Da li crkva coveku treba da nahrani samo duh ill i telo?

Jesam jedno dete i to se pitam zasto.
Mozda si mislio da ces mu dati sansu da ti nesto argumentovano prigovara kako si postupao suprotno njegovoj volji ??? :D
Jednostavno hteo sam neko veselje gde se jede, pije, muzika......zurka u restoranu do zore.
To kod nas ide i bez razloga,imas si bato vesela drustva kojima je dovoljno reci dobro vece i ti si vec njihov najbolji drug za u kafanu !
Trazio sam razlog za veselje i nasao sam ga.
Kako se nisi setio da svratis na jugu,da se malo posteno proveselis,ono bas za sve pare a da si ne maltretiras dete ? ... :hahaha:
A i nisam bio pre 30 i kusur godina pri ovoj pameti
Naravno,vidi se da si sad pametniji...
a sam verski osecaj nisam ni tad iskreno imao :super:
...verski osecaj...!??
...a sta to bese,nesto za u kafanu uz lepo drustvo ili sam opet nesto pobrkao ?
 
Ma ako reka nije Jordan, to ti se ne važi..
Dakle mora biti Jordan,jel tako ?
Nista onda si lepo sedi i napisi si prigovor onom apostolu koji je cak zapisao da je Filip krstio nekog uskopljenika tamo gde je bilo NEKAKVE VODE...!
...kako se "osudio" da uradi tako nesto ?

Evo ti dokaza:

De.8,36-38:
"...Kako iđahu putem dođoše na nekaku vodu; i reče uškopljenik: evo vode, šta brani meni da se krstim?
A Filip mu reče: ako vjeruješ od svega srca svojega, možeš. A on odgovarajući reče: vjerujem da je Isus Hristos sin Božij.
I zapovjedi da stanu kola, i siđoše oba na vodu, i Filip i uškopljenik, i krsti ga..."

Dakle ako hoces da se krstis bas u Jordanu onda u redu,idi tamo krsti se i lepo se provedi ali nece ti skoditi ako se krstis bilo gde gde ima NEKAKVU VODU a uzimajuci u obzir da je Jovan krstavao na mesta u reci gde je bilo MNOGO VODE !!!
Evo ti dokaza:

Jov.3,23:
"...A Jovan kršćavaše u Enonu blizu Salima, jer ondje bješe mnogo vode; i dolažahu te ih kršćavaše..."
 
17
 
Ja ne znam je l ljudi misle da dobijaju neku magiju nakon krštenja, ili jednostavno ego im poraste pa tripuju da su veći i bolji ljudi da su sad božji podanici i da su zacementirali svoje mesto u raju...
Ovo je pitanje za vernike, zašto se krste? Molim da preskočite odgovor "Pa da bih očistio grehe od prošlog ili ovog života".
Ovo je sustinski bitno pitanje za hriscanstvo stoga je vredno za zasebnu temu...
Ostavljam moderatora da oceni dali ce da otvori neku novu temu il da ovaj tvoj omentar prebaci na neku postojecu pa cu ti tamo pokusati da ti odgovorim.
 
Prva subota u prosincu 2013. bila je posebno radosna za vjernike Adventističke crkve u Rakovčevoj 26 u Zagrebu, kao i za mnogobrojne posjetitelje. Te subote održan je svečani obred krštenja triju dragih osoba koje su odlučile učiniti zavjet s Bogom i postati članovima crkvene obitelji. Pored mlade Ines Garvanović, koja je imala prednost pohađati kod nas i dječju subotnju školu, tu je i mlada studentica Helena Ristić te Alen Marić u zrelim životnim godinama. Oni su se u susretima i druženjima s vjernicima crkve u Rakovčevoj u proteklom dvogodišnjem razdoblju imali priliku osobno osvjedočiti u Božju ljubav i Njegovo zanimanje za njihove živote
 
Prva subota u prosincu 2013. bila je posebno radosna za vjernike Adventističke crkve u Rakovčevoj 26 u Zagrebu, kao i za mnogobrojne posjetitelje. Te subote održan je svečani obred krštenja triju dragih osoba koje su odlučile učiniti zavjet s Bogom i postati članovima crkvene obitelji. Pored mlade Ines Garvanović, koja je imala prednost pohađati kod nas i dječju subotnju školu, tu je i mlada studentica Helena Ristić te Alen Marić u zrelim životnim godinama. Oni su se u susretima i druženjima s vjernicima crkve u Rakovčevoj u proteklom dvogodišnjem razdoblju imali priliku osobno osvjedočiti u Božju ljubav i Njegovo zanimanje za njihove živote
Jesi li i ti bio tamo prisutan,kako ti delovao ambijenat u celini ?
 
Svečano bogoslužje kojem su prisustvovali brojni mladi te vjernici drugih zagrebačkih crkava bilo je popraćeno glazbom i pjesmama crkvenog zbora i sastava mladih. Posebno iznenađenje bilo je sudjelovanje sastava 4Given iz Slovenije.

žurka iznenađenja
Tamo si bio kao posetioc,vernik ili mozda krstenik ?

P.S. ako je suvise intimno pitanje slobodno ga ignorisi
 

Back
Top