Bojite li se Pakla?

1. Jovanova 3,4Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.

Rimljanima 6,23Jer je plata za grijeh smrt, a dar Božij je život vječni u Hristu Isusu Gospodu našemu.


Psalam 14,3Svi su zašli, svi se pokvarili, nema nikoga dobro da tvori, nema nijednoga.
Psalam 14,4Zar se neće opametiti koji čine bezakonje, jedu narod moj kao što jedu hljeb, ne prizivaju Gospoda?

Bezakonje.

Zivot bez zakona.
Protivno Bozjem zakonu.
10 Bozje zapovesti.
To je Bozji zakon.

To je nase ogledalo.
Po tome cemo biti sudjeni.

Jakovljeva 2,10Jer kojigod vas zakon drži, a pogriješi u jednome, kriv je za sve.
Jakovljeva 2,11Jer koji je rekao: "Ne čini preljube", rekao je također: "Ne ubijaj." Ako dakle ne učiniš preljube, a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Jakovljeva 2,12Tako govorite i tako činite kao oni, koji imaju biti zakonom slobode suđeni!
Ne znam. I životinje umiru, a kojim grehom su one zaslužile smrt? 🤔
 
Ne znam. I životinje umiru, a kojim grehom su one zaslužile smrt? 🤔

Ova planeta je celina.
Cela zavisi od nas i sve je na njoj stvorena za nas i povezano sa nama..
Kada kazes covek ti mislis samo na nas ljude.
Ali covek se ne moze odvojiti.
Sve podleze naspj odluci mi smo stvoreni da vladamo zemljom.

1. Mojsijeva 1,28I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji.
 
23. Зато је царство небеско као човек цар који намисли да се прорачуна са својим слугама.

24. И кад се поче рачунати, доведоше му једног дужника од десет хиљада таланата.

25. И будући да немаше чим платити, заповеди господар његов да га продаду, и жену његову и децу, и све што има; и да му се плати.



26. Но слуга тај паде и клањаше му се говорећи: Господару! Причекај ме, и све ћу ти платити.

27. А господару се сажали за тим слугом, пусти га и дуг опрости му.

28. А кад изиђе слуга тај, нађе једног од својих другара који му је дужан сто гроша, и ухвативши га дављаше га говорећи: Дај ми шта си дужан.



29. Паде другар његов пред ноге његове и мољаше га говорећи: Причекај ме, и све ћу ти платити.

30. А он не хте, него га одведе и баци у тамницу док не плати дуга.

31. Видевши пак другари његови тај догађај жао им би врло, и отишавши казаше господару свом сав догађај.

32. Тада га дозва господар његов, и рече му: Зли слуго! Сав дуг овај опростих теби, јер си ме молио.

33. Није ли требало да се и ти смилујеш на свог другара, као и ја на те што се смиловах?



34. И разгневи се господар његов, и предаде га мучитељима док не плати сав дуг свој.

35. Тако ће и Отац мој небески учинити вама, ако не опростите сваки брату свом од срца својих.





Dakle , svako ko gresi - kajace se.
Ko se pokaje u ovom zivotu - oprostice mu se.
Ko se ne pokaje na ovom svetu, kajace se posle ali mu se nece oprostiti ,nego ce morati da otplati svaki svoj dug.

Jer je ovaj zivot , vreme pokajanja i vreme Bozje milosti .
 
Ova planeta je celina.
Cela zavisi od nas i sve je na njoj stvorena za nas i povezano sa nama..
Kada kazes covek ti mislis samo na nas ljude.
Ali covek se ne moze odvojiti.
Sve podleze naspj odluci mi smo stvoreni da vladamo zemljom.

1. Mojsijeva 1,28I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji.
Da, znam za ovo. Jedan od razloga zašto ne bih mogao da budem hrišćanin. Nikako ne smatram da ljudi treba da vladaju drugim bićima na planeti. A i ne vladaju.
 
Da, znam za ovo. Jedan od razloga zašto ne bih mogao da budem hrišćanin. Nikako ne smatram da ljudi treba da vladaju drugim bićima na planeti. A i ne vladaju.
Pa ne vladaju.
Rec koja tu stoji ima vise znacenja.
I to da se brinu o njima.
Misli se i na to da zivotinje ne mogu na primer da okupiraju svet i uniste ljude ili stave ih pod svoju kontrolu.
Ali covek to moze sa njima.
Covek je odgovoran i za zivotinje.
 
I zamisli umreš, kao što će i svaki čovek umreti, i sa takvim stavom odeš u Pakao jer se uveriš da ipak postoji i duhovni život, odnosno da postoje i Bog, i đavo, i Raj i Pakao. Šta bi onda radio?
A zamisli umres I nrma nista posle. Za mene su to price za malu decu. Imas jako puno religija.... Zamisli da daw zivot za religiju kao recimo u Islamu I orgijas posle sa gomilom devica koje samo tebe cekaju. Ili mozda rainkarniras...
 
A zamisli umres I nrma nista posle. Za mene su to price za malu decu. Imas jako puno religija.... Zamisli da daw zivot za religiju kao recimo u Islamu I orgijas posle sa gomilom devica koje samo tebe cekaju. Ili mozda rainkarniras...
Ako nema ništa toga neću biti ni svestan. Ali zamisli postoji nešto i ti sa takvim stavom sigurno završiš u Paklu. A muke strašne, bukvalno neizdržive.
 
Tamo nema ništa u tom vašem ništavilu, a u mom Raju i Paklu se svašta dešava. Ja se i borim da zaslužim kako tako Raj, ali se i bojim Pakla. A ti sa takvim stavom ako ima Boga, a ja mislim da ga ima, ideš sigurno u Večni oganj.
Vidis sam sta koji imas je pogresan. Dobar si I moralan jel ocekujes na gradu a ne zato sto zaista jesi po tvojoj religija to je pravac karta u pakao
 
Tamo nema ništa u tom vašem ništavilu, a u mom Raju i Paklu se svašta dešava. Ja se i borim da zaslužim kako tako Raj, ali se i bojim Pakla. A ti sa takvim stavom ako ima Boga, a ja mislim da ga ima, ideš sigurno u Večni oganj.
Ključna reč je "misliš", kao što i on "misli". I to je sve ok samo je dalja rasprava gubljenje vremena. 🙂
 

Back
Top