Biti u pravu

Ako ja npr Baldwinu dam 1 cajni kolac okruli sa linijom i on vec ima isti takav cajni kolac sa linijom,okruglog oblika.I sada ja njega pitam dajem ti 1 kolac koliko je to kolaca ako on vec ima 1 kolac pa on ce na osnovu svoje programirane percepecije reci 2 ,jer on vidi 2 kolacica,za njega su to 2 kolaca sa 2 linije

Ako npr mene pitate ja imam drugu percepciju,za mene su ta 2 kolaca u zbiru 1 kolac,stavim ih jednog na drugog i ja vidim 1 kolac sa 1 linijom jer 2 linije kada spoijite to je jedna

Ako gledate simbol Olimpijade neko ce reci to su 4 kruga,a ja tu vidim sasvim nesto drugo i po tome racunam i to proglasim egzaktnim vec od danas, vremenom ce to biti i logicno i egzaktno

Mi samo imamo percepciju da je matematika egazaktna a nije to je iluzija u nasim glavama,ona djeluje egzaktnija od drugih nauka al ni ona nije egzaktna,samo smo je mi proglasili takvom
Matematika jeste egzaktna nauka jer da nije, zgrade bi se srušile, reakcije u hemiji gde je potreban račun bi možda eksplodirale. Postoji tako mnogo nauka gde se koristi matematika, a gde brojevi ne lažu. Jer da lažu i da nisu tačni, te greške mogu koštati života nekoga.

Bolje biti u miru nego u pravu
Da... to i jeste stav, odgovor manjeg broja ljudi koji na pitanje "da li želiš da budeš u pravu, ili da budeš srećan?"
odgovaraju da biraju da budu srećni...
Taj stav je dobrodošao svuda, naročito ga preporučuju u braku, jer isterivanje maka na konac i dokazivanje da je
neko u pravu, a neko ne, samo vodi u nesuglasice.

Stav "više volim da budem srećan nego u pravu" često primenjujem na Krstarici koja jeste minsko polje posebne vrste.
:vzagrljaj:

U svakodnevnoj komunikaciji možemo naići na ljude koji ne dele isto razmišljanje kao mi. Može doći do neke debate, a možda čak i do žustrijeg razgovora, a sve sa ciljem da se dokaže ko je u pravu. Međutim, kada se ljudi vode emocijama u debati, a ne razumom, ne možete nekome ništa dokazati, pa ni to da ste u pravu.

A pitanje bi bilo. Da li je toliko bitno biti u pravu i kada je važno biti istrajan po tom pitanju? Da li uvek valja forsirati dok se ne dokaže ko je u pravu ili nekada valja prećutati?

Опет ја са оним "Све зависи".. Зависи о чему се води дискусија. Важно је да поштујемо туђа мишљења и ставове. То се зове толеранција.

И не морамо увек да будемо у праву.

Важно је да поштујемо туђа мишљења и ставове. То се зове толеранција.
Nisam sigurna... Šta je ako ne poštujemo tuđa mišljenja?

LJudi ne obitavaju na istom nivou inteligencije i razmišljanja... da ne kažem još i - znanja.

Nismo svi isti i to je divno... daje nadu...

Dešava se da se ne razumemo sa nekim ko je za 5 klasa iznad nas, da ne kažem da se
ne razumemo sa nekim ko je na toj zamišljenoj lestvici 3 klase ispod nas, a sa kim se isto
tako ne razumemo...
Da li to što se ne razumemo sa njima podrazumeva poštovanje njihovih mišljenja i da li smo
mi tolerantni kada ne umemo sa njima da komuniciramo?
Pre bih rekla da su različiti nivoi komunikacija - nespojivi... a tu ne treba tražiti toleranciju, niti
našu nesposobnost dobre komunikacije nazivati tolerancijom.
:heart2:

Важно је да поштујемо туђа мишљења и ставове
Ovo je knjiški rečeno jer to je parola kojom nas uče u životu, a ona nije uvek dobra. Šta ako neko propagira neke nehumane stvari? Trebamo li poštovati njegov stav? Imaš u americi ljude koji propagiraju legalizaciju pedofilije. Da li treba da poštujemo takvo mišljenje i takav stav?

Hamvaš je pisao o tome kako i najumniji čovek kada upadne u masu - očas oglupavi...
:cvet:

Pa o tome se i radi,upravo covjek kada ne pripada nikom,ima najaci umni potencijal i zivotvornu energiju i time se svjesno manipulise ,zelja za prihvatanjem unistava tvoje ja, gubis prirodu i odrices se svih svojih potencijal a gubitak kriterijuma znaci da ces uraditi ama bas sve da se utopis u masu i budes prihvacena.Unosenje straha kao glavnog sredstva kontrole je uvijek najbolje resenje

Jedna stvar koliko samo u sebi atoma ima ili koliko molekula,linija da ti samo na osnovu toga 1 stvar mozes da vidis kao 10.

Novcanica od 1000 dinara je samo jedan papir na kojem neko moze da izrazi tu vrijednost,a meni je to samo 1 papir ja ih ne vidim hiljadu

Ok. Sedi jedan. Ne vidimo se u avgustu. Ne zivimo i ne pisemo u istim dimenzijama univerzuma.
Prijatan dan od 10 molekula atoma linije :roll:

Nisam sigurna... Šta je ako ne poštujemo tuđa mišljenja?

LJudi ne obitavaju na istom nivou inteligencije i razmišljanja... da ne kažem još i - znanja.

Nismo svi isti i to je divno... daje nadu...

Dešava se da se ne razumemo sa nekim ko je za 5 klasa iznad nas, da ne kažem da se
ne razumemo sa nekim ko je na toj zamišljenoj lestvici 3 klase ispod nas, a sa kim se isto
tako ne razumemo...
Da li to što se ne razumemo sa njima podrazumeva poštovanje njihovih mišljenja i da li smo
mi tolerantni kada ne umemo sa njima da komuniciramo?
Pre bih rekla da su različiti nivoi komunikacija - nespojivi... a tu ne treba tražiti toleranciju, niti
našu nesposobnost dobre komunikacije nazivati tolerancijom.
:heart2:
Obično vaspitanje omogućuje komunikaciju sa ljudima različitih nivoa znanja i raznih mišljenja.

U svakodnevnoj komunikaciji možemo naići na ljude koji ne dele isto razmišljanje kao mi. Može doći do neke debate, a možda čak i do žustrijeg razgovora, a sve sa ciljem da se dokaže ko je u pravu. Međutim, kada se ljudi vode emocijama u debati, a ne razumom, ne možete nekome ništa dokazati, pa ni to da ste u pravu.

A pitanje bi bilo. Da li je toliko bitno biti u pravu i kada je važno biti istrajan po tom pitanju? Da li uvek valja forsirati dok se ne dokaže ko je u pravu ili nekada valja prećutati?
Nekad popustiti. Zato što sa nekima nema rasprave. Znaš ono pusti budalu, jer budali ne mozes da dokazes da je budala.

Back