Cemu i kome sluzi mocna drzava?

Pa Arapi i Hebreji su jedno te isto. Kao Srbi i Bosnjaci

I ne. NIsu Harapi. Imas puno bede medu Hebrejima tamo. Ti nemas pojma jer se nikad nisi pomerio iz svoje kasabe. Otidi tamo kao turista i prosetaj se malo



Bez americkih milijardi to bi bilo na nivou bangladesa

- - - - - - - - - -



Naravno. Zato sto nisi isao dalje od svoje kasabe. Otidi tamo i videces ih na svakom koraku.

Ti si kao bio tamo :mrgreen: Takvi u Izrael ne smiju ni priviriti.
 
Ti si kao bio tamo :mrgreen: Takvi u Izrael ne smiju ni priviriti.

Pretpostavljam da nisam jedini koji se pita ko je tebe postavio za muderatora ovde. Odron

Ti uopste nemas pojma ko sam ja i sta predstavljam i kakvi su moji kontakti. Tu gde sam ja dospeo ti ne bi mogao ni da imas 50 zivota.

I da ja sam radio 3 godine za israelsku firmu sa sedistem u Tel Avivu. Tamo sam bio X puta. Imam kontakte i veze sa mnogim uticajnim osobama u IL.
 
Pretpostavljam da nisam jedini koji se pita ko je tebe postavio za muderatora ovde. Odron

Ti uopste nemas pojma ko sam ja i sta predstavljam i kakvi su moji kontakti. Tu gde sam ja dospeo ti ne bi mogao ni da imas 50 zivota.

I da ja sam radio 3 godine za israelsku firmu sa sedistem u Tel Avivu. Tamo sam bio X puta. Imam kontakte i veze sa mnogim uticajnim osobama u IL.

Važi :mrgreen:
 
Da li si ti nekada bio u Indiji kada sve to znaš? :think: U nekom velikom gradu? Na nekoj plaži?

Indija je sada tamo gde je Kina bila pre 15 godina: investicije u firme, IT parkove, industrijske zone, saobraćajnu infrastrukturu, obrazovanje inženjera pa i stanogradnju su ooogormne. Video sve svojim očima i bio sam impresioniran. Recimo, Accenture, vodeća svetska konsultantska firma, u Indiji ima 1/3 zaposlenih. Budi siguran da će Indija za 10-15 godina biti 3. najveća ekonomija sveta, odmah nakon Kine i SAD. ;)

Zemlja u kojoj 32% GDP-ja ide u investicije u osnovna sredstva ne treba da brine za svoju budućnost. :)

Poređenja radi, u Srbiji 18% GDP-ja ide u investicije u osnovna sredstva.

To je sve činjenica, baš kao i "Sveta reka u koju bacaju leševe , a oni piju vodu iz nje .

To je njihova kultura nama neshvatljiva. Mi piti vodu iz te reke nećemo, nadam se.
 
Moćne države, sem jakih vojski, imaju i niz drugih pogodnosti za svoje građane. Recimo, kompanije iz USA, GB ili Nemačke u ogromnoj većini drugih zemalja nailaze na mnogo bolji prijem nego kompanije iz Kenije, Mjanmara ili Srbije. A samim tim su i zaposleni u njima u boljem položaju.
 

Back
Top