Quantcast

Biti il ne biti

gost 226460

Iskusan
Poruka
5.050
Kolko bi ste rizikovali u zivotu ,misim dali bi ste rizikovali da napravite od svoga zivota onako kako ste ga zamislili ,dali idete onom logikom bolje jedan dan kao lav ,nego 100 kao crv ...Ajd pitanje se odnosi i na to koliko bi ste rizikovali zbog ljubavi (da mi ne obrise temu ):)

Luna

Buduća legenda
Poruka
32.742
Kolko bi ste rizikovali u zivotu ,misim dali bi ste rizikovali da napravite od svoga zivota onako kako ste ga zamislili ,dali idete onom logikom bolje jedan dan kao lav ,nego 100 kao crv ...Ajd pitanje se odnosi i na to koliko bi ste rizikovali zbog ljubavi (da mi ne obrise temu ):)
Ranije sam volela sigurnost u svakom smislu,ali sad mi se desava da ponekad rizikujem,mozda i previse.Bas sam pre par meseci uletela u jedan takav rizik,ali ne kajem se,opet cu :kafa:

gost 226460

Iskusan
Poruka
5.050
kao što rekoh. nećeš zbog svakog da rizikuješ. pogotovu zbog nekog ko recimo ne vraća istom merom i nema nameru i to je već glupost raditi.
a zavisi i šta tačno podrazumevaš pod 'rizik'?.. :think:
Pa nisam ni mislio na taj nacin ...Vise sam mislio zrtvovati se napr. posvetiti se nekom poslu ,iako uspeh nije zagarantovan ,odricanje recimo dugih veza jer vam se ne uklapa u planove itd...Verovatno imas neki cilj ,pa koliko si spremna da rizikujes da bi ga ostvarila ???Naprosto nesto sto zeliz zahteva odredjen rizik ,dali se upustate u takve avanture???

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
Pa nisam ni mislio na taj nacin ...Vise sam mislio zrtvovati se napr. posvetiti se nekom poslu ,iako uspeh nije zagarantovan ,odricanje recimo dugih veza jer vam se ne uklapa u planove itd...Verovatno imas neki cilj ,pa koliko si spremna da rizikujes da bi ga ostvarila ???
ja sve svoje zacrtane ciljeve ostvarujem, ne postoji za mene reč 'ne može' :)
a samim tim izgleda da rizikujem dosta, doduše ne doživljavam to tako ali dobro :)

Luna

Buduća legenda
Poruka
32.742
Rizikovati i ostvarivati planove koje smo zacrtali nije bas isto:)
Rizik podrazumeva da smo spremni da izadjemo zbog necega ili nekoga iz neke svoje sigurnosti i time je ugrozimo.U,ala sam definisala:lol:

gost 226460

Iskusan
Poruka
5.050
Rizikovati i ostvarivati planove koje smo zacrtali nije bas isto:)
Rizik podrazumeva da smo spremni da izadjemo zbog necega ili nekoga iz neke svoje sigurnosti i time je ugrozimo.U,ala sam definisala:lol:
U tome i jeste stvar ,niko nam nista ne garantuje ,zato i jeste rizik ...:)
Generalno mislim da u zivotu treba rizikovati do neke mere ,e sad ima i onih koji nikad ne rizikuju ...Ko bolje na kraju prodje tesko je reci ,misim sve je to subjektivno...Al ipak meni se vise svidja rizikovati pa ostvariti svoje planove ,nego ceo zivot posle zaliti :)

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
Opasna si :)
Mozda tvoji ciljevi ne iziskuju prevelik rizik ,mada je to subjektivno ...
Misim svi smo mi spremni na odredjen rizik ,ali kod svakog je ta granica drugacija ...
pa i nije baš da ne, zahtevaju i dosta odricanja i rizika, ali kad već znam šta hoću i šta vredi,
ne smatram da ću bez imalo rizika bilo šta značajno da postignem ;)
(recimo da rizikujem svoje zdravlje, što smatram ne baš malim rizikom, ali sve u rok službe ;) )

gost 226460

Iskusan
Poruka
5.050
pa i nije baš da ne, zahtevaju i dosta odricanja i rizika, ali kad već znam šta hoću i šta vredi,
(recimo da rizikujem svoje zdravlje, što smatram ne baš malim rizikom, ali sve u rok službe ;) )
Apsolutno se slazem ...I kod mene je ista situacija ...Isto rizikujem mnogo ,nemam izbora ....:)

Luna

Buduća legenda
Poruka
32.742
U tome i jeste stvar ,niko nam nista ne garantuje ,zato i jeste rizik ...:)
Generalno mislim da u zivotu treba rizikovati do neke mere ,e sad ima i onih koji nikad ne rizikuju ...Ko bolje na kraju prodje tesko je reci ,misim sve je to subjektivno...Al ipak meni se vise svidja rizikovati pa ostvariti svoje planove ,nego ceo zivot posle zaliti :)
Svakodnevno rizikujemo donoseci neke odluke ,ali ulozi nisu veliki pa zato na to ne obracamo paznju.Citav zivot je sastavljen od toga.Samo od nasih izbora zavisi nas dalji zivot.Zato mislim da svi pomalo rizikuju;)

Poruka
22.665
A šta će ti sve ostalo ako nemaš zdravlje? Ja se odmah setim one ciganske kletve ‚‚da bog da pljuvao krv u zlatnom lavoru‚‚...što znači da imaš sve a da nemaš zdravlje...jer šta će nekome neka vrsta bogatstva ako u njoj ne može da uživa?;)...tako da se ne slažem da baš sve treba rizikovati zarad nekog cilja.

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
A šta će ti sve ostalo ako nemaš zdravlje? Ja se odmah setim one ciganske kletve ‚‚da bog da pljuvao krv u zlatnom lavoru‚‚...što znači da imaš sve a da nemaš zdravlje...jer šta će nekome neka vrsta bogatstva ako u njoj ne može da uživa?;)...tako da se ne slažem da baš sve treba rizikovati zarad nekog cilja.
ebbiga takav posao sutra.. stalno prisutan rizik po zdravlje.

gost 226460

Iskusan
Poruka
5.050
Svakodnevno rizikujemo donoseci neke odluke ,ali ulozi nisu veliki pa zato na to ne obracamo paznju.Citav zivot je sastavljen od toga.Samo od nasih izbora zavisi nas dalji zivot.Zato mislim da svi pomalo rizikuju;)
Naravno ,donosimo niz odluka svakog dana ,i neosvrcemo se ...Sam rizik dosta zavisi i od zelje za ostvarenjem cilja,ako neko nesto stvarno zeli ,verujem da ce rizikovati ...Misim da ceo zivot provedemo nastojeci da od sebe napravimo ono sto smo zamislili ,ono sto bi prema sopstvenim parametrima trebali da budemo ,rizik je neminovan ....;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.