Cije to grehe kajem i kakve dugove vracam?

Greh bi bio ako se koristi samo radi telesnog ili materijalnog zadovoljstva i izvan bracne zajednice ...

Ne mešaj telesno i materijalno zadovoljstvo sinak. Ko još pravi i rađa decu za rad materijalnog zadovoljstva ? Suludo .

A što se tiče telesnog zadovoljstva, ono je preduslov za začeće, koliko ja znam, osim naravno u slučaju veštačke oplodnje.

I muški i ženski orgazam su sastavni deo koitusa a sam fenomen koji nazivamo ORGAZAM, nije produkt ljudske intervencije već nam je taj osećaj neko PODARIO još na samom rođenju ?

Neko jako GREŠAN po tvojoj logici.

Šta misliš ko ?
 
Vi me podsećate na nekakve zelenaše, mafijaše, koji ti otkupe dug, ali te zato bace u doživotno dužničko ropstvo ?

Treba doživotno da ližem d... nekom ko je otkupio moj dug ?

A ja nisam ni bio dužan ? Nit sam ga ovlastio da mi bilo šta otkupljuje ?

Ludilo. Ili silovanje razuma, u pravom smislu reči .
Више него довољно је да не верујеш у све то.
Али ипак овде покушаваш да убедиш некога да мисли као и ти.

Дође тај осећај, пре или касније, на правом си путу, многи богоборци су постали светитељи, само напред.
 
Ne mešaj telesno i materijalno zadovoljstvo sinak. Ko još pravi i rađa decu za rad materijalnog zadovoljstva ? Suludo .

A što se tiče telesnog zadovoljstva, ono je preduslov za začeće, koliko ja znam, osim naravno u slučaju veštačke oplodnje.

I muški i ženski orgazam su sastavni deo koitusa a sam fenomen koji nazivamo ORGAZAM, nije produkt ljudske intervencije već nam je taj osećaj neko PODARIO još na samom rođenju ?

Neko jako GREŠAN po tvojoj logici.

Šta misliš ko ?

To "sinak" pokusaj na nekom drugom mestu , a ovde se ponasaj na pristojniji nacin .

Nisi upoznat da ima osoba koje se "tim" bave iz navedenih razloga ?

Telesnih i materijalnih ?

Nisi cuo da ima nekih koji "radjaju decu" i iz materijalnih razloga ?

Onda si medju onima koji se nazivaju "neobavestenima" ...

Taj "Neko" nam nije "to podario" radi gresnosti i slabosti nase , vec radi produzetka ljudske vrste i ne samo radi "tog" sexualnog zadovoljstva , koje je ipak najcesce trenutno i prolazno , vec i radi izraza ljubavi , ali one bracne ; jer da je drugacije , onda bi se ljudski rod malo razlikovao od nekih drugih zivih organizama na planetti Zemlji i ni u kom slucaju se ne bi moglo procitati ono sto je napsiano u "Postanju" :

" ...26. Потом рече Бог: Да начинимо човека по свом обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи.

Јов 20:4, Псал. 8:6, Псал. 100:3, Ефес. 4:24, Јаков 3:9

27. И створи Бог човека по обличју свом, по обличју Божјем створи га; мушко и женско створи их.

Проп. 7:29, Мал. 2:15, Мат. 19:4, Мар. 10:6, 1 Кор. 11:7, Кол. 3:10

28. И благослови их Бог, и рече им Бог: Рађајте се и множите се, и напуните земљу, и владајте њом, и будите господари од риба морских и од птица небеских и од свих звери што се миче по земљи.


1 Мој. 6:1, 1 Мој. 9:1, 1 Мој. 9:7, 1 Мој. 35:11, 3 Мој. 26:9, Псал. 127:3, Псал. 128:3, Иса. 45:18, 1 Тим. 4:3..."....
 
Evo malo "lakseg stiva" o pozudi i grehu :

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:339930-Pozuda-najveci-greh


"Požuda najveći greh! "


http://manastir-lepavina.org/vijest.php?id=529

"PUNO JE SUZA ISPLAKANO"

http://www.pravoslavlje.net/index.php?title=Грех

"Greh"

http://православнапородица.орг.срб/index.php/ctenie/450-bludni-greh

"АРХИМАНДРИТ ЛАЗАР АБАШИДЗЕ
БЛУДНИ ГРЕХ"

...

Ovo navedeno je naravno iz ugla Hriscanstva i za one kjima je do tog saznanja stalo , a oni kojima nije , na volju im sta ce i kak ce da cine .
 
Ha, ha, ha. Pa vi vernici, po starom dobrom običaju, kada ostanete bez argumenata krenete da citirate stare pastirsko-jevrejske tekstove ?

Orgazam je telesna manifestacija koju nam je neko PODARIO.

Taj dar nam je dat sa jasnom i očiglednom svrhom - produžiti vrstu .

Vi sad negirate orgazam (telesno zadovoljstvo) i smatrate ga NEČISTIM, GREŠNIM ?

I ako sami verujete da nam je TELESNO ZADOVOLJSTVO ( orgazam) DAR OD BOGA ? Od onoga ko nas je stvorio, od STVORITELJA lično ?

On nas je stvorio PO SVOM OBLIČJU, što dalje implicira da nam je darivao telesno zadovoljstvo jer ga je i on sam imao, doživljavao, osećao ?

Sledi da je sam bog orgazmično biće, da je sposoban da uživa u telesnim zadovoljstvima, zar ne .

A vi sad negirate TELESNO ZADOVOLJSTVO u svrhu produžetka vrste ? ?

Pa vi znači NEGIRATE VAŠEG BOGA - STVORITELJA ?:per:
 
Mislim da je ovde zapravo promiskuitet greh, sto je logicno, a ne seksualni cin. Dakle blud, a ne seks. Sa obzirom da su moderna vremena, da ne bi stvarali manijake
kakvi su mudzosi, onda bi trebalo izbaciti iz grehova i seks pre braka.
Prema Bibliji, promiskuitet nije greh. Sta vise, bog uci Izraeljski narod da pokorene muskarce popiju, a zene odvedu u robstvo da im sluzi i za seks. Nasim popovima je zabranjen promiskuitet, ali ga oni masovno koriste jer im polozaj paroha otvara lepe mogucnosti za zavodjenje lepih parohijjanki.Popovi su glavni zavodnici u ruraalnim i u urbanim sredinama.
 
Stavovi Crkve su poznati, ali nemoguci. Recimi zasto je "rukoblud" greh ako se ne dozvoljava seks pre braka? Jel treba da stvaramo gomilu manijaka ko u islamskim drzavama?

Da li je samo blud u fizickom smislu ili se tu javlja i onaj misaoni ?

Jer se kaze "da sagresismo i na samu pomisao" (ovo sam malo parafrazirao da nam se ne ljute neki kojima toliko smetaju citati:) ) ...

- - - - - - - - - -

Cek, Novi Zavet jasno kaze da imas samo jednu zenu. Da slusamo Stari Zavet trebali bi pobiti sve homoseksualce jer je to abominiacija u oku Boga;)

Sta se dogodilo sa Sodomom i Gomorom , a nisu bas svi bili sodomisti ... ?

Sta se dogodilo kada je pao onaj zid i pobio mnogo naroda , za koje je i sam Isus Hristos pitao sagovornika "da li misli da su svi bili gresnici i krivci za nesto" ...?
 
Ma kvaka je u tome što je tu priču o seksu i telesnom zadovoljstvu pisao neki semitski pastir, sa izvitoperenim seksualnim nagonima, možda već usahli starac ili LGBT -jevac.

Logike nema, ama baš nikakve. Praviti decu - DA, ali seksualno zadovoljstvo pritom - NE.

Seksualno opštiti ali BEZ ORGAZMA ? Pa kako ? Silovati svoju ženu, kako bi napravili potomstvo ?

Knjiga "sveta", dalje kaže da se seks upražnjava samo u svrhu rađanja dece, što dalje implicira da muž seksualno opšti sa svojom ženom samo 2. 3 do 4 puta u toku braka, kako bi dobili isto toliko dece.

Svaki drugi rekreacioni polni odnos (bez planiranja dece) stara semitska knjiga ZABRANJUJE ?

Jer taj seks je seks radi zadovoljstva, radi TELESNOG UŽIVANJA ?

Sad se s pravom pitamo, DA LI SE POPOVI PRIDRŽAVAJU OVIH PRAVILA ?
 
Ma kvaka je u tome što je tu priču o seksu i telesnom zadovoljstvu pisao neki semitski pastir, sa izvitoperenim seksualnim nagonima, možda već usahli starac ili LGBT -jevac.

Logike nema, ama baš nikakve. Praviti decu - DA, ali seksualno zadovoljstvo pritom - NE.

Seksualno opštiti ali BEZ ORGAZMA ? Pa kako ? Silovati svoju ženu, kako bi napravili potomstvo ?

Knjiga "sveta", dalje kaže da se seks upražnjava samo u svrhu rađanja dece, što dalje implicira da muž seksualno opšti sa svojom ženom samo 2. 3 do 4 puta u toku braka, kako bi dobili isto toliko dece.

Svaki drugi rekreacioni polni odnos (bez planiranja dece) stara semitska knjiga ZABRANJUJE ?

Jer taj seks je seks radi zadovoljstva, radi TELESNOG UŽIVANJA ?

Sad se s pravom pitamo, DA LI SE POPOVI PRIDRŽAVAJU OVIH PRAVILA ?

Naravno da se pridrzavaju. I ne samo svestenici, nego i Hriscani u svetu, bar oni koji to zaista i jesu. Pa kako su zivele nase bake i deke ? Po koliko su dece radjali ? Dakle, do pre nekoliko decenija je bilo sasvim normalno da se nema seks pre braka, da se ne koriste kontraceptivna sredstva, da se ne "planira" koliko tacno dece ce se imati...

Mnogi danas smatraju da je nemoguce ziveti u uzdrzanju od seksa i da covek moze da poludi od toga, ali fora je u tome da kad si u Crkvi i trudis se da zivis ispravno, da postis, molis se i ostalo, onda ti Bog daje snage da se uzdrzavas od greha.
 
Netacno, pokajanje se ne placa, bar ne kod Pravoslavaca.
Placa se, na jedan ili drugi nacin. Nekada ni ne osetis kada ti pop zavlaci ruku u dzep. Nema dzabe ni u stare babe, kaze nas narod. Nema vecih gulikoza od pravoslavnih popova, a ne pretrzu se od rada. Zapraavo, prodaju maglu. Ne pada im napamet da "zavrnu" rukave.

Nije dzaba on tvoj deda. Nista nije slucajno.
Svako placa za svoje grehe, sem onoga koji nas je otkupio.
Kuj te je, bre, Milance, otkupio i koliko je za tebe tako matorog platio. Zapamti, ako nisi znao, onaj ko nekoga nasledjuje, on nasledjuje i njegove dugove do visine vrednosti nasledstva. Ni centu vise. To je samo sto se tice materijalnog naslenja. Ali nasledjivati i tudje grehove i krivice totalno je uvrnuta pamet. Ne moras bas u sve da verujes u ono sto popovi propovedaju.


Naravno da se pridrzavaju. I ne samo svestenici, nego i Hriscani u svetu, bar oni koji to zaista i jesu. Pa kako su zivele nase bake i deke ? Po koliko su dece radjali ? Dakle, do pre nekoliko decenija je bilo sasvim normalno da se nema seks pre braka, da se ne koriste kontraceptivna sredstva, da se ne "planira" koliko tacno dece ce se imati...

Mnogi danas smatraju da je nemoguce ziveti u uzdrzanju od seksa i da covek moze da poludi od toga, ali fora je u tome da kad si u Crkvi i trudis se da zivis ispravno, da postis, molis se i ostalo, onda ti Bog daje snage da se uzdrzavas od greha.
Gluposti, ne mogu da shvatim zahtev nekih primitiavnih ljudi za uzdrzavanje od seksualnog odnosa. Priroda puni coveka hormonima u njegovim najboljim godinama ne da bi apstinirao, vec da bi praktikovao taj divan i jedinstven fizicki odnos izmedju zene i muskarca. Izgleda da je tacna ona izreka koja se odnosi na muskarca, sto meksi falus to su tvrdji moralni principi. Bolesno je apstinirati pored zene sa kojom si u braku ili samo u zajednici. Za dobar i zdrav seks formalan brak nije neophodan. Gde nema dobrog i mastovitog seksa nema ni srece. Zalosno je da covek (i musko i zensko) mora da pribegava onanisanju da bi se oslobodio seksualnog zahteva svoga tela. I uz to se lisila/lisio izuzetnog zadvoljstva i ljubavi.
 
Ma kvaka je u tome što je tu priču o seksu i telesnom zadovoljstvu pisao neki semitski pastir, sa izvitoperenim seksualnim nagonima, možda već usahli starac ili LGBT -jevac.

Logike nema, ama baš nikakve. Praviti decu - DA, ali seksualno zadovoljstvo pritom - NE.

Seksualno opštiti ali BEZ ORGAZMA ? Pa kako ? Silovati svoju ženu, kako bi napravili potomstvo ?

Knjiga "sveta", dalje kaže da se seks upražnjava samo u svrhu rađanja dece, što dalje implicira da muž seksualno opšti sa svojom ženom samo 2. 3 do 4 puta u toku braka, kako bi dobili isto toliko dece.

Svaki drugi rekreacioni polni odnos (bez planiranja dece) stara semitska knjiga ZABRANJUJE ?

Jer taj seks je seks radi zadovoljstva, radi TELESNOG UŽIVANJA ?

Sad se s pravom pitamo, DA LI SE POPOVI PRIDRŽAVAJU OVIH PRAVILA ?
http://www.pravoslavna-srbija.com/Pravoslavlje/Sveto Pismo - Biblija/22_PES/22PES001.HTM

Прочитај, па ако схватиш, схватио си...

Или стварно верујеш да сваки пут кад водиш љубав са женом, она остаје у другом стању?
 
Ne vidim logiku da neko uradi nešto što mu pričinjava zadovoljstvo a posle zbog toga ima "tešku savest".

Ниси упознао ни једног наркомана?
Велика већина тешких наркомана потпуно схвата на ком су путу и имају огромну грижу савести и према пријатељима и према родбини, али не могу да престану, пружа им задовољство.
Ето, само један пример...
 
Ниси упознао ни једног наркомана?
Ne, nisam poznavao i ne poznajem ni jednog narkomana.

Ovde sam podrazumevao nešto što je prirodno a religiozni bi verovatno rekli "od Boga dato". Narkomanija svakako ne može da se ubroji u tu kategoriju.

Seksualni nagon je prirodan i normalan, kao i uživanje uz dobru pesmu ili priču u društvu. Narkomanija, opijanje i pušenje nisu prirodni i na njih se moje pisanje ne odnosi.
 
Ne, nisam poznavao i ne poznajem ni jednog narkomana.

Ovde sam podrazumevao nešto što je prirodno a religiozni bi verovatno rekli "od Boga dato". Narkomanija svakako ne može da se ubroji u tu kategoriju.

Seksualni nagon je prirodan i normalan, kao i uživanje uz dobru pesmu ili priču u društvu. Narkomanija, opijanje i pušenje nisu prirodni i na njih se moje pisanje ne odnosi.

Jeste ...i podrazumeva odgovornost a ne igranje sa tudjim zivotima.
 
http://www.pravoslavna-srbija.com/Pravoslavlje/Sveto Pismo - Biblija/22_PES/22PES001.HTM

Прочитај, па ако схватиш, схватио си...

Или стварно верујеш да сваки пут кад водиш љубав са женом, она остаје у другом стању?

Ne shvatam kakve veze ima jevrejski kralj Solomon sa pričom o uzdržavanju od telesnih zadovoljstava, pa svi znamo da on nije štedeo na mladim konkubinama, imao je čitav harem na raspolaganju ?

Ja sam izrodio četvoro dece, i sad sa ženom vodim ljubav iz ČISTOG TELESNOG ZADOVOLJSTVA .

Znači li to da sam grešan zbog toga ?
 

Back
Top