Da li biste se odazvali na opštu mobilizaciju?

Da li biste se odazvali pozivu na opštu mobilizaciju?

  • DA

    glasova: 93 59,2%
  • NE

    glasova: 64 40,8%

  • Ukupno glasova
    157
  • Anketa je zatvorena .
Наравно да би се одазвао одмах . И до сад сам се одазивао на делимичне мобилизације , а камо ли на општу .
Лично мислим да , кад је општа мобилизација и нема баш много зезања и оћу-нећу .
 
Наравно да би се одазвао одмах . И до сад сам се одазивао на делимичне мобилизације , а камо ли на општу .
Лично мислим да , кад је општа мобилизација и нема баш много зезања и оћу-нећу .
Па то, кад се прогласи општа мобилизација, границе се затворе и нема више ''трте-мрте''.z:)
 
Због тих је измишљена војна полиција.

Najveće pobune rezervista su bile u kolubarskom kraju i Timočkoj Krajini. Što onda ta vojna policija nije radila svoj posao, pa je najvipe mobilisanih bilo iz onih krajeva gde su najmanje glasali za Miloševića, recimo iz Vojvodine, a iz onih gde su najbviše za njega glasali bilo mnokgo manje. Dakle kako to da u Srbiji bez Vojvodine ima oko 6 miliona stanovnika, a onda više nego duplo bilo mobilisanih iz Vojvodine, koja ima recimo oko 2 miliona, nego iz cele Srbije?
 
Navar, ja sam pravnik ...

Дедер нам онда објасни на основу којих чињеница и правних аката тврдиш,

činjenica je da je Slobodan Milošević nelegalno ukinuo Kosovu status konstitutivnog člana jugoslovenske federacije i autonomiju federalnoe jedinice. Ukoliko centalna vlada ( u ovom slučaju Srbije i Jugoslavije) države postupa represivno i krši ustavom garantovana prava federalnog subjekta, taj subjekt ima pravo na otcepljenje.
 
Тема, као тема је интересантна, али мислим даније прикладна за
данашњи дан, у ком се наговештава рођење Христово...
Али кад је већ постављена, да кажем....
У случају мобилизације, одазвао би се....
Своје синове би послао да се ангажују све на основу способности и узраста...
Заступао би затварање граница и стрељање свих дезертера ,
и оних који позивају војно способне на дезертерство.
 
Да је држава нормална, као што није, нико се не би ни питао да ли би или не би!!!
Да је држава нормална, као што није, нико не би ни смео да се пита да ли би или не би!!!
Да је држава нормална, као што није, свако ко би се запитао да ли би или не би - био би експресно осуђен, највероватније малом количином олова!!!

ДА ОДАЗВАО БИХ СЕ!!!
 
Kada bi u ovom trenutku Republika Srbija bila ugrožena, i kada bi bila proglašena opšta mobilizacija, da li biste se odazvali pozivu i branili zemlju?

Interesuje me s obzirom da se u poslednje vreme toliko priča o patriotizmu i povećanom interesovanju i poverenju u vojsku, a forum je, kao i realna svakodnevica, pun nacionalista i patriota, ali i umerenih i liberalnih, Srba i ne-Srba, a svi tvrde da poštuju i vole zemlju čiji su građani

vrlo skakljivo pitanje.
vidis, 91-e opozicija na celu sa vukom draskovicem je zvala na dezertiranje.
danasnji ministri ukljucujuci i predsednika su tad bili mladi ljudi. znas i sam da posle prve smene sa ratista, odazvao se mali procenat ljudi. medju odazvanima nigde nije bilo danasnjih vlastodrzaca.
dakle, nisu bili lojalni drzavi.
sad, pitanje je, kako ja da budem lojalan njima?
naciji - da
vlasti?
ne znam. sve bi zavisilo od situacije.

ipak, najverovatnije bih kupio kartu i seo u avion jer sam slab kad je otadzbina u pitanju. ali bi mi stojao ovaj gore fakat u svesti i cinio neodlucnim i zajedljivim.
 
Dezertirati, biti nelojalan, pobeći u inostranstvo.

Komandiri su svesni da nema vajde od onih koji ne žele da ratuju, stvaraju štetu a nema koristi. I onda ih puste kući.

Ti malopre napisa da su "nihovi zivoti jeftini", jel to znaci da je tvoj skup?
Skup je samo koliko kosta jedan metak i jedan pokret kaziprstom.
A na ovo sto si napisao imam samo da ti kazem:
Da se nekim srecnim slucajem nadjes u mojoj jedinici prilikom mobilizacije i pocnes da lelemudas kako neces da ratujes i stvaras stetu ne bi li te pustio kuci popio bi metak po kratkompostupku pred celom jedinicom da svi vide kako prolaze izdajnici i vise nebi bilo takvih likova, bar ne u mojoj jedinici.
 
Ti malopre napisa da su "nihovi zivoti jeftini", jel to znaci da je tvoj skup?
Skup je samo koliko kosta jedan metak i jedan pokret kaziprstom.
A na ovo sto si napisao imam samo da ti kazem:
Da se nekim srecnim slucajem nadjes u mojoj jedinici prilikom mobilizacije i pocnes da lelemudas kako neces da ratujes i stvaras stetu ne bi li te pustio kuci popio bi metak po kratkompostupku pred celom jedinicom da svi vide kako prolaze izdajnici i vise nebi bilo takvih likova, bar ne u mojoj jedinici.
To je, inace, bila redovna praksa srpske vojske u Balkanskim ratovima i Prvom svetskom ratu. Korelaciju sa naprasivanjem dupeta Otomana i Austrougara nije tesko primetiti.
 
Ti malopre napisa da su "nihovi zivoti jeftini", jel to znaci da je tvoj skup?
Skup je samo koliko kosta jedan metak i jedan pokret kaziprstom.
A na ovo sto si napisao imam samo da ti kazem:
Da se nekim srecnim slucajem nadjes u mojoj jedinici prilikom mobilizacije i pocnes da lelemudas kako neces da ratujes i stvaras stetu ne bi li te pustio kuci popio bi metak po kratkompostupku pred celom jedinicom da svi vide kako prolaze izdajnici i vise nebi bilo takvih likova, bar ne u mojoj jedinici.

Poziv na nasilje. Ja sam danas odbanovan zbog navodnog "širenja diskriminacije i poziva na nasilje" št odefinitivno nije bila istina. Na ovoj temi vidimo otvorene pozive na nasilje i ubijanje i nikom ništa. Još jedan dokaz da je Krstarica forum za promovisanje neonacističkih ideja... ali kako su neki moderatori i supermoderatori, plus po koji admin, sad banovani ko zna koliko će proći dok i neki sadašnji ne izgube svoju poziciju imaginarne moći.
 
Ti malopre napisa da su "nihovi zivoti jeftini", jel to znaci da je tvoj skup?
Skup je samo koliko kosta jedan metak i jedan pokret kaziprstom.
A na ovo sto si napisao imam samo da ti kazem:
Da se nekim srecnim slucajem nadjes u mojoj jedinici prilikom mobilizacije i pocnes da lelemudas kako neces da ratujes i stvaras stetu ne bi li te pustio kuci popio bi metak po kratkompostupku pred celom jedinicom da svi vide kako prolaze izdajnici i vise nebi bilo takvih likova, bar ne u mojoj jedinici.

Постоји и друга варијанта.....
Кад га пошаљеш у краћу акцију, са пар момака,
па се они врате са жалосном вешћу, како је исти настрадао,
храбро се повлачећи са положаја,
где је попио метак од позади....z:hm:
 
Poziv na nasilje. Ja sam danas odbanovan zbog navodnog "širenja diskriminacije i poziva na nasilje" št odefinitivno nije bila istina. Na ovoj temi vidimo otvorene pozive na nasilje i ubijanje i nikom ništa. Još jedan dokaz da je Krstarica forum za promovisanje neonacističkih ideja... ali kako su neki moderatori i supermoderatori, plus po koji admin, sad banovani ko zna koliko će proći dok i neki sadašnji ne izgube svoju poziciju imaginarne moći.

Nije u pitanju neonacizam već dugotrajna i do skora ustaljena praksa u većini armija i oružanih formacija u čitavom svetu
Zašto se sve što ima veze sa nasiljem i netolerancijom automatski označava kao fašizam ili neonacizam?!
 
Постоји и друга варијанта.....
Кад га пошаљеш у краћу акцију, са пар момака,
па се они врате са жалосном вешћу, како је исти настрадао,
храбро се повлачећи са положаја,
где је попио метак од позади....z:hm:

Pozivanje na nasilje i na zločin.
 

Back
Top