Da li hrišćanstvo dozvoljava masturbaciju?

Па нису. Мора неко и у монахе :)

Нису, они су просто такви, овде се ради када је човек усмерен на погрешну страну, нпр мушкарац на себе уместо на жену.
Aha..ti bi dakle da sve to generaliziras i prebacis nabrzaka u isti kosh ?
Hajdemo onda jedan ovakav primer:

Sta ima kvarno ako li se nekom momku dopadne neka slobodna devojka i njemu se u glavu javi zelja da tu devojku jednostavno ozeni jer mu se dopao njen...njeni...hmmm,odakle da krenem - pa evo, dopalo mu se "kako kuva caja i sprema palacinke ili mozda kako pazljivo cisti njenu kucu"...!?? ;)
...i sto god radio, njemu je UPRAVO TA devojka u mislima,jednostavno ga obuzima i on zatim krece u akciju jer mu treba nesto vise - treba mi realan kontakt s njom,upravo onako kako je percepirao u njegovom ..."slobodnom momackom razmisljanju"...!??

U cemu je teoloski ili mozda moralan problem u jednom ovakvom slucaju ???
 
otkud znaš? kad ode u svoju keliju možda ga šeta.
za mene je greh prkositi prirodi.
Знам, веруј ми. Не може се неко на силу терати у манастир.
Ти што су "шетали" у келијама су отишли из манастира и оженили се.
Није монаштво за сваког, али како ти представљаш нико не би требао да иде у монахе јер је то "пркошење природи" ?
 
Знам, веруј ми. Не може се неко на силу терати у манастир.
Ти што су "шетали" у келијама су отишли из манастира и оженили се.
Није монаштво за сваког, али како ти представљаш нико не би требао да иде у монахе јер је то "пркошење природи" ?
pa ne znamo sa sigurnošću dal monasi ne veslaju, samo pretpostavljamo.
zato sam te pitao otkud znaš.
 
pa ne znamo sa sigurnošću dal monasi ne veslaju, samo pretpostavljamo.
Знамо сигурно јер се нико силом није задржао у манастиру (нити се то може).
Дакле ко није за овај свет он не може да буде на две столице одједном, или је у манастиру или је у свету. Не може истовремено.
Апостол Павле је рекао да жели да други буду као и он, а то је без жене. То је дакле тако да има и таквих људи који су сами, а то је у данашње време манастир.
То што ти не можеш то да замислиш као природно више говори о теби да ниси разговарао са монасима или монахињама.
 
Само ако сте невенчани или ако се божемепрости преко видео позива сексате.
da bi bio dobar vernik moraš biti programiran robot.
ljudi su takvi, vide trun u tuđem oku a ne vidi balvan u svom. i umesto mi vernici da se bavimo tim, mi ćemo da osuđujemo onu bludnicu iz biblije i da je još kamenujemo.
uglavnom ili sam ja pogrešno shvatio hristove poruke ili drugi ili niko.
 
da bi bio dobar vernik moraš biti programiran robot.
ljudi su takvi, vide trun u tuđem oku a ne vidi balvan u svom. i umesto mi vernici da se bavimo tim, mi ćemo da osuđujemo onu bludnicu iz biblije i da je još kamenujemo.
uglavnom ili sam ja pogrešno shvatio hristove poruke ili drugi ili niko.
Da,pogresno si shvatio i nazalost nisi jedini...
 
jel telefonski seks greh sa voljenom osobom?
naravno da nije..

i ovi koji koriste onanija pogresno, onda svaki bracni par bi bio u grijehu pogotovo muskarac kad ga izvadi i ne svrsi unutra, pa cak i ako koriste kondom jer je i to prosipanje sjemena..u sustini onda bi seks "samo" bio dozvoljen ako jedino imas u planu da pravis bebu..
 
naravno da nije..

i ovi koji koriste onanija pogresno, onda svaki bracni par bi bio u grijehu pogotovo muskarac kad ga izvadi i ne svrsi unutra, pa cak i ako koriste kondom jer je i to prosipanje sjemena..u sustini onda bi seks "samo" bio dozvoljen ako jedino imas u planu da pravis bebu..
ako si bogat i imaš hiljadu žena ko solomon bio bi bezgrešan po pitanju seksa, a sirotinju skrati za vugla, samo jednom, dvaput tokom života i to ti je sve i da paziš kad uriniraš da se ne napališ kad ga dodirneš rukom :D
 
naravno da nije..

i ovi koji koriste onanija pogresno, onda svaki bracni par bi bio u grijehu pogotovo muskarac kad ga izvadi i ne svrsi unutra, pa cak i ako koriste kondom jer je i to prosipanje sjemena..u sustini onda bi seks "samo" bio dozvoljen ako jedino imas u planu da pravis bebu..
Помешао си две теме контрацепцију и мастурбирање.
 
naravno da nije..

i ovi koji koriste onanija pogresno, onda svaki bracni par bi bio u grijehu pogotovo muskarac kad ga izvadi i ne svrsi unutra, pa cak i ako koriste kondom jer je i to prosipanje sjemena..u sustini onda bi seks "samo" bio dozvoljen ako jedino imas u planu da pravis bebu..
Ти говориш о спречавању зачећа, што је друга тема.
То је тема о контрацептивним методама.
ti si koristio onanija za masturbaciju, a onanije nije kaznjen zbog masturbacije..covjek imo seks sa bratovom zenom, to nije masturbacija..
То су синоними. Ти причаш о две различите теме.
 

Back
Top