Da imate $100,000

Kirija nije nikakva sigurnost u nesigurnom drustvu kakvo je nase.Jer se samo posedovanje moze pretvoriti u teret koji ne donosi profit nego naprotiv postaje trosak pod stare dane kad nemate mogucnosti da zaradite.
Samo posedovanje nekretnine ne daje nikakvu sigurnost jer ukoliko se uvedu porezi na prekomerne kvadrate ides direktno u dubiozu.

ma da pricaj mi o tome, jedna dobra palta stize, a neradis nista, jos ti to odrzavaju, a nekretnine skacu li skacu, ulezeno nemozes da ga izgubis pa da ga jbs, nikad nemoye da ukradu ili losem poslovanjem da izgubis.....:worth:
pa valjda je sigurnije u nekretninu, i da izdas, nego da ulozis u posao, uvek moyes da puknes.....
pa zivotno osiguranje je rizicno, ubiju miskovica i nema delta osiguranja, i sta si uplacivao, ovako tebi uplacuju a nekrtetnine skacu li skacu.....
lokacija i nebrini, veruj mi, poslovni ljudi imaju statistiku, ako se za deset godina vrate pare posao je uspesan, a nekretnine imaju namanji moguci rizik...
 
Poslednja izmena:
evo imam ja za tebe idealnu kombinaciju, ali ti treba bar 100 000 evra i da nebrines:mrgreen:.....
imas nekretnina kako ja vidim, ovde, koje ti sami sebe otplate za kroz 15 - 20 godina, i to samo polovinu da izdas a pola da stanujes, ili da imas prohod od kirije kao malu penzijicu, i neku "sigurnost".
Kao ideja nije nimalo lose,samo ostaju ranije navedeni problemi,koji mogu zagorcati zivot.

Kirija nije nikakva sigurnost u nesigurnom drustvu kakvo je nase.Jer se samo posedovanje moze pretvoriti u teret koji ne donosi profit nego naprotiv postaje trosak pod stare dane kad nemate mogucnosti da zaradite.
Samo posedovanje nekretnine ne daje nikakvu sigurnost jer ukoliko se uvedu porezi na prekomerne kvadrate ides direktno u dubiozu.
Kirija je itekakva sigurnost.Posto sam kao izbeglica 13 godina bio podstanar,naziveo sam se kod ljudi kojima su penzije mizerne,ali ih moja kirija spasava.Licno,nikada ne bih na taj nacin zaradjivao,jer me vezu za taj vid kominikacije sa ljudima,izuzetno neprijatne uspomene(umrecu ranije 20 god.samo zato sto sam bio podstanar),pa mislim da je kroz rad vlastite radnje i izdavanje vec razradjene,mnogo lakse progurati starost.Moze se naravno i u toj vlastitoj radnji i dalje ostati aktivan i u starosti,ali kao nadzorni radnik,a ne kao i radnik u samoj proizvodnji.
 
Kao ideja nije nimalo lose,samo ostaju ranije navedeni problemi,koji mogu zagorcati zivot.

Kirija je itekakva sigurnost.Posto sam kao izbeglica 13 godina bio podstanar,naziveo sam se kod ljudi kojima su penzije mizerne,ali ih moja kirija spasava.Licno,nikada ne bih na taj nacin zaradjivao,jer me vezu za taj vid kominikacije sa ljudima,izuzetno neprijatne uspomene(umrecu ranije 20 god.samo zato sto sam bio podstanar),pa mislim da je kroz rad vlastite radnje i izdavanje vec razradjene,mnogo lakse progurati starost.Moze se naravno i u toj vlastitoj radnji i dalje ostati aktivan i u starosti,ali kao nadzorni radnik,a ne kao i radnik u samoj proizvodnji.
Postoji kombinacija kojom se ovi problemi zaobilaze, ima gde je problem jako lepo resen,cak sad je kriza pa je slaba vajda, moguce je izlaskom iz krize da se vrati i za manje od deset godina......
Nemoze niko tebi da otme nesto ispred nosa a da ti nereagujes, e sada malo pripazis koga primas pa ako je uredu, imas samo korist, nikad nemas problem...
koliko ljudi uplacuju socialno kao ja, pa da su za te pare uzeli kredit i izdavali tu nekretninu, nego sto sta upalcuju, bar ostaje im nekretnina uvek....
 
Poslednja izmena:
Postoji kombinacija kojom se ovi problemi zaobilaze, ima gde je problem jako lepo resen,cak sad je kriza pa je slaba vajda, moguce je izlaskom iz krize da se vrati i za manje od deset godina......
Nemoze niko tebi da otme nesto ispred nosa a da ti nereagujes, e sada malo pripazis koga primas pa ako je uredu, imas samo korist, nikad nemas problem...
koliko ljudi uplacuju socialno kao ja, pa da su za te pare uzeli kredit i izdavali tu nekretninu, nego sto sta upalcuju, bar ostaje im nekretnina uvek....
Kloni se kredita i sedi na miru.Bolje vrabac u ruci,nego golub na grani.O nekim stvarima bolje i ne razmisljati...brzo se poludi.pozz...
 
Kloni se kredita i sedi na miru.Bolje vrabac u ruci,nego golub na grani.O nekim stvarima bolje i ne razmisljati...brzo se poludi.pozz...

Kredit je u sustini dobra stvar ako se ulozi pametno, ali..., kod nas sve moze za tili cas da se iskomplikuje i dzaba ti dobra investicija..., a rate samo pristizu li pristizu.Tako da sa kreditima treba ici maksimalno oprezno, racunajte uvijek sa najgorim scenariom u biznisu, ako taj nije pokriven ne treba ni ulaziti u kredit.
 
Kredit je u sustini dobra stvar ako se ulozi pametno, ali..., kod nas sve moze za tili cas da se iskomplikuje i dzaba ti dobra investicija..., a rate samo pristizu li pristizu.Tako da sa kreditima treba ici maksimalno oprezno, racunajte uvijek sa najgorim scenariom u biznisu, ako taj nije pokriven ne treba ni ulaziti u kredit.
Kazes u sustini,ali u Srbiji izgleda samo u sustini,jer sta ako ti se desi
http://www.economy.rs/diskusije/viewtopic.php?id=3085

Koje su posledice u Srbiji ako neko bankrotira, tj... ne moze vise placati kredit?
Ziranta stisnu,pa ga ne pustaju.Ima ovde dosta slucajeva da kum kuma zove za ziranta,pa se desi frka(sve cesce namerno ne zele da vracaju svoj kredit, a za zirante ih bas briga) i ode kumstvo bestraga.Nisu Srbi ono sto su nekad bili.
 
Kazes u sustini,ali u Srbiji izgleda samo u sustini,jer sta ako ti se desi
http://www.economy.rs/diskusije/viewtopic.php?id=3085

Ziranta stisnu,pa ga ne pustaju.Ima ovde dosta slucajeva da kum kuma zove za ziranta,pa se desi frka(sve cesce namerno ne zele da vracaju svoj kredit, a za zirante ih bas briga) i ode kumstvo bestraga.Nisu Srbi ono sto su nekad bili.

Nisu ljudi ono sto su nekad bili, ne bi tu osobinu pripisala samo Srbima!
 
Slazem se....nego kako je u Grckoj.Sve mi vise mirise da ce ih izbaciti iz eurozone???!!!!Za nauk njima i ostalima,koji se vole razbaskariti preko drzavnog budzeta!!!

Zavisi kako kome onom ko ne duguje i nije tako lose,ceh placaju uglavnom drzavni sluzbenici koji su imali dosta privilegija.Uvek nadrljaju oni koji su najmanje krivi,na zalost, kao i to da se mnogi slade tudjom nesrecom a sebe ne vide!
 
Zavisi kako kome onom ko ne duguje i nije tako lose,ceh placaju uglavnom drzavni sluzbenici koji su imali dosta privilegija.Uvek nadrljaju oni koji su najmanje krivi,na zalost, kao i to da se mnogi slade tudjom nesrecom a sebe ne vide!
Znas li da grcki penzioneri imaju za skoro 200 eura vecu penziju od nemackih penzionera(govorim o prosecnoj penziji)????
 
da imam $100,000 deponovao bi u forex racun :DDDD

Ako se ista dokazalo i pokazalo u ovih skoro 10 godina tranzicije,onda je fakat da pare treba drzati tamo gde su ih drzali nasi stari,kao i njihovi stari....a to je u slamarici.Posto ne bi bilo dobro da smo ostali na nivou pameti nasih baba,deda i pradeda,da bismo pokazali napredak u evoluciji ljudskog roda,pare bi najradije investirao u opremu za neki privat biznis ili u gradjevinu(ko ima nedovrsenu kucu)ili kupovinu placa.
 
Zavisi koliko si iskustan u trgovanju, imas i pocetnike a i ljude koji su dovoljno vremena proveli u toj zanimaciji da su zaradili velike pare. Vecina ljudi izgube sve pare u forexu, a mnogo ljudi trguju forex.I zato najvise profitiraju brokeri, ali nije lose nekad kad imas visak novca i da odvojis neku desetinu tih para, pa da probas svoju srecu i sposobnost u forexu.
 
Zavisi koliko si iskustan u trgovanju, imas i pocetnike a i ljude koji su dovoljno vremena proveli u toj zanimaciji da su zaradili velike pare. Vecina ljudi izgube sve pare u forexu, a mnogo ljudi trguju forex.I zato najvise profitiraju brokeri, ali nije lose nekad kad imas visak novca i da odvojis neku desetinu tih para, pa da probas svoju srecu i sposobnost u forexu.

Da probas srecu sa krvavo zaradjenim parama?
To moze da kaze samo neko ko nikada dinara nije zaradio sam, nego uvek kako se to kod nas kaze" na gu.zo.ve"......

100 000$ je dobar pocetni kapital za recimo....

masina za briketiranje kapaciteta 250kg/h maksimalna cena oko 15 000 evra(pricqamo o novoj briketirki sa atestima i garancijom)

susara za biljni otpad istog kapaciteta, sa sve seckalicom maksimalna cena 15-20 000 evra

kamion za razvoz piljevine i dovoz biljnog otpada(polovan naravno) 15 000 evra

proizvodnju locirati pored izvora sirovine, neke velike pilane, poljoprivrednih povrsina koje imaju biljnog otpada isl..

kalkulacija cene:
dovoz piljevine , odvoz briketa(najvece trziste u Bg, pa lokacija da bude relativno blizu) 10e/tona

struja za susenje i briketiranje 10e/tona

pakovanje briketa 5-7 e/tona

radnici 7-8e/tona
Prodajna cena briketa sa dovozom na kucnu adresu nije ispod 75e/tona.
 
evo jedna konkretna ideja......proizvodnja PELETA........


konyapellet.jpg


pre neki dan sam kupio pec za centralno na pelet..u Republici Srpskoj ima samo par firmi koji proizvode pelet a bogata je sumom i pilane su na svakom cosku a vjerujem da je tako i u Srbiji

tona peleta je oko 270 jewra
 

Back
Top