Bog vodi dijalog sa Djavolom?

Dunu mu u nos duh zivotni.Ne moze dva duha biti.Ovaj koji je dunuo nije duh.

Onaj koji je dunuo je iz duhovnog svijeta jer je po Bibliji iz svijeta elohima a to je duhovni svijet, a covjek nije iz svijeta elohima, to znamo ali ima dusu iz tog svijeta.
Ono sto je bitno je da je covjek dobio dusu i da dusa nije iz zemlje nego iz Carstva Nebeskog, i iz kosmosa od elohima. I dusa se tamo vraca, tamo nastavlja zivot. A zivotinjska dusa je iz zemlje, iz vazduha, iz vode, na zemlji, i tamo se vraca.
 
Onaj koji je dunuo je iz duhovnog svijeta jer je po Bibliji iz svijeta elohima a to je duhovni svijet, a covjek nije iz svijeta elohima, to znamo ali ima dusu iz tog svijeta.
Ono sto je bitno je da je covjek dobio dusu i da dusa nije iz zemlje nego iz Carstva Nebeskog, i iz kosmosa od elohima. I dusa se tamo vraca, tamo nastavlja zivot. A zivotinjska dusa je iz zemlje, iz vazduha, iz vode, na zemlji, i tamo se vraca.
Dobro ne znam ko je dunuo kskva je priroda tog koji je dunuo al.mi nelogicno da je iz duha izaso duh.
 
Ismevaš veru smajlićima koji se cerekaju.
kuku.gif
Zbog tebe će morati
pravilnik da menjaju..
 
Mene je ova knjiga, kada sam je prvi put bila pročitala, rasplakala.
Davno to beše i dugo je nisam čitala pa se samo sećam

Ali evo. Jov voli Boga, no neko (Sotona ) tvrdi da je ta ljubav iz interesa. Kaže on te voli jer si mu dao svašta, oduzmi mu to i videćeš da te više ne voli, odreći će te se. I Bog prista da se Jov iskuša. (ne znači da ga je Bog kušao, koliko razumemm odobrio). I Jov ostade bez IČEGA. I milih i dragih ljudi, i novca i svega... Baš ono da se smrzneš. Zamislila sam odmah moj život. Ali šta onda bi? Jov se nije odrekao več reče nešto koliko se sećam "Bog dade, Bog uze, da je blagosloveno ime Gospodnje". I ja se tu rasplačem.

Dodirnula me ljubav.
Priča na kraju kaže da je Jov ponovo imao. Očigledno je bio čovek od stava, i od duha i ljubavi, sposoban.

Ja sam sve to doživela kao divnu priču o veri i ljubavi. Nije tu samo Bog u pitanju, već ljubav generalno. Da li se odričemo svojih ljubavi? Za koliko novca? Ili za koliko slave? Da li se odričemo sebe za sebe?! Kao napraviću kompromis. Ali Jov je bio Čovek. Kao onaj Grk što je tražio čoveka sa svećom u sred dana. E Jov je bio to. 🥰
 
Mene je ova knjiga, kada sam je prvi put bila pročitala, rasplakala.
Davno to beše i dugo je nisam čitala pa se samo sećam

Ali evo. Jov voli Boga, no neko (Sotona ) tvrdi da je ta ljubav iz interesa. Kaže on te voli jer si mu dao svašta, oduzmi mu to i videćeš da te više ne voli, odreći će te se. I Bog prista da se Jov iskuša. (ne znači da ga je Bog kušao, koliko razumemm odobrio). I Jov ostade bez IČEGA. I milih i dragih ljudi, i novca i svega... Baš ono da se smrzneš. Zamislila sam odmah moj život. Ali šta onda bi? Jov se nije odrekao več reče nešto koliko se sećam "Bog dade, Bog uze, da je blagosloveno ime Gospodnje". I ja se tu rasplačem.

Dodirnula me ljubav.
Priča na kraju kaže da je Jov ponovo imao. Očigledno je bio čovek od stava, i od duha i ljubavi, sposoban.

Ja sam sve to doživela kao divnu priču o veri i ljubavi. Nije tu samo Bog u pitanju, već ljubav generalno. Da li se odričemo svojih ljubavi? Za koliko novca? Ili za koliko slave? Da li se odričemo sebe za sebe?! Kao napraviću kompromis. Ali Jov je bio Čovek. Kao onaj Grk što je tražio čoveka sa svećom u sred dana. E Jov je bio to. 🥰
Jov je dobar, Bog nije. Bog je sujetan, ljubomoran i osvetoljubiv. Koliko mogu da zakljucim iz te price...
 
Jov je dobar, Bog nije. Bog je sujetan, ljubomoran i osvetoljubiv. Koliko mogu da zakljucim iz te price...
A ne, nisi razumeo
priča pokazuje da se naša ljubav iskušava
da bi s ljubav pokazala u svojoj punini
Violetna je pisala o odnosu dobra i zla u jendom postu u ovoj temi, citirala Junga, to m se svidelo..

Bog voli Jova. Ali ljubav ne znači da sve imaš u ovom svetu.. priča kaže da je moguće voleti i da te Bog voli a da opet nastupaju iskušenja z kojih još više rastemo. Tako je Jov porastao, pokazao se njegov materijal. on je Čovek, ko što napisa. A Bog ga voli jednako kao pre.

Nego, naša nesreća je, da ako nismo pravilno doživeli ljubav onu punu ljubav od svojih roditelja, da ostajemo ceo život uskraćeni za doživljaj Božije ljubavi. Nju treba doživeti kroz ljubav majke pre svega. Požrtvovanu. Ali majka zna da mora pustiti dete, ne može večno biti pod njenim skutom. Jov je bio na vetrometini ali je uspeo.
 
Ono sto volis ne mucis do krajnjeg ocajanja. Pre bih rekao da je Bog u ovoj prici krajnji zlikovac, malte ne sadista. Ajde da pretpostavimo
da ne uziva u tome...
Nije Jova Bog ni mučio. Mučio ga je "đavo". Mučile su ga teške okolnosti života. Teške okolnosti samo pokažu ko smo. Neki se pokažu da su mali ljudi, neki da su veliki. Ovo sve nije stvar mišljenja, već srca.
Ima ljudi koji kada im je teško psuju sve, a ima ljudi kojima kada je teško srce još više zablista, vidi im se mir na licu i u očima. To je ta razlika.

Ali kako reče Isus, ko ima uši da čuje neka čuje. Te uši su duh koji je prijemčiv za ovu Reč. Reč se doživljava srcem.
 

Back
Top