Bošnjaci uzurpirali imovinu Srba: Kažu da su od tate čuli da je njihovo, nađu svedoke i to je to

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.404

Bošnjaci uzurpirali imovinu Srba: Kažu da su od tate čuli da je njihovo, nađu svedoke i to je to​


Kako je moguće da neko koristi vašu imovinu 10 ili 20 godina bez ugovora. Moguće ako je bio rat, kao što je to slučaj u BiH i ako ste izbegli u drugu zemlju.
Izvor: RTS utorak, 21.09.2021. | 09:27



Podeli

Ilustracija, foto: Depositphotos/svedoliver

Ilustracija, foto: Depositphotos/svedoliver​

Zbog sigurnosti se niste mogli vratiti, pa je vašu zemlju odlučio da koristi komšija ili neko kome je dodeljena. Nezakonito se seče šuma, koriste izvori vode, obrađuje zemlja koja je u vlasništvu Srba.
















"Od 2007. su zaposeli ovaj prostor. Bez pitanja vlasnika da li su uopšte dužni da nam nadoknade, ništa", priča Mišo Đurđić iz sela Okruglica, Vareš u Federaciji BiH.

"Ovi mešatni tu koriste ovo moje imanje nekoliko godina, Hamo Jusufbegović. Zvao sam policiju iz Konjica, tri godine je koristio, uklonio je kućicu ali ostavio ogradu i dalje je koristi", kaže Rajko Miljanić Bradina iz Konjica.

U Zakonu o stvarnima pravima Federacije BiH navedeno je da osoba postaje vlasnik tuđe nekretnine ako je "posed savestan", što znači da je dovoljno da onaj koji nezakonito korsti srpsku imovinu kaže da nije znao da nema pravo na zemlju koji koristi.

"Svaki Bošnjak koji koristi srpsku zemlju će reći da je to njegova zemlja i njegov naslednik će reći da je od tate čuo da je to njegova zemlja i tako se stiče savesnost i još nađe par svedoka koji će da kažu, jeste on je to koristio 20 godina i to je njegova zemlja", ukazuje Đorđe Radanović, predsednik Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH.

vehabije2.jpg


Kako sprečiti preknjižavanje imovine​


Preknjižavanje srpske imovine u Federaciji na nove vlasnike Srbi mogu da spreče tako što će u policijskoj stanici podneti pisani zahtev da se s njihovog imanja ukloni uzurpator.

"Moja pretpostavka da sigurno 250.000 Srba ima problem sa dospelošću i da mogu ostati bez imovine na ovaj način", navodi Đorđe Radovanović, predsednik odbora za zaštitu prava Srba u Fedraciji.

Srpski predstavnici Srbe pozivaju da se što masovnije javljaju Odboru i i Kancelariji za stručnu pravnu pomoć Srbima u Federaciji i ukazuju da imaju svoju imovinu.

Procene su da od predratnih 542.000 na području Federacije BiH danas živi svega 45.000 Srba.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=09&dd=21&nav_category=167&nav_id=1925696

A puna im usta multietnicke a ko sto vidimo mrze Srbe iz dna duse, kradu, otimaju, pljackaju, lazu....
 

Bošnjaci uzurpirali imovinu Srba: Kažu da su od tate čuli da je njihovo, nađu svedoke i to je to​


Kako je moguće da neko koristi vašu imovinu 10 ili 20 godina bez ugovora. Moguće ako je bio rat, kao što je to slučaj u BiH i ako ste izbegli u drugu zemlju.
Izvor: RTS utorak, 21.09.2021. | 09:27



Podeli



Ilustracija, foto: Depositphotos/svedoliver



Ilustracija, foto: Depositphotos/svedoliver​


Zbog sigurnosti se niste mogli vratiti, pa je vašu zemlju odlučio da koristi komšija ili neko kome je dodeljena. Nezakonito se seče šuma, koriste izvori vode, obrađuje zemlja koja je u vlasništvu Srba.
















"Od 2007. su zaposeli ovaj prostor. Bez pitanja vlasnika da li su uopšte dužni da nam nadoknade, ništa", priča Mišo Đurđić iz sela Okruglica, Vareš u Federaciji BiH.

"Ovi mešatni tu koriste ovo moje imanje nekoliko godina, Hamo Jusufbegović. Zvao sam policiju iz Konjica, tri godine je koristio, uklonio je kućicu ali ostavio ogradu i dalje je koristi", kaže Rajko Miljanić Bradina iz Konjica.

U Zakonu o stvarnima pravima Federacije BiH navedeno je da osoba postaje vlasnik tuđe nekretnine ako je "posed savestan", što znači da je dovoljno da onaj koji nezakonito korsti srpsku imovinu kaže da nije znao da nema pravo na zemlju koji koristi.

"Svaki Bošnjak koji koristi srpsku zemlju će reći da je to njegova zemlja i njegov naslednik će reći da je od tate čuo da je to njegova zemlja i tako se stiče savesnost i još nađe par svedoka koji će da kažu, jeste on je to koristio 20 godina i to je njegova zemlja", ukazuje Đorđe Radanović, predsednik Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH.

vehabije2.jpg


Kako sprečiti preknjižavanje imovine​


Preknjižavanje srpske imovine u Federaciji na nove vlasnike Srbi mogu da spreče tako što će u policijskoj stanici podneti pisani zahtev da se s njihovog imanja ukloni uzurpator.

"Moja pretpostavka da sigurno 250.000 Srba ima problem sa dospelošću i da mogu ostati bez imovine na ovaj način", navodi Đorđe Radovanović, predsednik odbora za zaštitu prava Srba u Fedraciji.

Srpski predstavnici Srbe pozivaju da se što masovnije javljaju Odboru i i Kancelariji za stručnu pravnu pomoć Srbima u Federaciji i ukazuju da imaju svoju imovinu.

Procene su da od predratnih 542.000 na području Federacije BiH danas živi svega 45.000 Srba.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=09&dd=21&nav_category=167&nav_id=1925696

A puna im usta multietnicke a ko sto vidimo mrze Srbe iz dna duse, kradu, otimaju, pljackaju, lazu....

На данашњој територји Ф БИХ по попису 1991 је живјело 500 000 Срба
Од ових 45 000 Срба преосталих у Ф БИХ већина их живи у западној Крајини a то је етнички простор етнички чистији него Шумадија општине Грахово,Дрвар ,Гламоч ,Петровац итд
 
A puna im usta multietnicke a ko sto vidimo mrze Srbe iz dna duse, kradu, otimaju, pljackaju, lazu....
Узурпација имовине без да обавјесте власника/корисника о насталим промјенама.

Највећа опасност за Србе власнике земље у Федерацији је члан 58 Закона о стварним правима ФБиХ. Опасност да садашњи држаоци непокретности стекну непокретности у својину одржајем, уколико се власник не појављује и не штити своја права. Шта то конкретно значи? Ако се Србин не појављује и не указује да је земља његова, а Бошњак или Хрват користи српску земљу, протеком рока од 20 година Бошњак или Хрват има право стећи власништво над земљом.
Нимало није наивно ...
https://forum.krstarica.com/threads...k-za-sva-vremena.897175/page-54#post-43345837
 
ИНФО:

У ФБиХ у току је усклађивање података о некретнинама катастра и земљишне књиге, такозвана хармонизација података, објављено је на сајту Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону.

Приликом овог процеса припадници српског народа могу да изгубе право на имовину, која је у њиховом власништву или посједу.

Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону позива све припаднике српског народа поријеклом из ФБиХ који се налазе у дијаспори да се јаве на телефоне +387 55490940 или Вибер и Воцап: + 387 65 090-040.

Срби поријеклом из ФБиХ који се налазе у дијаспори могу да се обрате и путем мејла: banjaluka@rgurs.org, Фејсбука и Инстаграма @kancelarijezapravnupomoc.

Они могу да се обрате и Одбору за заштиту права Срба у ФБиХ на адресе: odborzazastitupravasrbaufbih@gmail.com или путем Фејсбука @srbiufederacijibih или Твитера TW @OdborF.
 
legalizovana pljacka i otimacina.
Тако некако, али под бр. 1 бих ставио легализована комунистичка отимачина, па трансфер из "народне имовине" у "државну имовину" на што нико није ни трепнуо, па онда тек лоше комшијске намјере ... или ти злоупотреба "случајних рупа" у закону.

Treba im vratiti istom merom u Republici Srpskoj i Srbiji
Излагање земљишта на јавни увид или сл. како се ови процеси зову је давно у Српској завршен.
Фора је (не)обавјештеност власника/корисника имовине ... нпр.
Проблем федералне хармонизације је нетранспарентност процеса. Наиме, приликом успостављања и замјене земљишних књига у ФБиХ објављује се оглас у службеном листу Федерације и оглас у два дневна листа, један дневни лист из Сарајева други дневни лист из Мостара.

Закон о земљишним књигама ФБиХ у члану 71 прописује да ће суд обавијестити све њему познате особе које имају правни интерес на некретнинама, и обавезу да обавјештење садржи ознаку предметне некретнине и формулацију планираног уписа, никад нико није добио писмени позив.

СРПСКА УТРОШИЛА ОСАМ МИЛИОНА КМ НА ПОЗИВЕ, А ФБиХ НУЛА КМ


До сада је Републичка управа за геодетске и имовинско-правне послове утрошила више од осам милиона КМ на трошкове поште да би сваког посједника или власника писаним путем позвала да дође да учествује у поступку.
Истовремено, ФБиХ је на писмено позивање утрошила 0,00 КМ.
Због чега је и покренута (ова) кампања.

Treba im vratiti istom merom u Republici Srpskoj i Srbiji
:fdlan:
 
Узурпација имовине без да обавјесте власника/корисника о насталим промјенама.


Нимало није наивно ...
https://forum.krstarica.com/threads...k-za-sva-vremena.897175/page-54#post-43345837
Ja bas mislim da je naivno..
Ja znam malo manje od deset zitelja BIH koji uredno placaju porez na imovinu , nije veliki ali placaju, dok od vlasnistva nad tom zemljom nema nista..
Ali ako ste pazljivo procitali , to su tadasnji zitelji BIH, znaci uz BIH ide i mentalitet, kulturna slika, inteligencija, pamet, obrazovanje pri rodjenju i sve ostalo i to ne vredi ubedjivati u pravnu stvarnost...
Oni ce to zagrobno da ratovanjem privedu k pravdi...
 
Ne postoji nacin zakonitog oduzimanja zemlje, ako postoji i jedan naslednik
Savesnost je kada uzmes u zakup zemljiste ili ti vlasnik odobri, postoji formalna odrzivost ako otimac drzi zemljiste 20 godina za koje vreme se niko nije usprotivio. U ratnim stanjima ne postoji odrzivost, vec odgovornost zajednice prema vlasniku, ako je BiH prenela neciju imovinu iz bilo kog razloga na drugoga, duzna je da vlasniku nadoknadi vrednost imovine. Zbog toga i postoji medjunarodni sud....
 
Ja bas mislim da je naivno..
Ja znam malo manje od deset zitelja BIH koji uredno placaju porez na imovinu , nije veliki ali placaju, dok od vlasnistva nad tom zemljom nema nista..
Ali ako ste pazljivo procitali , to su tadasnji zitelji BIH, znaci uz BIH ide i mentalitet, kulturna slika, inteligencija, pamet, obrazovanje pri rodjenju i sve ostalo i to ne vredi ubedjivati u pravnu stvarnost...
Oni ce to zagrobno da ratovanjem privedu k pravdi...
to pravo vlasnika uvek postoji, ako si nesto stekao silom moras biti spreman da se jednom pojavi sila prema tebi....sto je sasvim blizu pravde....
Ko ti uzme kucu imas pravo da je i ti njemu uzmes....pa ko je glup da decu dovede u tudje, mora da razmislja ceo zivot, a i posle zivota sta je uradio....
 
Ja bas mislim da je naivno..
Ja znam malo manje od deset zitelja BIH koji uredno placaju porez na imovinu , nije veliki ali placaju, dok od vlasnistva nad tom zemljom nema nista..
Ali ako ste pazljivo procitali , to su tadasnji zitelji BIH, znaci uz BIH ide i mentalitet, kulturna slika, inteligencija, pamet, obrazovanje pri rodjenju i sve ostalo i to ne vredi ubedjivati u pravnu stvarnost...
Oni ce to zagrobno da ratovanjem privedu k pravdi...
Не знам да се плаћа порез у БиХ (имовина).??? :)
Повадио сам само информације из кампање.
 
to pravo vlasnika uvek postoji, ako si nesto stekao silom moras biti spreman da se jednom pojavi sila prema tebi....sto je sasvim blizu pravde....
Ko ti uzme kucu imas pravo da je i ti njemu uzmes....pa ko je glup da decu dovede u tudje, mora da razmislja ceo zivot, a i posle zivota sta je uradio....
To su price budala...
Recimo da moj cale tako razmislja, pa kad on umre ja da idem da mu ratujem za zemlju koju je on ladeci jaja i razmisljajuci pateticno niti pametno koristio niti drzao pravno urednom..

Ma odheb......to odmah da mu bude jasno ako slucajno nije..
 
To su price budala...
Recimo da moj cale tako razmislja, pa kad on umre ja da idem da mu ratujem za zemlju koju je on ladeci jaja i razmisljajuci pateticno niti pametno koristio niti drzao pravno urednom..

Ma odheb......to odmah da mu bude jasno ako slucajno nije..
i to je tvoje pravo....jos bolje je da se direktno odreknes u korist uzurpatora....pa da ne brines hoce li te, kao siptari sto rade,ubiti da nema ko da trazi tvoje...
 
Не знам да се плаћа порез у БиХ (имовина).??? :)
Повадио сам само информације из кампање.
ma tvoje je samo da napises podnesak jednom u 10 godina....da das tacan mail, a sve ostalo da izmislis....osim imena prezimena...a adresa je na tvom posedu u bih....
 
To je problem sto nije uzurpator...
ti si lenstina:) prvo taj ako nije kupio je morao da ima odobrenje makar usmeno, sto mora da dokaze, a ti svakako ne znas da li je tvoj otac mogao da sprovede legalne postupke -redovno, jer administracija od 71. godine svesno pravi zamke, laze ili nasilno nece da uradi posao....
 
ti si lenstina:) prvo taj ako nije kupio je morao da ima odobrenje makar usmeno, sto mora da dokaze, a ti svakako ne znas da li je tvoj otac mogao da sprovede legalne postupke -redovno, jer administracija od 71. godine svesno pravi zamke, laze ili nasilno nece da uradi posao....
Ma to ti pricas napamet...Ali ti nece proci, cak ni ovde na forumu , a kamoli negde na sudu.
Jasno je receno , potreban je ili postojeci ugovor ili pismeni zahtev sudu , sve ostalo se smatra saglasnoscu...
A mi znamo kako su oni posteni, pa pametni , pa niko im ne sme da prigovori na rec itd itd..
 
Istina i meni ssu rekli, nema ugovora i zato je problem....i ja odem u sud, a tamo stvarno nema ugovora, jer je iscepan, sto se vidi iz kasnijih dokazivanja o postojanju i priznanja prodavca da je postojao....Cak se ni resenje Vrhovnog suda srbije nije, a verovatno se ni sada ne postuje u lokalnim sudovima....gde vladaju i sudije postavljaju lokalni, monarhisticki , mocnici....
 
Nemas ti pojma i zato izbegavas administraciju i ostavljas svojoj deci da resavaju tvoje probleme, da bi mogao da ladis muda....
Pa eti ti mi potvrdjujes da sam u pravu , cim malo genotip povuce sa bih, ono sve znaju a posle sve problemi i sr.anja.
A bas kao ti sad, sve nabedjeni da znaju , pa im jos neko i da potvrdu da je tako , i oni ti tako veruju i obicno i opsuju ko ne veruje da je tako kako oni kazu..

Ali to nema veze sa vezom....sa pravom...
Zato su masovno u bih i popucali kad su potpisivali zirantske pozicije u kreditnim papirima...pa izgubise kuce ljudi koji nisu ni znali onoga ko uzima kredit...nego drugo od druga..

Cak ni svoje ne znaju da cuvaju , a kamoli ce imovinu koja im je daleko od ociju...
Nego forum kao forum, bitno je da se ljudi osecaju dobro , pa glupetamo redom ...tako da si ti najverovatnije u pravu....ja pojma nemam ni o 20 ni o 30 godina koriscenja tudje imovine savesno ili nesavesno...
 

Back
Top