Biskupi sa papom o skandalima

Jok. U pravu si.
Razlikuje se zlostavljanje u katolickoj od onog u pravoslavnoj crkvi.
:dash:
Samo ne znam kako, al' verujem da ces mi objasniti?

Написао си ПОДЈЕДНАКО - значи умеш да бројиш само до 1....

Иначе, злостављање је злостављање... али 500 пута и 1х неће да може да је исто.
 
Vidi Macak, nisam ja isao na poentu uvrede.
Vec je bilo, bas to, koliko ce "onih" doci da i ovo osude..
Ako ti "neki" nemaju savest u svakom obliku, koji osudjuju samo neka zlodela a neka ne, takve i ne smatramo ozbiljnim ni sagovornicima a ni ljudima, sto znaci da su ili jednostrani, ili ne umeju da vide i drugu stranu medalje..

Sve jedno, ako se pojave, pojave, ako se ne pojave sa osudama, njima je na savesti..

A ponovicu, ja osudjujem svako zlodelo nad decom, ma od koga i kako dolazilo..

Realno bi bilo da to cini svkao, ko ima morala, ljudskosti i postovanja prema zivotu i nasledstvu..

Tacka
:rtfm:

Ето видиш...и ја осуђујем сва злодела....
Али питам где су србопљувачи......?
А ти ли си неки космополита....?
Али ја нисам....Живим за сваки вид освете, за свако зло
које су ми нанели, па и оно 1941. године.
 
Написао си ПОДЈЕДНАКО - значи умеш да бројиш само до 1....
Иначе, злостављање је злостављање... али 500 пута и 1х неће да може да је исто.

Onda ti ne umes nikako da brojis... cim si takav odnos postavio.
Prozvoljno odvaljivanje cifre koja bi trebalo da pokaze da je katolicka crkva u to ogrezla a u pravoslavnoj je samo jedan sporadican primer meni govori samo da se takve stvari kod njih vise osudjuju nego ovde. Neko je to pokusao kroz crni humor objasniti cinjenicom da i u tome kaskamo za Zapadom... nadam se da je tako, i da ih necemo stici. Ne u osudjivanju, vec u samom delu.
Stvar trna i balvana...

I, podjednako u mom postu podrazumeva da je dete dete, a pedofil - pedofil.
Na koju god stranu njegov krst gledao.
 
Ето видиш...и ја осуђујем сва злодела....
Али питам где су србопљувачи......?
А ти ли си неки космополита....?
Али ја нисам....Живим за сваки вид освете, за свако зло
које су ми нанели, па и оно 1941. године.
Ne Macak, nisam ja neki kosmopolita..
Ja sam covek srbin kao i svaki drugi, umeren vernik, postovaoc, doma i porodice, tradicije, kulture, i svega onog sto srpski narod u sebi nosi..
Prosao sam svasta, pa i moji preci, da ne pominjem protekli rat, preko Drine, ali ni to me nije nikada okrenulo proitv mojih uverenja, vaspitanja, obrazovanja, tradicije..

Nisam naucio da mrzim, da prezirem i da osudjujem ono sto nije moje da sudim, te mozda iz tih razloga zvucim kao neko, koje kao sto ti kazes kosmopolita..

Pokaj se
:pop:
 
Хало спамери....Имате опомену....
Не ради се о српској цркви, већ о тамо некима далеко....
О што сте се залепили да штитите Ирце и Швабе....?
Па ваљда смо вам ми ближи?
Ваљда више волите Србе од Ираца и Шваба.....
И надаља....никакве паралеле са српском црквом...
;)
 
Хало спамери....Имате опомену....
Не ради се о српској цркви, већ о тамо некима далеко....
О што сте се залепили да штитите Ирце и Швабе....?
Па ваљда смо вам ми ближи?
Ваљда више волите Србе од Ираца и Шваба.....
И надаља....никакве паралеле са српском црквом...
;)

pazi mačak dobićeš negativan poen:rtfm:
 
pazi mačak dobićeš negativan poen:rtfm:

Ружо...Па не знам зашто....?
Кога ја овде вређам....?
Лепо сам изнео податке, како тамо неки Ирци и Швабе чине злодела,
а паметне главе одма повезују ствари са српском црквом...
И нон стоп се каче те флоскуле...како је злочин према деци исти...
и слична срања, што сам здушно подржао, али им опет понављам....
Србопљувачи...Није Папа позвао никога из Србије да дође у Ватикан....
 
Poslednja izmena:
Macak, ne moze da bude paralele...
Zlocin nad decom je zlocin, nije bitno od koga dolazi i naravno da je za osudu..
A, ja se eto trudim da pojasnim svoje misljenje i da ne spamujem temu..

Pokaj se
:pop:

Немој ми више продавати неку ствар...за ону другу...
Три пута сам рекао да осуђујем све злочине према свој деци
а ти се прикачио, па ко Швабо...трајлалала...
Шта очекујеш да ти више одговорим?
А најбоље би било да поново прочиташ уводни текст...
 
Не могу дозволити да се ова тема угаси а нису на њој
своје мишљење изнели они, који су стручни за цркву
и односе унутар ње. Исти они који већ пар дана причају о СПЦ.
Надам се да ће доћи овде и осудити недела ових злочинаца у мантијама.
 
Smesno je sto ste dvolicni i licemerni, i ne osudjujete katolicku crkvu

Jel? A gde to rekoh, kad me vec citiras?
U svakom postu od pocetka se grozim samog postupka.
Zadrtog li sveta... :dash:

..dakle isto je imati jedan nedokazan slucaj i provereno na hiljde slucajeva?

Nit' je ovaj nedokazan (:think:... pitam se zasto li je zastareo?), nit' je sa druge strane "na hiljade DOKAZANIH"...

Aman, ljudi, dal' je moguce da je vama u ovim uzasima koje Macak prezentuje pred, eto, vaskoliko srpstvo samo u glavi to da li su to cinili "nasi" ili "njihovi"?
Gowna su i jedni i drugi, cim takve stvari mogu raditi.

Jos jednom, zadrtog li sveta... toliko ste zaglibili u tu savrsenu crkvu da ne vidite sumu od drveca. Zar je bitno sa koliko se prstiju krsti taj "bozji covek", kad tim istim prstima... da ne zavrsavam?
Batalite mantiju; postupak je gnusan.

Ende.
 
..postupak jeste gnusan, ali je u SPC taj jedan je izuzetak, dok je kod katolika i adventista pravilo..macak se buni sto ih sve stavljate u isti kos..i u pravu je..

Nije tacno da je samo jedan... isto kao sto nije tacno da je pravilo u drugim crkvama.
Moralno posrnuce drugih crkava jeste ocitije, ako na to pucas.

I svi PEDOFILI su u istom kosu. Nema razlike. Zasto ne bi bili?
 
http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2010/02/100215_irishbishopspope.shtml

;) Е па сви ви, који пљујете по српској цркви и свештенству
већ неколико дана, мора да сте се разочарали. :D
Вероватно сте очекивали, да ћете и по овој теми наставити,
онако здушно и оркестрирано....:D
Е па мало сте се заебали...
Сва ова доле наведена сра.ња немају баш никакве везе са српском црквом.
На основу вашег искуства у пљувању,
молим да изнесете и своје ставове о овим злоделима свештенства.
:dash: :dash: :dash:


Biskupi sa papom o skandalima
Papa Benedikt je pozvao sva dvadeset četiri biskupa rimokatoličke crkve u Irskoj u Vatikan u ponedeljak, gde su rano popodne počeli razgovori o sekskualnoj zloupotrebi dece u crkvenim institucijama u Irskoj.
Prošle godine, javnost je saznala da su najviši crkveni velikodostojnici u Irskoj decenijama štitili sveštenike za koje se sumnjalo da seksualno zloupotrebljavaju decu u crkvama, školama i sirotištima.

Papa Benedikt je i pre ovog vanredno sazvanog skupa rekao je da je ogorčen i postiđen pedofilijom i skandalima koji su okriveni u izveštajima objavljenim prošle godine u Irskoj.

Kako obnoviti poverenje vernika?
Dvodnevni razgovori u Vatikanu biće usredsređeni na pitanje: kako obnoviti poverenje među vernicima u Irskoj - a svaki od 24 biskupa iz te zemlje imaće sedam minuta da iznese svoje mišljenje pred papom i grupom kardinala, papinih najbližih saradnika.
Biskup Džo Dafi je izjavio da i on njegove kolege iz Irske nisu došli u Rim da bi neko od njih bio prisiljen da podnese ostavku.

"Otvoreno priznajem ono što svi znaju...da je crkva ozbiljno uzdrmana i da se nalazi u veoma ozbiljnoj situaciji. Ovo pitanje je ugrozilo autoriet crkve. Naš zadatak je da popravimo tu štetu i obnovimo poverenje u biskupe, kao i njihovo samopouzdanje koje uzdrmano celim ovim slučajem".

Poražavajući nalazi istraga

Zaključci istraga u Irskoj su više nego poražavajući i naneli su ogromnu štetu katoličkoj crkvi u inače jednoj od najreligioznijih zemalja u Evropi.

Razvod u Irskoj je legalizovan tek 1995. godine dok je abortus još uvek zabranjen u osim u slučajevima u kojima je ugrožen život, ali ne i zdravlje, majke.

U izveštajima se kaže da je od 1975 do 2004. godine katolička crkva u Irskoj davala veći prioritet zaštiti svojih sveštenika neko dobrobiti dece koja su joj bila poverena - kao i da je obsesivno i sistematski skrivala takve slučajeve od laičkih vlasti, tužilaštva i policije.
Utvrđeno je da su biskupi imali dosijeje o više od stotinu sveštenika koji su seksualno zlostavljali decu od 1940. godine.

Od tada su četvorica optuženih biskupa podneli ostavke dok poslednji od petorice glavno optuženih, Biskup iz Golveja, to odbija i očekuje se da će se u ponedeljak lično sastati s papom.
Žrtve zlostavljanja traže njegovu ostavku dok od crkve u Irskoj zahtevaju da im isplati kompenzaciju a od pape puno izvinjenje irskom narodu.

Patrik Valš je bio bio jedan od žrtava zlostavljanja

"Ovo je veoma pozitivna i vanredna intervencija Svete stolice, bez presedana. Mislim da je to znak koliko ozbiljno papa Benedikt pristupa ovom pitanju. Poslali smo papi pismo sa zahtevom da formira crkveni sud koji će ispitati razloge koji su doveli do skandala i kako se sve ovo dogodilo", rekao je Patrik Valš BBC-ju.

Opštirno preispitivanje stanja crkve u Irskoj

Vatikanski dopisnik Ajriš Tajmsa Padi Agnju, kaže da je sastanak u Vatikanu u ponedeljak i utorak, pokušaj Svete stolice da utvrdi ne samo šta je bilo nego i šta se trenutno događa sa crkvom u Irskoj.

Jedan od aspekata skandala u vezi sa seksualnim zlostavljanjem dece u Irskoj je taj što cela priča nikako da bude završena.

Ona neprekidno traje od sredine 90-ih godina i ljudi u Vatikanu jednostavno žele da ga reše jednom zauvek.
Padi Agnju ne očekuje ostavke posle skupa u Vatikanu, iako ih ne isključuje na duži rok.

On dodaje da se u pozadini svega krije i pitanje šta je, koliko i kada sam Vatikan znao o događajima u Irskoj.

Papa detaljno upoznat sa skandalima

Posle oduke tadašnjeg pape Jovana Pavla 2001. godina svi slučajevi u kojima su sveštenici navodno zlostavljali decu bili su prosleđivani šefu za doktrinalna pitanja, koji je tada bio kardinal Racinger, koji je sada papa.

Drugim rečima, niko u Vatikanu nije pročitao više izveštaja seksualnom zlostavljanju dece od samog pape Benedikta i zato treba očekivati da će biti veoma oštar prema svojim biskupima u Irskoj - kako prema samim prestupncima, tako i prema onima koji su ih štitili i krili njihovo ponašanje, jer su tako narušili princip biskupske odgovornosti.

Papa Benedikt je najavio da će "pročistiti" sveštenstvo rekavši još dok je bio kardinal da crkva ne sme da toleriše "nemoral" i "prljavštinu".

Irski slučaj, nije prvi ovakav skandal unutar katoličke crve.

Posle sličnih otkrića u Americi o institucionalnom zlostvaljanju dece, pravila katoličke crkve su promenjena tako da su biskupi bili obavezni da prijave svake takve sumnje policiji i osumnjićene sveštenike izlože sudskom gonjenu.


Ja sam vec spominjala moje detinjstvo sa rimokatolickim svestenicima, kako su me muvali. A spominjala sam i za moje drugarice i drugare. Od tada datira i moje prijateljstvo za Benijem. Sta mislite, zasto ga zovem Jo - Jo? ;) On je bio mnogo napaljen starac, ali ja sam znala kako da mu ohladim ili zagrejem. ;)
 
Evo jedan vic! :D

Koja je razlika izmedju profesionalnog i amaterskog pedofila???


Profesinalni ima zavrsen teoloski fakultet.

:D

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Bio je u semsnistu kod franjevaca ili jezuita. Jao, sto je dobro.
A, ja sam imala jednog ucitelja, zvao se fra Adrian. Najpre mi je predavao italijanski, ali je bio mnogo vestiji u francuskom. On me je obozavao. Uvek mi je govorio da nosim kariranu suknjicu, a posle je poceo da nam drzi i casove fizickog. Cim preskocim kozlic on me potapse po guzi. Bile smo negde sedmi razred, pa nam je merio obim grudi. Ja sam vec tada imala prilicno razvijene grudi. On mi je onda rekao: "Pevacice, mogla bi da budes moja pomocnica. Da budes nasa casna sestra, tako bi ti lepo stajala crna boja." Ja sam mu rekla: "Vazi, fra Adriane, ali ti budi moj ispovednik i oprosti mi grehe zbog gresnih misli prema tebi." Ubrzo su ga prebacili u drugu skolu, a mene su izbacili, jer su nase prijateljstvo ocenili kao zavodjenje i to svestenika, a ne mene, koja i nisam zelela da se smuvam sa njim. I veoma sam se razljutila, jer mi se vise nije javljao. Srecom, Beni me je prihvatio.
 

Back
Top