Cije to grehe kajem i kakve dugove vracam?

Pitate li se nekad sta ste Bogu zgresili?
Ako se i setite greha pitate li se sto ga ne placate Vi vec drugi oko vas, uglavnom deca?
Da li je to zato sto jedino decu gledate kao cista bica, volite, ne osudjujete sta god da urade jer su vasa i da vas batine preko njihovih ledja ustvari i najvise i jedino bole?
Da li je to fer prema toj deci koliko god godina da imaju, cak iako su odrasla opet su necija deca?


Vidim ovde na forumu uglavnom na religiji i ljisu toliko osudjivanja, toliko provokacija, toliko dokazivanja ko je dobar ko los, ko laze ko ne, ko je ovakav ko je onakav, ko je vernik ko ne da se pitam pomisle li ti ljudi u svom neznanju necijeg zivota, istorije sta sutra moze da ih snadje.
Da li uopste vide sta se desava ljudima oko njih? A ima primera i primera
Jedan samo, porodica osudila svog zenskog clana razvedenog, slobodnog zbog veze sa momkom, jer eto on nije imao brak a ona iz prvog ima dete, on moze bolje da bi im zet ostavio njihovu cerku sa sve detetom, ma pobegao preko noci a sin ozenio zenu sa detetom iz prvog braka.

Bog je rekao zbog grha otackih, sve do cetvrtog kolena.
...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bog je rekao zbog grha otackih, sve do cetvrtog kolena....
Recimo da zaista ispaštam zbog greh(ov)a mog dede koga nikada nisam mogao ni da vidim jer je poginuo. (Ni moj ga otac nije video!)

Da li je to pravda???

Može li se normalnim ljudskim razmišljanjima, pameću koju je navodno dao Bog, zaključiti da je to pravda???

Za mene to nije pravda. Samim tim, kakav je to Bog ako me sistematski izlaže nepravdi?
 
Recimo da zaista ispaštam zbog greh(ov)a mog dede koga nikada nisam mogao ni da vidim jer je poginuo. (Ni moj ga otac nije video!)

Da li je to pravda???

Može li se normalnim ljudskim razmišljanjima, pameću koju je navodno dao Bog, zaključiti da je to pravda???

Za mene to nije pravda. Samim tim, kakav je to Bog ako me sistematski izlaže nepravdi?

Nije dzaba on tvoj deda. Nista nije slucajno.
Svako placa za svoje grehe, sem onoga koji nas je otkupio.
 
Dzaba (džaba) je turska reč. Srpska je badava (uzalud, besplatno). Sve je planirano.

Ne postoje nikakvi gresi. Niko nikoga nije otkupio. Svako otkupljue samo sam sebe.

- - - - - - - - - -

Recimo da zaista ispaštam zbog greh(ov)a mog dede koga nikada nisam mogao ni da vidim jer je poginuo. (Ni moj ga otac nije video!)

Da li je to pravda???

Može li se normalnim ljudskim razmišljanjima, pameću koju je navodno dao Bog, zaključiti da je to pravda???

Za mene to nije pravda. Samim tim, kakav je to Bog ako me sistematski izlaže nepravdi?

Recimo da ti nijedan sud ne bi naložio da plaćaš tuđe dugove, pa samim tim ni tuđe grehe. Pretpostavimo da bog ima daleko viša moralna načela od većine ljudi. Ako ima, onda nećeš plaćati nikakve tuđe grehe. Ne znam zašto vernici smatraju da taj njihov bog (ne pravi bog, jer pravi bog nikada nije tražio ničiju krv, pošto pravom bogu ne treba ničija krv) ima daleko niža moralna načela od većine ljudi.

Nije pravda. Pravda ne postoji nigde. Dele je oni koji su napisali zakone i izmislili laži u božje ime (to da bopg kažnjava bilo koga za bilo šta).

Ne može se zaključiti.

Ni za koga to nije pravda. Bog nema nikakve veze sa izmišljotinama ljudi koji nisu znali za pola kontinenata na našoj planeti, i koji su svoje neznanje nametnuli bogu kao božansko znanje.
 
Recimo da zaista ispaštam zbog greh(ov)a mog dede koga nikada nisam mogao ni da vidim jer je poginuo. (Ni moj ga otac nije video!)

Da li je to pravda???

Može li se normalnim ljudskim razmišljanjima, pameću koju je navodno dao Bog, zaključiti da je to pravda???

Za mene to nije pravda. Samim tim, kakav je to Bog ako me sistematski izlaže nepravdi?
Ако сам ја добро схватио, ти не верујеш у Бога?
Ако не верујеш, онда не верујеш ни у некакве казне, зар не?
Зашто онда тебе брине да ли је твој деда урадио нешто лоше или не?

Иначе, иако је дискусија проширена, погледај уводну поруку. Дакле, прва реченица каже: "Питате ли се некад шта сте то Богу згрешили?"
Зашто би то питање постављао себи неко ко у тог и таквог Бога не верује? Чему то оптерећивање?
 
Ako sam dobro shvatio, ti nisi ni pročitao šta sam napisao!

Moja objava počinje rečju "Recimo". Znači hipotetičko pitanje na koje bi vernici trebalo da imaju odgovor.

Naravno, pošto odgovora nema - bar ne razumljivog - najlakše je reći: "Šta se tebe tiče?!"

U ovakvim slučajevima, uopšte, ili postoji odgovor ili ne. Ako, u ovom slučaju, odgovora nema, zaključak je da pravde nema, a to je upravo ono što hoću da dokažem.
 
Recimo , da naslednik ili naslednici prihvate nasledstvo , sta mislite da li su samim tim , mozda i ne znajuci prethodno sve detalje , prihvatili i dugove , pored potraziovanja i zatecenog i poznatog im pokretnog i nepokretnog imanja i eventualnog bogatstva ...?
Dug je mogao da bude naplaćen od zajmodavca.

Nije li to nepravda, dati zajam jednom a onda čekati decenijama da bi se dug naplatio od nekog ko o zajmu nema pojma?

To pravda ne može biti!
 
Ako sam dobro shvatio, ti nisi ni pročitao šta sam napisao!

Moja objava počinje rečju "Recimo". Znači hipotetičko pitanje na koje bi vernici trebalo da imaju odgovor.

Naravno, pošto odgovora nema - bar ne razumljivog - najlakše je reći: "Šta se tebe tiče?!"

U ovakvim slučajevima, uopšte, ili postoji odgovor ili ne. Ako, u ovom slučaju, odgovora nema, zaključak je da pravde nema, a to je upravo ono što hoću da dokažem.
А верници кажу да није вредно одговарати атеистима.

Ево, стави то "рецимо" и испред мог одговора, да ли ће ти тад бити јасније?

Хођеш да докажеш, али не успева. Проблем је у томе што атеисти унапред имају све одговоре па никакви докази нису ни потребни.
 
Ništa nisi objasnio niti si na bilo koji način odgovorio na moje pitanje.

Rodbinski smo vezani istim gresima.Ne placas ti dedine grehe,vec ti je on deda zato sto imate isti greh.To i genetika dokazuje.

Svako ide porodici kojoj pripada, kao sto svaka ptica leti svome jatu.Osobine su te koje odresdjuju pripadnost.

Da nemate isti greh ne bi ste bili u rodbinskoj vezi.
Dominantne osobine odredjuju rodbinsku povezanost.
Zato ti i kazem da nije dzaba on tvoj deda.Povezuju vas iste osobine.
ne placas ti dakle, njegove grehe , nego ste rod jer imate iste osobine (ovog puta je to isti greh).

Po tom kljucu se odredjuje naslednost.

Naravno da neces ispastati ako se odreknes greha pod kojim je bio tvoj deda.Ali ako ga nasledis,greh za sobom povlaci i svoju cenu.
 
Poslednja izmena:
Pitate li se nekad sta ste Bogu zgresili?
Ako se i setite greha pitate li se sto ga ne placate Vi vec drugi oko vas, uglavnom deca?
Da li je to zato sto jedino decu gledate kao cista bica, volite, ne osudjujete sta god da urade jer su vasa i da vas batine preko njihovih ledja ustvari i najvise i jedino bole?
Da li je to fer prema toj deci koliko god godina da imaju, cak iako su odrasla opet su necija deca?


Vidim ovde na forumu uglavnom na religiji i ljisu toliko osudjivanja, toliko provokacija, toliko dokazivanja ko je dobar ko los, ko laze ko ne, ko je ovakav ko je onakav, ko je vernik ko ne da se pitam pomisle li ti ljudi u svom neznanju necijeg zivota, istorije sta sutra moze da ih snadje.
Da li uopste vide sta se desava ljudima oko njih? A ima primera i primera
Jedan samo, porodica osudila svog zenskog clana razvedenog, slobodnog zbog veze sa momkom, jer eto on nije imao brak a ona iz prvog ima dete, on moze bolje da bi im zet ostavio njihovu cerku sa sve detetom, ma pobegao preko noci a sin ozenio zenu sa detetom iz prvog braka.


Ako si cula za dvanaest nivoa greha onda se nebi pitala ciji su to gresi. U svakom slucaju gresi su tvoji/nasledni/, tvojih roditelja i predaka. Cisti genetski kod koji nas oblikuje od fizickog izgleda do licnog karaktera.

Sto se dece tice, na zalost i oni su preuzeli roditeljske osobine koje ih 'markiraju'. Recimo dijabetis kao bolest je ili nasledna ili stecena/stres, pogresna ishrana/ tokom zivota. Malo dete moze da se rodi sa ili obobli od dijabetisa iako nije imalo prilike da samo utice na faktore koji lose uticu na zdravlje. Nije Bog kriv za to, nego preci koji su mu svojom nepriomisljenoscu omogucili da dobije netrazeno.
 
Trebalo bi da razjasnimo neke stvari oko "decjih greha". Postoji ubedjenje, tacnije mit medju ljudima da su deca nekako potpuno nevina i bez greha, ali to nikako nije tacno. Mi se zacinjemo u grehu i radjamo se u grehu. Ako se deca pazljivo posmatraju na njima se mogu uociti raznorazni gresi jos od ranog detinjstva, npr. sebicnost, neposlusnost, tvrdoglavost, agresivnost, gordost (kad se prave vazni, ismevaju drugu decu, rugaju se...), samovolja, cak i lukavost, cak i mala deca ponekad imaju obicaj da nesto ukradu, cesto pozele nesto tudje itd. Dakle, deca nikako nisu bez greha.

E sad, sto se tice placanja roditeljskog greha ili greha nekog pretka - naravno, niko licno ne odgovara za tudji greh - npr. moj deda je bio alkoholicar - to ne znaci da ja treba da dodjem na ispovest kod svestenika i kazem: "Eto, moj deda je mnogo pio i evo, ja sam dosla da se pokajem za taj njegov greh." To se ne radi. Nego to ispastanje za grehe predaka znaci da osoba koja je potomak ljudi koji su imali nepokajane grehe ima dosta poteskoca u zivotu, izmedju ostalog i zbog toga sto verovatno nije dobila i ispravno vaspitanje od takvih osoba. Medjutim, te teske zivotne okolnosti toj osobi mogu veoma da koriste, jer je mogu dovesti do pokajanja za sopstvene grehe i posvecenosti veri i Bogu. A osoba koja se kaje za svoje grehe ce se ujedno moliti Bogu i za oprostaj greha svojih predaka. Tako ce taj potomak uz pomoc molitve i sopstvenih stradanja mozda izbaviti nekog svog pretka iz pakla ili mu makar ublaziti muke. I to je velika milost Bozja.
 
Trebalo bi da razjasnimo neke stvari oko "decjih greha". Postoji ubedjenje, tacnije mit medju ljudima da su deca nekako potpuno nevina i bez greha, ali to nikako nije tacno. Mi se zacinjemo u grehu i radjamo se u grehu. Ako se deca pazljivo posmatraju na njima se mogu uociti raznorazni gresi jos od ranog detinjstva, npr. sebicnost, neposlusnost, tvrdoglavost, agresivnost, gordost (kad se prave vazni, ismevaju drugu decu, rugaju se...), samovolja, cak i lukavost, cak i mala deca ponekad imaju obicaj da nesto ukradu, cesto pozele nesto tudje itd. Dakle, deca nikako nisu bez greha.

Tvoje posmatranje dece može da pokaže šta su deca postala usled odgoja i dresure kojom su izložena od strane roditelja i društva u kojem odrastaju, a nikako da su ona rođena sa tim grehovima. A i to posmatranje je subjektivno, obično ljudi u drugima vide ono što ne žele da vide u sebi.
Isus je govorio da budemo kao dete ako želimo dospeti u Carstvo nebesko. Zar bi to rekao da je dete grešno!?
 
Deciji gresi nisu odgovornost deteta nego roditelja, isto kao sto su deca nasledila grehe od roditelja tako je roditelj odgovaran za iste dok dete ne nauci pojmove kao sto su posledica i odgovornost. To bi bilo sa nekih sedam godina. Za roditelja ova odgovornost moze da bude dar sa neba da nauci sta stvarno znace nesebicna ljubav i 'zrtvovanje', a kad to nauci vec je ne samo sebi nego i detetu olaksao greh.
 
Trebalo bi da razjasnimo neke stvari oko "decjih greha". Postoji ubedjenje, tacnije mit medju ljudima da su deca nekako potpuno nevina i bez greha, ali to nikako nije tacno. Mi se zacinjemo u grehu i radjamo se u grehu. Ako se deca pazljivo posmatraju na njima se mogu uociti raznorazni gresi jos od ranog detinjstva, npr. sebicnost, neposlusnost, tvrdoglavost, agresivnost, gordost (kad se prave vazni, ismevaju drugu decu, rugaju se...), samovolja, cak i lukavost, cak i mala deca ponekad imaju obicaj da nesto ukradu, cesto pozele nesto tudje itd. Dakle, deca nikako nisu bez greha.

E sad, sto se tice placanja roditeljskog greha ili greha nekog pretka - naravno, niko licno ne odgovara za tudji greh - npr. moj deda je bio alkoholicar - to ne znaci da ja treba da dodjem na ispovest kod svestenika i kazem: "Eto, moj deda je mnogo pio i evo, ja sam dosla da se pokajem za taj njegov greh." To se ne radi. Nego to ispastanje za grehe predaka znaci da osoba koja je potomak ljudi koji su imali nepokajane grehe ima dosta poteskoca u zivotu, izmedju ostalog i zbog toga sto verovatno nije dobila i ispravno vaspitanje od takvih osoba. Medjutim, te teske zivotne okolnosti toj osobi mogu veoma da koriste, jer je mogu dovesti do pokajanja za sopstvene grehe i posvecenosti veri i Bogu. A osoba koja se kaje za svoje grehe ce se ujedno moliti Bogu i za oprostaj greha svojih predaka. Tako ce taj potomak uz pomoc molitve i sopstvenih stradanja mozda izbaviti nekog svog pretka iz pakla ili mu makar ublaziti muke. I to je velika milost Bozja.

Ako je koitus GREH, onda su penis i vagina takođe GREH ? Materica i dojke takođe GREH ?

Ako sad malo dublje razmislite (vernici), onda je i onaj koji je stvorio ove reproduktivne organe čoveka i žene takođe GREH ? ?

Logika ?
 
Nije dzaba on tvoj deda. Nista nije slucajno.
Svako placa za svoje grehe, sem onoga koji nas je otkupio.

Vi me podsećate na nekakve zelenaše, mafijaše, koji ti otkupe dug, ali te zato bace u doživotno dužničko ropstvo ?

Treba doživotno da ližem d... nekom ko je otkupio moj dug ?

A ja nisam ni bio dužan ? Nit sam ga ovlastio da mi bilo šta otkupljuje ?

Ludilo. Ili silovanje razuma, u pravom smislu reči .
 

Back
Top