Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Definitivno Dobrota, ako si se vec odlucio za Kotor...veci izbor...a i sanse da odatle stignes malo dalje..( minibus) , nego sa te druge strane npr...Pri tom sunce zalazi mnogo ranije na toj srugoj strani...i lepse je biti onda negde u Dobroti...i sto ides dalje to sunce traje duze...ali samo tom stranom...
 
limunada:
da se nadovežem na prethodno...logično zvuči to...mala obala,"bogatiji"turisti...ali
montenegro bi onda trebalo dosta da uradi da postane novi monte karlo...nije samo stvar u skupim hotelima,bogati turisti traže više...da ne pričam sad ono što je svima poznato...putevi,čistoća,usluga itd...mada,sa ovolikim bogatim rusima,ne sumnjam da će se i to desiti...:) uzgred,na ruskom kapitalu počiva i monte karlo...
slažeš li se nevena?...:wink: ja se nadam da ću jednog dana moći da se hvalim kako nekad u mladosti ljetovah u jednom mondenskom ljetovalištu...:-D

Nevena se slaze bezuslovno. Mislim da u CG vrijedi doci, ali kao neko ko zivi ovdje vrlo dobro znam sve nedostatke. Place mi se ponekad. To sto vi vidite na odmoru je petina realnih problema.
Sad, stvar traznje bogatih turista je nesto drugo. Mozda sam pristrasna, ali HN je naspram Budve Azurna obala! Ipak, u Budvi je Rusa vise nego nas. I to ne neka sirotinja nego napucani do daske, a da ne pominjem perverzije u vidu jahti sa kojima se razmecu po skromnoj budvanskoj marini... Tako da odziva ima, a da treba da se poradi, ne da treba nego je to strasno. Ja mogu samo reci da polako dajem sve od sebe. Pa, eto, ja jedna i jos nekoliko ovakvih...
 
Ja radim samo HN i samo privatni smjestaj, ali u vilama, pansionima, a ne ono kad jednu sobu izdaju, pa diejlite kupatilo. Kulturne sobe, kao u hotelu...
Cijene se krecu oko 40 eura za dvoje ljudi u dobroj dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, terasom, na dobroj lokaciji. Apartman sa kuhinjicom i samo jednom prostorijom je oko 50 eura.
 
piskaralo:
Da se i ja pridruzim onima koji letuju u cg kad se odkucis za u pet do dvanaest za letovanje onda uzimam sta mi se nudi... valjda ce to sto mi se nudi biti ok. Inace odabrala sa Becice i od 19.07 sam tamo pa kad se vrnem kuckam vam kako je bilo (nocni zivot, danjski zivot, klosarski zivot na plazi - salim se, cene, frajeri ili ribe ;-), )

A volela bih kada bi mi neko nesto ispiricao ako zna kakvi su Becici prvi put idem tamo znam samo da plaza ok...i nista vise

Becici su vrlo lijepi i cistiji su od Budve. Ma, inace su mi svjetlosnu godinu bolji od Budve, em si okruzen strava hotelima (hahaha), ili, jos bolje, odsjedas u strava hotelu.
Plaze su ok, a ako ti bas treba neko ludilo, eno je Budva, vrlo Blizu.
 
ja bila kao i proslog leta u Sutomoru.Drugacije je samo u tome sto sam sada videla da ima vise kanti za otpatke,cak i na plazi..takodje sam videla radnika koji ide naokolo i kupi razbacane otpatke kojih ima svuda.Dakle volja postoji da mesto bude cisto...ali ima ljudi koji su stoke,i `ladno bacaju djubre na sve strane.Cene hrane su na nivou proslogodisnjih,a opet mi se cini da je jeftinije nego ovde u Bg.Prodavci su ljubazni,i na moje iznenadjenje zaokruzuju racun na svoju stetu.Fali im svima osmeh,kao i vecini ljudi ovde,ali su verovatno bedno placeni za svoj posao i to ima za posledicu sumorna lica.Guzva je nevidjena.Puno je Rusa,Ceha,Madjara...na plazama je opsti haos,mesta ni za lek...vecina plaza je zakupljena i mislim da ce i ono malo sto je bilo free sledece godine pod zakup.
Sve u svemu meni je bilo ok,jer sam letovala opet free :-D
 
Stvarno si bezvezni moderator,kad ne vodiš računa o tome da li se piše o temi ili se prepucava i vrijeđa korisnik.Zahvalila sam joj se na savjetima .Sva sreća da u CG postoje puno drugačiji ljudi od ovih na ovom forumu koji promovišu CG .Oni makar ne vređaju ljude.Hvala puno ali kao moderatoru bezveze vam je forum jer ljudi obično na ovim forumima traže informacije za putovanja i smeštaj a ne analize ličnosti od Đure mornara i moderatora.
 
Pozdrav svima.
Čitao sam ceo dan juče temu ovu, i pomogla mi je prilično. I rešismo devojka i ja da smestimo se u okolini Tivta. Verovatno u blizini Plavih Horizonata. Planiramo obići Ostrvo cveća, Ostrvo Stradioti, provedemo neko vreme u Tivtu... Na prvom mestu je peščana plaža, mala soba(moze i sa jednim krevetom), sa upotrebom kupatila, i to je to, minimal. koje cene smeštaja su sada? Gužva nije nam potrebna. Sada, pitanje je Pržno, Radovići ili mozda nešto u samom zalivu.
Koje plaže još biste preporučili?
Pošto dolazimo vozom, zanima me cena prevoza od Bara(ili Sutomora) do Tivta.
Živi bili.
 
Ako ne ides autom, Plavi horizonti su strasno komplikovani. Totalno si odsjecen od planete, imas dva kioska, samoposlugu, restoran i plazu. Pjeske nema teorije da odes, a autobuskih linija, koliko znam nema. Razmisli o tome, u zavisnosti od prevoza. Nemam pojma koliko su sobe tamo, ali znam da su ove godine cijene podivljale jer je traznja nevjerovatna.
Otidi na sajt www.montenegro.com . Nadam se da ces tamo nesto naci.

Dobro dosao u CG!
 
petre:
Pa to da me ne puste iz Kosova u Srbiju nekako i mogu da progutam( i ja bi se tako ponasao da mi neko otima deo zemlje), ali da me ne pusti iz CG u Srbiju samo zato sto sam prolazio preko Kosova, to stvarno nema logike.Inace i ja nisam bas odusevljen sto moram da idem kroz Kosovo, ali sta da radim, put je znatno kraci. Svaka cast onom ko je ovo smislio! Jerotije hvala na informaciji, ali to je slucaj za "granicu" Kosovo - Srbija.Ja jos uvek necu da verujem da je isto i na granici CG-Srbija( ili mozda dzaba se nadam) ali ako neko nesto sazna nek pise.

To je besmislica. Kako uopšte neko zna da si ti bio na Kosovu? Na granici izmedju cg i srbije ti niko ne trazi pasos, dovoljna su licna dokumenta, tako da slobodno idi kuda hoćeš i kuda ti duša želi (osim ako na carini graničari iz Srbije nemaju neki identifikator prašine na tvojim kolima pa da prepoznaju čestice sa Kosova, e, to bi mogao biti problem).

turizamcg.com
 
Misteriozni voz:
Pozdrav svima.
Čitao sam ceo dan juče temu ovu, i pomogla mi je prilično. I rešismo devojka i ja da smestimo se u okolini Tivta. Verovatno u blizini Plavih Horizonata. Planiramo obići Ostrvo cveća, Ostrvo Stradioti, provedemo neko vreme u Tivtu... Na prvom mestu je peščana plaža, mala soba(moze i sa jednim krevetom), sa upotrebom kupatila, i to je to, minimal. koje cene smeštaja su sada? Gužva nije nam potrebna. Sada, pitanje je Pržno, Radovići ili mozda nešto u samom zalivu.
Koje plaže još biste preporučili?
Pošto dolazimo vozom, zanima me cena prevoza od Bara(ili Sutomora) do Tivta.
Živi bili.

Pržno nije u Tivtu, i radi se o elitnom ljetovalištu (makar po pitanju cijena). Cijene u Tivtu su najpovoljnije što se tiče cg primorja (možda je jedino povoljnije u sutomoru).

Pogledajte na našem sajtu smještaj, Tivat i pokušajte da nadjete nešto što vam odgovara. www.turizamcg.com

Inače, autobuska karta na relaciji Bar - Tivat varira od 3.50 do 4.00 eura po osobi.

turizamcg.com
 
daybooc:
Evo mene,dodjoh sa letovanja.Od mog Petrovca samo sam video skretanje za pomenuto mesto.Drugar me cekao u Budvi i tamo sam nasao smestaj.Sto se tice Budve ko kaze da nema mesta taj laze.Spopadaju Vas na samoj magistrali sa tablama SOBE,APARTMANI.Verovatno je tako i u Petrovcu

Ti što vas SPOPADAJU su takozvani ulični dileri soba. Kod njih ima sigurno mjesta, ali su cijene nepristojno veće nego da direktno radite sa vlasnicima kuća. Posebno ako je gužva. Inače, dileri su normalna stvar za Budvu a najviše ih je iz Bosne (?).

Policija još uvijek nema nalog da se obračuna sa njima (uostalom, nema policajca koji ne dobije koju kintu od njih da ih ostave na miru).

pozdrav, turizamcg.com
 

Back
Top