Da li crkva coveku treba da nahrani samo duh ill i telo?

Gde od da se javi humanitarni rad SPC-a sami ljudi ga razglase [ali ga slabo ima].
Besplatne molitve se ne racunaju kao humanitarni rad.
Samo pare, nesto za pare ili nesto materijalno [jer i SPC radi za materijalno]
Imaš linkove u temi pa pogledaj. Ne priča se o tome puno jer ide suprotno raširenom narativu da su u Crkvi samo lopovi.
 
Pare su svakako potrebne ali ja do sada nisam cuo da adventisti nekome naplacaju obredne usluge ( vencanje,pogreb,posvecivanje dece i t.d.).
Nisam to znao jer se ne bavim toliko verom i religijom al svaka cast

Imaš linkove u temi pa pogledaj. Ne priča se o tome puno jer ide suprotno raširenom narativu da su u Crkvi samo lopovi.
U globalu,
ali ima ona stara koja kaze S KIM SI - TAKAV SI
 
Imaš linkove u temi pa pogledaj. Ne priča se o tome puno jer ide suprotno raširenom narativu da su u Crkvi samo lopovi.
Nikada se ne bih slozio s tvrdnjom da su svi sluzbenici te zajednice lopovi,pa cak ni neposteni.
Imam jednog prijatelja u komsiluku koji je pravoslavno sluzbeno lice (namerno izbegavam navesti njegov status/radni angazman u toj zajednici) koji je mozda daaaaleko duhovniji i zainteresovaniji za duhovni rad nego li sto su veliki broj adventista kojih poznajem !!!
Nemojmo zbrajati babe i zabe - licna je duhovnost jedna stvar a oficijalna doktrina verske zajednice nesto sasvim drugo.
Licno verujem da je puuuuuuno njih koji su po razno-raznim osnovima jos uvek u redovima zajednica gde im realo "nije mesto" i pitanje je vremena kada ce se takvi organizovati i na neku cudan nacin inicirati ozbiljnu duhovnu reformu tamo gde jesu da bi kasnije u toj sili nastupili na svetsku scenu da propovedaju i zive hriscanstvo kojeg vidimo u Svetom Pismu...
S tim sto bih pomenuo da se taj proces iz buducnisti jos vise ocekuje u redovima PRAVE HRISTOVE CRKVE koja je danas mozda "uspavana"ili mozda ne ceni dovoljno ili jos gore - ne zivi jevandjelje koje se treba propovedati !
 
Ima jedna crkva gde moze da se jede, okupa, opere ves, dobije odeca, gde se proslavljaju rodjendani, organizuju izleti...( Ja necu reci koja je to crkva jer mi nije cilj da je reklamiram, a sada druge strane da ne bude kako izmisljam, dacu samo orijentir gde se nalazi te crkva tako da svako moze da proveri. Crkva se nalazi u Novom Sadu na Bulevaru Evropa kod Higijenskog zavoda ).
Moj insajder koji je otisao u Crkvu posto je video njihov oglas u novinama, kaze da su svi tamo vrlo ljubazni, da ima da se jede, moze da se opere ves, da se okupa, da se dobija odeca, da imaju svoga doktora i da imaju dva momka majstora koja idu po kucama i vernika i sve im srede besplatno, ako ima nesto da se popravi. Moj insajder kaze da tamo dolaze uglavnom dolaze ljudi koju zive u teskom siromastvu, da ima usamljenih baba i deda koji zive po supama i koji dodju u tu Crkvu da bi jeli, da ih pita neko kako su, da li im nesto treba i da prisustvuju proslavama tamo, i da su jako srecni.
Moj izvor takodje kaze da je bio i Crkvi SPC kod Gradjanskog narodnog pozorista isto u NS, i da tamo nema takve prisnosti kao u ovoj Crkvi, a sto se hrane tice jedino su za Gospoinu u Avgustu da li dva grozda grozdja i onda su se vernici skoro potukli oko toga.
Znaci da li Crkva treba da pomogne verniku i u fizickom, a ne samo i duhovnom smislu ?
:think:
I jedno i dtugo po mogucstvu.
Ne samo daj, daj...

Zar Hristos nije oboje cinio?
 
Jesam, na zalost.
Krstili me kad sam bio malo dete, kad jos nisam znao ni sta je to
To definitivno nije krstenje nego kupanje/prskanje vodom suprotno volje krsteniku...
Tako su i meni uradili s tim da sam ja ozbiljno prigovarao placuci ali mi prigovore nisu uzeli u obzir..da ne kazem neosnovano ih odbacili...! :D
...kad je doslo pravo vreme da sve to lepo izvagam i u skladu sa mojom voljom i zahtevom ja sam bio krsten kad sam napunio 23 godina i to bas onako kako je ksrstavao Jovan,apostoli i kako je bio krsten i sam Isus - na mestu gde je bilo mnogo vode,uronjavanjem citavog trela u vodu !
 
To definitivno nije krstenje nego kupanje/prskanje vodom suprotno volje krsteniku...
Tako su i meni uradili s tim da sam ja ozbiljno prigovarao placuci ali mi prigovore nisu uzeli u predvid..da ne kazem neosnovano ih odbacili...!
...kad je doslo pravo vreme da sve to lepo izvagam i u skladu sa mojom voljom i zahtevom ja sam bio krsten kad sam napunio 23 godina i to bas onako kako je ksrstavao Jovan,apostoli i kako je bio krsten i sam Isus - na mestu gde je bilo mnogo vode,uronjavanjem citavog trela u vodu !
da li je moguće da neko ćaska a da se ti ne umešaš? znam da nije zabranjeno čisto pitam
 
To definitivno nije krstenje nego kupanje/prskanje vodom suprotno volje krsteniku...
Tako su i meni uradili s tim da sam ja ozbiljno prigovarao placuci ali mi prigovore nisu uzeli u obzir..da ne kazem neosnovano ih odbacili...! :D
...kad je doslo pravo vreme da sve to lepo izvagam i u skladu sa mojom voljom i zahtevom ja sam bio krsten kad sam napunio 23 godina i to bas onako kako je ksrstavao Jovan,apostoli i kako je bio krsten i sam Isus - na mestu gde je bilo mnogo vode,uronjavanjem citavog trela u vodu !
Znači svi koji su se u reci okupali, kršteni su.. :lol:
 

Back
Top