Iran podržavao Muslimane u Bosni a danas ne podržava Palestince?

Kako to da su Iranci oružano podržavali Muslimane u Bosanskom ratu (i to je sigurno razlog što su na glasanju podržali rezoluciju o Srebrenici) a s druge strane vidimo da danas uopšte ne pomažu Palestince u Gazi.
Kako ovo objašnjavate? Meni je ovo prosto neshvatljivo.
Zato što je praktično neizvodljivo podržavati Palestince oružano.Većina palestinskih suseda i država u regioni (bar oni važniji )su što porazima u ratovima protiv žida što drugim pritiscima od strane SAD prinuđeni da se distanciraju od Palestinaca kako bi židi mogli lakše da se šire po palestinskoj zemlji.
U prvom sukobu kad su arapi imali sve izglede na pobedu nad agresorom,pokazali su se katastrofalno loše.Ima čak primera da su arapske vojske koje su kao dolazile u pomoć Palestincima pljačkale palestinske gradove i iste napuštale bez ikakvog otpora.

У Ирану има много Јевреја који су инкорпорирани у друштво... крипто-муслимани

Ти јевреји су покретачи исламске револуције којом је Иран уништен 70тих.. дакле, одвратни Иран је произраелски у битију, иако је проислмски у појавном фолклору...

Kako to da su Iranci oružano podržavali Muslimane u Bosanskom ratu (i to je sigurno razlog što su na glasanju podržali rezoluciju o Srebrenici) a s druge strane vidimo da danas uopšte ne pomažu Palestince u Gazi.
Kako ne podržavaju palestince ?
jel si ti rpespavao poslednjih 9 meseci ?

podržavaju od prvog dana su glasnogovornici protiv izraelskog genocida . pa i ono ubistvo im generala od strane izraela prilikom grantiranja ambasade u siriji nije za dzabe...

samo sto je usa pred odgovor izraela na 7.10 , parkirala 6tu flotu na zapadnu obalu, tako da je iranu stavljeno do znanja ako se umeša da će dobiti po guzi.

s obzirom na sve ovo jasno ej da si temu otvorio s ciljem provociranja muslimana tj irana.

Како не помажу? Целу логистику, оружје, с ко зна још коју све помоћ, Иран пружа Хамасу.

Да не говорим да, преко Хезболаха, Иран заједнички ратује са Хамасом против Израела, чак су избомбардовали Тел Авив ономад.

Ето, и то сам ти решио, можеш слободно да затвориш тему. :)

Ти јевреји су покретачи исламске револуције којом је Иран уништен 70тих.. дакле, одвратни Иран је произраелски у битију, иако је проислмски у појавном фолклору...
Каква гомила бесмислица...ово се ни Веља Абрамовић не би сетио... :lol:

"Проклет био ко имао веру у Турчина"! Ово је персонификација, односи се на све мухамеданце, без обзира да ли је у питању сунитска или шиитска секта.
Не односи се...односи се баш на Турке који су, као окупатори, били персонификовани као највеће зло.

Слично као што се у текстовима Јевреја, из времена устанка против Римљана, у њиховим текстовима, Рим изједначавао са највећим злом и исто тако ,,чашћен" оваквим наративима.

Или као што су Немци, у партизанским филмовима, приказани као највеће зло. Нико не воли окупаторе, то је бар јасно. Али није везано стриктно за веру.

Izrael 🇮🇱 ima čime da uzvrati i da naduje nos umišljenim Irancima ☫
Nad Srbima su mogli da se sile i da sami sebi glume predvodnike islamskog sveta iako ih većina Muslimana i ne priznaje za Muslimane.

Не односи се...односи се баш на Турке који су, као окупатори, били персонификовани као највеће зло.

Слично као што се у текстовима Јевреја, из времена устанка против Римљана, у њиховим текстовима, Рим изједначавао са највећим злом и исто тако ,,чашћен" оваквим наративима.

Или као што су Немци, у партизанским филмовима, приказани као највеће зло. Нико не воли окупаторе, то је бар јасно. Али није везано стриктно за веру.
Тема је о Ирану и мислим да је персонификација и генералицаја мухамеданаца на месту. У осталом у самом Кур'ану лагање иноверника, а поготово неверника није морални прекршај. Забрањено је лагање мухамеданаца.

Јбга, нашу иранску браћу су ономад Американци слали да нам секу главе у Базднији...

А сад су им Американци рекли "но, но", не се претерано курчити, биће по ћуши.
Прво, Иранаца је било мало, повукли се пре него што је право рокање и почело.

А друго, Иран итекако помаже Палестинце и рока по ционистима.

Прво, Иранаца је било мало, повукли се пре него што је право рокање и почело.

А друго, Иран итекако помаже Палестинце и рока по ционистима.

Прво и најважније, били су. И то је рахметли Сулејмани водио, са дозволом и логистиком Американаца.

Друго, Иран помаже Хезболаху, а поред досадашњих акција Хезболаха против Израела, Израелци комотно могу још 200-300.000 војника да пошаљу на Газу, пошто им (Израелацима) очигледно ових досадашњих 350.000 није довољно да заузму свих 400 км2 Газе.

Истина је да Иран помаже Хуте, који раде користан посао (мислим, за неки ирански циљ), глобално гледано, али без стварног утицаја на Газу.

Исто важи и за оно (успешно) најављено бомбардовање Израела дроновима и ракетама. То је урађено искључиво за иранске потребе, да Израелу покажу да му је време неограниченог курчења прошло. Исто никакав ефекат (сем сумњивог моралног) на борбу у Гази.

Тема је о Ирану и мислим да је персонификација и генералицаја мухамеданаца на месту. У осталом у самом Кур'ану лагање иноверника, а поготово неверника није морални прекршај. Забрањено је лагање мухамеданаца.
У Горском Вијенцу и осталим србским спевовима, тај термин ,,Турчин" и остале етикете које му се приписују, не односе се на све муслимане, већ само на турске окупаторе.

А друго, да такија ја дозвољена, али она није тало широка како неки мисле да сас муслиман у свакој прилици сме да лаже немуслимана.
Такија сме да се употреби само онда када је живот муслимана и његове породице смртно угрожен. Дакле, сано ако му немуслиман стави главу на пањ, може да се, као фол, одрекне Ислама или негора да је муслиман, да би се спасао и под условом да се сгварно не одрекне вере.

Заснива се на хадису када је један Мухамадов следбеник пришао Мухамеду и рекао да су га мекански пагани ухватили и хтечи су да га убију уколико се не одрекне Ислама. Мухамед га је питао ,,Јеси ли се одрекао"? Човек је одгпворио ,,Јесам". А Мухамед је опет питао: ,,А јеси ли у срцу остао верник (тј. муслиман)"? Човек је рекао да јесте. Мухамед му је рекао да је добро поступио и дао звснично дозволу верницима да се провидно одрекну Ислама, ако су им животи угрожени, али да у срцу остану муслимани.
Тако је настала такија. Иначе, такију су највипе користили муслимани шиити и то да би се заштитили од муслимана сунита коју су их једно време жестоко прогонили.

Ето, одужио сам, али мислим да сам објаснио како је настала такија и шта она подразумева.

Прво и најважније, били су. И то је рахметли Сулејмани водио, са дозволом и логистиком Американаца.
И врло брзо се повукао, кад је видео да Амери коло воде.
Главни исламисти су били Ал Муџахид, Саудијци, Пакистанци, чак и неки европски муслимани, све амерички (и ционистички савезници).
Алија је амерички, а не ирански производ.
Друго, Иран помаже Хезболаху, а поред досадашњих акција Хезболаха против Израела, Израелци комотно могу још 200-300.000 војника да пошаљу на Газу, пошто им (Израелацима) очигледно ових досадашњих 350.000 није довољно да заузму свих 400 км2 Газе.
А шта мислиш ко је осмислио логистоку, дао паре и оружје Хамасу за овај рат??
Па Иран. Иран, преко Хамаса, Хрзболаха и Хута води отворен рат против циониста.
Истина је да Иран помаже Хуте, који раде користан посао (мислим, за неки ирански циљ), глобално гледано, али без стварног утицаја на Газу.
Да је све тако, ИДФ би чако освојио Газу и уништио Хамас.
Али, како видим, не иде им баш све по лоју, чак су и на политичком плану дебело заглибили, ево све су масовнији протести у самом Јишраелу против ратне политике Нетањахуа.

Исто никакав ефекат (сем сумњивог моралног) на борбу у Гази.
Итекако је јак ефекат. Ционисти, који су некад били сами у стању да разлупају четири арапске државе ксд ох нападну, сад нису у стању да сломе Хамас у тунелима Газе.

Очигледно неко мало јачи стоји и помаже Хамасу.

Definitivno najjaci post ikad.

20240609_144617.jpg

Generalno muslimanski svet je shvatio da su Izrael i Amerika mnogo jaki protivnici za njih. Sa druge strane ako su im neprijatelji Srbi ili tako neki hrišćani koji nemaju baš pouzdane saveznike tu se osile.
Da da Malezija je stvarno shvatila da su Izrael i Amerika jaki protivnici hahaha. A tek jedan Kazahstan . Ili Azerbejdzan. Ej Kosovo tek drhti pred Amerikom i Izraelom.

Зато је Хезболах радио на завађању Словена три вере, јер није ни у једној од три... Безбожна плаћеника гамад

Је
Какав црни Хезболах, то је радила твоја Америка и твој Запад.
А и твој Биби Шејјтањаху је подржао НАТО агресију на Србију и Србе, док је Хезболах и Ирански Верски Вођа осудио НАТО агресоју 1999 године.

Чему такав нагон за лагаријама код тебе??

Back