Bliski istok u groznici, Iran preselio komandu u bunker sudnjeg dana: Izrael na meti osvete, počinje veliki rat?

Iran poseduje i hipersoničnu raketu. Dovoljna jedna da pogodi tamo gde se krije jedna atomska. :whistling:
То нису ствари за игру и шалу. Довољан је само један озбиљан локални инцидент са нуклеарним оружјем па да се по инерцији претвори у глобални. Многима од тих система више и не управљају људи, него механизми који аутоматски реагују.
Не бих да дочекамо ситуацију коју је регистровао мој пријатељ за време Чернобила, који је тада радио у Винчи, па је са собом носио лични Гајгеров бројач. Рече ми - први пут у животу ми се десило да је бројач пиштао када сам улазио, а не излазио из објекта. Толико је накупио радијације на својој обући и одећи долазећи на посао.
А ово би било милион пута горе.
Зато позивам све да забораве нуклеарне медитације. То би био дефинитивно крај света који познајемо.
 
Знао сам да ће одговор бити стравичан, попут отимања танкера😀


NATO naciste najvise boli kad ih udaris po dzepu

Jemenci i dalje drze blokadu Crvenog mora za NATo i Izraelske brodove :maramica:
 
Иранске поморске снаге заплениле су израелски брод „МСЦ АРИЕС“ у Ормуском мореузу – АП

Пловило је преусмерено у иранске територијалне воде, након што су специјалне снаге слетеле на брод

Persijski zaliv i Crveno more zatvoreni za NATO naciste :maramica:
 
Cudno da ti kao "demokrata" nisu osudio bombardovanje diplomatskog predstavnistva jedne zemlje?
To дипломатско представништво је регионални штаб државе чији је прокламовани циљ уништење Израела. Из тог регионалног штаба координишу своје паравојске које нападају Израел.
А сам регионални штаб је у држави која није потписала мир са Израелом.
Тако да... Не знам што си изненађен?
Да ли Израел гађа иранску амбасаду у Јордану?
 
To дипломатско представништво је регионални штаб државе чији је прокламовани циљ уништење Израела. Из тог регионалног штаба координишу своје паравојске које нападају Израел.
А сам регионални штаб је у држави која није потписала мир са Израелом.
Тако да... Не знам што си изненађен?
Да ли Израел гађа иранску амбасаду у Јордану?

Sta god da je napad na diplomatsko predstavnistvo neke zemlje je agresija na njenu teritoriju.

I bice posledica razume se.

Vec ih ima. Izrael je izgubio tanker vredan stotine miliona.
 
То дипломатско представништво користи се за ратне потребе => ратни циљ


Ok onda i danas zaplenjeni tanker je ratni cilj. I bice Tel Aviv kad bude srusen do temelja.

Cinjenica je zlikovacki Izrael ne postuje medjunarodne zakone i Becku konvenciju. Kad nema pravila onda ne vaze ni za koga i sve je dozvoljeno.
 
Ok onda i danas zaplenjeni tanker je ratni cilj. I bice Tel Aviv kad bude srusen do temelja.

Cinjenica je zlikovacki Izrael ne postuje medjunarodne zakone i Becku konvenciju. Kad nema pravila onda ne vaze ni za koga i sve je dozvoljeno.
Види разлика је у следећем:
- Циљ ИРАНА је УНИШТЕЊЕ ИЗРАЕЛА
- Циљ ИЗРАЕЛА је ОСТАВИТЕ НАС НА МИРУ.

Увиђаш ли разлику?
 
Види разлика је у следећем:
- Циљ ИРАНА је УНИШТЕЊЕ ИЗРАЕЛА
- Циљ ИЗРАЕЛА је ОСТАВИТЕ НАС НА МИРУ.

Увиђаш ли разлику?

I Cilj Izraela je unistenje Irana ne pravi se naivan.

Oni su u ratu do istrebljenja.
 
I Cilj Izraela je unistenje Irana ne pravi se naivan.

Oni su u ratu do istrebljenja.
Не, НИЈЕ.

Узгред, ово је Иран

https://www.politika.rs/scc/clanak/...ojavi-problem-za-BiH-Iran-ce-pohitati-u-pomoc

"Али ако се под било каквим околностима појави проблем за државу Босну и Херцеговину, Иран је исти онај Иран од пре тридесет година који је похитао у помоћ. Неће оклевати. Наше пријатељство с Босном и Херцеговином темељи се на моралу и братству, а не на интересу. У пријатељствима утемељеним на моралу, темељи пријатељства су јако чврсти. Пронаћи праве пријатеље у свету политике није тешко, али понекад се то можда и не догоди", рекао је, између осталог, ирански дипломата.



IMG_0224.jpeg
 

Back
Top