Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

da se zapljunem i ovde
attachment.php
 
[IMG=http://img6.imageshack.us/img6/3232/krekertorta.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.usda oživim ,meni omiljenu temu,pomalo zapostavljenu...........
TORTA S KREKERIMA I KIKIRIKIJEM,ne znam da li sam pisala recept,ali evo u slučaju da nisam:
kore:
9 jaja
150g.mlj. krekera
1,5 pavlakamalo soli
podijeliti masu na dva dijela,u jedan dio dodati 300 g.špinata, a u drugi 2 kaš. ajvara
peći ,zatim kore presjeći da se dobiju po dvije od svake mase
FIL250 g. margarina(za mazanje,npr. Dobro jutro)1,5 pavlaka
fil podijeliti na dva dijela,u jedan dio dodati 150g.sjeckanog kikirikija,a u drugi 4 kuhana žumanjka(viljuškom drobljena)i 3 rendana kis. krastavca
naizmjenićno mazati kore
 
Draga Vera, recepti nisu novi. Idemo redom, četvrtasti tanjir s leva na desno: Ružice od lisnatog testa sa tunjevinom - recept sam pisala još pre dve godine, Rolat od fileta šarana - to je tvoj recept samo sam ga ja pravila sa tofu sirom i seckala ga kao rolat,moram reći da je FENOMENANO; Torta od dimljene ribe sa korama za rozen tortu - ne zna odakle mi recept, sasvim je moguće da je i sa foruma, njega ću da ispišem (za svaki slučaj); u korpicama su salata od kikirikija, ljuta salata od pečenih paprika (dala sam recept), salata od tunjevine (mućka sa tujnevom i ajvarom). Ako ti treba jos neki recept od ovih navedenih kaži pa ti pišem na PP.

U originalu recept je od lososa i spanaća. Pošto moji ne jedu spanać ja sam ga izbacila a imala sam dimljenu ribu pa sam i to zamenila. Ovo je originalni recept:
potrebno KORE ZA ROZEN TORTU

FIL: Skuvati u 1/2l vode i malo soli 6 kasika gustina. Kada se ohladi dodati 1/2 margarina I 200gr. posnog majoneza, penasto umutiti pa podeliti na dva jednaka dela. U jedan staviti 300gr. dimljenog lososa a drugom delu dodati 300gr. obarenog i dobro izgnjecenog spanaca.
Filovati kore naiznenično jednim pa drugim filom, poslednju ne premazivati, pritisnuti nekim plehom, dovoljo je 1h pa onda premazati tankim slojem majoneza i posuti rendanim kackavaljem.
 

Back
Top