Biblija vs Kuran

Bogu se služi jedino kroz aktivnu delatnu ljubav prema bližnjima. Sve ostalo je manipulacija i samozavaravanje da si na pravom putu...
Donekle se slazem jer i one 10 Bozje zapovesti u vecinom tretiraju upravo medjuljudske odnose ili joe preciznije - prve cetiri regulisu odnos covek Bog dok ostale sest tretiraju medjuljudske odnose !
 
Bato, kojim faktorom se ti rukovodio kada jasnu zapovest o 7.danu pretvaraš u subotu (što ne piše)?
Iskreno rukovodio sam se upravom vasom oficijalnom doktrinom o tome KADA je Isus vaskrsao iz groba ili jos preciznije da se to desilo u toku PRVOG dana sedmice a to je nedelja !
..i onda sam se prostom logikom proracunao i dosao do otkrica da je sedmi dan u sedmici onaj koji je pre prvog i eto me do subote !!!

E sad sto se tice Biblije,evo ti jednog konkretnog teksta koji ti jasno otkriva KOJI JE TO sedmi dan u sedmici,da ne bude ikakvih zabuna:

2 Mojs.31,15:
"...Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu;..."

Ili kad kaže Gospod,"sav zakon je bio do Jovana..." pa ne jedeš prasetinu jer se držiš nevažećih zakona.
Hmmm.cini mi se da nisi dobro skontao ono sto je Isus rekao jer bice da je ii Isus pogresio/slagao ili je mozda slucaj s tobom.
A zasto ?
Pa zato sto je sam Isus ,na pitanje jednog coveka kako do zivot vecni kao odgovora dao upravo drzanje Bozjih zapovesti,evo dokaza:

Luka 18,18-20:
"...I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca svojega i mater svoju..."

Ili 10% bruto, a fol nemate sveštenstvo?
Nema bato svestenstva a nema ni tog desetka na kojeg se pozivas iz prostog razloga sto danas nemas pripadnike svestenickog rtoda koji bi uopste mogao uzimati taj deo i to pod uslovom da Isus nije dosao i nije se prineo na zrtvu za otkup palog coveka.
Mdjutim to se sve vec desilo stoga je sav zakon koji je bio u funkciji zakona o prinosenju krvnih zrtava je ui potpunosti isunjen !!!
 
Diskusija o Bibliji i Kuranu nije samo teološka, već i kulturna i istorijska.
:cross:

Култура и Историја нека нађу своју универзалну књигу и ''Библију'', па нек се у њеном оквиру покултурују...

Кулутура и Историја су ниже и приземније науке, које и не треба да се баве вишим наукама (религијом и теологијом) ван свој приземности, које се фактички увек и држе у закључцима...

Зато је срамота за соцоше да се баве духовнеством Библије, кад су сами потпуно недуховни и осредњи у виђењима чак и своје недогматске скрибоманске збрке, а камо ли у Теологији која захтева строгу интелектуалност...
 
Не могу нсчи клип где је баш нспљувао муслимане који мисле да ће се вратити као муслиман.
Осудио је ксо нсјвеће и најтужније неразумевање Курана наћичу и то.
Ово неки мистик... Хвали Куран преко Хришћанства

Дедогматизант оригинал...
 
Iskreno rukovodio sam se upravom vasom oficijalnom doktrinom o tome KADA je Isus vaskrsao iz groba ili jos preciznije da se to desilo u toku PRVOG dana sedmice a to je nedelja !
..i onda sam se prostom logikom proracunao i dosao do otkrica da je sedmi dan u sedmici onaj koji je pre prvog i eto me do subote !!!

E sad sto se tice Biblije,evo ti jednog konkretnog teksta koji ti jasno otkriva KOJI JE TO sedmi dan u sedmici,da ne bude ikakvih zabuna:

2 Mojs.31,15:
"...Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu;..."
Ma ni ovo Mojsijevo ne znači da se dan odmora poklapa sa kalendarskim danom u sedmici. Sedmi dan je shabbat=odmor i to je to a to je u moderno doba nedelja Jer ako nije de fakto, stalno kršiš zapovest slaveći gregorijansku kalendarsku subotu.

Hmmm.cini mi se da nisi dobro skontao ono sto je Isus rekao jer bice da je ii Isus pogresio/slagao ili je mozda slucaj s tobom.
A zasto ?
Pa zato sto je sam Isus ,na pitanje jednog coveka kako do zivot vecni kao odgovora dao upravo drzanje Bozjih zapovesti,evo dokaza:
Nisam ništa ja pogrešio, do tebe je. Naveo sam da je rekao da je sav zakon ispunjen a ne zapovesti. A sav, znači svih 613. Šta ću ti što ti i ti tvoji "teolozi" ne razlikujete jedno od drugog?
Nema bato svestenstva a nema ni tog desetka na kojeg se pozivas iz prostog razloga sto danas nemas pripadnike svestenickog rtoda koji bi uopste mogao uzimati taj deo i to pod uslovom da Isus nije dosao i nije se prineo na zrtvu za otkup palog coveka.
Mdjutim to se sve vec desilo stoga je sav zakon koji je bio u funkciji zakona o prinosenju krvnih zrtava je ui potpunosti isunjen !!!
Ne bi rekao, Glasnik je neko vreme 10% bruto pravdao upravo starozavetnim zakonom a baba je govorila o "božjem novcu". Tako da ovo ti je vešto skrivana marketinška patka da nema...
 
Ma ni ovo Mojsijevo ne znači da se dan odmora poklapa sa kalendarskim danom u sedmici. Sedmi dan je shabbat=odmor i to je to a to je u moderno doba nedelja Jer ako nije de fakto, stalno kršiš zapovest slaveći gregorijansku kalendarsku subotu.
To ti rascisti sa popovima bato,oni danas kategoricki tvrde da je Isus vaskrsao U NEDELJU dok nam Bibliju taj dan opisuje kao PRVI DAN U SEDMICI !!!
Sta ces,zivot stvarno nije fer za neke kvaziteolge,zar ne ? :D
Nisam ništa ja pogrešio, do tebe je. Naveo sam da je rekao da je sav zakon ispunjen a ne zapovesti. A sav, znači svih 613. Šta ću ti što ti i ti tvoji "teolozi" ne razlikujete jedno od drugog?
Ko ti je uopste pominjao te zakone koje su ispunjeni a bile su u funkciji obrednog,ceremonijalnog zakona o prinosenju krvnih zrtava ???
Ti se me optuzio da drzim zapovesti poke navodno ne vaze pa ja sam ti bato dao jasne i precizne citate koje te demantirao...
Kao sto rekoh,nije ti lako ali sta ces,zivot... :mazi:
Ne bi rekao, Glasnik je neko vreme 10% bruto pravdao upravo starozavetnim zakonom a baba je govorila o "božjem novcu". Tako da ovo ti je vešto skrivana marketinška patka da nema...
Onda se bato obrati kod Glasnika pa se lepo dogovorite sta cete i kako..ja sam ti iznosio SVOJE teolosko/versko ubedjenje stoga me daj molim te postedi...
 
To ti rascisti sa popovima bato,oni danas kategoricki tvrde da je Isus vaskrsao U NEDELJU dok nam Bibliju taj dan opisuje kao PRVI DAN U SEDMICI !!!
Sta ces,zivot stvarno nije fer za neke kvaziteolge,zar ne ? :D
Bato, to ti u stvari treba da raščistiš sa meniđerom, zašto slaviš 6.dan sedmice. Ili to ili da daš citata da je On jasno propisao koji dani i kojim redom sačinjavaju kalendarsku sedmicu? Gde to piše nešto tipa "a sedmica moja ide ovako: nedelja, ponedeljak...petak,subota? Jer ako je to Bog odredio, bilo bi smisla ali nije se mešao još i u kalendar da im bira...
Ko ti je uopste pominjao te zakone koje su ispunjeni a bile su u funkciji obrednog,ceremonijalnog zakona o prinosenju krvnih zrtava ???
Ti se me optuzio da drzim zapovesti poke navodno ne vaze pa ja sam ti bato dao jasne i precizne citate koje te demantirao...
Ne lupaj i ne izvrći ono što si sam citirao. Šta ću ti što sa 4 razreda osmoljetke nisi imao kad ni gde da naučiš u čemu se zakon i zapovest razlikuju? Do tebe je mada nisi ni ti kriv što si ostao duduk... :mazi:
Onda se bato obrati kod Glasnika pa se lepo dogovorite sta cete i kako..ja sam ti iznosio SVOJE teolosko/versko ubedjenje stoga me daj molim te postedi...
I ti si babin subotar ko i on. Nikad nije bilo razlike u vašim stavovima, pa ni ovaj put. Ljubi vas baba...:mazi:
 
Ово неки мистик... Хвали Куран преко Хришћанства

Дедогматизант оригинал...
Када их проучиш мало и кад ретки уђу у суштину Курана попут њега постану нешто као криптохришћани.
Има једна реченица Мухамеда иако не знам да ли је Куран или Суре ретко ко то цитира где Муханед каже "Јасам сследбеник Исе Салама.".
 
Мухамед је био Христов осветник!
"Немојте мислити да сам дошао да донесем мир на земњи већ мач!..."
Сукоб ислама и хришћанства је око догме и Христове природе иско као између различитих фракција хришћанства.
 
Када их проучиш мало и кад ретки уђу у суштину Курана попут њега постану нешто као криптохришћани.
Има једна реченица Мухамеда иако не знам да ли је Куран или Суре ретко ко то цитира где Муханед каже "Јасам сследбеник Исе Салама.".
Мистици...

Данас јесу, сутра нису за своје тумачење...
 
Мухамед је био Христов осветник!
"Немојте мислити да сам дошао да донесем мир на земњи већ мач!..."
Сукоб ислама и хришћанства је око догме и Христове природе иско као између различитих фракција хришћанства.
Тај мач Христов и мухамедов нису исто... чак напротив
 
Тај мач Христов и мухамедов нису исто... чак напротив
То не поредим већ да је ислам у ствари фракција хришћанске вере.
Као што је било рецимо аријанство или шта ја знам.
Аллах је исто знсчење семитско које је Исус изговорио нс крсту Елиох.
Међутим пропаганде праве озбиљне непомирљиве разлике.
 
Осим што постоји хадис који каже да ће се вратити као муслиман.
Хадис није Куран и многе се Суре оспоравају код муслимснских учењака..
Требао би прочитати сколар преводе библије вероватно би се забезекнуо.
 
Хадис није Куран и многе се Суре оспоравају код муслимснских учењака..
Требао би прочитати сколар преводе библије вероватно би се забезекнуо.
Али не Бухаријеви и Муслимови хадиси.
 
Bato, to ti u stvari treba da raščistiš sa meniđerom, zašto slaviš 6.dan sedmice. Ili to ili da daš citata da je On jasno propisao koji dani i kojim redom sačinjavaju kalendarsku sedmicu? Gde to piše nešto tipa "a sedmica moja ide ovako: nedelja, ponedeljak...petak,subota?
Jeli bato,ti bi onako nabrzaka da Adama "posrbis",jel hoces mozda da ga naucis i slave da praznuje ?? :D
Dozvioli mi da te obavestim da su u Svetom Pismu dani oznacavani rednim brojevima od jedan do sedam u smislu "dan prvi,dan drugi i t.d ". sve do sedmog kada se ciklus ponavlja.
Jer ako je to Bog odredio, bilo bi smisla ali nije se mešao još i u kalendar da im bira...
Nemoij zaboravljati da pricamo o Bogu KOJI JE STVORIO sedmicni ciklus stoga imamo prava verovati da On nebi dozvolio da ga neki ljudski faktori menjaju kako im volja...naravno,.neki mogu to pokusati i ubaciti svoje matematoike ali definitivno ne mogu uticati na pomenuti sedmicni ciklus koji nosi potpis Boga nebeskoga kao "proizvodjac" !!!
Da ponovim - ako je Isus vaskrsao u PRVI DAN sedmice onda je po svakoj logici sedmi onaj dan koji je pre prvog !!!
Sada ti samo fali da utvrdis u koji je dan Isus vaskrsao iz groba i resio si sve svoje dileme s tim sto kad bolje razmislim u vezi ovog se ne moras raspitivati kod popove - to mozes u raditi bilo kuda,verujem da ce ti ljudi posteno otkriti misteriju kada je Isus vaskrsao. :mazi:
Ne lupaj i ne izvrći ono što si sam citirao. Šta ću ti što sa 4 razreda osmoljetke nisi imao kad ni gde da naučiš u čemu se zakon i zapovest razlikuju?
Nemij mi zamerati za moju neukost,ne mozemo svi biti akademski gradjani poput tebe...
Nego me daj molim te potseti sta sam ja to izvrnuo - optuzio si me za neku konkretnu versku praksu i ja ti pokazao da se Isus Hristos,nas Gospod i Spasitelj definitivno ne slaze s tobom i sta sam ti ja sad tu kriv ?
...nece te sreca teoloska pa nece,pomiri se vec jednom... :D
Do tebe je mada nisi ni ti kriv što si ostao duduk... :mazi:
I ja tebi zelim ugodan dan bato,hvala na komplimentu.
I ti si babin subotar ko i on. Nikad nije bilo razlike u vašim stavovima, pa ni ovaj put. Ljubi vas baba...:mazi:
:mrgreen:
 
Али не Бухаријеви и Муслимови хадиси.
Управо муслимани форсирају причу да је Куран Божја реч дословно.
Што се нас тиче само првих 10 заповести је Бог писао својом руком а све остало су писали људи.
Који су били као и данас неки бољи неки лошији.
 
Што се нас тиче само првих 10 заповести је Бог писао својом руком ...
Zanima me sta mislis u vezi trajnosti tih zapovesti,sa obzirom da ih je licno Bog zapisao i to ni manje ni vise nego na kamenu ?
Jel one vaze do dana danasnjeg ili su mozda ukinute / promenjene ,kao sto neki kazu ???
 
Управо муслимани форсирају причу да је Куран Божја реч дословно.
Што се нас тиче само првих 10 заповести је Бог писао својом руком а све остало су писали људи.
Који су били као и данас неки бољи неки лошији.
Причао сам за хадисе. Мејнстрим сунитски ислам прихвата Бухаријеву и Муслимову збирку хадиса као аутентичне и вјеродостојне изворе истине.
 
Jeli bato,ti bi onako nabrzaka da Adama "posrbis",jel hoces mozda da ga naucis i slave da praznuje ?? :D
Dozvioli mi da te obavestim da su u Svetom Pismu dani oznacavani rednim brojevima od jedan do sedam u smislu "dan prvi,dan drugi i t.d ". sve do sedmog kada se ciklus ponavlja.
Da, i da mi posebno naglasiš da je numeraciju izveo čuveni jevrejski prorok Julije Cezar ...
Nemij mi zamerati za moju neukost,ne mozemo svi biti akademski gradjani poput tebe...
Nego me daj molim te potseti sta sam ja to izvrnuo - optuzio si me za neku konkretnu versku praksu i ja ti pokazao da se Isus Hristos,nas Gospod i Spasitelj definitivno ne slaze s tobom i sta sam ti ja sad tu kriv ?
...nece te sreca teoloska pa nece,pomiri se vec jednom... :D
Vidi sam šta si lupao ako te baš zanima.:mazi:
 
Причао сам за хадисе. Мејнстрим сунитски ислам прихвата Бухаријеву и Муслимову збирку хадиса као аутентичне и вјеродостојне изворе истине.
Sunitski Islam nije jedini, ali I kod njih ima podela oko hadisa ili tumacenja istih...toga moras biti svestan kada razgovaras o toj religiji...
 

Back
Top