Бежични миш за "Самсунгов" тв?

Синоћ сам пробао неки бежични миш на који мој тв не реагује. Зна ли неко како да нађем такав миш за "Самсунг" и да га овај подржава ?
Moderni Samsung TV-ovi imaju Tizen operativni sistem, koji je suštinski Linux, pa će svaki normalan WiFi miš ili Bluetooth miš raditi.

Proveri da li ti je enablovan uređaj, ovde

Settings > General > External Device Manager > Input Device Manager
 
Тв је стар непуних година дана. Миш ми је дао другар са посла. Не знам који је. Него се питам да ли је блу тут добро убачен у штекер од тв јер ми рука није могла да уђе између зида и тв који виси на њему.
 
e da nece nekad sa bluetoothom od tv da se upari...ima neki bag..al za soma kupis bilo koji usb bt adapter, bolje sa csr cipom nego sa broadcomovim...napr tp linkov ub400 bt 4.0 , a moze cak i neki stari sa bt 2.1 edr+....provereno radi.
Не знам шта си ми реко али ћу ово одштампати и дати продавцу да прочита. :lol:
 
Moderni Samsung TV-ovi imaju Tizen operativni sistem, koji je suštinski Linux, pa će svaki normalan WiFi miš ili Bluetooth miš raditi.
jel si siguran za ovo da su u pitanju moderni tv-i?

pitam jer ja imam galaxy watch koji je na tizenu a znam da su nove generacije smart satova presle na android tako da mu je tv mozda na androidu.
 
Добро.....ај бацићу 20 евра па шта буде. Бацао сам и више. Ко га јеббе.
Što ne probaš prvo običan USB miš, ako to radi, radiće i običan WiFi miš.

BT miš je drugačiji, njega povezuješ direktno sa BT kontrolerom u TV-u, mada postoji i hibridni miš koji ima i BT i WiFi (ja sam mislio da ti imaš ovaj poslednji)
 
Ti ubadaš usb BT adapter pa onda preko njega hoćeš da konektuješ BT miš? Baš se pitam što ti takva karabudževina ne radi ;)

Nađi klasičan bežični miš i ubodi onaj njegov risiver u USB i radiće ti.
suhd 55 meni jedino tako radio sa mx performancom, nije hteo da prepozna misa interni bluetooth od tv a prepoznao napr. apple bt tastaturu.

mada nigde u menijima nema veza misa i tv :lol: samo tastature i bt slusalica.
 
probao asusov adapter sa broadcomovim cipom, mrka kapa...ali sa cambridgeom oma na keca proradilo i to bio stari neki hamin, radi noviji ver.4. kao pomenuti tp link.

bluetooth je inace pomalo debilna stvar, zaebavo se da mu pravim hid mode sa csrom da simuliram appleov bt broadcom adapter da bi tastatura radila u bios modu kod hackintosha. i uspeo, ali je moralo da svakim resetom nvrama ponovo padne budzevina :rotf:
 
to je prosto netacno.

koji je model tv-a i odmah cu ti reci da li imas ili nemas
ako je smart tv ima... ako je 4k uhd suhd ili slicni, 100 posto njih imaju...ako i neki nema, a znam da i 8 godina stari samunzi imaju, ima njihov adapter za 3,5mm audio port koji ga pretvara u bt za slusalice ili sound bar ili sta zelis jer 99 posto ljudi samo zato koristi bluetooth.

tastatura sluzi kada odes u browser da bi komforno iz fotelje kuckao... mis zvanicno nema podrsku kao gamepad ali ko sto rekoh, logtech unify ili bolt adapter sto ide u usb2 i imas ga...a ako tastatura ne reaguje na interni bluetooth, a tv ima obican usb konektor, pomenuti bt adapter i imas ga.
 
ako je smart tv ima... ako je 4k uhd suhd ili slicni, 100 posto njih imaju...ako i neki nema a ja znam da i 8 godina stari samung imaju, ima adapter za 3,5mm audio port koji ga pretvara u bt za slusalice ili sound bar ili sta zelis jer 99 posto njih samo zato koristi bluetooth.
ne pricamo o adapterima.

prosto nemaju svi modeli BT

ja sam pre 6 godina sebi uzeo ogroman UHD4K samsung sa napucanom slikom jer mi je bio bitan prikaz a ne dodaci koje ne koristim i on konkretno nema BT iako ima i wi fi i sa njim upravljam i preko mobilnog.
Prosto mi ti fensi dodaci kao BT, slika u slici, 3d i slicno nisu bili potrebni.
uzeo sam model za kucni bioskop, bitan mi je bio ogroman ekran i kvalitet slike.

kad je majstor iz SBB-a nesto bio da sredi sedeo je 5 minuta i gledao sliku i nije mogao da veruje kako je dobra.. prosto mi je vazan bio kvalitet slike a ne BT

tako da ti pouzdano pricam da nemaju svi modeli BT a 5..6 godina star model i ne spada u mnogo stare.

adapter sam i ja nabavio posto sam hteo osim optickog kabla da surround zvucni sistem nakacim i na BT ali ovde ne pricamo o adapteru.
i da..moj model recimo nema 3.5mm port iskljucivo ima opticki izlaz za zvuk.. u novije modele ne stavljaju 3.5mm

adapter je USB koji korisitm.
 
ne pricamo o adapterima.

prosto nemaju svi modeli BT

ja sam pre 6 godina sebi uzeo ogroman UHD4K samsung sa napucanom slikom jer mi je bio bitan prikaz a ne dodaci koje ne koristim i on konkretno nema BT iako ima i wi fi i sa njim upravljam i preko mobilnog.
Prosto mi ti fensi dodaci kao BT, slika u slici, 3d i slicno nisu bili potrebni.
uzeo sam model za kucni bioskop, bitan mi je bio ogroman ekran i kvalitet slike.

kad je majstor iz SBB-a nesto bio da sredi sedeo je 5 minuta i gledao sliku i nije mogao da veruje kako je dobra.. prosto mi je vazan bio kvalitet sliek a ne BT

tako da ti pouzdano pricam da nemaju svi modeli BT a 5..6 godina star model i ne spada u mnogo stare.

adapter sam i ja nabavio posto sam hteo osim optickog kabla da surround zvucni sistem nakacim i na BT ali ovde ne pricamo o adapteru.
i da..moj model recimo nema 3.5mm port iskljucivo ima opticki izlaz za zvuk.. u novije modele ne stavljaju 3.5mm

adapter je USB koji korisitm.
suhd serija 9 stariji od tvog, kada se pojavio malo ko je hteo da odvoji 2 soma +... znaci stariji od tvog i ima. slika je i dan danas fantasticna.

imao varijantu za lg gde je crno bilo crno kao kod oleda, ali sam izabrao samsunga samo zbog bolje i prirodnije kontrole boje. sw od samsunga je go q, ali hardwerski su odlicni.

ja ti rekoh, a ti misli sta zelis...gurni logitechov bolt ili unify u usb i imas misa u tizenovom browseru. ako imas wireless speaker manager u pref. manager, imas i bt audio device. ne govorim o wifi directu za androide ili mobile device manageru koji je za wifi jer je to druga prica koja neme veze sa ovom. udjes u system i imas add bt keyboard ili gamepad.

znaci imaju i stariji od tvog. a o likovima iz sbb-a mogu celu temu koliko sta znaju o svom poslu, jer ih sve znam kao i sefa im i bivseg admina za net koji je bio muljara i dileja prve vrste koji je najuren.
 
ti teoretises a ja ti pricam kako je kod mene..
pa sad razmisli ko je u pravu :D

inace znam da su bili modeli i pre mog sa BT-om
ja ti govorim da prosto nisu sve modele pravili sa BT-om i da ne mozes da pricas da vecina ima.

konkretno moj model sa BT-om i ostalim dodacima je imao astronomsku cenu jer kazem ima prenapucanu tehnologiju kvaliteta slike koja mu je u startu znantno digla cenu i zato sam uzeo model bez BT-a
 

Back
Top