Bog će zauvek uništiti zlo

''...Deca imaju potrebe od svoje roditelje da ih uce sta je dobro,a sta loso, jel tako?
Zasto to ne uporedis u duhovnom smislu i odgovori samo sebi, zasto covjeku je potreban bog?''


Poređenje dečje potrebe za roditeljskim poučavanjem sa ljudskom potrebom za Božjim poučavanjem – nije uspešno.
Zašto?
Dete od roditelja zavisi odmah, egzistencijalno, ultimativno.
Čovek, nasuprot detetu, ne poznaje Boga sve dok mu se ne desi upoznavanje. Dotle, njemu Bog ne treba.
Do tog susreta s Bogom, čovek misli da ima sasvim dovoljno znanja o životu, i da je ono ispravno.
Pa i posle upoznavanja s Bogom, ne iskazuju svi ljudi potrebu
za Božjom prisutnošću u njihovim životima. Njima Bog nije potreban.
Ma ne radi znanje o zivotu, vec znanje o smrti.
Susret sa bogom dobicete samo kad dozivite smrt.
Uporedio sam, da roditelji odgledaju svoja deca da bi znali za zivot, dok preko boga, uce za smrt.


''...Preko pisane reci uci ga sta je dobro , a sta loso.Nudi mu izbor,tako?''

Iz ovih tvojih reči ja vidim da ti mene nisi razumeo.
Ovo je bitno razumeti, pa ću malo detaljnije reći ono što ja znam, pošto razumem da me to pitaš.
… Filosofije,
filozofije, duhovni pokreti, ideologije, političke partije, tajne organizacije, udruženja moćnika, zavereničke grupe itd. – to su sve naše, ljudske tvorevine. Sve je to čovek smislio i osnovao. I napisao program ili manifest. Ko s tim želi da se upozna uzme to i čita.
… Religiju pak
(ograničiću se na Pravoslavlje), nije osnovao čovek. Religiju, Hrišćanstvo, Pravoslavlje… osnovao je Bog. Bogočovek Hristos. Pre 2000 godina. On nije ništa pisao. Ne postoji nikakav pisani trag Hristov. Apostoli su po sećanju pisali, posle Hristovog vaznesenja. Pa je tek posle 300 godina iz tih sećanja i iz brojnih mističnih susreta i iskustava duhovnih ljudi (što se naziva Svetim predanjem) uobličena Biblija kakvu danas čitamo. Tih 300 god. vera je opstajala bez svog pisanog programa, manifesta, ili knjige – Biblije. Ljudi nisu imali Bibliju, a vera se neustrašivo širila. Ljude, Hrišćane, bacali su stari Rimljani lavovima u arenama, ali je njihova vera i u takvim situacijama ostajala nepokolebljiva. I danas, postoji mnogo vernika koji verno, srčano, vrlo ispravno i jasno ispovedaju Gospoda Isusa Hrista a nisu pročitali Bibliju. Biblija kao pisana reč ima svoj značaj ali nije ona izvor Bogopoznanja. Niko se čitajući Bibliju nije uverio da Bog postoji. Niti bilo koju drugu knjigu, ili znake ili simbole. Izvor Bogopoznanja isključivo je lični doživljaj, lični ‘’susret’’ s Bogom. Ko takav ‘’susret’’ nije doživeo, u zabludi je da Boga poznaje. Ako takav čovek, neutvrđen u veri, pripoveda o veri, to se poznaje, i takvom čoveku malo ko veruje u njegove reči.

Evo ovo sam napisao da bi me shvatio kako religija nije isto što i ljudske tvorevine.

*
Vidim da mjesas neke stvari.
Filozofija u duhovnoj smisli je proizvod umstvenog stanja poedinca ko izrazava moralne i eticke principe koje trebaju biti nacin zivota.
Ujedno mogu se dati i odregene rituale za samoanalize i kontrole nad sobom u telesnom i dusenoj smisli.
Kako bi ostvarili ramnotezu izmegu zivota i smrti , sa jednu rec blagosostojbu.
Taoizam, joga , budizam i druge.

U religiju imamo posrednika izmegu boga i covjeka, u jednu duhovu pricu koja postavja granice na dobrom i losom u kome vernici se nalaze.
Moram da ponovim DUHOVNU pricu gde jedan covjek prestavlja primer , daje pravila i uputstava kako zivjeti sa verom u jedan bog.
Slazem se da je susret sa bogom licna stvar, sa razliku da toga da suprotnosti vise ne postoje , bog sa jedne strane i covjek sa druge.Tako da tko upozna sebe nije daleko od boga.

Tajne drustva koriste neke filozofije gde imaju sibole koje uce za samu dusu covjeka...kao kabala.

Ne mesaj tu politicke ili druge pravce kod nih je proizvod covjekov uma ko nije se pomako sa zemlje.

A ovo Brate mili…….
što si na kraju napisao, ako se šališ… a ukoliko si ozbiljan, pazi Brate s kim se zaigravaš.
Neprijatelj ljudski, najveći, najstrašniji, najmoćniji, najlukaviji je taj, da mu ime ne pomenem, pa se zato naziva i Nepojamnik.
Uzmi se u pamet na vreme. Ne ‘’povlači ga za rep’’.
A ako te ipak svrbi da Bogopoznanje zapostaviš a da đavopoznanje slediš – prekrsti se. Evo i ja sam sada učinio tako. To je najkraća molitva Bogu. Da ti Bog pomogne. Da razlučiš dobro od zla, Boga dobrog od Đavola zlog. Naravno, ako hoćeš. U suprotnom ti preti velika, smrtna opasnost.
Prijatelju, smrt mi nije nepoznata, sad imam drugi problem, muci me jedno pitanje..tko sam ja?
 
louiskrstic, Brate,
U sličnoj potrazi za Istinom sam bio i ja. Pa sam tako, razne stavove i mudrosti i filozofije razmatrao. Ne nalazeći nigde zadovoljavajuće odgovore. Tek kada sam ih otkrio u Pravoslavlju, shvatio sam šta mi se dešavalo: nema tog shvatanja duhovnih stvari (vere, religije) koje ljudska bića nisu isprobala. Ali, kriterijumi istinitosti su neumoljivi. Oni efikasno eliminišu sve netačne odgovore. To što si već čitao Bibliju je dobro, ali nedovoljno. Niko se tako nije osvedočio - opravoslavio. Neophodno je da ti se sama Istina otkrije. A Ona to neće ukoliko Joj se ne obratiš. A ukoliko Joj se obratiš – ‘’nebo će se veseliti’’ iskrenom Bogotražiocu. Onda ćeš (onda će ti biti dato), postepeno, razumeti rečenicu koju si citirao (‘’Ja sam Put, Istina i Život’’). {Nije Hristos rekao hodite pokazaću vam put, ili hajdete za mnom – otkriću vam istinu, ili daću vam život. Već je rekao da je On sam sve to. Istina nije izreka, ili mudrost, sistem pogleda na svet, učenje, filosofija… Istina je Ličnost. To je teško razumeti – da je 1 pojam Ličnost, ali je vrlo bitno baš tako, istinito i sveobuhvatno razumeti.} Onda ćeš razbistriti svoje stavove o dosegnutom stanju svesti kao ličnosti, ili o reinkarnaciji itd. I to što si lepo zapazio: ‘’…da kroz život izrastamo i uzdižemo se u visokosvesno Biće'' prihvatićeš u svoj novozavetnoj punoti i radosti i nagoveštaju nebeskih visina na koje je svaki čovek pozvan da oživotvorava kao svoj smisao i cilj.
Zbogom, što znači ''S Bogom''

Dobro je da si našao mesto gde pripadaš i gde se osećaš kao svoj na svome.
Očigledno ne shvataš da svako od nas traži ona učenja u ovom životu koja su mu trenutno najpotrebnija duhovna hrana, nešto slično fizičkoj hrani, koju takođe uzimamo onda kada je najpotrebnija našem fizičkom telu.
Jesi li se ikada zapitao o uzroku različitih stanja svesti u kojima žive ljudi? Izgleda da to nije bilo deo tvog zapažanja pa je i prošlo izvan tvoje pažnje.
Uistinu, pohvalio sam onaj deo koji je prilično dobar, ali za sagledavanje celine i pune lepote života neophodno je biti sveobuhvatan i videti da u svakom učenju i religiji jeste moguće naći po koji kamičak istine iako kompletnog saznanja i razumevanja ima samo na jednom jedinom mestu koje čeka svakog od nas, a to su uvek i jedino Živa Učenja Duha Svetoga. Da li si se ikada zapitao šta su to Živa Učenja Svetogha Duha ili si prihvatio objašnjenje koje daju razna sveštena lica? Evo ukratko: Živa Učenja Svetoga Duha su ona koja u ovom trenutku, kada i sami pojedinac hoda ovom planetom, njemu dolaze direktno preko jedinog i pravog predstavnika Boga, koji takođe istog trenutka jeste u fizičkom telu. Pradstavnik, koji uvek ima svoje sveprisustvo u duhovnom telu pa je uvek uz svakog svog predstavnika i vodi ga, podučava, pomaže i omogućije dosezanje najviših duhovnih realizacija još za vreme života. Ako u ovo sumnjaš samo ću te podsetiti na stih kojeg je izneo Sv. Pavle, "Iako nisam sa vam u fizičkom, sa vama sam uvek u duhu..." Oni koji zastanu kod ovog stih u Bibliji ne znajući pravu istinu pohrle za tumačenjem da je mislio da je on sa svojim sledbenicima u njegovim mislima ili nalaze njima pogodna tumačenja a zato je što svako vodi i razume onako kako mu nalaže njegovo trenutno stanje svesti.
Da li si o tome razmišljao?
Naravno, nisam imao namere da to ovo namećem pa sam samo pohvalio tvoje viđenje i dodao da tragova o istovetnosti i jedinstvenosti učenja Duha Svetoga jesu razasuta diljem ove planete. Treba samo malo više otvoriti sebe i videti da Bog svakog od nas jednako usmeravaq i vodi preko Njegove Reči koja nije ništa drugo, a ponajmanje Biblija ili bilo koja druga pisana knjiga, do li sami Tok ili Struja Duha Svetoga koju pojedinac treba da kontaktira da bi se podizao u svesti svojoj. Duhovna hrana i istina nikada ne dolaze iz spoljašnog sveta preko bilo koje knjige već i jedino preko unutarnjih kanala od Duha Svetog.
Zašto je Isus rekao, "Držite Oko čistim?" Niko čak ni ne pita zašto je to rekao u jednini, zašto i kakve veze tu imaju fizičke oči? Rekao je zato što je Duhovno ili Treće Oko, zzv. 'Šiškarasta žlezda,' duhovni a nikako fizički organ ili, drugačije rečeno, to je organ duhovne svesti kojeg mi kao Biće, Duša, koristimo...
Rekoh ovo samo da kažem da su takva, Živa Učenja uvek postojala na ovoj planeti baš kao i danas jer je to bio pravi put i način da Bog omogući Dušama koje su stekle pravo i mogućnost da završe svoje školovanje ovde i vrate se Njemu, Kreatoru.
 
Dobro je da si našao mesto gde pripadaš i gde se osećaš kao svoj na svome.
Očigledno ne shvataš da svako od nas traži ona učenja u ovom životu koja su mu trenutno najpotrebnija duhovna hrana, nešto slično fizičkoj hrani, koju takođe uzimamo onda kada je najpotrebnija našem fizičkom telu.
Jesi li se ikada zapitao o uzroku različitih stanja svesti u kojima žive ljudi? Izgleda da to nije bilo deo tvog zapažanja pa je i prošlo izvan tvoje pažnje.
Uistinu, pohvalio sam onaj deo koji je prilično dobar, ali za sagledavanje celine i pune lepote života neophodno je biti sveobuhvatan i videti da u svakom učenju i religiji jeste moguće naći po koji kamičak istine iako kompletnog saznanja i razumevanja ima samo na jednom jedinom mestu koje čeka svakog od nas, a to su uvek i jedino Živa Učenja Duha Svetoga. Da li si se ikada zapitao šta su to Živa Učenja Svetogha Duha ili si prihvatio objašnjenje koje daju razna sveštena lica? Evo ukratko: Živa Učenja Svetoga Duha su ona koja u ovom trenutku, kada i sami pojedinac hoda ovom planetom, njemu dolaze direktno preko jedinog i pravog predstavnika Boga, koji takođe istog trenutka jeste u fizičkom telu. Pradstavnik, koji uvek ima svoje sveprisustvo u duhovnom telu pa je uvek uz svakog svog predstavnika i vodi ga, podučava, pomaže i omogućije dosezanje najviših duhovnih realizacija još za vreme života. Ako u ovo sumnjaš samo ću te podsetiti na stih kojeg je izneo Sv. Pavle, "Iako nisam sa vam u fizičkom, sa vama sam uvek u duhu..." Oni koji zastanu kod ovog stih u Bibliji ne znajući pravu istinu pohrle za tumačenjem da je mislio da je on sa svojim sledbenicima u njegovim mislima ili nalaze njima pogodna tumačenja a zato je što svako vodi i razume onako kako mu nalaže njegovo trenutno stanje svesti.
Da li si o tome razmišljao?
Naravno, nisam imao namere da to ovo namećem pa sam samo pohvalio tvoje viđenje i dodao da tragova o istovetnosti i jedinstvenosti učenja Duha Svetoga jesu razasuta diljem ove planete. Treba samo malo više otvoriti sebe i videti da Bog svakog od nas jednako usmeravaq i vodi preko Njegove Reči koja nije ništa drugo, a ponajmanje Biblija ili bilo koja druga pisana knjiga, do li sami Tok ili Struja Duha Svetoga koju pojedinac treba da kontaktira da bi se podizao u svesti svojoj. Duhovna hrana i istina nikada ne dolaze iz spoljašnog sveta preko bilo koje knjige već i jedino preko unutarnjih kanala od Duha Svetog.
Zašto je Isus rekao, "Držite Oko čistim?" Niko čak ni ne pita zašto je to rekao u jednini, zašto i kakve veze tu imaju fizičke oči? Rekao je zato što je Duhovno ili Treće Oko, zzv. 'Šiškarasta žlezda,' duhovni a nikako fizički organ ili, drugačije rečeno, to je organ duhovne svesti kojeg mi kao Biće, Duša, koristimo...
Rekoh ovo samo da kažem da su takva, Živa Učenja uvek postojala na ovoj planeti baš kao i danas jer je to bio pravi put i način da Bog omogući Dušama koje su stekle pravo i mogućnost da završe svoje školovanje ovde i vrate se Njemu, Kreatoru.


Lepo je da tražiš istinoljubivo.
Da ne tražiš čovekougodno, književnički, licemerno ili neiskreno.
To je, smem reći, garancija da ćeš naći.
Sa onim što si izneo – slažem se, uglavnom.
Želim ti da uspeš.
*
Napomena:
Pošto si napisao da u svakom religijskom pravcu nalaziš po zrno istine,
i da smatraš ispravnim da takva zrna sakupljaš i od njih sačinjavaš svojevrstan mozaik
kao svoj sopstveni i osobeni pogled na svet i Boga,
želim ti reći, kao Pravoslavac, na tu temu ovo.
Pravoslavlje je ekskluzivna vera.
To znači da je unikatno, jedinstveno, nepomirljivo prema suprotnim stavovima, samo za sebe potpuno i dovoljno.
Drugačije shvatanje Hrišćanstva (Protestantsko npr.), ako bi ga neko sebi predstavio komplementarnim, nadopunjujućim, naravno da je na slobodnom raspolaganju ljudima ali ono takvo za Pravoslavlje ne može biti prihvatljivo. Pravoslavlje je hermetično, zatvoreno, zaokruženo, kompletno. Nikakva strana tumačenja nisu potrebna niti su korisna. Pravoslavna vera čoveku pruža SVE što mu je potrebno za spasenje.
Ovo dolazi otuda
što je Pravoslavlje osnovao sam Bog, pre 2000 godina.
I tada osnovao Svoju Crkvu, da nam bude stub i tvrđava Istine,
tj. Stub i tvrđava Njega Samog - Hrista živog. Niko, ni jedna druga religija,
ne može reći da ju je osnovao Bog. Sve ostale religije su osnovali ljudi.
Pozdrav Zbogom, što znači sa Bogom.
 
Evo sta prorice Matej 24 za "poslednje dane" ovog sistema u kojem mi zivimo


prorecen je kraj ovog sistema i " velika nevolja "
i Armegedon ( kao zavrsnicavelike nevolje )


Matej 24

24 Isus je izišao iz hrama i krenuo dalje. Tada su mu pristupili učenici njegovi pokazujući mu hramsko zdanje.
+ 2 A on im je rekao: “Vidite li sve ovo? Zaista, kažem vam, neće se ovdje ostaviti ni kamen na kamenu, sve će se porušiti.”+
3 Dok je sjedio na Maslinskoj gori, učenici su mu pristupili nasamo i rekli mu:
Kaži nam kada će to biti i što će biti znak tvoje prisutnosti*+ i svršetka ovoga poretka?”*
+ 4 Isus im je odgovorio: “Pazite da vas tko ne zavede!+
5 Jer mnogi će doći u ime moje i govoriti: ‘Ja sam Krist!’* I mnoge će zavesti.+
6 Čut ćete metež ratni i vijesti o ratovima. Pazite da se ne uplašite! Jer to se mora dogoditi, ali tada još nije kraj.+
7 Jer narod će ustati na narod+ i kraljevstvo na kraljevstvo+ i bit će gladi+ i potresa+ po raznim mjestima.
8 Sve je to početak bolnih nevolja. 9 Tada ćete od ljudi trpjeti nevolje+ i ubijat će vas+ i svi će vas narodi mrziti+ zbog imena mojega.+
10 I mnogi će tada otpasti od vjere+ i izdavat će jedni druge i mrziti jedni druge.+
11 Ustat će mnogi lažni proroci+ i zavesti mnoge.+
12 Bezakonje će porasti,+ pa će kod većine ohladnjeti ljubav.+
13 Ali tko ustraje+ do kraja, taj će biti spašen.+
14 I ova dobra vijest+ o kraljevstvu+ propovijedat će se po svemu svijetu* za svjedočanstvo svim narodima,+ i tada će doći kraj.

21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka svijeta do sada,+ niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko* se ne bi spasio. Ali zbog izabranih+ skratit će se ti dani.

29 Odmah nakon nevolje tih dana sunce će potamnjeti, mjesec više neće svijetliti, zvijezde će pasti s neba i sile će se nebeske uzdrmati.
30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska.
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.+
31 I on će poslati anđele svoje uz glasan zvuk trube+ i oni će skupiti izabrane njegove+ s četiri strane svijeta,*+ s jednog kraja nebesa do drugoga.

36 A o tom danu i času+ nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost* Sina čovječjega.
38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa+ ušao u arku,
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost * Sina čovječjega.
40 Tada će dvojica biti u polju: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dvije će mljeti na žrvnju:+ jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.+
42 Bdijte, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospod

Matej 25
31 „Kad Sin čovečji stigne u svojoj slavi i svi anđeli s njim, tada će sesti na svoj slavni presto.
32 I svi će se narodi skupiti pred njim, i on će odvojiti ljude jedne od drugih,
kao što pastir odvaja ovce od jaraca.
33 Postaviće ovce na svoju desnu stranu, a jarce na levu.

„Zatim će reći i onima koji budu na njegovoj levoj strani: ’Idite od mene, prokleti, u večnu vatru
pripremljenu Ðavolu i njegovim anđelima.
46 I ovi će otići u večnu smrt, a pravednici u večni život.“

A Armagedon je zavrsnica te velike nevolje u kojem Bog unistava zlo sa Zemlje.
Jel citas jos neku literaturu pored Biblije?
 
Biblija se izucava znaci da se ne iscitava nego deo po deo izucava.
I kao Bozja rec ne moze se porediti sa drugim knjigama.
Покушаваш нешто да објасниш човеку који је од Светог Писма прочитао сам наслов... и то када га је видео испред Петровића у Прагматикосу.

Пре тога је мислио да је Библија исто што и црквени календар.
 
Покушаваш нешто да објасниш човеку који је од Светог Писма прочитао сам наслов... и то када га је видео испред Петровића у Прагматикосу.

Пре тога је мислио да је Библија исто што и црквени календар.
Eto pohvala za naslov :D
 

Back
Top