Da li bi ostali ovde ili bi otišli u inostranstvo?

Gde planirate da živite u bliskoj budućnosti?

  • Srbija!!!

  • Što dalje odavde...

  • Inostranstvo, na privremeno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa da,ali uzmi u obzir da ces tamo isto upoznati dosta ljudi,mada pravo da ti kazem,i mene plasi to da odem sama i da nemam nikoga...
Ne znam, treba mi neka podrska, neko koga znam dugo, mogu ja tamo da upoznam druge ljude recimo na poslu ili tako nesto ali ipak mi treba neko na koga mogu da racunam,. POsle cu da se upoznajem sa lokalnim stanovnicima :D:D
Pa pazi,ne mora da se radi u nekoj firmi za koju je cuo ceo svet...
Naravno. Mada ja bih tamo isla ne samo sto su im plate bolje nego ovde, nego jer je sve sredjenije (osim sto pola skolske dece ne zna da cita :lol: ), uopste zelela bih da ziim u normalnoj drzavi.
Nego mislim da Kanada i Australija imaju najbolji socijalni sistem na svetu. Tamo nema niko bez prihoda, onim bez posla drzava pomaze itd.
 
sound_of_my_life:
Ne znam, treba mi neka podrska, neko koga znam dugo, mogu ja tamo da upoznam druge ljude recimo na poslu ili tako nesto ali ipak mi treba neko na koga mogu da racunam,. POsle cu da se upoznajem sa lokalnim stanovnicima :D:D

Naravno. Mada ja bih tamo isla ne samo sto su im plate bolje nego ovde, nego jer je sve sredjenije (osim sto pola skolske dece ne zna da cita :lol: ), uopste zelela bih da ziim u normalnoj drzavi.
Nego mislim da Kanada i Australija imaju najbolji socijalni sistem na svetu. Tamo nema niko bez prihoda, onim bez posla drzava pomaze itd.
Da,znam,jedni moji prijatelji zive u Kanadi,i odlicni su im uslovi..
Samo tamo je MNOGO HLADNO!
Dok,moja drugarica je bila sa folklorom na mesec dana u Australiji (Sidnej i jos jedan grad,ne mogu da mu se setim imena) i dosla je odusevljenja nacinom zivota...
 
MadonnaGirl:
...A to da je posao naporan,to jeste,ali sta ces.Americki programeri rade po 18 sati,ali zato imaju 1000$ mesecno...
Silan poso u pichku materinu...
Sta li rade onih ostalih 6 sati?
A iste pare mozes da uzmes za 8h metlanja u nekoj luxuznijoj poslovnoj zgradi :roll:

Ti bash nemas ni najmanju predstavu ni o vrednostima, ni o poslu, ni o belom svetu... ni o blagoj vezi verovatno... a filozofiras o napustanju zemlje i radu u inostranstvu.
Obican programer u Americi bi imao negde oko 1500$ platu za redovnih 8 radnih sati. I to nisu pare za odusevljavanje.
 
@68
dobro si shvatio ...... ja imam 15 godina , pa ne zavisim od roditelja , cak sta vise , ne sjecam se kad su mi dali 1€ ...... nije sto su stipse ( jesu malo ) , nego zato sto radim , i imam dosta para ......

@alexandra

ja znam da si ti opsna i tako to ...... ali nemoj da mi javno prijetis ...... nego , sto opet pokrenu to ??? samo sam dodao nastavak o tome kako su nastali ameri ..... sta si ti pisala ispod ???
 
68Charger440:
U Americi je upravo obrnuto od ovoga sto si sada rekao jer ovde ima welfare. Izgubis posao, lepo na welfare ima da dobijas pomoc (citaj $$$) minimum 6 meseci.
Moj stric zivi u Cikagu i kada je izgubio posao nije dobio nikakvu pomoc. Da nije brzinom svetlosti nasao drugi posao ostali bi na ulici. To je ono sto ja znam. Ono sto ne znam je kako americki sistem funkcionise ali opet znam da je npr. ovde u Norveskoj to mnooooogo bolje reseno.
 

Back
Top