Bog će zauvek uništiti zlo

Ne ponavljaj to, jer mi je jasan taj deo vašeg učenja.
Objasni ti meni, će ustaškom koljaču biti kazna to što će prosto biti uništen, a plus što i pre armagedona je bio mrtav bez ikakve svesti?
ja sve nešto mislim da taj ustaški koljač ne spava nego proživljava ista onakva mučenja kakva je za života činio drugima

Luka 16,19Čovjek neki pak bješe bogat, koji se oblačaše u skerlet i u svilu, i življaše svaki dan gospodski i veseljaše se.
Luka 16,20A bijaše jedan siromah, po imenu Lazar, koji ležaše pred njegovijem vratima gnojav,
Luka 16,21I željaše da se nasiti mrvama koje padahu s trpeze bogatoga; još i psi dolažahu i lizahu gnoj njegov.
Luka 16,22A kad umrije siromah, odnesoše ga anđeli u naručje Avraamovo; a umrije i bogati, i zakopaše ga.
Luka 16,23I u paklu kad bješe u mukama podiže oči svoje i ugleda izdaleka Avraama i Lazara u naručju njegovu,
Luka 16,24I povikavši reče: oče Avraame! smiluj se na me i pošlji mi Lazara neka umoči u vodu vrh od prsta svojega, i da mi rashladi jezik; jer se mučim u ovome plamenu.
Luka 16,25A Avraam reče: sinko! opomeni se da si ti primio dobra svoja u životu svome, i Lazar opet zla; a sad se on tješi, a ti se mučiš.
Luka 16,26I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi htjeli odovud k vama prijeći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze.
 
ja sve nešto mislim da taj ustaški koljač ne spava nego proživljava ista onakva mučenja kakva je za života činio drugima

Luka 16,19Čovjek neki pak bješe bogat, koji se oblačaše u skerlet i u svilu, i življaše svaki dan gospodski i veseljaše se.
Luka 16,20A bijaše jedan siromah, po imenu Lazar, koji ležaše pred njegovijem vratima gnojav,
Luka 16,21I željaše da se nasiti mrvama koje padahu s trpeze bogatoga; još i psi dolažahu i lizahu gnoj njegov.
Luka 16,22A kad umrije siromah, odnesoše ga anđeli u naručje Avraamovo; a umrije i bogati, i zakopaše ga.
Luka 16,23I u paklu kad bješe u mukama podiže oči svoje i ugleda izdaleka Avraama i Lazara u naručju njegovu,
Luka 16,24I povikavši reče: oče Avraame! smiluj se na me i pošlji mi Lazara neka umoči u vodu vrh od prsta svojega, i da mi rashladi jezik; jer se mučim u ovome plamenu.
Luka 16,25A Avraam reče: sinko! opomeni se da si ti primio dobra svoja u životu svome, i Lazar opet zla; a sad se on tješi, a ti se mučiš.
Luka 16,26I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi htjeli odovud k vama prijeći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze.
To je simbolicna prica koju je Isus ispricao farisejima.
https://www.jw.org/hr/izdanja/knjige/isus/propovijeda-istocno-od-jordana/usporedba-bogatas-lazar/
 
Nije to nase ucenje vec tako pise u Bibliji.
mrtvi nista ne znaju.... tako kaze Biblija
znaci bez svesti...
a jel piše u Bibliji i priča o bogatašu i Lazaru koju sam malopre citirao
To je simbolicna prica koju je Isus ispricao farisejima.
zašto misliš da je to simbolično, a da nije simbolično kad se kaže da mrtvi ništa ne znaju?
 
Preciznije, uništenjem zlih ljudi, abolira se njihovo zlo
izgleda da cemo morati da okrivimo psihologiju
ako krenemo redom covek je oduvek poturao neku zivotinjku, od zmije [koja je prevari], jarceva, pa do zveri [koja vas overi], dok god ima neko ili nesto da se poturi, covek mirno spava, mislim na one koji su prethodno uspavali, zatomili svoju savest... sta rekoh, neko ili NESTO? prica im se zavrsava tako sto na kraju krajeva nema smisla zrtvovati zivotinjke u nedogled, a to NESTO je samo zlo - nema zla, nema razloga da se ... nema ni zlih... ako imamo i malo ljudskosti u sebi trebali bi da budemo srecni i zadovoljni ako se zrtv, ... pardon UNISTI zlo, rasta muciti zive ljude mrtve savesti, duha, puke telesine, ta nismo sadisti? neka se lepo skupe tih 12 dzuz, ako nemaju gde izrentacemo im mi prostorije, i neka zavrse sa tom formalnoscu, oni su ionako naucili na krv, znoj i pusenje dima. Dzizs da dodje? Ne, vi ste svi goli, a On je rekao da ga vise necete videti. Uostalom vi Njega i ne cekate, vec antihrista, nema zasta ni da dolazi.
 
Poslednja izmena:
Ma jasta. 144000 su doslovne a 12 plemena iz kojih poticu je simbolicno. Kako duboko razumevanje pa to je neverovatno.
140.000 bez potomstva, jer se nisu opoganili sa zenama, devstvenici, nemaju naslednike, bogati/siromasni, koga je briga kada sve sto imaju ostavljaju org.
para ko pleve, pa samo lud bi to ostavio jevrejima i njihovim plemenima
 

Back
Top