Bojite li se Pakla?

ne bojim se , jer pakao ne postoji
postoji al u duši, barem tako zamišljam. savest će ako sad nije onda će proraditi nakon i biće nam škrgut zuba, kajaćeš se a ostaćeš nepokajan.
e sad neko veruje u popravni pa će se ponovo roditi.
to mi ne pije vodu, a ne pije ni ovo zauvek.
katolici su smislili čistilište.
zatim ima serija šaptačica duhovima, duša se ne penje na nebo jer ima nedovršena posla ili da nešto ispravi. uglavnom šta ti na um :D

a to niko ne zna, kako bude biće.

postoji al u duši, barem tako zamišljam. savest će ako sad nije onda će proraditi nakon i biće nam škrgut zuba, kajaćeš se a ostaćeš nepokajan.
zatim ima serija šaptačica duhovima, duša se ne penje na nebo jer ima nedovršena posla ili da nešto ispravi. uglavnom šta ti na um :D

Postoji pakao. Ko misli da ne postoji vara se.

tako je...pakao je savest i strah koje je najmocnije sredstvo za vladanje i ponašanje ljudi .to je tamna strana
raj je nada i verovanje ..ako budeš dobar ideš u raj..i moras raj da zasluiš svojim ponašanjem i nacinom života ..to je svetla strana

Bojis li se ti kazne?
Ne razmisljam o tome nikada.
Ja volim Boga, kazna nije moj pokretac.
Plasljivi nece dobiti spasenje.
Vec Duh sveti nas pokrece vodeci nas ka Hristu da ga prihvatimo a ne strah.
Spaseni moraju da se promene, nanovo rode.
Strah to ne cini.
Ne menja coveka.
Pogresno je plasiti ljude paklom.
To vecinu odbija.
Vec ih treba privuci Hristovom ljubavlju.
Pokazari im njegovu ljubav kroz pismo i na Golgoti i praksi.
Objasniti sta je on ucinio za svakoga od nas.
Za sve gresnike.

Jovan 3,15Da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni:
Jovan 3,16Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.
Jovan 3,17Jer Bog ne posla sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroza nj.

tako je...pakao je savest i strah koje je najmocnije sredstvo za vladanje i ponašanje ljudi .to je tamna strana
raj je nada i verovanje ..ako budeš dobar ideš u raj..i moras raj da zasluiš svojim ponašanjem i nacinom života ..to je svetla strana
da, dualizam. za života si bila i u paklu i u raju, samo simboli dobrog i lošeg.
a možda idemo samo na next level posle ovog. ne mogu da kažem ovo je kraj iz privatnih razloga ali duša se odvaja od tela a kuda ide pojma nemam.

Ne postoji ni raj.
Vec nova zemlja na kojoj ce verni ziveti zauvek.
Ova zemlja ali samo obnovljena.

Bog zeli da nas vrati tamo gde su Adam i Eva pali.

Isaija 66,22Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.

Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.

2. Petrova 3,13Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.
Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
Ona se ne moze zasluziti.
Ona nam je dar.
Ne postoji dobro koje mozemo uciniti da ju dobijemo.
Hristos ju je vec obezbedio za nas.

Vec samo da prihvatimo i pocnemo vec ovde zivot kao na novoj zemlji sto ce biti.
U tome ce nas voditi Duh sveti.
Bez njega ne mozemo ziveti takav zivot.
Nemoguce.

Mnogi i ne znaju da on postoji i da stvarno moze da nam pomogne.
Zato sam vernik jer znam da postoji Duh sveti i on me pokrece na to.
Inace ne bih bio.

Djela apostolska 1,8Nego ćete primiti silu kad siđe Duh sveti na vas; i bićete mi svjedoci...

Djela apostolska 5,32I mi smo njegovi svjedoci ovijeh riječi i Duh Sveti kojega Bog dade onima koji se njemu pokoravaju.

2. Timotiju 1,14Dobri amanet sačuvaj Duhom svetijem koji živi u nama.

Radosna vest nije vest o paklu.
Vec o spasenju kroz Hrista i vecni zivot zahvaljujuci ljubavi Bozjoj.
Jer smo svi zasluzili smrt.

Bog ne privlaci ljude strahom.
To nije Jevandjelje.

1. Korincanima 13,3I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne pomaže.

Efescima 5,2I živite u ljubavi, kao što je i Hristos ljubio nas, i predade sebe za nas...

2. Timotiju 1,7Jer nam Bog ne dade duha straha, nego sile i ljubavi i čistote.

1. Jovanova 3,4Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.

Rimljanima 6,23Jer je plata za grijeh smrt, a dar Božij je život vječni u Hristu Isusu Gospodu našemu.

Psalam 14,3Svi su zašli, svi se pokvarili, nema nikoga dobro da tvori, nema nijednoga.
Psalam 14,4Zar se neće opametiti koji čine bezakonje, jedu narod moj kao što jedu hljeb, ne prizivaju Gospoda?

Bezakonje.

Zivot bez zakona.
Protivno Bozjem zakonu.
10 Bozje zapovesti.
To je Bozji zakon.

To je nase ogledalo.
Po tome cemo biti sudjeni.

Jakovljeva 2,10Jer kojigod vas zakon drži, a pogriješi u jednome, kriv je za sve.
Jakovljeva 2,11Jer koji je rekao: "Ne čini preljube", rekao je također: "Ne ubijaj." Ako dakle ne učiniš preljube, a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Jakovljeva 2,12Tako govorite i tako činite kao oni, koji imaju biti zakonom slobode suđeni!

Poslednja izmena:
Ali niko ne moze ziveti po zakonu bez novo rodjenja.
Bez natprirone promene od Duha svetoga.
Tada biva zakon urezan u nas karakter.

Jevrejima 10,16Ovo je zavjet koji ću načiniti s njima poslije onijeh dana, govori Gospod: daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovijem napisaću ih;

Back