Budženje I deo

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.709
BUDENJE.jpg
- autorska tema-


Bio jednom jedan forum. Kakav forum? Strašan forum 😃 Nije važno kako se zvao, važno je..što nije opstao.

Između ozbiljno-neozbiljne političke polemike, između pisanja o ljubavi..između tema iz domena umetnosti i društva..Članovi foruma su hteli i smeli i želeli da imaju što više komentara iliti postova.

Tamo je na tom strašnom forumu jednog dana osvanula tema "Budženje I deo". Beše to tema za spamovanje, trolovanje, igranje..
Igrali smo se kreativno..bilo je među nama umetničkih duša..
Pisali smo ovako

Došla sam ovde
da pogledam temicu
obrišem prašinu
stavim kaficu.

Zima je,
hajde da
pričamo
o letu
o moru

Ili ste radi
da damo prostor
našoj ptici
da zaleprša krilima
da nas vodi
tamo gde je sve bio
pola je on
sveta
video

Recite
šta želite
hrabro i
smelo
kreirajte i vi
neko
umetničko
delo

Ne prekidajte
igru ovu
znamo kada
otvaramo
novu

***

Tako su se "budžili" postovi kako bi članovi mogli da dobiju novu titulu. Ova tema se obično postavljala na "Igricama" na potforumu "Zabava" ( pamtim sve 🥸 )
Posle 100 strana otvarala se druga tema istog imena.. i tako u krug..

Postavljali smo slike Van Goga i raspravljali o njegovom životu i umetnosti koju je stvarao.
Pisali smo u stihovima ili u prozi.. Bilo je tu malo ćaskanja i muzike i fotografija sa mesta koja smo želeli da posetimo. I nisu to bile dosadne, uvredljive spam poruke.

Možda da se ova tema pretvori u neko kreativno kafanče, šta mislite?

I
nastavite
da pišete
ali u
jednom
postu
kreativno
zanimljivo
lepo

😊😊
 
Ako se uzmu mi koji smo 'digital natives' znaci onima kojima nije tesko da odu negde registruju se i cavrljaju sa drugim ljudima online (a nisu bas svi takvi) - dakle svi mi imamo tako neka digitalna mesta i prostore gde smo obitavali i druzili se koja su nam ostala u secanju na neke dobre i lepe dane.

Iz mojih tih udobnih i lepih secanja izvire neki prvi sistem koji sam u zivotu koristio na tu temu. To bese vreme pre interneta. Da bi uopste mogao da se nekako prikacis trebao ti je telefonski kabl i modem. I naravno da se dogovoris sa ukucanima kad ces da crvrcis i sustis na telefonskoj zici da te ne ometaju i da ne traze da pricaju bas kad ti hoces da se prikacis na tamo neki sistem. Bilo je to vreme kad su poceli da nicu BBS-ovi i malcice ranije kad se pojavio Sezam (zovem Sezam da se zezam). Mozda ovde ima nekih starih Sezamovaca na forumu a mozda ih i nema, bilo kako bilo svi smo se znali i dan danas kad se sretnomo zovemo se preko Sezam pseudonima. I tu na sezamu je bilo svasta i mnogo prica i anegdota, ali mozda jedna od najvaznijih je da kad je nekad u istoriji nase zemlje bio onaj cuveni medijski mrak (tokom demonstracija za 9ti mart '91) kad su pogasena sva svetla po novinama, radiju i tv - Sezam je bio jedini sistem koji je svetleo. Jos uvek koliko znam postoje arhive poruka u chatu i forumima - gde ljudi obavestavaju druge o trenutnim desavanjima - bili smo kao nekakvi radio amateri (mislim da je tad bilo cak i radio amaterima zabranjeno da rade), ali na digitalnoj mrezi. Sezam je prosao ispod radara - tada nije bilo interneta i malo ljudi je znalo kako to sve radi, a pogotovo zvanicne vlasti. Mnogo kasnije se uloga Sezama cula sire i sa drugih mesta mislim da je izasla i knjiga o tome - a onda je malo kasnije dosao internet - i svet se promenio - stigao pod nasu tastaturu. Krenula je digitalna revolucija covecanstva.

Danas vlast koristi internet za propagandu. Sve je naopacke.

Pozdrav svim Sezamovcima na forumu ako ih ima. info na PP.
 
Da, da...
Bio jednom jedan Forum...
I ja ga se sećam od pre deceniju i po. :)
Vidi se da smo skoro pa ispisnice, draga mala sonato. :)
(Oprosti za per tu, ipak smo u Svaštari, a i ja sam nešto starija, moliću lepo. ;))

Pošto je meni net ćošak za relaksaciju, izbegavam da ulazim u ozbiljnije klinčeve sa dežurnima po raznoraznim pdf-ovima, u kojima se diskutuje na ozbiljne teme.
Dovoljno mi je presije u reali.
Ali ne mogu da ne svratim i u ozbiljne teme.
Eto, i kod tebe na Psihologiju zavirim. :)
Ali protrčim i kroz poneku igru.
A broj postova i "titule" uz nick... Ne mogu da verujem da to ikoga uopšte zanima.
Sećam se vremena kada je uvedeno davanje "reputacije". Gospode, kako se narod na to bio primio i pomamio. Čak su i klanove pravili, da bi jedni drugima davali reputacije, kako bi izgledalo sa su "cenjeniji" na forumu.
Sada vidim da toga više nema, već se ostavljaju reakcije u vidu emotikona. Bar neki napredak. :)
Pa instant teme, pa postovi u vidu jedne reči...
No, lakše je pročitati jednu reč, nego čitave traktate (koje sam i ja sklona pisati, ruku na srce :)).

Neću budžiti postove da bih bila "domaća", "iskusna", "legenda".

Pisaću kada mi je ćef i gde mi je ćef, nekada pozitivno, nekada negativno... Bože moj, živo biće sam.
 
Poslednja izmena:
Svi smo kolege na ovom digitalnom mestu, naročito ujutru, kad se loče, pardon pije kafa... :cool: Molim lepo... ponuđen ko počašćen...:hvala::)
još ✌️...:lol:
Ono, nije da sam nezahvalna, pa neću da popijem, ali nikako da ubodeš ono što ja pijem. :lol:
Ne pijem ni kafu. ;)
Svakako, hvala na lepoj želji. :hvala: :)

'Aj', živeli vi, kolege, i uživajte u 2 ljute + 2 ljute + 2 ljute +... = patos :lol:
 
Za nas u godinama, tefter je zakon.
Memorija ume i da izda. ;)
Dakle, upisujem u tefter da Zvezdi "dugujem" piće. ;)
E, ali ja mogu da obezbedim baš pravu, domaću šumadijsku ljutu, a ne one industrijske brlje.
Od domaće prepečenice nema da te boli glava... osim od suprugine oklagije, kada dođeš kući pijan. :mrgreen: ;)
nema supruge, ja sam samofinansirajući... :lol: pijemo na šta naletimo, gazda rano otvorio kafanu.;) ne treba tefter, bitna je inspiracija. :) :cool:
 
nema supruge, ja sam samofinansirajući... :lol: pijemo na šta naletimo, gazda rano otvorio kafanu.;) ne treba tefter, bitna je inspiracija. :) :cool:
Sve si ti u pravu, ali džaba inspiracija, ako ne možeš da je se setiš. ;)
Ako nisi od nas koji zavirujemo u pdf 40+...+...+... (ali ne ljutih, nego godina :)), onda ne možeš da razumeš nas koji moramo da tefterišemo, za svaki slučaj. :D
 
Da, da...
Bio jednom jedan Forum...
I ja ga se sećam od pre deceniju i po. :)
Vidi se da smo skoro pa ispisnice, draga mala sonato. :)
(Oprosti za per tu, ipak smo u Svaštari, a i ja sam nešto starija, moliću lepo. ;))

Pošto je meni net ćošak za relaksaciju, izbegavam da ulazim u ozbiljnije klinčeve sa dežurnima po raznoraznim pdf-ovima, u kojima se diskutuje na ozbiljne teme.
Dovoljno mi je presije u reali.
Ali ne mogu da ne svratim i u ozbiljne teme.
Eto, i kod tebe na Psihologiju zavirim. :)
Ali protrčim i kroz poneku igru.
A broj postova i "titule" uz nick... Ne mogu da verujem da to ikoga uopšte zanima.
Sećam se vremena kada je uvedeno davanje "reputacije". Gospode, kako se narod na to bio primio i pomamio. Čak su i klanove pravili, da bi jedni drugima davali reputacije, kako bi izgledalo sa su "cenjeniji" na forumu.
Sada vidim da toga više nema, već se ostavljaju reakcije u vidu emotikona. Bar neki napredak. :)
Pa instant teme, pa postovi u vidu jedne reči...
No, lakše je pročitati jednu reč, nego čitave traktate (koje sam i ja sklona pisati, ruku na srce :)).

Neću budžiti postove da bih bila "domaća", "iskusna", "legenda".

Pisaću kada mi je ćef i gde mi je ćef, nekada pozitivno, nekada negativno... Bože moj, živo biće sam.

Valjda mi koji smo citali knjige i pisali pismene zadatke smo nekako naviknuti na duzu formu. Pokazuju mi pismei rad nekog deteta koji je ukupno 1 recenica. Tako i instant odgovori - ljudi koji su navikli da se izraze kratko iz vise razloga a jedan od njih je da ti ni sistem ne dozvoljava da pises vise (negde te ogranici na duzinu poruke). Ovde barem moze da se pise.
 

Back
Top