Kafana Caffe "Na psihoterapiji kod čika Frojda"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zohari su crni sa crvenim tackama, ili crveni sa crnim tackama....
ali nikako crni i slatki kao mrav:mrgreen:

Evo nesto crno i slatko...da te podmitim
images

Jel da da sam u pravu?:lol:
 
uuuuu pa ovo je sveze otvoreno...

aj ja prvi da se poverim... imam problem, krenem nesto da izgovorim i ne mogu da se setim te reci, u redu znam da se to svima desava, ali ne ovako cesto kao meni, od pre pola godine je to pocelo cini mi se... neki su mi rekli da je od opterecenosti, da zbog toga i dosta sanjam? Neko strucno misljenje?
Nisam Frojd, ali mozda ti nije do price, pa podsvesno odbacujes reci upravo zbog necega sto te muci a skrivas u sebi?
 
Poslednja izmena:
pa fora u tome i jeste sto ja zatvorim jedno oko na te probleme... u smislu sve ce biti u redu i ostavim po strani... skoro da se i ne nerviram... ali to me i brine, jer vec dosta dugo to radim, skoro ceo zivot, pa se sad plasim da me ne sustize sve to :)
Da li imas strah od necega - ne mislim na fobije, vec na strah od sukoba verbalnog ili fizickog, strah da ne izgubis radno mesto ili poziciju, pa su tu i porodicni odnosi, privatan zivot itd...?
 
Au bas rano....
p.s.Salu na stranu...ovo je bas rano da ti se desava...
Prvo ispitaj oca dedu obe familije po ocu i majki da li su imali slicnih problema..
Iako si mlad odi i ispitaj secer i holesterol...Hoce od holesterola ovo itekako nema veze sto si mlad i mrsav na psihickoj bazi se nazalost dobija holesterol iako se bavis sportom i ako se pravilno hranis

kupi u apoteci one tabletice sto uzimaju studenti da bi "bolje" ucili

Sve su one na fazonu da obezbedjuju bolji dotok krvi u mozak sto je kljucno za ovo sto ti hoces...

Znaci nesto kao ginko biloba, memoaktiv , acutil femmori i slicne....To moze da pomogne a neskodljivo je i zdravo. (cim se prodaje u apoteci a ne na crno)
http://www.zdravi.rs/proizvodi/memoaktiv
Aj' da ne komplikujemo. Spojimo tvoje slike i ovo sto si mu rekao. Brate VITAMIN B tj. trazis PIVSKI KVASAC u tabletama. Ima ih svaka apoteka.
 
kako ludi veruju tom coveku :think:

pardon ljudi :lol:
Po gosn. Frojdu u jednom od njegovih tomova "UVOD U PSIHOANALIZU" (zapisi sa predavanja) tema: "OMASKE" kaze da omaske zapravo predstavljaju glasno izgovorenu misao koju imamo o nekome ili necemu, a pokusavamo da je zadrzimo u podsvesti. Hoce reci, ono sto mislim, pokusavam da sakrijem ali mi se omaklo ups...:lol:
Dakle ipak smatras ludima samo ne znam da li gosn. Frojda, ili neke na ovoj temi? :p
 
Poslednja izmena:
Sta je normalno a sta je nenormalno???

Kada je nesto smesno normalna reakcija je smejanje a ne kukanje i to je jedino normalno!

p.s.Dokle cete vise da izigravate psihijatre??

Sto niste zavrsili fax za to pa da se bavite kad volite/??

Aaaa mnooogo tesko a vi nemate mentalne predispozicije ni za pekara akamoli za psihologa/psihijatra...

Epa onda cutite i ne lajte!

A zasto si se ti iznervirao i poceo da vredjas?
 
Чика Фројде, нервирају ме идиоти са овога форума :(
... особе које ништа у животу нису постигле, а знају да вређају друге... то им је душевна храна...
... особе које мисле да су због тога што су рођене у великом граду аутоматски боље од мене и других...
... особе које ништа у животу теже од кашике нису подигле, којима је све дошло сервирано, а знају другима да соле памет, и да се претварају као да су оне сву памет света попиле...
... искомплексиране особе којима једино задовољство причињава да оспу паљбу по другима без икаквог ваљаног разлога...

Учините нам свима услугу и отиђите са форума! :rtfm:
Kazi ti meni sada kako da ti odgovorim, tj. iznesem svoje misljenje a da ti to ne protumacis kao uvredu ili napad? Pitam, jer iz tvog posta izbija ogromna kolicina nezadovoljstva i agresije prema tim osobama.
No pokusacu da ti kazem ono sto mislim, ali budi sigurna da se ne radi o optuzivanju, kritikovanju i slicno.
Hajde da uporedimo jedan deo sa pocetka posta.
U pocetnoj recenici upotrebila si uvrede upucene onima koji isto to isto rade, stim, sto kazes da tebe to nervira. Evo primera:

Чика Фројде, нервирају ме идиоти са овога форума :(
... особе које ништа у животу нису постигле, а знају да вређају друге... то им је душевна храна...

Reci nekome da je "idiot" je takodje uvreda, zar ne?
Obicno se agresija povezuje sa nesigurnoscu licnosti u samu sebe. Na taj nacin, se osoba stiti po onom modelu (iako mozda otrcanom) :"Napad je najbolja odbrana", sto se bas i nije pokazalo ni produktivnim a ni uvek pametnim.
Ono o cemu bi trebala da razmisljas si TI . Koliko si sigurna u sebe, svoje postupke, ako si necim u privatnom zivotu nezadovoljna kako da to resis, i sto je najbitnije, nikada nemoj sebe optuzivati zbog gresaka koje si igrom slucaja napravila, vec o razlozima istih. Posmatraj i analiziraj druge kroz razgovor, pricu. U RL obrati paznju na druge ljude i njihove gestikulacije, mimiku, nacin ophodjenja prema drugima kao i recnik. Sve to povezi. To ce ti omoguciti da bolje spoznas ljude i kasnije tacno odredis kakva je neka osoba i kakav stav trebas zauzeti.Isto vazi i za evo ovaj forum. Ovde je mnogo teze odrediti osobine ili neciji karakter. Ne znas neki put da li se zeza ili je ozbiljan, da li je ironican ili govori istinu. Ali, ako pratis poruke tj, postove odredjenih forumasa, koje cesto vidjas ovde, mozes za odredjeno vreme i njih proceniti. Sami komentari, slike koje postavljaju, video klipove, komunikaciju sa ostalim forumasima, ko su oni sa kojima se zezaju i sale a ko su oni sa kojima su stalno u sukobu itd, itd.
Elem, kao zakljucak bih ti savetovao: imaj vise vere u sebe i samopouzdanja. Samo nemoj pobrkati to sa i uobrazenoscu.
Mozda ovu osobu ne volis, mozda ce ti izgledati glupo ali pre bilo kakve "presude" o klipovima koje cu postaviti, molim te da poslusas tekst. U njemu je poruka. Izdvoj od muzike i izvodjaca. U prvi mah deluje buntovnicki, anarhisticki, agresivno.
No poenta jeste u tome da budes ono STO JESI i da se time ponosis. ;)

 
Poslednja izmena:
I could not agree more.
Pogotovu sa ovim bruzlijem, nadrndanim kvazipsihologom...
Pre ce biti da je otvorio ovu temu, smatrjuci sve forumase potencijalnim pacijentima za neuropsihijatra ili psihologa (a posto je cuo samo za Frojda onda je to ime i stavio na temu - inace bi ladno mogla da se zove "Uz kaficu sa psihologom"). No posto je neko od forumasa naglo "upalio svetlo" svojim pitanjem, imali smo prilike da ga vidimo u celosti. :per:
Tada je pobesneo, pravdajuci se nakon toga navodno da (prepricavam, jer me mrzi da sada pretrazujem) kako rece: bolje bes izbaciti iz sebe nego ga zadrzavati.
Samo ima jedna stvar, a to je sto za to postoji; trcanje, teretana, udaranje u vrecu (ili glavom u zid), sklekovi, opustanje uz muziku itd...No u pitanju je bila povredjena sujeta. E sada, posto je vec tema otvorena samo mod moze i da je zamandali. U medjuvremenu, mi mozemo da normalno diskutijemo i uz to se salimo ako je potrebno ;)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top