Da li bi ostali ovde ili bi otišli u inostranstvo?

Gde planirate da živite u bliskoj budućnosti?

  • Srbija!!!

  • Što dalje odavde...

  • Inostranstvo, na privremeno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
E je8i ga, pola toga sam izostavila u citiranju. Bicje vremena. :mrgreen:

cvele2:
Evo mog mišljenja: Rad u inostranstvu je jako isplativ, ali i naporan.
Svaki rad je naporan. Okruzhuje nas gomila kriminalaca koji se smeshe sa naslovnih strana i malih retardiranih tv ekrana koji budalama namecju pogreshan sistem vrednosti i sliku o tome da se sve mozhe uz malo napora. Masa se naravno nalozhila i to se dobro vidi, klasne razlike u poslednje dve decenije su se uzhasno povecjale. Hajde svi lepo da se poguramo nazad u feudalizam, a?

Tamo cje nas gurnuti oni koji misle da za napredak nije potreban trud i rad. Imala sam prilike videti da se u velikom broju sluchajeva, u fabrikama ovde, ljudi RAZBIJAJU od posla. Krv, znoj i suze. Dobijaju male plate na svakih nekoliko meseci, rade po ceo dan na radnim mestima koja ih zbog svoje nedovoljne funkcionalnosti (ovde nisu chuli za ergonomiju) dovode do invalidskih kolica (ali ne i penzija). S druge strane tu su likovi koji kradu, shaka direktora koji sprovode teror i uzimaju tudj zalogaj.
Rad u inostranstvu je isplativ, ali je manje naporan nego ovde. Za lenchuge koje trule u svojim rupama ovo ne vazhi, oni nek' se ne javljaju. Vredni i ambiciozni ljudi cje svuda uspeti, ali u inostransvu cje uspeti x na n puta vishe, na zhalost.

cvele2:
A i da bi vas primili u neku jaču firmu, morate imati neka iskustva.
Da bi te primili u neku firmu morash imati ZNANJE. Problem?


cvele2:
Zašto bre ljudi tako? Pa ako svi koji razmišljaju kao vi, a većina tako razmišlja, stvarno ode odavde, šta će biti sa Srbijom, stvarno? Pa lopovi i prevaranti se provlače idalje zato što je takav sistem i takva je situacija. Ajde da poboljšamo stvari svojim idejama. Napravimo novi sisem u kome će se ponovo ceniti pošten rad i znanje. Zašto da se više ona buđava Amerika bogati na račun naših i tuđih ljudi? Neka nas svet gleda sa strahopoštovanjem!
Zashto bRe? Znash zashto? Zato shto moj deda vishe od 3 decenije pokushava da poboljsha ovu SMRDLJIVU drzhavu Tim idejama. Ne samo idejama, vecj prikazom u praksi da se nasha katastrofalno losha produktivnost mozhe uz malo mozga, dobre volje i ljudi zheljnih znjanja i napretka mozhe povecjati do granica za koje su neki dupelisci smatrali da su nemogucje i da cje im oduzeti polozhaje i zaradu (kradju). Zato shto gledam rezultate anketa iz fabrika u kojima je drzhao predavanja i rukovodio projektima koji su povecjali proizvodnju, kvalitet, plate, umanjili troshkove, shkart i povrede radnika. Vidim da ljudi zhele, ali par procenata seronja koji vladaju iz svojih fotelja mashu prstom jer im mozak nije u stanju primiti korisnu informaciju i preraditi je kao bezopasnu po njih i njihovu kradju. Zashto bRe?

Na poslednje dve rechenice stvarno ne umem odgovoriti. Previshe su dubokoumne za moj plitki mozgicj i mislim da bi praznina u mojojoj lobanji razorila istu ukoliko bi pokushala da neshto kazhem na to.

68Charger440:
Nisu bogatasi sigurno nesrecni jer oni ne moraju da brinu hoce li dobiti platu i hoce li imati dovoljno novca za racune.
Mene usreci novo auto, usreci me putovanje u neko poznato mesto, usreci me kad kupim neku skuplju stvar - a to su sve stvari za koje su pare potrebne.

Tako da ono pare ne mogu kupiti srecu nije uvek istina.
O, istina je. Nadam se da cjesh imati prilike iskusiti istinsku srecju i da cjesh u tom trenutku shvatiti da emocije koje su pratile kupovinu novog auta, putovanje ili neshto trecje, nisu nikako mogle da stanu pod pojam Srecje.

zmaj013:
Alo ljudi, vi ste svi frustrirani i mislite da biste se svega toga oslobodili da imate para.... Oticicete daleko, gde vas niko ne j*be ni 2%, teskom mukom cete zaraditi milione, vraticete se matori, sve ce vam to razneti vasi halapljivi potomci, zivecete u ubedjenju da vas svi vole zbog para, a kada dospete na samrtnicko odar, gorko cete zaliti za zivotom.... Zamislite samo kako je onim bogatasima, kojima je novac, gospodar, a to da su srecni to je samo iluzija za druge....
Niko nas ne **** 2% ni ovde. Milioni se svuda zaradjuju teshkom mukom. Svi ostare, svi se nekad negde vrate matori i umiru. Preuvelichao si mnogo toga. Niko ovde nije govorio o tome, mada sumnjam da nije bilo onih koji tako nisu mislili.

zmaj013:
Vidi se da ne citate dovoljno, filozofija vam je daleko ispod nule.... Posle prve vece zarade covek zavoli novac, a posto je vecina halapljiva hoce jos i jos i jos....
Vidi se da samo chitash. Teoretichari, obozhavam ih. Generalizovanje takodje. Posle prve zarade chovek zavoli novac? Ne primecjujem da sam ga ja zavolela. Novac mi nije niti cje mi ikad znachiti. Gluposti.

cvele2:
Ne uopšte nije smrdljiva. Oni te bombarduju, a ti idi radi za njih!
Da li si chuo za NATO dusho?
Zaboravila sam recji da takodje obozhavam lazhne patriote, nacionaliste i nagojene propagandom. :mrgreen:
 
Ja sam vec van Srbije! Kao prvo zivot u inostranstvu nije nimalo lak... Tesko je izboriti se za mesto, i dug je i naporan put do velikih para! one ne padaju sa neba! mora da se radi i to bas da se radi! retko ko dobije posao koji zeli, znam ljude koji su bili nastavnici pa sada rade na gradjevini... Ne znam, meni je Srbija sve, nostalgija me ubija! i jedino vreme kada sam bila potpuno srecna u zadlje 4 god je kada sam bila u Srbiji... Nije sraca u parama...
 
Alex moram da demantujem tvoju poslednju izjavu.
Da, čuo sam za NATO, ali nisam bukvalno mislio ono što sam rekao, loše sam se izrazio.
Amerikanci uglavnom protestuju zbog tih ratova i oni nisu krivi zbog toga.
Na šta sam mislio je da su oni svi pojedinačno glupi k'o tocilo, al su ipak najbogatiji na svetu.
Bogate se tuđim naporom i znojem. Ništa, što je Amerika izumela, nije izumeo njihov čovek.
A kada ima viška novca, što da se i ne uloži malo u vojskicu, pa malo da se napadaju zemljice?
 
@Shinoda:
:****

@cvele2
Nisi odgovorio na ostalo shto sam napisala. Znachi li to da priznajesh da si pogreshio? :mrgreen:

Shto se ovog posta tiche, lepo, priznao si da si se pogreshno ,odrazio'. Dalje, odakle tebi prava da kazhesh za chitavu naciju da je glupa? Sve mi to lichi na lechenje kompleksa na drugima. Amerikanci ne postoje. Sve su to potomci Indijanaca (haugh :da: ) i doseljenika iz Evrope and so on, ako cjemo precizno.
Dalje, ko se to bogati tudjim naporom i znojem? Objasni mi tu glupost, molim te.
Za ostalo... je8ote, mislim da bi bilo bolje da se obratish psihijatru.
 
Aki, očigledno nisi čitala sve moje postove u kojima sam se složio sa većinom da treba ići odavde.

Amerikanci kao narod ne postoje. Sastavljeni su od ološa proteranih iz Evrope. Ajde da njih zovemo Amerikancima. Šta su oni sami postigli, osim što su doneli deklaraciju nezavisnosti? Ko je izmislio atomsku bombu? Amerikanac? Oće malo juče! Zarobili nemačkog naučnika. To oni rade i danas. Imaju para koje nude mladim studentima kao stipendiju da posle rade kod njih. Oni jedino što rade je kupovina stranih umova! Možda ima tu i tamo neki pametni amerikanac, ali je njihov broj toliko mali da ne vredi pominjati ih.
Jel si gledala onaj klip koji je CNN napravio? Kada oni ne znaju na karti gde je Francuska, Korea, Irak, Australija ...! I oni su mi velika nacija.
 
U pravu si, samo nam je josh taj ku*ac od atomske bombe falio. Kakve veze ima sve to shto prichash? Jeste da su uglupavili svoju pachurliju, to je njihova stvar. Kupovina stranih umova? Ponovo meshash pojmove. Da je Umovima dobro tamo gde zhive, nikad se ne bi selili odakle god da su. Nije to kupovina vecj fer trampa, i shta fali tome?
Dok domacja olosh ulazhe sve u smrdljivu politiku, mislecji da cje na taj nachin reshiti sve probleme, razbezhacje se oni nad kojima zhele da sprovode svoje planove.

Tako je i bolje. Granice su samo glupe crvene linije na kartama. Svako cje nacji novu rupu, reku i parche neba, nishta strashno.
 
Ja ne znam zasto su svi zapeli za Ameriku, nije tamo bas tako sjajno i bajno. Tesko je naci posao, a ako ga slucajno izgubis nema nikakve socijalne pomoci, moze covek da zavrsi na ulici. A ne daj Boze da se covek razboli... :roll:
Norveska je puno sredjenija po tom pitanju, kao i Svedska, Kanada i mnoge druge zemlje. :)
Eh da, vidim da svi spominju neke poslove po inostranstvu. Jel vi stvarno mislite da je tako lako naci dobar posao? :? Da li ste se zapitali da li je faks na koji idete uopste priznat u svetu? Da li ste se zapitali da li mozete da radite samo sa znanjem engleskog jezika?
Mozda se ne cini tako ali sve ove stvari igraju veliku ulogu. Retki su oni koji u Srbiji npr. zavrse medicinu pa dobiju taj isti posao ovde u Norveskoj. Imaju oni i svoje lekare, ne stoji ni ovde medicinski faks prazan. I ajde da se ne zaludjujemo, svaki norvezanin ce pre otici kod norveskog doktora nego kod nekog stranca. Isti slucaj je i sa ostalim zanimanjima. Uzimam Norvesku za primer jer ja zivim ovde, znam otprilike kako stvari funkcionisu.
Sto se tice poslova poput pranja sudova, rada na gradjevini i ostalih dno poslova, toga uvek ima ali nije ih bas tako lako naci. Ja sam se od januara ubila sa pisanjem i slanjem molbi za posao, tek pre neki dan sam dobila. A ja vrlo dobro govorim norveski, mlada sam, ne biram posao jer mi treba i zelim da radim. Isto tako nemojte da se zaludjujete da cete pranjem sudova moci nesto da ustedite i da lepo zivite. Zivot je ovde (a i u ostatku Evrope) vrlo skup. Ljudi sa bas, bas dobrom platom mogu da ustede, ostali ne mogu. Ili ako su 2 plate, naravno. Ali ako su minimalne ljudi na kraju meseca ipak budu na nuli.
Kao sto vec rekoh nigde nije sjajno iako mozda tako izgleda. Ja kada dodjem u Srbiju imam para (ove godine necu imati :lol: ) i ljudi zavide a ne pitaju me koliko dana sam lomila ledja da bih ih ustedela. To niko ne razume. I svi govore "lako je tebi, ti si u inostranstvu"... Malo sutra je lako. Studiram i dobijam stipendiju kojom mogu platiti stan i hranu. Gace sebi nisam kupila odkada sam pocela sa studijama. Ali ajde da ne kukam bice mi malo lakse jer sam sada dobila posao. :) Eh da, iskreno mi recite koliko mladih radi dole u isto vreme dok studiraju? Ne mnogo... Peraci sudova trebaju svuda samo sto je raditi u Srbiji takav posao ispod casti. :roll: Lakse je sedeti i zaliti se.
Vec sam spomenula nostalgiju u proslom postu na ovoj temi. Vi nemate pojma kako to grize. Kada sam odlazila mislila sam da mene nece ali zestoko sam se zajebala. Ja svaki dan sanjam Srbiju onakvu kakva je i samo cekam leto pa da otputujem. :(
Ovde je zivot sigurno bolji i kvalitetniji sto se financijske strane tice ali sve drugo je bezveze, nigde nije kao kod kuce, videcete kada jednom odete. :wink:
 
Hahaha kakav crni polozaj. :lol: Radicu iza sanka/saltera, pripremati i praviti sendvice, briskati i cistiti okolo, prebrojavati kasu i tako... Znaci onaj najosnovniji posao. Jos uvek studiram da bih mogla dobiti neki veci polozaj u toj firmi, a i da ne studiram pitanje je, tesko je naci dobar posao, niko ne dodje pred vrata i ne pita 'oces da budes shef.
Studenti inace ovde rade te najlosije poslove tipa konobar, sobarica, ako si srecan prodavac itd. Eh da, ne rade ih samo studenti, ovo naglasavam cisto da se ljudi ne zavaravaju.
 
68Charger440:
Lako je dok cale i keva placaju sve. Videcemo za 10 godina hoces li imati isto misljenje.
Videcu i ja tebe u Americi kad postanes svoj covek, pocnes da radis i direktno se suocis sa njihovim sistemom. Izgleda da do tebe to jos nije doprlo. Mozda tebi nece smetati da radis u takvom okruzenju, mozda cak ni, ako ti ne bude islo od ruke ni kako si planirao... Ali sam sasvim siguran, pametan si decko kapiram, da ces shvatiti o kakvoj surovosti se radi i zasto se meni tu nikako ne zivi ;)
 
Sizzlym:
...najwerowatnije cu ziweti u Sloweniji, nije daleko, nash mentalitet al mnoooogo bolji standard...
Ma tri nasha mentaliteta :roll:
Slovenci odavno nemaju skoro nikakve veze sa balkanskim mentalitetom, osim sto im proradi neki djavo, kad ugrabe priliku, dodju vamo i sete se nekih davnih vremena...
Taj "nash mentalitet u Slovenaca" je dugo bio trn u doopetu Jugoslaviji i inicijalna kapisla za raspad iste.
 
cvele2:
Ne uopšte nije smrdljiva. Oni te bombarduju, a ti idi radi za njih!

Madona zanš kako, neke ćaletove kolege su otišle u Nemačku da rade i njih nemci nisu mnogo pitali za biografiju, samo su ih pitali jel su radili na nekim važnim i poznatim projektima.

Po Bog zna koji put Amerika nije bombardovala Srbiju nego NATO. Ko ne zna razliku, imate internet, uradite search na netu.
 
Kad_LupimLupim:
Videcu i ja tebe u Americi kad postanes svoj covek, pocnes da radis i direktno se suocis sa njihovim sistemom. Izgleda da do tebe to jos nije doprlo. Mozda tebi nece smetati da radis u takvom okruzenju, mozda cak ni, ako ti ne bude islo od ruke ni kako si planirao... Ali sam sasvim siguran, pametan si decko kapiram, da ces shvatiti o kakvoj surovosti se radi i zasto se meni tu nikako ne zivi ;)

Buraz, ja sam u Americi sa 16 godina imao prvi pravi posao, sa 18 godina sam radio nocnu smenu, a preko dana bio u skoli. To me je naucilo mnogo toga. Tako kad postanem svoj covek nece se mnogo razlikovati.
 
68Charger440:
Mozes li mi nabrojati sta ti se ne svidja. Jer juzna California je moj sledeca destinacija. Za nekoliko meseci idem u Las Vegas pa mozda svratim do Californie (male su sanse za to, ali se nikada nezna).
Nije da mi se ne svidja, nemam zamerki, zivot u LA je super, ali kao sto rekoh, vec duze vreme imam zelju da posetim jug Francuske. Ne znam zasto, ali ti predeli mi se cine kao raj na zemlji... To je moje misljenje, nemojte sad da navalite da opovrgavate tu moju "tvrdnju"... Misljenja se razlikuju... :)
 

Back
Top