Da li i u realnom životu imate hrabrosti postavljati pitanja kao na društvenim mrežama?

Ево овако:

Ја из личног искуства могу да кажем да ако је неко претерано фин и учтив, да то зна да буде проблематично. Ти људи исто нешто крију, а то се открије касније. Да ли има таквих и на интернету, не знам, јер видим највише ове који нападају и понашају се бахато, а на улици не смеју да погледају човека у очи.
To što neki ne umeju da odbrane neki svoj stav ili teoriju bez uvreda je već pokazatelj o kakvim se ličnostima radi. Ali, da li i u realu tako nastupaju kada iznose mišljenja? Što se tiče odmerenih i pristojnih, ne bih rekla da prikrivaju nešto svojim kulturnim ophođenjem, bar ne ovi koji su preterano ljubazni bez ikakve osnove.
 
Ali, da li i u realu tako nastupaju kada iznose mišljenja?
Неки износе, али су они реткост и има их мало. "Најгласнији" су они који су мутави у уплашени. Ја знам људе који не смеју да погледају човека у очи, али зато нападају све редом на интернету. Постоје и ови који имају све могуће апликације за упознавање. У материјалном свету не могу да кажу "добар дан".
Što se tiče odmerenih i pristojnih, ne bih rekla da prikrivaju nešto svojim kulturnim ophođenjem, bar ne ovi koji su preterano ljubazni bez ikakve osnove.
Пристојни људи исто знају да акумулирају неко незадовољство или злобу. Знам одређене који потенцирају ту своју пристојност и позивају се на исту, али су пуни неке неиспражњене енергије, која се претвара у злобу и завист. Ја сам успео да се сусретнем и са таквима и могу слободно да кажем да су проблематични и да наизглед све делује на месту, а заправо те мрзе и цеде то из себе.
 
Неки износе, али су они реткост и има их мало. "Најгласнији" су они који су мутави у уплашени. Ја знам људе који не смеју да погледају човека у очи, али зато нападају све редом на интернету. Постоје и ови који имају све могуће апликације за упознавање. У материјалном свету не могу да кажу "добар дан".

Пристојни људи исто знају да акумулирају неко незадовољство или злобу. Знам одређене који потенцирају ту своју пристојност и позивају се на исту, али су пуни неке неиспражњене енергије, која се претвара у злобу и завист. Ја сам успео да се сусретнем и са таквима и могу слободно да кажем да су проблематични и да наизглед све делује на месту, а заправо те мрзе и цеде то из себе.
Pristojni ljudi su iznad prostih izliva besa , naročito ne na random ljudima. Pucaju gde treba.
 
Pristojni ljudi su iznad prostih izliva besa , naročito ne na random ljudima. Pucaju gde treba.
Не ударају насумично, али пре или касније се деси да се покажу и они.

Мали број људи је како треба, а такви се најчешће не налазе на интернету.
 
Не ударају насумично, али пре или касније се деси да се покажу и они.

Мали број људи је како треба, а такви се најчешће не налазе на интернету.
Šta pokažu ako su pristojni ?
Ima ih svuda podjednako.
 
Šta pokažu ako su pristojni ?
Ima ih svuda podjednako.
Покажу да су од крви и меса и да их ипак погађа то што покушавају да прикрију. Покажу да ипак имају реакцију.

Мислим да је боље да човек одмах одреагује, него да то држи у себи.

Нормалних људи нема свуда подједнако.
 
Покажу да су од крви и меса и да их ипак погађа то што покушавају да прикрију. Покажу да ипак имају реакцију.

Мислим да је боље да човек одмах одреагује, него да то држи у себи.

Нормалних људи нема свуда подједнако.
Pristojni ljudi reaguju, ali pristojno. Ti pričaš o ljudima koji ne reaguju, ćute i mišljenje ( negativno) zadrže za sebe.
 
To što neki ne umeju da odbrane neki svoj stav ili teoriju bez uvreda je već pokazatelj o kakvim se ličnostima radi.
Ја мислим да је можда боље и вређати и тако се заштитити у старту, него дозволити некоме да ти сише крв или да ти се попне на главу. Е сад, то што људи псују или бију је гадно, али некада и оправдано.

Моја грешка је то што сам неким људима много дозволио, док би их неки други до сада претукли више пута. Раније ми нису били јасни ови који бију из ударца, а сада их схватам. Много је пакосних и злонамерних.
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Imam, i mnogo puta sam dobio kompliment da sam drzak, bezobrazan i sl. A ja tako fin…

Npr, pita se neka dama (da se razumemo, samo i isključivo neka malčice i mnogo samouverena dama) za boju gaćica ako baš pretera sa svojim toplo-hladno.

Sve to isključivo kad sam bio single, sad sam u dugoj vezi, ona jako dobro povezana pa baš sve sazna pa sam fin, nema se izlaza.




🐈🐈🐈
 
Hvala, pikax.
Pisala sam u temi sa Dark Munom, nikada, osim u temi Veterani, nisam ni spomenula forumski staž ovde.
Ne znam čime je izazvana uvredljiva reakcija, osim da me u svom stilu isrovocira pa pusti prijavu.
Nerasčišćenih računa nema ako se izuzuzme pogrdno pisanje u Politici o Srbima i Srbiji koje sam maksimalno tolerisala.Volim svoju zemlju, nadam se da to nije greh.

Trebala sam opciju ignorisanja davno upotrebiti, ali ni sada nije kasno.

Ovako i u reali, nebitne ljude tolerišem koliko mogu i hoću, tačnije, do precrtavanja.
Ovo je ujedno i odgor na @temu
Matora a lažeš! :D
 
Moji stavovi su isti ovde kao i sto su u realnom svetu, razlika je jedino sto imam ogranicen krug ljudi sa kojima delim svoje misljenje a ovde je sve na izvolte.
Ovde dolazim prvenstveno da bih podelio sa svima vama svoje mišljenje. U realnosti me niko ne sluša. Svako priča za sebe.
 
Više hrabrosti imam u realnom životu jer dobijam direktan odgovor, posebno ako je pitanje postavljeno tet-a-tet. U tom slučaju vidiš i prvu reakciju, boju glasa, lica... i sve ostalo.

Postaviti pitanje ovde je druga dimenzija jer je retko odgovor direktan i u potpunosti iskren, bez mrvica. Naravno, način komunikacije ovde je takav da dobiješ odgovore i na pitanja koji nisi ni postavio, a pride i par linkova na YouTube. ;)
 
Znači li to da u realu razmisliš šta ćeš reći jer si svestan da ne možeš obrisati, kao ovde što radiš ? Ljudi i dalje ne shvataju da sve napisano, ostaje napisano na internetu...

Можда неки и намерно остављају слике и написано ....И не бришу .... Како ли њих да 'банујемо' ?

Или нам можда баш такви требају као мужеви ....чланови управних одбора .....швалери .... да им гајмо децу


.... како опстати поред отворених и прикривених звери који су се острвиле на 'сопствени народ'Нек

п.с.

Некад је потребно сами себи да ставимо брњицу .. или бар да знамо коме треба ставити

koshtunica.img_assist_custom.jpg
vojislav-seselj-foto-ap-januar-2012-1460542806-885607.jpg
 
Poslednja izmena:
Можда неки и намерно остављају слике и написано ....И не бришу .... Како ли њих да 'банујемо' ?

Или нам можда баш такви требају као мужеви ....чланови управних одбора .....швалери .... да им гајмо децу


.... како опстати поред отворених и прикривених звери који су се острвиле на 'сопствени народ'Нек

п.с.

Некад је потребно сами себи да ставимо брњицу .. или бар да знамо коме треба ставити

koshtunica.img_assist_custom.jpg
vojislav-seselj-foto-ap-januar-2012-1460542806-885607.jpg
Jednostavno i prosto : ako već imaš potrebu da nešto kažeš a svestan si da nije po pravilniku, onda budi spreman da istrpiš posledice, jer ni u realu nećeš proći bez posledica ako ljude nasumice izabrane provociraš, vređaš i sl. Zato ovde i postoji izvesna doza hrabrosti, lažne hrabrosti koje obično u realnom životu nema.
 

Back
Top