Да је остао Слоба на власти, како би се данас живело у Србији?

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Шта мислите да се није десио пети октобар, да је на неки начин спречен долазак ДОСа на власт, рецимо да је војска похапсила и пострељала лидере ДОСа и да је остала коалиција СПС и СРС на власти, шта би се у наредних 10 година дешавало у Србији и како би се у Србији данас живело? У тој хипотетичкој ситуацији, да ли би смо претходну деценију провели у непрекидним ратовима, или бих нас пак због рата против тероризма Запад оставио на миру и пустио да се развијамо попут рецимо Белорусије?
 
Шта мислите да се није десио пети октобар, да је на неки начин спречен долазак ДОСа на власт, рецимо да је војска похапсила и пострељала лидере ДОСа и да је остала коалиција СПС и СРС на власти, шта би се у наредних 10 година дешавало у Србији и како би се у Србији данас живело? У тој хипотетичкој ситуацији, да ли би смо претходну деценију провели у непрекидним ратовима, или бих нас пак због рата против тероризма Запад оставио на миру и пустио да се развијамо попут рецимо Белорусије?
Вероватно као Белорусија.Бар не бисмо били скроз опљачкани и покрадени.
 
Шта мислите да се није десио пети октобар, да је на неки начин спречен долазак ДОСа на власт, рецимо да је војска похапсила и пострељала лидере ДОСа и да је остала коалиција СПС и СРС на власти, шта би се у наредних 10 година дешавало у Србији и како би се у Србији данас живело? У тој хипотетичкој ситуацији, да ли би смо претходну деценију провели у непрекидним ратовима, или бих нас пак због рата против тероризма Запад оставио на миру и пустио да се развијамо попут рецимо Белорусије?

Bilo bi lepše nego ikad pošto sam živeo od prodaje sveća i imao zaradu 100 nemačkih maraka na dan u vreme inflacije i ratova....legalno za razliku od šverca cigareta i isplativije
 
Bilo bi lepše nego ikad pošto sam živeo od prodaje sveća i imao zaradu 100 nemačkih maraka na dan u vreme inflacije i ratova....legalno za razliku od šverca cigareta i isplativije

..on vas je doveo i do ratova,inlacije,sverca cigareta i prodaje svijeca koje su u doba rata imale prodju..
 
Cak ni hipoteticki nije moguce.Sloba je potrosio svoje vreme i platio koketovanje sa extremnim nacionalizmom na unutrasnjem i pogresne procene odnosa snaga na svetskoj sceni tj.bacio je sve karte na puciste protiv Gorbacova i to mu se kasnije kroz Jeljcina obilo oglavu.To sto je njegov pad znacio dolazak ove gamadi koja je izmilela iz rupa u koje su se sakrili to je nasa nesreca.
 
Bilo bi lepše nego ikad pošto sam živeo od prodaje sveća i imao zaradu 100 nemačkih maraka na dan u vreme inflacije i ratova....legalno za razliku od šverca cigareta i isplativije

...ne mogu da verujem...kakve veze ima sto je jedan covek, dvojica, hiljadu njih zivelo bolje jer su mutljavine svake vrste bile omogucene (mutljaviine koje su samo napravile plodno tlo danasnjim marifetlucima)...

...suva cinjenica je da smo usli u novi milenijum kao poslednja nacija po respektu i pretposlednja po standardu sa platom od 70 maraka, porezom koji se masovno nije placao, zakonima koji su bili krs boziji...to je maslo ne Milosevica licno vec njegove poltike i ljudi oko njega...sto se Slobodana tice sve sam sklonija mislju da je bio zrtva svih a sam sebi najveci neprijatelj...
 
Тужно и жалосно је да 10 година после конституисања демократске владе(бар је тако изгледала), данас имамо заправо корумпиранију, неспособнију и лошију власт. Преко свега, јавни дуг је вишеструко већи, пољопривреда уништена, а производње нема ни колико је било јуна 99. и смеши нам се још гори сценарио.
 
Doslo bi do izvjesnog reformisanja SPS, u medjuvremenu bi opao pritisak Zapada...ruska uloga bi ojacala zbog dolaska Jedinstvene Rusije na vlast i da...bili bismo nesto poput Bjelorusije.
Milosevic je trebalo da padne 1991-e, ne 2000-te. 1991 je trebalo da dodje do promjena da bi se uzas izbjegao, 2000-te ne jer se vec vidjelo da zapadni pristisak slabi i da ce se SPS transformisati u socijal-demokratsku stranku.
 

јавни дуг је вишеструко већи
производње нема ни колико је било јуна 99.
Прећутао си пар важних факата. Дуг се посматра по "debt-to-GDP ratio" показатељу, а то је сада повољније, јер се побољшало са 200% на 30% откад је дошао демократски блок.

Друго: Индустријска производња је само 1 од 3 ствари које чине привреду, и зато чак ако та 1 стагнира, напредовањем друге 2 може напредовати привреда у целини. Управо то се десило, растом "Service" сектора је сада привреда снажнија него 2000. године.
 


Прећутао си пар важних факата. Дуг се посматра по "debt-to-GDP ratio" показатељу, а то је сада повољније, јер се побољшало са 200% на 30% откад је дошао демократски блок.

Друго: Индустријска производња је само 1 од 3 ствари које чине привреду, и зато чак ако та 1 стагнира, напредовањем друге 2 може напредовати привреда у целини. Управо то се десило, растом "Service" сектора је сада привреда снажнија него 2000. године.
Šta je sa industrijom,neznalice?
 


Прећутао си пар важних факата. Дуг се посматра по "debt-to-GDP ratio" показатељу, а то је сада повољније, јер се побољшало са 200% на 30% откад је дошао демократски блок.

Друго: Индустријска производња је само 1 од 3 ствари које чине привреду, и зато чак ако та 1 стагнира, напредовањем друге 2 може напредовати привреда у целини. Управо то се десило, растом "Service" сектора је сада привреда снажнија него 2000. године.

Tebe sigurno drze zakljucanu u podrumu,pa ti povremeno otvore kapke na prozorima....
 
...ne mogu da verujem...kakve veze ima sto je jedan covek, dvojica, hiljadu njih zivelo bolje jer su mutljavine svake vrste bile omogucene (mutljaviine koje su samo napravile plodno tlo danasnjim marifetlucima)...

...suva cinjenica je da smo usli u novi milenijum kao poslednja nacija po respektu i pretposlednja po standardu sa platom od 70 maraka, porezom koji se masovno nije placao, zakonima koji su bili krs boziji...to je maslo ne Milosevica licno vec njegove poltike i ljudi oko njega...sto se Slobodana tice sve sam sklonija mislju da je bio zrtva svih a sam sebi najveci neprijatelj...

Alo bre u Slobino vreme sam imao zaradu 100 maraka na dan - to je 3000 maraka mesečno i nemoj tu da mi sereš. Od ovih što su sad na vlasti imam 100 dinara na dan zaradu što potrošim na kutiju cigareta i to mi je sve.
 

Back
Top