Bog vodi dijalog sa Djavolom?

Nije Jova Bog ni mučio. Mučio ga je "đavo". Mučile su ga teške okolnosti života. Teške okolnosti samo pokažu ko smo. Neki se pokažu da su mali ljudi, neki da su veliki. Ovo sve nije stvar mišljenja, već srca.
Ima ljudi koji kada im je teško psuju sve, a ima ljudi kojima kada je teško srce još više zablista, vidi im se mir na licu i u očima. To je ta razlika.

Ali kako reče Isus, ko ima uši da čuje neka čuje. Te uši su duh koji je prijemčiv za ovu Reč. Reč se doživljava srcem.
Ne znam, djavo nije smeo bez Bozije dozvole, tj bez njegovog dopustenja. No to je totalno irelevantno, masis poentu.
Bog je u SZ takav hvalisavac i zlikovac, da su Gnostici, a kasnije i Bogumili njega identifikovali sa Satanom,
dok je Isusov otac smatran nekim drugim Bogom. Nije to ni tesko zakljuciti, kad procitas SZ.
Da sam recimo, prvo procitao SZ, nikada ne bih bio Hriscanin niti imao veze sa takvim Bogom...
 
Ne znam, djavo nije smeo bez Bozije dozvole, tj bez njegovog dopustenja. No to je totalno irelevantno, masis poentu.
Bog je u SZ takav hvalisavac i zlikovac, da su Gnostici, a kasnije i Bogumili njega identifikovali sa Satanom,
dok je Isusov otac smatran nekim drugim Bogom. Nije to ni tesko zakljuciti, kad procitas SZ.
Da sam recimo, prvo procitao SZ, nikada ne bih bio Hriscanin niti imao veze sa takvim Bogom...
Ne slažem se sa tobom
To su stari spisi. Bibliju ne doživljavam kao neki naučni udžbenik.
U to vreme ljudi su bili surovi i tako su stvari i doživljavali.
No bilo je izuzetnih mesta , npr Isaija ili car David, koji su uspeli Boga da dožive srcem na lep i duhovan način. Zatim mnogi proroci su za divljenje ! Tako da. Možda jesam obojena Isusom i tom bojom sve gledam, ne umem to da razdvojim, ali nalazim u starom zavetu vrlo lepa mesta.
 
Ne znam, djavo nije smeo bez Bozije dozvole, tj bez njegovog dopustenja. No to je totalno irelevantno, masis poentu.
Bog je u SZ takav hvalisavac i zlikovac, da su Gnostici, a kasnije i Bogumili njega identifikovali sa Satanom,
dok je Isusov otac smatran nekim drugim Bogom. Nije to ni tesko zakljuciti, kad procitas SZ.
Da sam recimo, prvo procitao SZ, nikada ne bih bio Hriscanin niti imao veze sa takvim Bogom...
da lepo si napisao koji su poistovetili boga i satanu,a šta ćeš kad bi hteli iznad njega pa se polome i zaglave se u nerazumevanju
nije bog to što kažeš,nego razlika je smetnja kod nekih
a po svedočenju sopstvenom,razliku između sebe i boga tumače tako kao što pišu
boli to jako kad treba da ima nešto iznad :lol:
 
Poslednja izmena:
Valjda je poenta da postoji nevidljivi svijet duhova i duhovi se mogu zezati s tobom. A u ovoj prici ako stalno o njima brines i pozivas ih izahvaljujes se. I onda se dogodi da ih bas zakopka jesi li ti bas 100% duhovnjak ili nisi? A naravno da nisi 100%.
Tako da, poenta je, ima Sveti Duh, ako bas treba, pozovite se na Svetoga Duha kad je stani pani. U protivnom budite eticni, moralni, kako je Sv. Pavle rekao Galacanima, ako ste po duhu nikad necete biti protiv zakona. I manite se drugih duhova. Kad dodje vrijeme, bice i za to vremena.
 
Ne slažem se sa tobom
To su stari spisi. Bibliju ne doživljavam kao neki naučni udžbenik.
U to vreme ljudi su bili surovi i tako su stvari i doživljavali.
No bilo je izuzetnih mesta , npr Isaija ili car David, koji su uspeli Boga da dožive srcem na lep i duhovan način. Zatim mnogi proroci su za divljenje ! Tako da. Možda jesam obojena Isusom i tom bojom sve gledam, ne umem to da razdvojim, ali nalazim u starom zavetu vrlo lepa mesta.
Ne shvataš ironiju..
 
Ne slažem se sa tobom
To su stari spisi. Bibliju ne doživljavam kao neki naučni udžbenik.
U to vreme ljudi su bili surovi i tako su stvari i doživljavali.
No bilo je izuzetnih mesta , npr Isaija ili car David, koji su uspeli Boga da dožive srcem na lep i duhovan način. Zatim mnogi proroci su za divljenje ! Tako da. Možda jesam obojena Isusom i tom bojom sve gledam, ne umem to da razdvojim, ali nalazim u starom zavetu vrlo lepa mesta.
Shvatas to previse idealisticki, a ocigledne propuste pravdas zbog toga. Medjutim jasno je, da je to samo prica, gde Boga i Djavola mozemo
potpuno izbaciti kao irelevantne, jer svakom od nas se nekad desilo da se osecamo kao Jov. Zivot je takav, danas imas, sutra nemas,
pa opet imas. Moral price je da nikad ne odustanes, i da se ne menjas onakav kakav si i u dobru i u zlu...
 

Back
Top