Da li i u realnom životu imate hrabrosti postavljati pitanja kao na društvenim mrežama?

e31.jpg
 
У принципу исто овде пишем како и говорим... Не претварам се. Ако сам за нешто, тако је на свим местима и приликама.
Трудим се да увек имам културну верзију излагања, не падам у таблоидно блато. Може се писати оштро (ако је потреба) али без вређања.

Уживо је свакако боља верзија, јаснија, директнија. Ово што је на интернету увек може послужити као доказ у правном поступку.
 
Ок...шта је лоше што овде има форумаша који се присећају старих времена?
Немам никакав проблем ни са новима, напротив, могу да освеже форум и теме.
Као и у рл, и овде се и са новима и са старима или кликнем, или не.
И то је цела прича, готивност особе се не мери форумским стажом.
 
Ок...шта је лоше што овде има форумаша који се присећају старих времена?
Немам никакав проблем ни са новима, напротив, могу да освеже форум и теме.
Као и у рл, и овде се и са новима и са старима или кликнем, или не.
И то је цела прича, готивност особе се не мери форумским стажом.
Nema ništa loše, ja ih razumem i takođe nemam ništa protiv. Samo branim nas nove. Mislim da nije problem u forumu sad (čitaj novim članovima) nego u tome da su se teme, fore, ljudi, tolerancija, inspiracija ispucali. Kažem "mislim" jer ne znam kako je objektivno bilo ranije. A moguće je i da se forum malo ubajatio jer priliv novih ljudi nije dovoljan da ga osveži.

Što se tiče teme, ne postavljam određena pitanja u realnom životu a ni ovde. Forum i treba da bude takav da se ljudi slobodnije i otvorenije izražavaju, ali ne treba biti bezobrazni malograđanin.
 
Nema ništa loše, ja ih razumem i takođe nemam ništa protiv. Samo branim nas nove. Mislim da nije problem u forumu sad (čitaj novim članovima) nego u tome da su se teme, fore, ljudi, tolerancija, inspiracija ispucali. Kažem "mislim" jer ne znam kako je objektivno bilo ranije. A moguće je i da se forum malo ubajatio jer priliv novih ljudi nije dovoljan da ga osveži.

Što se tiče teme, ne postavljam određena pitanja u realnom životu a ni ovde. Forum i treba da bude takav da se ljudi slobodnije i otvorenije izražavaju, ali ne treba biti bezobrazni malograđanin.
Кад сам ја дошла на форум неки форумаши су нормално разговарали, неки су ме просто игнорисали, као да сам кужна :lol:
Ја више гледам шта неко пише, него ко пише.
Раније су биле репутације, и то је као било много битно, па су калкулисали са њима и давали их међусобно, јер је био ограничен број на неколико дневно, а ја сам давала репку кад ми се свиди пост, чак и ако сам се са том особом претходно на смрт посвађала.
Различити смо и овде, као и у рл.
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Мислим да ту нема једнозначног одговора.
Овде се много људи окупља на једном "месту", што није реална ситуација. Неки се "познају" годинама, причају као другови, а никада се нису срели. Форум јесте место где човек може бити оно што није или може да испроба себе у некој другој улози или нагласи неки део личности - једна врста експеримента. Мењамо се и у реалном животу.
Mislim da ima razlike. U realnom životu mnogi imaju maske, koje ovde brzo spadnu jer nemaju kontorole koju imaju u realu, znajući da su sakriveni monitorom pa ne mogu ni na koji način odgovarati za svoje reči.
У реалном животу сви имамо маске - персоне, ако прихватимо Јунгов појам - оно друштвено прилагођено Ја; тако ваљда и овде. Какав ће наш упис или одговор бити зависи од тренутка, инспирације, од тога да ли је то неко с ким се добро "познајемо" или заиста познајемо. Има ту доста аспеката, о којима би се могле правити различите студије. Коначно, форум као такав је нешто ново, па самим тим и овај вид комуникације.
 
Poslednja izmena:
Oštra si prema Duki bez potrebe, potpuno bespotrebno. Nije mislila ništa loše.
Hvala, pikax.
Pisala sam u temi sa Dark Munom, nikada, osim u temi Veterani, nisam ni spomenula forumski staž ovde.
Ne znam čime je izazvana uvredljiva reakcija, osim da me u svom stilu isrovocira pa pusti prijavu.
Nerasčišćenih računa nema ako se izuzuzme pogrdno pisanje u Politici o Srbima i Srbiji koje sam maksimalno tolerisala.Volim svoju zemlju, nadam se da to nije greh.

Trebala sam opciju ignorisanja davno upotrebiti, ali ni sada nije kasno.

Ovako i u reali, nebitne ljude tolerišem koliko mogu i hoću, tačnije, do precrtavanja.
Ovo je ujedno i odgor na @temu
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?

Ja cesce srecem ovde na krstarici takve debilne komentare i provokacije, za koje se u relanom zivotu ne dobija tuzba nego dobre batine iz momenta.

Ljudi imaju muddasca kada se kriju iza nekoga ili necega. I to mala muddasca. Uzivo ih nemaju, pa im ovo dodje kao mesto da kazu ono sto uzivo nikada ne bi smeli jer odlicno znaju kako bi prosli :)
 
Nije to samo eksluzivno pravo Krstarice ,većina društvenih mreža obiluje takvim komentarima, bezobrazno, vulgarnim pitanjima i neprimerenim rečnikom. Tema se nije ni odnosila na iskazivanje nekog svog stava već načina na koji se taj stav iskazuje. A zamislite situaciju u realu da te nepoznati muškarac pita je l imaš tange na sebi :mrgreen: i jesi li imala sex na sudoperi :mrgreen:
 
Nije to samo eksluzivno pravo Krstarice ,većina društvenih mreža obiluje takvim komentarima, bezobrazno, vulgarnim pitanjima i neprimerenim rečnikom. Tema se nije ni odnosila na iskazivanje nekog svog stava već načina na koji se taj stav iskazuje. A zamislite situaciju u realu da te nepoznati muškarac pita je l imaš tange na sebi :mrgreen: i jesi li imala sex na sudoperi :mrgreen:
Pa sad, ja uzivo psujem mnogo vise nego ovde, jer ovde je to zabranjeno 😂

Ali, naravno, razumem sta hoces da kazes. Suptilnost nedostaje, odnosno nestaje potpuno ponekad. Opet je tu (immo) isti uzrok kao sto sam naveo za ovo drugo: porastu mala mudassca i zaboravi se na neki osnovni red.

S tim sto to vazi za oba pola. Recimo, ovde sam primetio od pojedinih zena neke provokacije koje u realu nema teoretske sanse da bi prosle. Tu je recnik okej, ali je podiebavanje veoma bezobrazno, a kada se uzvrati istom merom, doticne pocnu da glume zrtve napada.
 
Nije to samo eksluzivno pravo Krstarice ,većina društvenih mreža obiluje takvim komentarima, bezobrazno, vulgarnim pitanjima i neprimerenim rečnikom. Tema se nije ni odnosila na iskazivanje nekog svog stava već načina na koji se taj stav iskazuje. A zamislite situaciju u realu da te nepoznati muškarac pita je l imaš tange na sebi :mrgreen: i jesi li imala sex na sudoperi :mrgreen:
Ту пишу и причају оно што не смеју наглас или на улици. Крећу да комуницирају са женама (можда по први пут), супротстављају се другим мушкарцима, псују, прете,...

Ја овде никада никог нисам напао нити изазвао, док други раде шта им је воља.

Опет, ако је неко превише фин и одмерен и то је знак да нешто није како треба са тим човеком.
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Nije skrivanje zavisi o čemu se radi. Vise je nedostatak ljudi i nepoverenje u ljude.
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Postaviti pitanje nije problem, prednost foruma je kad naletis na teoreticara zavjera ili na nekog fasistu da mozes da se iskljucis kad hoces u svakodnevnom zivotu ne mozes tako lako da pobjegnes.
 
Ту пишу и причају оно што не смеју наглас или на улици. Крећу да комуницирају са женама (можда по први пут), супротстављају се другим мушкарцима, псују, прете,...

Ја овде никада никог нисам напао нити изазвао, док други раде шта им је воља.

Опет, ако је неко превише фин и одмерен и то је знак да нешто није како треба са тим човеком.
Zašto? Je l postoji mogućnost da ima ljudi koji su zaista odmereni i fini i u realu i na internetu?
 
Često sam u prilici da pročitam nečija pitanja, komentare za koje bi u realnom životu mogla da sledi i tužba. Je l sakrivanje iza monitora zaista daje toliku hrabrost da ne razmišljate o primerenosti postavljenog pitanja ili komentara? Ko od vas tako komunicira i u svakodnevnom , realnom životu?
Kod mene je situacija da oči u oči nekada postavljam još neprijatnija pitanja no online 🙃
Neke bivše kolege kada me vide od straha počnu da klimaju glavom...
 
Zašto? Je l postoji mogućnost da ima ljudi koji su zaista odmereni i fini i u realu i na internetu?
Ево овако:

Ја из личног искуства могу да кажем да ако је неко претерано фин и учтив, да то зна да буде проблематично. Ти људи исто нешто крију, а то се открије касније. Да ли има таквих и на интернету, не знам, јер видим највише ове који нападају и понашају се бахато, а на улици не смеју да погледају човека у очи.
 
Postaviti pitanje nije problem, prednost foruma je kad naletis na teoreticara zavjera ili na nekog fasistu da mozes da se iskljucis kad hoces u svakodnevnom zivotu ne mozes tako lako da pobjegnes.
Лакше је у стварном животу. Ја поуздано знам да то што неко испољава на интернету, у стварном животу не сме. Лакше је бити то што си навео овде, него међу правим људима.
 

Back
Top