mozes cesto da pricas istinu (kao sto se ovde neki hvale) bez manje ili vise ozbiljnih posledica po tvoje doope, ne mozes ni da stanes nasred Trga Republike i deres se iz sveg glasa da y.e.bes kevu preCedniku, ne mozes da spopadas zene na ulici i gomile drugih stvari. Dok je na interMetu sve moguce, u manjoj/visoj meri.

Imam i ja svoje faze, nekad sam totalno opusten, pisem iskljucivo istinu (dobro, i dalje tezim anonimnosti, ne otkrivam previse podataka iz zivota ili o ljudima) a nekad mi nalete ljudi na "volej" pa upadnem u svadjalacku fazu (trenutno sam otvorio jednu temu o Jokicu gde sam privukao firumase koji strcaju zlobu po njemu i meni). Oni koji pocnu da psuju zavrse na prijavi i ignore (imam ih 8 na listi mislim).

Rekao si da te zdrav razum tera da nekim ljudima u facu ne kazes sta mislis u zavisnosti od situacije, a sad kazes da iskreno govoris u facu. No verovatno i to uzivo zavisi od situacije, pa po proceni onoga sto zovemo zdrav razum i govoris sa % istine koji odgovara situaciji.

Meni nekako deluje da bi ljudi na interMetu trebali da budu opusteniji ili naprotiv da izbace iz sebe ono sto ih frustrira, nay.e.b.u se keve nekome anonimusu i odu dalje. U stvarnom zivotu ne mozes cesto da pricas istinu (kao sto se ovde neki hvale) bez manje ili vise ozbiljnih posledica po tvoje doope, ne mozes ni da stanes nasred Trga Republike i deres se iz sveg glasa da y.e.bes kevu preCedniku, ne mozes da spopadas zene na ulici i gomile drugih stvari. Dok je na interMetu sve moguce, u manjoj/visoj meri.

Imam i ja svoje faze, nekad sam totalno opusten, pisem iskljucivo istinu (dobro, i dalje tezim anonimnosti, ne otkrivam previse podataka iz zivota ili o ljudima) anekad mi nalete ljudi na "volej" pa upadnem u svadjalacku fazu (trenutno sam otvorio jednu temu o Jokicu gde sam privukao firumase koji strcaju zlobu po njemu i meni). Oni koji pocnu da psuju zavrse na prijavi i ignore (imam ih 8 na listi mislim).
дакле да видимо шта се пише на Спорту... :mrgreen:

Imam i ja svoje faze, nekad sam totalno opusten, pisem iskljucivo istinu (dobro, i dalje tezim anonimnosti, ne otkrivam previse podataka iz zivota ili o ljudima) anekad mi nalete ljudi na "volej" pa upadnem u svadjalacku fazu (trenutno sam otvorio jednu temu o Jokicu gde sam privukao firumase koji strcaju zlobu po njemu i meni). Oni koji pocnu da psuju zavrse na prijavi i ignore (imam ih 8 na listi mislim).
Па сад, то за шта служи интернет не знам.
Вероватно не би требало да служи за "искијавање" да тако кажем...
Можда је добро решење, али сматрам да Јапанци имају бољи систем.
После радног времена људима дају шлемове и другу заштитну опрему...
и пусте их на ауто отпад да разбијају и ударају шта год желе...
Боље него да реже једни по другима преко интернета, и физички свакако здравије.
А и ментално...

( Kad ste morali da ukinete one komentare uz reakciju, kako se to beše zvalo ? Sad ne možeš čoveku da dobaciš nešto a da niko ne vidi. :roll: )
Ukinula bih ove reakcije i one reputacije.
Za 1 reputaciju si morao da sakupuš dosta poena, zavisilo je od broja reputacija koje ima član koji ti daje reputaciju.
U toku dana /24h/ imalo se pravo na dodelu 15 reputacija i 1 po članu.
Ovo sada su igre bez granica :lol:

Ukinula bih i brojač postova.

Pisali bi opuštenije i iz ljubavi.

Za 1 reputaciju si morao da sakupuš dosta poena, zavisilo je od broja reputacija koje ima član koji ti daje reputaciju.

Па тако неке сличне ствари су биле раније?

Samo bih vratila komentare uz reputaciju, bilo je sjajno

Па сад, то за шта служи интернет не знам.
Вероватно не би требало да служи за "искијавање" да тако кажем...
Можда је добро решење, али сматрам да Јапанци имају бољи систем.
После радног времена људима дају шлемове и другу заштитну опрему...
и пусте их на ауто отпад да разбијају и ударају шта год желе...
Боље него да реже једни по другима преко интернета, и физички свакако здравије.
А и ментално...
Kad se danas popodne vratim kuci i kad me supruga vidi kako sam opusten ( petak, produzeni vikend, nalupao sam se po forumaskoj bratiji na temi o Jokicu) ima da me... a kupicu joj i buket lala ili ljiljana, onako usput, cisto da ucvrsim dobar osecaj.

Šta konkretno?
Све то што си набројала. Чини ми се да је тако некако раније форум функционисао.
Давао си репутацију, могао си колико хоћеш једном члану, али било је ограничење на дневном нивоу, бројач постова, или неки други није постојао...

Све то што си набројала. Чини ми се да је тако некако раније форум функционисао.
Давао си репутацију, могао си колико хоћеш једном члану, али било је ограничење на дневном нивоу, бројач постова, или неки други није постојао...
Ne znam.
Brojač postova je bio oduvek.
Reputacija 15 dnevno, istom članu jedna dnevno pa tek za 24h

Ne znam.
Brojač postova je bio oduvek.
Reputacija 15 dnevno, istom članu jedna dnevno pa tek za 24h
Знам да је тако нешто било.
Онда неки други бројач није постојао.
Или сам можда помешао са неким другим форумом...

Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Зависи,за нека интимнија питања не бих имао храбрости да питам свакога ког лично познајем,а за обична питања имам храбрости.

Што се тиче питања више је до карактера.
Ја о људима знам само оно што ми сами кажу.
Не запиткујем никада, кроз разговор сазнам неке ствари, али мало ме тога и интересује. Неко мора да ми буде заиста близак да бих волела да сазнам више о њему, али чак и тада не гурам нос у превише лично.

Никад нећу никога питати ништа што сам или сама не жели да ми каже.
Наравно, то ће увек ићи на ПП...
Живи и пусти друге на миру...тако бар покушавам, и добро ми иде.
Углавном.
А овде сам за нијансу храбрији у шалама, и то је све.

Oni koji pocnu da psuju zavrse na prijavi i ignore
Ne šaljem prijave, rešim, ili pokušam da razrešim, direktno u temi
Na ignoru ih imam nekoliko, tu su samo da ne moram da čitam šta pišu. :lol:

Не запиткујем никада, кроз разговор сазнам неке ствари, али мало ме тога и интересује. Неко мора да ми буде заиста близак да бих волела да сазнам више о њему, али чак и тада не гурам нос у превише лично.

Ni ja ne pitam niti me zanima.
Čak i bliski ljudi su počeli da mi idu na živce. Okreni - obrni, sve priče sto puta ispričane.

Kako ispravno najgora uvreda?
Misliš napišu repliku 'ubodu u srž' , deluje kao uvreda a u stvari nije? :lol:
Ne, pominjali smo greške u pisanju, pa sam komentarisala da mi je svejedno da li uvreda pravilno ili nepravilno napisana .A to što pominješ su one fine, teške provokacije koje upravo to, ''ubodu u srž'' ali na loš način.

Ne, pominjali smo greške u pisanju, pa sam komentarisala da mi je svejedno da li uvreda pravilno ili nepravilno napisana .A to što pominješ su one fine, teške provokacije koje upravo to, ''ubodu u srž'' ali na loš način.
Nisam razumela šta si napisala u prethodnom postu.
Ne pratim sve teme, i one koje propratim ne isčitavam od 'A do Š'.

Back