Да ли добро видим ово што пише: "Косовска" полиција ЧУВА Газиместан!!!

Ajmo Milutine da ginemo i za tu Soču....e,al' ovo nije Soča,jel mislite da ova i 'vaka država može da vodi rat sa bilo kim? Respektabilnu vojnu silu je u Sloveniji porazio jedan vodnik sa 12.000 izviđača,lugara i pandura...respektabilnoj vojnoj sili je jedan gradić (Vukovar) odolevao mesecima....a sad se svelo na par hiljada vojnika!!!Braćo Srbi (pravi Srbi),nastavi li se 'vako imaćemo šiptare do Niša za desetak godina....!!!
 
Jedino mozes da ljustis krompir za vojsku....

...волим највише када неко овако лупета!:roll:
Сигурна сам, 100% да сам бољи стрелац од тебе,.....


Pa demokrate su i dosle na vlast da im to nesmetano omoguce...
ЗАТО су и ДОВЕДЕНЕ на власт,....да НАТО буде амнестиран кривице,
а нама за казну да покушају да отму Космет......
НЕКА покушају......гореће у паклу заједно са жвалавима!

.

.
 
Tocan mozda i nije,ali da je tacan to jeste.

Mislio sam da ces da shvatis da sam imitirao Olivera Mlakara...netacan ili netocan sasvim ti je sve jedno.
Shvati da smo se mi povukli sa Kosova,NATO nije uspeo silom da nas istera.Ali mu je zato onaj slepac sirom otvorio vrata nase juzne pokrajine.:rtfm:
 
Mislio sam da ces da shvatis da sam imitirao Olivera Mlakara...netacan ili netocan sasvim ti je sve jedno.
Shvati da smo se mi povukli sa Kosova,NATO nije uspeo silom da nas istera.Ali mu je zato onaj slepac sirom otvorio vrata nase juzne pokrajine.:rtfm:

Vidim kako nije uspeo silom da nas otera,nego dioplomatskim pregovorima koji su trajali 72 dana.......
 
Mislio sam da ces da shvatis da sam imitirao Olivera Mlakara...netacan ili netocan sasvim ti je sve jedno.
Shvati da smo se mi povukli sa Kosova,NATO nije uspeo silom da nas istera.Ali mu je zato onaj slepac sirom otvorio vrata nase juzne pokrajine.:rtfm:

...СЛЕПАЦ ти је овај што сада испод жита ДАЈЕ без борбе све!!!

.
 
"U Ahtisarijevom planu piše da Kfor na Kosovu zadržava obezbeđivanje
uglavnom najznačajnijih verskih spomenika Srpske pravoslavne crkve,
među koje, međutim, ne spada, kako izgleda, i Gazimestan. .."


9745722454b9fb1947e6cf344192113_450x299.jpg

Pripadnici Kfora i KPS-a ispred spomenika na Gazimestanu (FoNet)

.
 
"U Ahtisarijevom planu piše da Kfor na Kosovu zadržava obezbeđivanje
uglavnom najznačajnijih verskih spomenika Srpske pravoslavne crkve,
među koje, međutim, ne spada, kako izgleda, i Gazimestan. .."


9745722454b9fb1947e6cf344192113_450x299.jpg

Pripadnici Kfora i KPS-a ispred spomenika na Gazimestanu (FoNet)

.

Letos kad sam bio kod druga u Zvecanu,isli smo kolima do Pristine.Kad smo se vracali skrenuli smo sa puta do spomenika bas,bio je uveliko mrak.Znam da su bile barikade okolo,i oni vojnici KFORA.
 
Kfor je na Gazimestanu, nedaleko od Prištine, počeo postupak primopredaje
obezbeđivanja tog spomenika "kosovskoj" policiji.
Ministarstvo za Kosovo i
Metohiju zahteva da se odluka preispita.

21628_gazimestan-reuter_f.jpg


Na Gazimestanu su sada slovački vojnici u sastavu Kfora, koji sa pripadnicima
kosovske policije utvrđuju činjenično stanje spomenika i njegove okoline.



Zvanična primopredaja trebalo bi da bude obavljena za nekoliko dana, a
odgovornost za obezbeđivanja Gazimestana biće na stanici policije u
prištinskom naselju Vranjevac.



Preuzimanje ingerencija za obezbeđivanje spomenika Gazimestan je prvi
slučaj na Kosovu u kojem će odgovornost za bezbednost srpskih kulturnih
spomenika biti na kosovskoj policiji.



Ministarstvo za Kosovo i Metohiju zahtevalo je danas od Kfora da nastavi
da obezbeđuje srpske svetinje na Kosovu i da preispita odluku kojom je
obezbeđenje Gazimestana prepušteno Kosovskoj policiji.



"Čuvanje srpskih svetinja i kulturno-istorijskih spomenika ne može se prepusti
onima koji su ih uništavali ili nemo posmatrali njihovo skrnavljanje i rušenje",
navodi se u saopštenju Ministarstva za Kosovo i Metohiju.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/181058/Kosovska-policija-cuva-Gazimestan

*********************************************************************************************


Ово,..... као да мирише на РАТ!!!

.

Ti pušku u ruke, pa ga vodi.Sve junačina do junačine...
 
Stavrno me zabrinjavas...kumanovskim sporazumom se obavezuje povlacenje Vj i MUP Srbije sa cele teritorije Kosova....to niej potpisao Boris Tadic....

Nije on,posto nije ni bio u politici ali je zato potpisala DS,DSS,SPS,SPO da skratim celokupna politicka garnitura,dok je jedino Seshelj bio protiv toga.

Ali je jedino Milosevic zasluzan za tako dobre uslove iz sporazuma.

I da se vratimo sada mom postu,nakon toga su dosle demokrate da omoguce NATO-u da se ne pridrzava potpisanog,jer je sasvim izvesno da Milosevic ne bi to dopustio.

Eto.
 
Nije on,posto nije ni bio u politici ali je zato potpisala DS,DSS,SPS,SPO da skratim celokupna politicka garnitura,dok je jedino Seshelj bio protiv toga.

Ali je jedino Milosevic zasluzan za tako dobre uslove iz sporazuma.

I da se vratimo sada mom postu,nakon toga su dosle demokrate da omoguce NATO-u da se ne pridrzava potpisanog,jer je sasvim izvesno da Milosevic ne bi to dopustio.

Eto.

DS je tada bio vanparlamentarna stranka.....a kamo li da je bio u vladi...
 
DS je tada bio vanparlamentarna stranka.....a kamo li da je bio u vladi...

Sve stranke,dakle pozicija i opozicija su se saglasili sa potpisom,smesno je sto iz demokratskog tabora konstantno manipulisu sa nekim poluistinama.

Dakle,bilo je glasanje i svi su bili za potpisivanje osim Seselja.

Milosevic je potpisao jer to nije mogao da uradi Draskovic,a ako je Milosevic za nesto kriv-kriv je NATO-u sto mu nije dozvolio da ispuni svoje planove iz Rambujea.
 
Sve stranke,dakle pozicija i opozicija su se saglasili sa potpisom,smesno je sto iz demokratskog tabora konstantno manipulisu sa nekim poluistinama.

Dakle,bilo je glasanje i svi su bili za potpisivanje osim Seselja.

Milosevic je potpisao jer to nije mogao da uradi Draskovic,a ako je Milosevic za nesto kriv-kriv je NATO-u sto mu nije dozvolio da ispuni svoje planove iz Rambujea.

Opet ponavljam,DS je tada bio vanparlamentarna stranka...
 
Sve stranke,dakle pozicija i opozicija su se saglasili sa potpisom,smesno je sto iz demokratskog tabora konstantno manipulisu sa nekim poluistinama.

Dakle,bilo je glasanje i svi su bili za potpisivanje osim Seselja.

Milosevic je potpisao jer to nije mogao da uradi Draskovic,a ako je Milosevic za nesto kriv-kriv je NATO-u sto mu nije dozvolio da ispuni svoje planove iz Rambujea.

A šta ti misliš da je moglo da se uradi, da se ide u kopneni rat?
 
Opet ponavljam,DS je tada bio vanparlamentarna stranka...

Hvala bogu sto nije bio.

Isto sr@nje drugo pakovanje.

No,da se manemo toga nacicemo lako koje su stranke tada bile tu(i koji ljudi)......nego zaista mi nisi jasan,to sto su napr. eskivirali nesto-pojavili se posle bitke i napravili najvise sra*a govori sta?:dontunderstand:

Kakve veze ima da li su bili ili nisu bili,sta bi uradili da su napr.bili.....

1-Podrzali bi sporazum

2-Pridruzili bi se Seselju.

Da napomenem,ovo pod 2 mozes odmah da iskljucis jer kada je DS dosla na vlast,NATO-u je ostalo jos nekoliko godina da se povuce sa Kosmeta a DS ih nije oterala niti je vojno reagovala,sto samo govori da sigurno nisu bili za produzavanje bombardovanja.

I da jos napomenem,Djidjic je bio gradonacelnik Beograda tako da je smesna tvoja prica da DS-a tada nije bilo,a i on kao perjanica DS je prizivao na to bombardovanje.

A šta ti misliš da je moglo da se uradi, da se ide u kopneni rat?

:dontunderstand:
 
Pa da nije potpisana kapitulacija u Kumanovu, krajnji rezultat bi bila kopnena ofanziva NATO.

Ja sam ubedjen da ne bi,posto smo bili izuzetno jaki na tom polju,a veoma je moguce da su rusi precutno dozvolili bombardovanje(sto i jesu),ali da je izmedju njih i amera bio dil da gadjaju ali da ne salju kopneno.

Opet,ovo ne mora ni da bude tracno,ali sumnjam da bi ameri rizikovali veoma izvestan poraz iliti minimum prevelike gubitke,kada su isti efekat mogli da postignu samo bombardovanjem.

Sve u svemu,da su nas bombardovali jos par meseci sigurno bi totalno unistili infrastrukturu drzave i to bi im bilo sasvim dovoljno.

U kopneni rat NATO nije smeo da krene.Deluje mozda i smesno,ali je zaista tako.Secas se onih trojice Amerikanaca kad su ih nasi zarobili pa ih jos prikazali na TV.

Oni koji su bili kreteni verovatno bi se cak i zayebali,nego su im kolege prvenstveno nemci,pa italijani i francuzi lepo objasnili da budu srecni ako na naseg 1 poginulog bude njihovih 100,a Jugoslavija je sasvim sigurno mogla da mobilise preko 500 000 ljudi,pa vi racunajte.
 
Poslednja izmena:

Back
Top