Kafana Caffe "Na psihoterapiji kod čika Frojda"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo svima!
Imam problem i bice mi lakse ukoliko dobijem nekoliko savjeta:)
Imala sam vezu 3 godine (naravno sa prekidima).U januaru su nas rastavili drugi,ali smo se prije neki dan nasli i sada se kajem jer me je mnogo pogodilo,sada patim jos vise.
Medjutim,ima jedan brat od moje drugarice za kojeg sam sigurna da ce moci da zamijeni onog sa kojim sam bila 3 godine.To mi je do nedavno bilo nezamislivo,ali on mi mnogo prija,sav je fin i totalno se slazemo..
Ima 23. godine a ja 16..Znam,znam to je vec previse..I ja uskoro se selim u USA..Sve je protiv nas,ali osoba sam za duze veze,mogu da je odrzim ukoliko odem,vracat cu se na ljeto i sve raspuste.
Da li bi moglo da uspije?

Pa probajte zašto ne bi moglo da ne uspe!
Ako ti prija probaj...srecno u usa :D
 
:)
81100_0.jpg
 
Zdravo svima!
Imam problem i bice mi lakse ukoliko dobijem nekoliko savjeta:)
Imala sam vezu 3 godine (naravno sa prekidima).U januaru su nas rastavili drugi,ali smo se prije neki dan nasli i sada se kajem jer me je mnogo pogodilo,sada patim jos vise.
Medjutim,ima jedan brat od moje drugarice za kojeg sam sigurna da ce moci da zamijeni onog sa kojim sam bila 3 godine.To mi je do nedavno bilo nezamislivo,ali on mi mnogo prija,sav je fin i totalno se slazemo..
Ima 23. godine a ja 16..Znam,znam to je vec previse..I ja uskoro se selim u USA..Sve je protiv nas,ali osoba sam za duze veze,mogu da je odrzim ukoliko odem,vracat cu se na ljeto i sve raspuste.
Da li bi moglo da uspije?

Поведи и њега! :D
 
Zdravo svima!
Imam problem i bice mi lakse ukoliko dobijem nekoliko savjeta:)
Imala sam vezu 3 godine (naravno sa prekidima).U januaru su nas rastavili drugi,ali smo se prije neki dan nasli i sada se kajem jer me je mnogo pogodilo,sada patim jos vise.
Medjutim,ima jedan brat od moje drugarice za kojeg sam sigurna da ce moci da zamijeni onog sa kojim sam bila 3 godine.To mi je do nedavno bilo nezamislivo,ali on mi mnogo prija,sav je fin i totalno se slazemo..
Ima 23. godine a ja 16..Znam,znam to je vec previse..I ja uskoro se selim u USA..Sve je protiv nas,ali osoba sam za duze veze,mogu da je odrzim ukoliko odem,vracat cu se na ljeto i sve raspuste.
Da li bi moglo da uspije?

Previse truda premalo mesa :)
 
Evo ovako.
Nisam citala tudje probleme, zaista ih mnogo ima.
Verovatno je i slicnih mojem.
Sve u svemu, nadam se da nece biti izignorisan.
Skoro sam usla u svet odraslih. Ujedno sam, ne znam kako, izgubila one decije iluzije koje sam gajila. Stala sam realno da razmisljam i na pragu sam depresije.
U mestu u kojem zivim nemam nijednog prijatelja, druzbenika, iliti slicno, a zivim tu 18 godina :)
Sa porodicom su odnosi zahladjeni.
Imam potrebu za ljudima, a ujedno i zazirem od njih.
Lako me povrede. Osecam strah i nesigurnost.
Htela sam da postanem hladna, ali to jos vise boli - neiskreni odnosi sa ljudima.
STA DA URADIM DA MI BUDE LAKSE?
 
Добро вече...:)

Имам 20 година, живим у провинцији, 3 разред средње сам откинуо, тада сам и одустао од школе, од како знам за себе био сам нормалан, дружељубив може се рећи и популаран.
Имам супер екипу, фино друштво дружимо се активно годинама, фино фукционишемо и имам петочлану породицу, тако да није самоћа, али можда усамљеност јесте...

Према породици сам хладнокрван, јер ме једноставно не занимају тренутно њихови животи, као да су ми досадили, као и према пријатељима, тако да сам чак добијао замерке да сам егоцентрик, а ја само немам жеље да слушам о другим проблемима или лепим стварима, јер ми је једноставно досадно све:confused:.Тако да последњих годину и по имам повремене нападе јаке депресије, нападе сажаљења, почео сам да радим, што и није тако лоше, жељан сам авантуре, изгледа да ме колотечина узела под своје, имам осећај да се цео свет креће, да је пун дешавања, а ја се осећам лоше што нисам део тога.Једноставно сам постао незаинтересован за околину.

Што се тиче порока ни ту нисам имун баш...:)

Пијем сваког викенда, да се напијем - а када се напијем углавном постанем агресиван, па ми сутра буде жао и извињавам се екипи...:) нисам такав одувек био...да ли је моје агресивно понашање нешто подсвесно, последица нечега, и ако јесте, одговор не знам.
Пушим 2 паклице дневно, осећам сметње дувана, али ме некако смире.
И већ 2 и по године сам активни уживалац марихуане - од ње постајем благо параноичан, али и срећан, ваљда је и ти њена сврха, да ме мало опусти...

И сад, ако је ико имао слично расположење, а има времена, нека ми прецизно постави дијагнозу и решење...хвала...:)
 
Poslednja izmena:
Добро вече...:)

Имам 20 година, живим у провинцији, 3 разред средње сам откинуо, тада сам и одустао од школе, од како знам за себе био сам нормалан, дружељубив може се рећи и популаран.
Имам супер екипу, фино друштво дружимо се активно годинама, фино фукционишемо и имам петочлану породицу, тако да није самоћа, али можда усамљеност јесте...

Према породици сам хладнокрван, јер ме једноставно не занимају тренутно њихови животи, као да су ми досадили, као и према пријатељима, тако да сам чак добијао замерке да сам егоцентрик, а ја само немам жеље да слушам о другим проблемима или лепим стварима, јер ми је једноставно досадно све:confused:.Тако да последњих годину и по имам повремене нападе јаке депресије, нападе сажаљења, почео сам да радим, што и није тако лоше, жељан сам авантуре, изгледа да ме колотечина узела под своје, имам осећај да се цео свет креће, да је пун дешавања, а ја се осећам лоше што нисам део тога.Једноставно сам постао незаинтересован за околину.

Што се тиче порока ни ту нисам имун баш...:)

Пијем сваког викенда, да се напијем - а када се напијем углавном постанем агресиван, па ми сутра буде жао и извињавам се екипи...:) нисам такав одувек био...да ли је моје агресивно понашање нешто подсвесно, последица нечега, и ако јесте, одговор не знам.
Пушим 2 паклице дневно, осећам сметње дувана, али ме некако смире.
И већ 2 и по године сам активни уживалац марихуане - од ње постајем благо параноичан, али и срећан, ваљда је и ти њена сврха, да ме мало опусти...

И сад, ако је ико имао слично расположење, а има времена, нека ми прецизно прецизно постави дијагнозу и решење...хвала...:)

Ако тако наставиш потпуно ћеш се упропастити... :(

Окрени се мало вери, путуј, нађи девојку, упиши неки спорт,... ово што сад радиш не ваља никако! :aha: :(
 
Ако тако наставиш потпуно ћеш се упропастити... :(

Окрени се мало вери, путуј, нађи девојку, упиши неки спорт,... ово што сад радиш не ваља никако! :aha: :(

Религији не могу, јер ми разум и интелигенција не дозвољавају, а вери према уметности, себи, тражењу, ту већ могу, изгледа да је то једини начин...:)
Да путујем, тренутно немам финансијску подршку, али сам схватио да ми то највише прија, растеретим се тада...
За спорт и девојку, радим на томе...:) иако нисам неки спортиста, а ни у мувању немам баш неке резултате, кад погледам у ретровизор све моје девојке су смувале мене...;)

п.с
Имам и проблем са самопуздањем...односно колико сам самоуверен у друштву било моје или туђе, није битно, пропорицално сам обесхрабрен кад треба да смувам нешто и на томе треба да радим (колико сам само прелепих девојака могао да смувам, за које знам да су хтеле, али нисам смео)...:roll:

п.с.с
Лулнице, хвала на издвојеном времену, изгледа да је све у активизму и оптимизму....:)
 
Poslednja izmena:
Религији не могу, јер ми разум и интелигенција не дозвољавају, а вери према уметности, себи, тражењу, ту већ могу, изгледа да је то једини начин...:)
Да путујем, тренутно немам финансијску подршку, али сам схватио да ми то највише прија, растеретим се тада...
За спорт и девојку, радим на томе...:) иако нисам неки спортиста, а ни у мувању немам баш неке резултате, кад погледам у ретровизор све моје девојке су смувале мене...;)

п.с
Имам и проблем са самопуздањем...односно колико сам самоуверен у друштву било моје или туђе, није битно, пропорицално сам обесхрабрен кад треба да смувам нешто и на томе треба да радим (колико сам само прелепих девојака могао да смувам, за које знам да су хтеле, али нисам смео)...:roll:

п.с.с
Лулнице, хвала на издвојеном времену, изгледа да је све у активизму и оптимизму....:)


Нема на чему ;)
Растужи ме кад видим да млади уништавају свој живот... :cry:
Уместо да се радују животу, да живе добро и да напредују. :aha:
Али изгледа да цела цивилизација иде у назад, овако некако: :(

go_back_we_fucked_up_everything.jpeg


Кажeш да ти разум и интелигенција не дозвољавају да се окренеш вери...:think: само ћу ти рећи да то је погрешан став. :aha: jако, и тужан...:(
Јер уз веру (поготово нашу Православну) био би духовно јачи, смиренији, са више оптимизма, наде, самопоуздања,...веруј ми :aha:
А о духовном миру и да не говорим!

Ја сам оставила цигарете после више од 15 гоодина...и сад се питам како сам уопште могла тиме да се трујем. :roll: :(
Да могу да вратим тих 15 година никад ниједну цигарету не бих запалила!
Сад ми не прија ни да седим по кафићима, нити да сам у друштву пушача...веруј ми, невероватно је али то су два различита света!
Зависимo од дозе некаквог отрова и пуни себе сматрамо да је то ок, а није...јер и свест нам се мења!

Извини, ако делује као да паметујем - није ми то намера!
Отиђи код неког свештеника, чисто мало поразговарај о својим проблемима - видећеш да ће ти бити лакше. ;)
А што се путовања тиче, споји лепо са корисним - нађи неки послић на мору или негде у свету ако имаш неку родбину, или преко неког, има огласа, распитај се...

За девојке? :) Tу ће све доћи на своје, а поготово кад средиш сам себе...
Заиста није важно је ко кога стартује, важно је да се људи под овим небом проналазе и спајају, да се лепо слажу,...

Сви ми имамо фазе кад смо другима више или мање привлачни, не оптерећуј се са тим!
Једино ако имаш неког Дон Жуана у друштву па да од њега усвојиш неке цаке за девојке, али и то је мало бзв јер треба свако да буде оно што јесте а не да копира другог. ;)

Мени сада нпр не би уопште пријало да ме сваки други мушкарац стартује :roll: Не би ми то био лек за пољуљано самопоуздање никако! :ljutko: Не би ми то импоновало ни мало.
А то да све у животу дође на своје - то је истина! И да се свако зло и добро врате, како према себи тако и према другима!
Потруди се да не упропаштаваш своје најлепше године и да се не удаљујеш од најближих...

Надам се да си разумео шта сам хтела да кажем! ;)
Поздрав и свако добро! :cao:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top