I mačke su dobri prijatelji

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
83.965
Čoveku premine majka i ostane za njom mačka. Majka je živela u kući
sa velikim dvorištem i voćnjakom. Mačka je na slobodu navikla, pa nije
mogao da je čuva u stanu. Dolazio je da donese mački hranu i onda
je primetio nešto čudno. Kad sedi u dvorištu za stolom, mačka počne
da mu donosi miševe i guštere. Prvo je mislio da se ona hvali kako je
dobar lovac. Ali, to je radila samo kada on tu sedi. Tačno onako kako
mu je majka tu iznosila hranu kada bi joj u goste dolazio, sada je to
radila mačka. Hrana mu baš nije bila po volji, ali ona se trudila. Dokle
god on tu sedi ona neumorno lovi i donosi. Da mu pokaže da nije sam
i da je tu još uvek neko ko o njemu brine.
Toliko je zavoleo da je nekoliko godina, dva puta nedeljno prelazio po
80km da joj donosi hranu. Mada, šta će takvom lovcu njegove granule,
ko zna.. Eto, čisto da joj uzvrati ljubav.

Ima uverenja da su mačke sebične, samožive i da baš nisu neki prijatelji.
Pa sam rešila da ispričam jednu priču koja to demantuje, a i vi dodajte
neku, ako se setite..
 
Ja ne mogu da budem prijatelj sa paucima, sa smrdibubama, sa muvama sam probao, inace smo obicno na ratnoj nozi...ali bila jedna koja je gledala svoja posla, ali muve imaju nagon da dodje polozi jaja i bezi iz te prostorije...koliko zudi da udje toliko zudi da izadje posto polozi jaja...

Ne mogu ni sa mackama...zanimljivo mogu sa vrapcima, a ne mogu sa golubovima...mada se umiljavaju , ali ne mogu...vrapci su mi nervozni i zivcani ali se razumemo , nemaju poverenje u mene a iskreno ne bih voleo ni da imaju , razbice ih neko cim steknu poverenje..
Ali se razumemo , npr otvorim terasu , i imam par paukova u stanu , i vrabac uleti , izudara par puta glavom, stane na policu , odmori , ja lezim i gledam ga, on pauzira, onda se razleti po sobi , pokoka sve pauke, ali razbije par puta glavu o staklo , lose ili panicno leti...udaraju vrapci o stakla cesto...i onda opet sleti i odmori i izleti..
 
Poslednja izmena:
Moze da napadne ipak je to zmija ali generalno koliko sam primetio oni su i plasljivi pa beze ...dok ih neko ne dira nema problema.
Nema zube, ili se ja pogresno secam kao dete...i bezi od ljudi , prolazi test ja cu da se ukopam ti idi , on ide....ne ka tebi...
Tako smo se mi dogovorili , ja stanem , on odmize gde je naumio i svi sretni...
Iskreno ne bih imao nista protiv ni da otrovnice tako reaguju, ali su one malo agresivnije....kad su alarmirane...a i vole mleko...pa dolaze...
 
Nema zube, ili se ja pogresno secam kao dete...i bezi od ljudi , prolazi test ja cu da se ukopam ti idi , on ide....ne ka tebi...
Tako smo se mi dogovorili , ja stanem , on odmize gde je naumio i svi sretni...
Iskreno ne bih imao nista protiv ni da otrovnice tako reaguju, ali su one malo agresivnije....kad su alarmirane...a i vole mleko...pa dolaze...
Bas tako.
 
Naravno da su dobri drugari. I odani.
Moj mačak me dočekuje i ispraća. Ostavi hranu i trči za mnom. Uvek je pored mene ako nešto radim u dvorištu.
Da i moj cicavi se ponaša kao kuče
Ujutro čeka ispred vrata od spavaće sobe i čim se otvore utrčava da se mazi i valja ispred mene . obožava kad ga nogama vučem po parketu kao otirać:rotf::dash:
Čim neko legne da dremne odma se prišljamči kraj njega i on spava
 

Back
Top