Cene vs plate vs Evropa

Nisi dobro citao , oni svo vreme dokazuju da bolje zivimo sad nego u 80 tim u SFRJ
Dakle veca zaduzenost bolje se zivi..

Ja znam da nema sanse da sad prosecni zivotni vek dostigne ovih iz SFRJ penzosa ...nema sanse...gledaj umrlice sadasnjih ljudi , to je sve od 48 do 56 najvise, pa onda polako opada, a gledaj SFRJ generacije...to je 87-93 godine pa onda opada..

Hteli ne hteli da priznamo mi imamo dvogrbu raspodelu prosecne duzine zivota....ova desna grba ti su se naziveli posteno, a jadni pod dugom od 9 milijardi dolara u totalu na kraju, a ovi sa leve grbe ne znam vise, 30 milijardi , 60 milijardi, ali dobace do prve penzije mozda, a onda ajd vidimo se u sabirnom centru..

А што си бегао у Америку ако је тако добро било 80-их у СФРЈ ?

Za 2t kukuruza se dobije 54.000din.
Jesi li ti siguran u to? To znači oko 230€ za tonu?
"I u Srbiji se, kaže, otkupna cijena vrti oko 140 eura po toni. "U jednom momentu je na Produktnoj berzi ta cijena pala na 13, 14 dinara za kilogram što je besmisleno malo. Da biste bili na pozitivnoj nuli, morali ste imati prinos 10 tona, grubo računajući ulaganja koja su oko tisuću eura po hektaru."

Jesi li ti siguran u to? To znači oko 230€ za tonu?
"I u Srbiji se, kaže, otkupna cijena vrti oko 140 eura po toni. "U jednom momentu je na Produktnoj berzi ta cijena pala na 13, 14 dinara za kilogram što je besmisleno malo. Da biste bili na pozitivnoj nuli, morali ste imati prinos 10 tona, grubo računajući ulaganja koja su oko tisuću eura po hektaru."
Vidim da imaš teški kompleks manje vrednosti u odnosu na Srbe.
Najbolje bi bilo da nađeš nekog aktivnog srpskog geja da te izleči :lol:

Jedno banalno pitanje.
Ako vec imamo cene u rangu evropskih ako ne i vece u nekim stvarima, zasto nemamo i plate u tom rangu?
Ko je odlucio da su kod nas toliko niska primanja u odnosu na zapadnu Evropu?

I ja bih voleo odgovor na ovo pitanje.
Nisam siguran da je priča o boljoj produktivnosti tačan odgovor za mnoge slučajeve.

Na primer, uzmimo radno mesto točilac goriva na pumpi u Srbiji/Austriji, iako je produktivnost ista, radnik u Srbiji je daleko manje plaćen nego u zemljama EU.
Cena goriva u Srbiji je 1,657 $/l, dok je u Mađarskoj 1,685 $/l, Austriji 1,739 $/l, Nemačkoj 1,935 $/l.
Cene benzina, litar, 23-oktobar-2023
Istina, ne znam koliki je udeo akciza u Austriji/Nemačkoj/Mađarskoj u ceni goriva u odnosu na Srbiju, tj. koliko ostaje čista zarada kompanijama.
Ali treba imati u vidu da su cene prevoza i radne snage znatno veće u EU zemljama, a da uprkos tome njihove kompanije posluju pozitivno.

Back