Čarape koje su hit ovog proleća

U pitanju su crne najlon dokolenke, a za njihov povratak zaslužan je dizajner Đžon Galiano.
Nedavno održana revija brenda "Maison Margiela" napravila je pometnju na modnoj sceni s obzirom na to da smo svedočili grandioznom povratku visoke mode i nadrealističkog izraza koji neguje praktičnost i oslanja se isključivo na dramaturški prikaz realnosti.
Crne najlon dokolenke uveliko su neizostavan element svakodnevne odeće, a sa čime ih kombinujemo? Izbor je... pa, širok. Mokasine? Može. Patike?

Na sve može :lol:
Pogledajte prilog 1502982Pogledajte prilog 1502983
onako,videcu kako mi stoje sa starkama.....
 
Moze i Vodvilj iz 30tih :mrgreen:

1708617403842.png
 
Meni su one jako neudobne.
Ta sinteticka cipka me odere zivu, koza mi bude straftasto crvena.
One se slikaju "zgodno" ali meni licno su uzasno neprijatne. Uz to i spadaju ili se zarivaju, mozda je i do moje "oble" gradje.

Kao i sinteticki brusevi sa cipkom. Ta cipka ima smisla ako je nekako prirodnija...sto sada nesto i nije bas.
nema nikakve sintetičke čipke unutra je obruč od blage široke providne gume koja se lepi zgodno za kožu butine i ništa ne zateže ništa ne spada ništa ne dere kožu.
to je moje dugogodišnje iskustvo. uvek kupujem neku bolju marku
hulahopke ne podnosim, smučile su mi se još u detinjstvu
večito spale do pola i večito rupa na kolenu :lol:
 
Dokolenice postoje ihaaaj od kada i nosila sam ih samo ispod pantalona jer sam kilavac koji ne može bez neke čarape.
Najodvratnije je kad žena sedne, suknja ode nagore i izvire crne dokolenice a u sredini bela koža, živote kako je odvratno.

Jednoj mojoj starijoj nastavnici su se uvek nazirale nedepilirane noge ispod punijeg unihopa boje koze. I to samo napred, uz cevanicu.

Mislim da od tada imam averziju prema carapama u boji koze.
Prema carapama uopste.
Volim samo grilonke, one od 100 dena i onu sitnu mrezu...njih cesto nosim, one su mi lepe i kada proviruju ispod pantalona i na suknje midi duzine. Na mini, u mom slucaju, iskljucivo grilonke.
 
Jednoj mojoj starijoj nastavnici su se uvek nazirale nedepilirane noge ispod punijeg unihopa boje koze. I to samo napred, uz cevanicu.

Mislim da od tada imam averziju prema carapama u boji koze.
Prema carapama uopste.
Volim samo grilonke, one od 100 dena i onu sitnu mrezu...njih cesto nosim, one su mi lepe i kada proviruju ispod pantalona i na suknje midi duzine. Na mini, u mom slucaju, iskljucivo grilonke.
E to i ja nosim, crne grilonke debele kao helanke, mada ja im otfikarim stopalo jer mi smeta stezanje prstiju pa obujem pamučnu soknu. To dok sam radila i čekala bus po sat vremena na ciči zimi. Sad mi ne trebaju, sve mi blizu pa i po snegu istrčim do radnje, mada nema ni snega.
 
E to i ja nosim, crne grilonke debele kao helanke, mada ja im otfikarim stopalo jer mi smeta stezanje prstiju pa obujem pamučnu soknu. To dok sam radila i čekala bus po sat vremena na ciči zimi. Sad mi ne trebaju, sve mi blizu pa i po snegu istrčim do radnje, mada nema ni snega.

Da, povuce od hladnog sa zemlje, razumem te. Jos kada zaduva kosava, ko nije navikao...
Ja imam slabu cirkulaciju, uvek su mi ledena stopala i bas mi gode termo soknice.
Tek kada ih navucem osetim koliko mi je prijatno.
Meni ima smisla oblaciti se spram godisnjeg doba ali ima ljudi koji isijavaju toplotom. Mom muzu su sapice uvek tople.
 
Da, povuce od hladnog sa zemlje, razumem te. Jos kada zaduva kosava, ko nije navikao...
Ja imam slabu cirkulaciju, uvek su mi ledena stopala i bas mi gode termo soknice.
Tek kada ih navucem osetim koliko mi je prijatno.
Meni ima smisla oblaciti se spram godisnjeg doba ali ima ljudi koji isijavaju toplotom. Mom muzu su sapice uvek tople.
To i ja radim, oblačenje, ali ovo sad je stvarno užas. Mozak kaže zima je, umotaj se, nebo kaže juhu proleće 20 stepeni aj se radujemo, a ja umrem u jakni debeloj i spremnoj za Arktik.
 
Nosili smo ih kao djeca, dokoljenice svih vrsta i boja. Tokom 80-ih pojavile se štucne koje su bile jako popularne. Ne čudi me što su ih ponovo iskopali, sve se to vrti ukrug, samo sa drugačijim odjevnim kombinacijama. Nekada suknj/haljina nije moglo sa patikama a danas je to IN.
 

Back
Top