Da li ce Hristos doci vidljivo ili nevidljivo?

Pa videli smo da danilo jaze da se uspuniöo ba navuhofonodotu

I da lisras nemas sanse.
Zato be listas.
Generacija vam je izumrla a vi ste kiksli.
Pre toga dok ste disli di 1914 bekoliko promasrnih dstums.
I ti ces da mi högovoris o zabludi?

Danilo 4,24Ovo znači, care, i ovo je naredba višnjega koja će se izvršiti na mom gospodaru caru:

Danilo 4,25Bićeš prognan između ljudi, i sa zvijerima ćeš poljskim živjeti, i hraniće te travom kao goveda, i rosa će te nebeska kvasiti, i sedam će vremena proći preko tebe dokle poznaš da višnji vlada carstvom ljudskim i daje ga kome hoće.

Danilo 4,28Sve ovo dođe na cara Navuhodonosora
Pomešao si nešto....nije tako.

Vrati se na temu...
 
Imaju zato im je dat ovaj zivit.
To zaboravljas?
Po vasem ucenju ne mora niko da bude svedok.
Zadto kada to moze posle vaskrsenja?
Takav koncept nrma u bibliji vec samo kuli.
Ima ima...Vremena neznabožaca..narodi koji su živeli pre Hrista a koji nisu bili u savezu sa Bogom...

Sve su to Božija deca koja će imati priliku da pokažu da li hoće svim srcem da prihvate Boga.
 
Ima ima...Vremena neznabožaca..narodi koji su živeli pre Hrista a koji nisu bili u savezu sa Bogom...

Sve su to Božija deca koja će imati priliku da pokažu da li hoće svim srcem da prihvate Boga.
Pa sta je sada?
Vreme sve bozaca pa ce doci vreme neznabozava? 😆

To vrene je sada nas ljzdski vek.
Jevrejima 9,27I kao što je ljudima određeno jednom umrijeti, a potom sud

Nema druga sansa.
Ovaj zivot je sansa.
 
Pa videli smo da danilo kaze da se uspunilo na navuhodonosoru

I da listas nemas sanse.
Zato ne listas.
Generacija vam je izumrla a vi ste kiksnuli.
Pre toga dok ste diäosli do 1914 nekoliko promasenih datuma.
I ti ces da mi högögovoris o zabludi?

Danilo 4,24Ovo znači, care, i ovo je naredba višnjega koja će se izvršiti na mom gospodaru caru:

Danilo 4,25Bićeš prognan između ljudi, i sa zvijerima ćeš poljskim živjeti, i hraniće te travom kao goveda, i rosa će te nebeska kvasiti, i sedam će vremena proći preko tebe dokle poznaš da višnji vlada carstvom ljudskim i daje ga kome hoće.

Danilo 4,28Sve ovo dođe na cara Navuhodonosora
Uvek je bila 1914 god jer je to proracun prema Biblijsjoj hronologiji
Tada Isus postaje na nebu Kralj Bozje Vladavine
do tada sedi s desne strane Bogu
Psalam 110:1 Jehova kaze Isusu:
„Sedi meni s desne strane,
dok ne položim tvoje neprijatelje pod tvoje noge.

Do 1914 god dolazimo na temelju Danilovog prorocanstva o 7 vremena.
 
Kažem ti da ne znam.
Jel to znaci da su JS-ci pogresili u vezi ovog,to mi je bila glavna poenta ?
A ako te zanima otvori temu ja ću doći tamo da te pitam kada se stidiš ovde da kažeš.
A sto bih se stideo Svetog Pisma,jesi li me ikad video da sam nekome ostao duzan odgovora ?
Predlozio sam ti redosled kako bi smo trebali sve to obaviti stoga je lopta jos uvek kod tebe.

P.S. Glasnik ti nabacio par sustinki bitnih cinjenica da ne bude bez nista stoga se fokusiraj na ono sto te pitam
 
Svi hriscani veruju u vidljiv drugi Hristov dolazak, latinski advent.

Dok postoji jedna grupa JS, oni kazu da Hrista niko nece videti nikada vec ce se samo osetiti da je tu.
Po njima on je vec tu.

Samo sto ce biti na kraju vidljivo a to je unistenje onih koji nisu JS.
Armagedon.
I Onda ce ih JS pokopati i ziveti srecno 1000 god.

Pitanje je da li ce Isus doci vidljivo ili kako uce JS, nece ga niko videti telesnim ocima.

Njega niko ne moze videti kazu oni
Samo osetiti.
Oni osecaju, vec je tu?

Sta kaze Biblija o tome?

Luka 17,23I reći će vam: evo ovdje je, ili: eno ondje; ali ne izlazite, niti tražite.
Luka 17,24Jer kako što munja sine s neba, i zasvijetli se preko svega što je pod nebom, tako će biti i sin čovječij u svoj dan.

Otkrivenje 1,7Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše; i zaplakaće za njim sva koljena zemaljska. Da, zaista
To su Jevrejska očekivanja prvog stoljeća nije došao izgubili su hram i državu.
 
Evo koga zanima kako dolazimo do 1914 god kada ujedno i pocinju " poslednji dani" ovog sistema proreceni u Mateju 24

Prema Danilovom prorocanstvu o 7 vremena dolazimo do toga da je 1914 Isus Hrist postao na nebu Kralj Bozjeg Kraljevstva

U 4 poglavlju Danila imamo san kralja Navuhodonosora, Vavilonskog kralja … taj san sadrzi jedno prorocanstvo i njega tumaci Bozji prorok Danilo… veoma je komplikovano da sad objasnjavam svaki stih al sad mogu ukratko pa kasnije mogu detaljnije…
U tom snu vidimo veliko drvo koje predocava kralja i takodje Bozju vladavinu tj sveopstu suverenost Jehove Boga. … ono je poseceno Danilo 4:23, tj ta linija kraljeva preko kojih je Bog vladao nad covecanstvom je prekinuta, I od tada nastaje period koji se zove prema Bibliji vremena nacija ili neznabozaca… to je period kada Bog nije imao svoje zastupnike na zemlji preko kojih bi vladao vec je ljudima ostavio da sami vladaju i biraju vladare, a zna se da pre toga tj da pre 607 . pre ne je Bog Jehova uvak vladao preko Kraljeva koje je birao sam i koje je pomazao svojim duhom.
Luka 21:24 “

607 pre ne je Jehova dopustio Kralju Navuhodonosoru da zazuzme Jerusalim i odvede Jevreje u rostvo… Time je Bog stavio do znanja da odbacuje Jevreje zbog svoje neposlusnosti i time se prekida linija Judejskih kraljeva koji su vladali… poslednji Judejski kralj tada je bio kralj Sedekija…
Prema Danilovom prorocanstvu trebalo je da prodje “sedam vremena” Danilo 4:23,25, 4:32 , to je taj period vremena nacija. Kada je preseceno stablo tj linija kraljeva preko kojih je vladao Bog. I tih sedam vremena su prorocanske tako da se uzima godina za dan, (Jezekilj 4:6,7 “dajem ti po jedan dan za svaku godinu..” Brojevi 14:34..godinu dana za svaki dan…” kada su u pitanju prorocanstva uzima se 1 dan za godinu)
I tih 7 vremena iznose 2520 dana tj godina… Kada se racuna od 607. pre ne 2520 god dodje se do 1914 godine.
Kada Bog postavlja Isusa Hrista za kralja Bozje Vladavine.


Znaci 1914 god Isus postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva, Bozje nebeske vladavine i
ako pogledamo Otkrivenje 12:9,10 vidimo da rodjenje tog Kraljevstva izaziva Satanin gnev
i time rat na nebu u kome su se borili Isus protiv Satane i njegovih demona u kome Isus pobedjuje ,
sto je dovelo do zbacivanja Satane i njegovih demona na zemlju , znaci na podrucje zemlje… isto 1914. godine
( Otkrivenje 12:7-12)

Otkrivenje12:9 “I bio zbacen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Djavo Satana , koji zavodi ceo svet. Bio je bacen na zemlju, a sa njim su bili zbaceni i njegovi andjeli.”

Otkrivenje 12:12 “Zato veselite se nebesa i vi koji prebivate na njima. Tesko vama zemljo i more, je rje Djavo sisao k vama, veoma gnevan, znajuci da ima malo vremena!”


Znaci da je od 1914 Satana skoncentrisan na podrucje zemlje i da vise nego ikada je koncentracija zla na zemlji…

Zna se da je Satana “ubica ljudski

Jovan 8: 44 “Vas je otac Djavo i zelite da postupate po zeljam svog oca.
On je bio ubica ljudi od kada se pobunio i nije ostao postojan u istini,
jer u njemu nema istine.Kad govori laz, svoje govori jer je lazov i otac lazi.”

I nije ni cudno sto u tom periodu od kako je Satana zbacen a sto odgovara periodu od 1914 pa nadalje…
bivaju 2 svetska rata i toliko krvi prilivene kao nikada do tada u istoriji covecanstva i to svetskih razmera…
Jer je skoncentrisan na podrucje zemlje…
 
Jel to znaci da su JS-ci pogresili u vezi ovog,to mi je bila glavna poenta ?

A sto bih se stideo Svetog Pisma,jesi li me ikad video da sam nekome ostao duzan odgovora ?
Predlozio sam ti redosled kako bi smo trebali sve to obaviti stoga je lopta jos uvek kod tebe.

P.S. Glasnik ti nabacio par sustinki bitnih cinjenica da ne bude bez nista stoga se fokusiraj na ono sto te pitam
Glasnik se ljuti i mene krivi da skrećem sa teme.

Ja znam šta JS uče po ovom pitanju i mislim da su u pravu.
Ali mene zanima šta kaže tvoja denominacija, ko zna možda me i pridobiješ.

Samo molim te nemoj mi reći da o ovome ne znaš ništa.
 
Uvek je bila 1914 god jer je to proracun prema Biblijsjoj hronologiji
Tada Isus postaje na nebu Kralj Bozje Vladavine
do tada sedi s desne strane Bogu
Psalam 110:1 Jehova kaze Isusu:
„Sedi meni s desne strane,
dok ne položim tvoje neprijatelje pod tvoje noge.

Do 1914 god dolazimo na temelju Danilovog prorocanstva o 7 vremena.
Znaci Isus je disao 1914 i to je to😎
A koji datumi su bili pre 1914?
Pricaj nam malo o tome?
 
Glasnik se ljuti i mene krivi da skrećem sa teme.

Ja znam šta JS uče po ovom pitanju i mislim da su u pravu.
Ako znas i mislis da su u pravu onda je red da nam to lepo i detaljno objasnis,dobio si konkretno pitanje od Glasnika,da se ne ponavljamo..
Dakle ?
Ali mene zanima šta kaže tvoja denominacija, ko zna možda me i pridobiješ.
Reko sam ti vec- ovde ne branim boje moje denominacije vec se trudim da svaki svoj odgovor argumentiram konkretnim Biblijskim stihovima.
Samo milim te nemoj mi reći da o ovome ne znaš ništa.
Mozda znam mozda ne znam,videcemo kada bude dosao moj red.
Trenutno je lopta kod tebe.
( ili nam skrati muke i priznaj da su JS-ci pogresili pa da prebacis loptu kod mene).

P.S. inace knjige proroka Danila su izuzetno sadrzajne i pre svega korisne stoga ce nam ovo biti odlicna prilika da se svi lepo potsetimo na kljucne poente
 
1000- godišnji sud.

Rekoh ti da sudnji dan traje 1000 godina.

Jel' ima druga smrt? Ima...

Samo iz te smrti nema vaskrsenja...nego ende..
Verni prilikom 2 Hristovog dolaska idu na nebo.
Bog ceka jos njihov sud.
Jer ce sveti sudti svetu.
Oni ce tamo moci da ispitaju svaki slucaj.
Zasto je neko tamo zasto nije?
I da potvrde Bozji sud.
Posle 1000 god Bog i oni dolaze na zemlju samo da izvrse presudu.
Bpg posle toga obnavlja zemlju i verni ju nastanjuju.
.

https://biblija.serbianforum.info/t38-hiljadu-godina-iz-otrkivenja-jovanovog-1000
 
Ako znas i mislis da su u pravu onda je red d anam to lepo i detaljno objasnis,dobio si konkretno pitanje od aGlasnika,da se ne ponavljamo..
Dakle ?

Reko sam ti vec- ovde ne branim boje moje denominacije vc se trudim da svaki svoj odgovor argumentiram komkretnim Biblijskim stihovima.

Mozda znam mozda ne znam,videcemo kada bude dosao moj red.
Trenutno je lopta kod tebe.
( ili nam skrati muke i priznaj da su JS-ci pogresili pa da prebacis loptu kod mene).

P.S. inace knjige proroka Danila su izuzetno sadrzajne i pre svega korisne stoga ce nam ovo biti odlicna prilika da se svi lepo potsetimo na kljucne poente
Evo

https://forum.krstarica.com/threads...-vidljivo-ili-nevidljivo.991606/post-48351369
 
hahhaha
nemoj brate robi biti slep iznela sam dokaze :aha:

Biblijsko prorocanstvo
hajde da ti olaksam i da ne spamujes sa pitanjem https://forum.krstarica.com/threads...vo-ili-nevidljivo.991606/page-5#post-48351369
Uz svo duzno postovanje,smatram da u Bibliji ne postoji apsolutno nikakav tekst koji bi nam ukazivao na neki nevidljivi Hristov dolazak ili jos preciznije - nit je sam Isus a nit su apostoli obznanili takvu stvar...
Ali mozda gresim a ti znas bolje stoga te molim za jasan i precizan Biblijski dokaz.
 
Uz svo duzno postovanje,smatram da u Bibliji ne postoji apsolutno nikakav tekst koji bi nam ukazivao na neki nevidljivi Hristov dolazak ili jos preciznije - nit je sam Isus a nit su apostoli obznanili takvu stvar...
Ali mozda gresim a ti znas bolje stoga te molim za jasan i precizan Biblijski dokaz.
Ima kad kaze kraljevstvo nebesko je medju vama samo ga ne vidite.
 

Back
Top