Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Чему књижевност?

brajko

Zainteresovan član
Poruka
334
Oво ће бити мој последњи пост на овој теми и уједно на овом подфоруму.

Разлог зашто сам тако одлучио је због тога што на овом подфоруму пишу углавном најгори људи; људи који су болесно сујетни.
Од када сам отворио ову тему сусрео сам се само са ниподаштавањима, вређањима од стране других, као да сам некога лично напао кроз ову тему.
Но, није то једино.
Вређање и ниподаштавања сам пуно више доживљавао под другим ником под којим сам био пријављен. Нисам веровао да неки људи могу тако безочно да одреагују на најпростију шалу.

Криво ми је што сам сам себи дозволио да ме та вређања погоде лично, и што сам дозволио да ме спусте на њихов ниво - и да у наступу беса извређам једног недужног форумаша.

Одох. Све најбоље.

coviax1

Poznat
Banovan
Poruka
8.916
Oво ће бити мој последњи пост на овој теми и уједно на овом подфоруму.

Разлог зашто сам тако одлучио је због тога што на овом подфоруму пишу углавном најгори људи; људи који су болесно сујетни.
Од када сам отворио ову тему сусрео сам се само са ниподаштавањима, вређањима од стране других, као да сам некога лично напао кроз ову тему.
Но, није то једино.
Вређање и ниподаштавања сам пуно више доживљавао под другим ником под којим сам био пријављен. Нисам веровао да неки људи могу тако безочно да одреагују на најпростију шалу.

Криво ми је што сам сам себи дозволио да ме та вређања погоде лично, и што сам дозволио да ме спусте на њихов ниво - и да у наступу беса извређам једног недужног форумаша.

Одох. Све најбоље.
Ne bih sa sigurnošću da tvrdim,ali mi se čini da si se sukobio s onim što bi se moglo nazvati "LJUDSKA PRIRODA"...A to nije ni idilično ni bezazleno...Da bi čovek opstao među ljudima,među vukovima malo pripitomljenim (koji mal,mal pa reže!),mora biti jak i duhovno i FIZIČKI čak,kao pojava i kao pretnja...Jer "ljudska priroda" nije ni malo bezazlena...Eno nas nekoliko na temi "sloboda i lukavstvo uma" o tome...Tvoj izbor da ne učestvuješ je lične prirode i ko bi tu smeo bilo šta da progovori...

Valeria

Elita
Poruka
20.162
Која је њена сврха?

Да извучемо неку поуку?
Зашто би читао неке подебље романе од 900 стр и мучио се да нађем поуку када све то могу да нађем краће код француских моралиста или још боље читајући изреке и пословице?
Има још оваквих сличних често навођених разлога него сада немам времена да их наводим а ћу сутра...:bye:
Moje viđenje..nefilozofsko...
Uranjanje u roman je za mene poput uranjanje u drugi svet :).
To je način kako da otplovim u druge predele, u druga vremena...da prohodam u tuđim cipelama..
Pisana reč će mi uvek biti značajnija nego drugi vidovi umetničkog izražavanja (muzika, film), jer preko nje (čitajući je, ili pišući je), ja širim krila svoje imaginacije :).

Sve u svemu, nije (jedina) svrha književonsti izvlačenje pouka, to sam htela reći.

faraonn

Elita
Poruka
16.186
...ovo pitanje nije u domenu pitanje-odgovor, nego , kuda s književnom formom ...šta s njom, a kako bi bilo bez nje tj. predanje i rapsodi i beskrajna mijenjanja a po pravilu na gore...bilo koja književna forma vodi prvo ponuda jednog svijeta malo drugačijeg, onda malo više drugačijeg i sve tako do Dostojevskog, Kamija,Mana... Djosa...Beketa...Jursenar...Pamuka...
Književnost podstiče i paralelne oblasti...kritike, eseje, traktate...i sve tako do ...svega drugog osim do,-POSTAVLJENOG PITANJA ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.