Crni i gvozdeni nemački ovčar

Shiloh Shepherd. A breed developed in America as a reaction to the increasingly extreme show type, in a supposed attempt to recreate the qualities of the "original" GSD. Alaskan Malamute and Sarplaninac were crossed in to increase size. This is a giant breed, at least 30" at the shoulder. It is not AKC recognized, but is registered with the ISSR, or International Shiloh Shepherd Registry. All colours and long coats are accepted. Ears are slightly smaller than the GSD. Temperament is medium to soft and drive is variable. Although its giant size and soft temperament make it unsuitable as a police service dog, it is an intelligent and sensitive breed that can make a fine companion, family and therapy dog.

Ukratko o ovoj rasi.
 
:hahaha: Silorade, ako pomno pratis desavanja, pre jedno 10-tak dana sam i ja spomenuo ovu Americku verziju Nemackog ovcara... naravno da to NIJE NO, njegovi geni nose 70 % gena Nemackog ovcara i primesa Malamuta i velikog Pirinejskog psa, tako da ta informacija koju si malopre spomenuo da on nosi i gene Sarplaninca naprosto nije tacna i nije zvanicna.
A da je ovcar ovcar je.
 
:hahaha: Silorade, ako pomno pratis desavanja, pre jedno 10-tak dana sam i ja spomenuo ovu Americku verziju Nemackog ovcara... naravno da to NIJE NO, njegovi geni nose 70 % gena Nemackog ovcara i primesa Malamuta i velikog Pirinejskog psa, tako da ta informacija koju si malopre spomenuo da on nosi i gene Sarplaninca naprosto nije tacna i nije zvanicna.
A da je ovcar ovcar je.

Evo ti pa procitaj opsirnije, ako hoces http://www.hundeguiden.no/Hunderasene_Molosser/The_3st_Group/shiloh_shepherd.htm
 
Upravo kao sto je Nidza malopre napisao...
A Silorade, taj tekst sto si iskopao.. bolje se sluzi zvanicnim i proverenim informacijama, ukoliko hoces da se uveris u tacnost informacija, svrati na Wikipediu, otkucaj German Shepherd ( Nemacki ovcar na engleskom) i uostalom videces i sam ! Pozz svima
 
Ovo je na pocetku bila tema CRNI NEMACKI OVCAR pa se promenila u CRNI I GVOZDENI NEMACKI OVCAR sad je doslo vreme za promenu u SVASTARA

Slazem se. Kad su mogli do sad da je menjaju nek je promene sad u svastara jel to i jeste.
Ovde svi idu na google i na ostale pretrazivace tamo nadju sta im treba i onda se prave pametni da sve znaju, da ne pricamo o tome da je pedigre i rodovnik totalno razlicita stvar:)
 
Kao prvo psi o kojima je zapoceta prica da su Americke verzije NO su zaista NO i molim vas ne lupajte gluposti ako vec necete da procitate svaki post pazljivo. Dakle ta dva psa su roditelji Kristininog Gala koji je sasvim normalan NO.
Zatim pedigre i rodovnik su jedan te isti dokument i ne moze se naknadno vaditi. Moze ga izvaditi samo vlasnik kuje ako ima sve potrebne papire.

Kopiranje tekstova je cista glupost i molila bih sve clanove foruma da kazu i nesto iz licnog iskustva,kao sto su to radili mnogi pre vas.

Pozdrav
 
Izvini Vilus, al mislim da si lupila i ostala ziva. Ona dva psa nemaju veze sa Galom, na slici lice na NO, ali oni su oko desetak centimetara vislji od ovih o kojima ti pricas.
To je druga rasa, nepriznata od FCI i AKC, a ime joj je Shiloh shepherd.
Ono sto prica autofan je iz razloga sto je pomesao dve razlicite rase. Postoji ova rasa sa slika i druga koja se naziva King shepherd, a o kojoj prica autofan.
Znaci ni jedna ni druga nisu priznate od FCI i AKC, ali ih priznaje neka Americka asocijacija retkih rasa.
Evo je adresa sajta te organizacije http://www.arba.org/HerdingGroup.htm
 
Izvini Vilus, al mislim da si lupila i ostala ziva. Ona dva psa nemaju veze sa Galom, na slici lice na NO, ali oni su oko desetak centimetara vislji od ovih o kojima ti pricas.
To je druga rasa, nepriznata od FCI i AKC, a ime joj je Shiloh shepherd.
Ono sto prica autofan je iz razloga sto je pomesao dve razlicite rase. Postoji ova rasa sa slika i druga koja se naziva King shepherd, a o kojoj prica autofan.
Znaci ni jedna ni druga nisu priznate od FCI i AKC, ali ih priznaje neka Americka asocijacija retkih rasa.
Evo je adresa sajta te organizacije http://www.arba.org/HerdingGroup.htm

Molila bih te da procitas text u postu iznad ovih slika.
 
nikako da odem, šalim se saću samo da kažem što imam pa begam, kad je kristinin pas u pitanju, pošto nekima smeta galova boja, postaviću sliku galove kombinacije pa ovde ima poznavalaca linije pa nek vam objasne gde spada pas, a i ona se nije busala kako je njen pas crn ili siv ili eksterijerac

Jel mislis na ovaj tekst?
Ako mislis na njega reci mi gde pise da su to njegovi roditelji?
U svakom slucaju to nisu Nemacki ovcari. Kucaj na google - u Shiloh shepherds i izacice ti slike koje su postavljene ovde na forumu.
 
Poslednja izmena:
Da da, razumem... znaci zakljucak je da se ni jedni ni drugi ne izdvajaju, vec bitmo je da se radi, ulozi mnogo truda i znoja da bi se stiglo do rezultata, naravno i geneticke predispozicije same rase( u nasem slucaju NO) dovelo je do toga da uz sve gore navedeno bude medju najboljim radnim psima, ako ne i najbolji !
 

Back
Top