Da li biste se odazvali na opštu mobilizaciju?

Da li biste se odazvali pozivu na opštu mobilizaciju?

  • DA

    glasova: 93 59,2%
  • NE

    glasova: 64 40,8%

  • Ukupno glasova
    157
  • Anketa je zatvorena .
Kada bi u ovom trenutku Republika Srbija bila ugrožena, i kada bi bila proglašena opšta mobilizacija, da li biste se odazvali pozivu i branili zemlju?

Interesuje me s obzirom da se u poslednje vreme toliko priča o patriotizmu i povećanom interesovanju i poverenju u vojsku, a forum je, kao i realna svakodnevica, pun nacionalista i patriota, ali i umerenih i liberalnih, Srba i ne-Srba, a svi tvrde da poštuju i vole zemlju čiji su građani

Prvi se ne bi odazvali ovi navodni patrioti sa foruma. Treba li da citiram onog jednog koji ovde reče da "nije lud kad na drugom mestu može dobro da zaradi"? Patriotizam kod forumskih patriota je jak samo dok ih nimalo ne žulja i ne košta.
 
Prvi se ne bi odazvali ovi navodni patrioti sa foruma. Treba li da citiram onog jednog koji ovde reče da "nije lud kad na drugom mestu može dobro da zaradi"? Patriotizam kod forumskih patriota je jak samo dok ih nimalo ne žulja i ne košta.

Надам се да грешиш, али неби ме чудило...
Ево ја први, добро би размислио да ли би добровољно отишао на ратиште...
Кад би ми дали пушку у руку, то је већ друго... Постоје ту доста фактора, све зависи од ситуације.
 
mozda bi najpametnije bilo..mobilisati SAMO I ISKLJUCIVO one koji su glasali za vlast koja vodi drzavu u rat..z:p

mada mislim da bi ti trebalo da budu dobrovoljci..mislim kad podrzavas neku politiku..onda je podrzavas KAJ ne?

ili bi trebalo dobro razmisliti kome davati glas na izborima i da li ga uopste davati bilo kome:zimag:
 
Kada bi u ovom trenutku Republika Srbija bila ugrožena, i kada bi bila proglašena opšta mobilizacija, da li biste se odazvali pozivu i branili zemlju?

Interesuje me s obzirom da se u poslednje vreme toliko priča o patriotizmu i povećanom interesovanju i poverenju u vojsku, a forum je, kao i realna svakodnevica, pun nacionalista i patriota, ali i umerenih i liberalnih, Srba i ne-Srba, a svi tvrde da poštuju i vole zemlju čiji su građani

Da, odazvao bih se.
 
Prvi se ne bi odazvali ovi navodni patrioti sa foruma. Treba li da citiram onog jednog koji ovde reče da "nije lud kad na drugom mestu može dobro da zaradi"? Patriotizam kod forumskih patriota je jak samo dok ih nimalo ne žulja i ne košta.
nekom rat..a nekome brat..:zimag:
rat vazda bio ..profit za pametne.za nekog nesreca a za nekog prilika da se POSTENO zaradi...narod ko e be za sta..to je vazda bilo i bice..mislim bar dok narod ne pocne da KORISTI MOZAKz:poz:
 

Банаћанине, не брини бригу, да се хипотетички прогласи општа моблилизација ти и твоје колеге са горепоменутог форума били би за тили час најхрабрији витезови косова, и нослили би пушку заједно са крезавим радикалима и бркатим народњацима.
 
Rizikuješ da te sad banuju i javno ti okače neku ružnu etiketu na Obaveštenjima. Ja sam svojevremeno samo doslovno citirao šta je na televitziji rekao tadašnji ministar pravde Srbije o UČK, te kako je Haški tribunal tretira, te zašto su pokrenuti procesi samo do odredjene godine. Odmah su rekli da ja "veličam UČK" i dali mi osrednji odmor od foruma.
Pazi sad ovo:
muslimani su poturčenjaci, zlikovci i džihadisti, Arkan je heroj i istinski pravi srpski komandant, živela Ovčara



z:mrgreen: vidiš, za ovu gore rečenicu me neće banovati, ali za onaj prošli post - hoće
 
Банаћанине, не брини бригу, да се хипотетички прогласи општа моблилизација ти и твоје колеге са горепоменутог форума били би за тили час најхрабрији витезови косова, и нослили би пушку заједно са крезавим радикалима и бркатим народњацима.

Tokom devedesetih Vojvodjani su se najlojalnije i odazvali mobilizaciji. Ovi što su šatro nacionalisti su svoju stražnjicu čuvali i ili su izbegavali da se odazovu, ili su u nekim pseudo dobrovoljačkim grupama bili u teškoj pozadini gdesu činili zločine i pljačkali.
 
Najverovatnije bih se odazvao, ukoliko Srbija nije izazvala svojim blesavim postupcima tu agresiju.
Recimo, SRJ je svojim blesavim postupcima izazvala NATO agresiju. Ta agresija nije bila moralno opravdana, ali je bila izazvana od strane ludačke politike Slobodana Miloševića.


Kim je začin, da li misliš da bih zbog začina trebao da ratujem!

Prvo, ako si "pravičan" ne postoji nikakav KiM nego Kosovo (ako si na to mislio). Pogledaj rezoluciju 1244 i Kumanovski sporazum (na to se pozivamo), tamo jasno piše Kosovo.
Srbija u svoj Ustav može da stavi i da je Pluton deo Srbije, ali to nema veze sa realnoću.
Srbija nema ni jedan oblik vlasti na Kosovu, prema tome Kosovo nije deo DRŽAVE - DRŽAVNOSTI Srbije.

Drugo, ne bih se odazvao, jer to Kosovo ne želi da bude u sastavu Srbije (videti volju njegovih građana). SRJ je 1999. izvršila etničko čišćenje (što je kasnije dokazano i priznato od strane: UN-a, Srbije, ICTY-a i UNHCR-a) i činila represiju nad Albancima, čime smo moralno pravo na Kosovo izgubili. Pročitaj malo realnosti: http://forum.b92.net/index.php?showtopic=56253
u rezoluciji 1244 anex 2 takodje stoji i OBAVEZA tadasnje SRJ a sadasnje Srbije kao pravnog naslednika SRJ..da obezbedi prisustvo na klljucnim tackama na teritoriji kosova i metohije..sto ukljucuje i granicne prelaze sa makedonijom i albanijom..
nige ni na jednom mestu ne pise da srbija ne moze da organizuje izbore na teritoriji kosova i metohije..niti igde pise da kosovo i metohija NISU u sastavu tadasnje srj a sadasnje srbije.
nemoj da se pozivas na B52 televiziju..jer definitivno nemas pojma o cemu pricas..toliko od mene..
 
u rezoluciji 1244 anex 2 takodje stoji i OBAVEZA tadasnje SRJ a sadasnje Srbije kao pravnog naslednika SRJ..da obezbedi prisustvo na klljucnim tackama na teritoriji kosova i metohije..sto ukljucuje i granicne prelaze sa makedonijom i albanijom..
nige ni na jednom mestu ne pise da srbija ne moze da organizuje izbore na teritoriji kosova i metohije..niti igde pise da kosovo i metohija NISU u sastavu tadasnje srj a sadasnje srbije.
nemoj da se pozivas na B52 televiziju..jer definitivno nemas pojma o cemu pricas..toliko od mene..

Nakon te rezolucije jedan veći broj zemalja je priznao Kosovo kao samostalnu državu. Istovremeno Srbija nema nikakve ingerencije na Kosovu, njeni zakoni se ne primenjuju, njen novac ne važi, njena vojska nije tamo, a ni policija. Šta više srpski političari moraju da dobiju dozvolu da tamo odu. Dakle praktično Srbije, sem istorijskih spomenika kojima je istorijski zastupljena, tamo nema. A i broj Srba se smanjuje sve više i više. A broj Albanaca raste sve više i više. To je činjenično stanje u ovom momentu. Da li je to nešto što se na ovaj načlin, ili onaj, ne može promeniti? Nije naravno. Samo načn na koji bi to menjali nastavljači Miloševićeve ideje je isti onaj način na koji smo Kosovo i izgubili.
 
А је л' смеју жене да гласају?
Мислим, ја сам се и онако одлучила за посао у коме не могу да бирам ''хоћу-нећу'', јер морам.
Тешко да бих ја с мојих 50 кила могла да носим неко оружије, али бити лекар на ратишту то ми је прихватљиво.
Мада, ко зна шта би ми све било прихватљиво да гори Србија.
 
A i ti si znači primetio da se homoeritična nota nekako uvek sreće skupa sa većinom navodnih srpskih nacionalista?

Па теби се ти непрестано мотају по глави. Волео си српског националисту мајора Брку, а он није тебе и ето дубоке повређености и непрестаног тртљања нон стоп о истом.
 
А је л' смеју жене да гласају?
Мислим, ја сам се и онако одлучила за посао у коме не могу да бирам ''хоћу-нећу'', јер морам.
Тешко да бих ја с мојих 50 кила могла да носим неко оружије, али бити лекар на ратишту то ми је прихватљиво.
Мада, ко зна шта би ми све било прихватљиво да гори Србија.

Koleginice i od nas muskih bi im bilo muka...
 

Back
Top