DA LI GOJI VOCE?

Gost
Drzim vec duze vreme dijetu,i do sada sam sto puta cula da voce mogu jesti u neogranicenim kolicinama,a necu se ugojiti.Ipak, ja sam sumnjicava pa se stalno bojim da cu se i od jabuke ugojiti.Drzim veoma strogu dijetu,samo malo doruckujem,jer tako mrsavim veoma brzo.
 
E cao!Obavezno jedi voce dok drzis dijetu da ti ne bi opao imunitet.Ja trenutno drzim dijetu "ujedinjene nacije" i trenutno umorem od gladi.Ako ti nije tesko napisi mi kakvu dijetu drziz.
 
JA vise gladujem nego li sto drzim dijetu!Ne predporucujem ti da podjes mojim stopama,jer ovo je pravo mucenje ,samo sto sam ja navikla pa ne mogu da prekinem.Vec mozda godinu dana ne jedem hleb uopste.Zaboravila sam i kakav mu je ukus.Izbegavam hranu koja goji(slatkisi,grickalice...)i samo doruckujem,u veoma malim kolicinama.To je pravo mucenje,ali toga se ne mogu odreci.Kad pojedem vise od onoga sto sam navikla osecam se nekako "puno" i onda povracam.Smrsala sam 8 kg,ali i sama znam ,na jedan veoma nezdrav nacin.Nekoliko puta sam padala u nesvest,bilo je i dana kada nista u usta nisam stavila.Sada uglavnom pojedem jedno kiselo mleko i to je za ceo dan.Najgore od svega je sto sam navikla i vise nema povratka.Zato se ti bolje drzi svoje dijete.
 
Drage moje vi niste normalne!
Pa unisticete svoje zdravlje takvim gladovanjem a sama cinjenica da vas plasi da cete se od jabuke ugojiti pokazuje gde ste stigle,na mentalnom planu.
Lepo ne budite lenje pa procesljajte ovaj forum pogotovo teme amenoreja i popunjena elegantno pa cete videti gde i kako mozete sebi pomoci na zdrav i pametan nacin i sta vam se moze desiti u suprotnom.
Pozdrav!
 
VISOKA SAM 158cm,a imam 55kg i nisem bukvalno debela,samo ono malcice bucmasta.E sad,problem je sto ja uopste nisam zadovoljna sobom,i cim malo vise jedem osecam se kao svinja.To me cini tako depresivnom,kao da ne zasluzujem da zivim.Cim nadacim makar pola kilograma,osecam se kao najgora osoba na svetu.Jos veca je nesreca sto me niko ne razume.Strasno se osecam,i molim za savet!!!Sebi sam mnogo nabacila komplekse,i smatram se gorom od ostalih.Sebe sam tesila recima"niko nije savrsen",ali samo sam se zavaravala.Svoj mir i srecu mogu da nadjem samo ako smrsam.Imam 15 godina i neznam sta da radim...HELP ME!!!!
 
Draga moja,sa tvojih 15 godina to je sasvim normalno.Ne znam ni jednog tinejdzera koji je zadovoljan svojim izgledom.
Sa druge strane takvo tvoje razmisljanje me jako zabrinjava jer devojke tvog uzrasta zbog takvog stanja svesti zavrse kao obolele od bulimije ili anoreksije.
Evo sta ces da uradis,javi ces se svom pedijatru koji ce te dalje uputiti u savetovaliste za ishranu .Ljudi koji tamo arde naucicete za ceo zivot kako da se zdravo hranis a drugo kako da na zdrav nacin izgubis nezeljene kilograme.Ako se izgladnjujes tvoje telo ce nauciti da ga mucis i cim pocnes da jedes on ce svaki gram hrane cuvati za sebe jer zna sta si mu radila,i zato se kilogrami posle dijeta jako brzo vrate i to u jos vecem broju.
Ti se nalazis u stanju najveceg rasta i razvoja i ako sad ugrozis svoje zdravlje to ce te pratiti ceo zivot,zato potrazi pomoc ljudi koji to znaju.
Plus naravno bavljenje sportom.Za godinu,dve cim se zavrsi tvoj rast i razvoj neces imati pojacan apetit kao u ovom dobu i kilogrami se nece gomilati nego ce se lepo rasporediti na telu,ti si sad u dobu kada tek pocinjes da rastes i zato se osecas i nezgrapnom i mislis da si debeljuca ali veruj sve ce to proci jako brzo.Nisi ni prva ni poslednja koja je kroz to prosla.Ako sebi zelis da pomognes onda to uradi na pravi nacin.
Pozdrav!
 
tamtam - OPREZ!!! Sa dijetom koju ti drzis - UN, sam navukla alergije koje u zivotu nisam imala, zavrsila sam u klinickom centru na ispitivanjima i u dnevnoj bolnici.Cak i oni tu upozoravaju kao na mogucnost pojave alergija, pa kao pojedite za svaki slucaj rebro cokolade -kakva glupost.To je jako, JAKO losa dijeta, svaki dan jesti istu hranu, uzas, pada imunitet! Da je meni bar ovo neko ranije rekao!Za dijete iskljucivo kod lekara po uput pa dalje! Molim sve da ovo shvate VRLO OZBILJNO!
 
dr:
Draga moja,sa tvojih 15 godina to je sasvim normalno.Ne znam ni jednog tinejdzera koji je zadovoljan svojim izgledom.
Sa druge strane takvo tvoje razmisljanje me jako zabrinjava jer devojke tvog uzrasta zbog takvog stanja svesti zavrse kao obolele od bulimije ili anoreksije.
Evo sta ces da uradis,javi ces se svom pedijatru koji ce te dalje uputiti u savetovaliste za ishranu .Ljudi koji tamo arde naucicete za ceo zivot kako da se zdravo hranis a drugo kako da na zdrav nacin izgubis nezeljene kilograme.Ako se izgladnjujes tvoje telo ce nauciti da ga mucis i cim pocnes da jedes on ce svaki gram hrane cuvati za sebe jer zna sta si mu radila,i zato se kilogrami posle dijeta jako brzo vrate i to u jos vecem broju.
Ti se nalazis u stanju najveceg rasta i razvoja i ako sad ugrozis svoje zdravlje to ce te pratiti ceo zivot,zato potrazi pomoc ljudi koji to znaju.
Plus naravno bavljenje sportom.Za godinu,dve cim se zavrsi tvoj rast i razvoj neces imati pojacan apetit kao u ovom dobu i kilogrami se nece gomilati nego ce se lepo rasporediti na telu,ti si sad u dobu kada tek pocinjes da rastes i zato se osecas i nezgrapnom i mislis da si debeljuca ali veruj sve ce to proci jako brzo.Nisi ni prva ni poslednja koja je kroz to prosla.Ako sebi zelis da pomognes onda to uradi na pravi nacin.
Pozdrav!
HVALA VAM PUNO!
 
Moja drugarica je drzala ovu dijetu i za 3 meseca je smrsala 10kg,nije dobila nikakve alergije,sta vise sad je prezadovoljna sobom,ali hvala ti na savetu u svakom slucaju. :)
POZDRAV. :wink:
 
Anonymous:
To je jako, JAKO losa dijeta, svaki dan jesti istu hranu, uzas, pada imunitet! Da je meni bar ovo neko ranije rekao!Za dijete iskljucivo kod lekara po uput pa dalje! Molim sve da ovo shvate VRLO OZBILJNO!

qq...kakva je to dijeta??? kako vama sto ne jedete, kako vam roditelji nishta ne kazu?!?!
 
Draga Dr i drage dietičarke, svaka dijeta, kod koje se ne vodi računa o omjeru među kalorijama, C-vitaminu, vodi i elektrolitima, može biti vrlo štetna po zdravlje. A pravilan omjer je:

100kcal u hrani + 100gr vode + 10mg prirodnog C-vitamina + 1gr zdrave soli.
Ali mora da znaš, da je u samim namirnicama več približno pola vode, pola vitamina i pola soli.

I nemoj više da se neko svađa samnom!
 
Voce ne samo da ne goji, nego se preporucuje u velikim kolicinama takvim koji imaju taj problem. Uostalom, hrana uopste nije kriva za povecanu telesnu tezinu. Covek previse jede zato sto oseca u sebi prazninu, a pokusava to hranom da nadoknadi.
Medjutim ako covek otvori svoje srce prema osobama koji to zasluzuju od nje, a ne misli samo na svoje umisljene probleme, zacelo ce joj se srce ispuniti plemenitim osecajima, i tada zadovoljavanje svojih tastina ce dobiti mnogo manji prioritet od nje, medju kojima i tastina o idealnoj telesnoj tezini.
 
Moja baka je oduvek govorila " nema pametnija posla pa se opterecuje glubostima", ja je podrzavam i mislim da neki ljudi zaista jedu previse ili izbegavaju da jedu na nervnoj bazi.Bolje je okupirati se necim pa neces imati ni vremena da zderes i razmisljas o kalorijama. Ja sam recimo uvek puno jela pred ispite pa sam lepo sebe naterala u citaonicu gde nisam mogla ispred sebe da drzim svakojake grickalice, kafe i cokolade!
 

Back
Top