Da li bi ostali ovde ili bi otišli u inostranstvo?

Gde planirate da živite u bliskoj budućnosti?

  • Srbija!!!

  • Što dalje odavde...

  • Inostranstvo, na privremeno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kako je ova tema pateticna...
Naravno da ostajem ovde,necu da menjam svoj indentitet kad su mi preci vekovima ziveli ovde i ja cu.

Problem je taj što si ga već promenio,jer nije ovo zemlja u kojoj su živeli tvoji preci !!! Ovo je kao i svaka druga kapitalistička zemlja,samo što je kod nas sve ono što ne valja od kapitalizma,a ono što valja je ostalo u zapadnim zemljama !!!!:evil: Možeš druže na žalost samo da biraš između lošeg kapitalizma (našeg) i boljeg (zapadnog) !!:(:(
 
Problem je taj što si ga već promenio,jer nije ovo zemlja u kojoj su živeli tvoji preci !!! Ovo je kao i svaka druga kapitalistička zemlja,samo što je kod nas sve ono što ne valja od kapitalizma,a ono što valja je ostalo u zapadnim zemljama !!!!:evil: Možeš druže na žalost samo da biraš između lošeg kapitalizma (našeg) i boljeg (zapadnog) !!:(:(

***** taj tvoj komunizam.**** mi se kakvo je drustveno i drzavno uredjenje.Vazno je da moramo svi ovde da ostanemo inace cemo biti i zaostali.
 
***** taj tvoj komunizam.**** mi se kakvo je drustveno i drzavno uredjenje.Vazno je da moramo svi ovde da ostanemo inace cemo biti i zaostali.

Ma nije uopšte pitanje državnog uređenja,a što se tiče moranja da se ostane u Srbistanu,moraš samo ti,ja ništa ne moram.....
A da budem iskren,ako moram da biram između tvoje ksenofobije i klerofašizma sa jedne strane,i mog komunizma sa druge,biram ovo drugo !!!!!!:ok::ok:
 
Da se malo preformulišem: Kada ispozavršavate sve škole i dođe vreme da započnete svoju karijeru, jel će te je započeti ovde ili u inostranstvo?

Evo mog mišljenja: Rad u inostranstvu je jako isplativ, ali i naporan. A i da bi vas primili u neku jaču firmu, morate imati neka iskustva. Tako da mislim da je poželjno raditi kod nas na nekim važnijim projektima par godina, otići onda u inostranstvo, zaraditi dobru kintu i vratiti se nazad u Srbiju.

smatram da mogu da uspem svuda, ali bih naravo zeleo da provedem i par godina u inostranstvu, najverovatnije cu ici na master studije, ili doktorske u Italiju. ali svakako bih se vratio u rodnu zemlju.
nadam se da takodje da ce nam i vremenom krenuti :ok:
Mada nismo ni sada toliko losi.
 

Back
Top