Kupovina laptopa za dete

mali roker

Elita
Poruka
24.847
Dobar dan.
Hoćemo da kupimo laptop za dete, 12 godina.
Koristila bi ga za pravljenje prezentacija za školu, povremeno igranje igrica, može i bez toga, gledanje youtuba, skidanje filmova.
Na šta treba da obratimo pažnju prilikom kupove.
Ako se i bude nosio biće samo povremeno.
Unapred hvala na odgovorima.
 
Najviše na očekivanja trajnosti.
Koristim svoj 8, 9 godina.
HP, nemam primedbi, nema šta ne može.
Doduše, ja nisam gejmer, i čuvajte dete od tih zala.
Tastatura je izgubila 4 slova, pa koristim eksternu, a lap top je i dalje među najboljim u toj nekoj srednjoj klasi.
 
Dobar dan.
Hoćemo da kupimo laptop za dete, 12 godina.
Koristila bi ga za pravljenje prezentacija za školu, povremeno igranje igrica, može i bez toga, gledanje youtuba, skidanje filmova.
Na šta treba da obratimo pažnju prilikom kupove.
Ako se i bude nosio biće samo povremeno.
Unapred hvala na odgovorima.
Treba obratiti pažnju na cenu prilikom kupovine.
 
Najviše na očekivanja trajnosti.
Koristim svoj 8, 9 godina.
HP, nemam primedbi, nema šta ne može.
Doduše, ja nisam gejmer, i čuvajte dete od tih zala.
Tastatura je izgubila 4 slova, pa koristim eksternu, a lap top je i dalje među najboljim u toj nekoj srednjoj klasi.
Ako i igra igrice to su one tipa solitare, zuma i slično

Najviše joj treba za prezentacije, za školu jer preko telefona to ide teže, a stalno rade prezentacije sami ili grupno.
Bolje detetu kupiti klavir, violinu nego laptop.
Ima ukulele i sintisajzer.
 
Dobar dan.
Hoćemo da kupimo laptop za dete, 12 godina.
Koristila bi ga za pravljenje prezentacija za školu, povremeno igranje igrica, može i bez toga, gledanje youtuba, skidanje filmova.
Na šta treba da obratimo pažnju prilikom kupove.
Ako se i bude nosio biće samo povremeno.
Unapred hvala na odgovorima.

Evo nekoliko saveta na šta bi trebala obratiti pažnju prilikom kupovine.

Performanse​

  • Procesor: Traži Intel Core i3 ili AMD Ryzen 3. Ako budžet dozvoljava, bolje je uzeti Intel Core i5 ili AMD Ryzen 5 jer će duže trajati i bolje raditi.
  • RAM: Minimum 8 GB RAM-a je super za multitasking i sve što bi joj moglo trebati.
  • Skladište: SSD je mnogo brži od običnog hard diska. 256 GB će biti dovoljno, ali ako možeš, uzmi 512 GB da ima više prostora za filmove i igrice.

Grafika​

  • Integrisana grafika: Sasvim dovoljno za gledanje videa i osnovne igre. Ako misliš da će igrati zahtevnije igrice, možda je bolja opcija laptop sa diskretnom grafičkom karticom poput NVIDIA GeForce MX250/MX330.

Ekran​

  • Veličina: 14 do 15.6 inča je taman, nije ni prevelik ni premali.
  • Rezolucija: Full HD (1920x1080) pruža dobar kvalitet slike.

Baterija​

  • Potraži laptop koji može izdržati barem 6-8 sati rada da može bez problema raditi i kad ga nosi sa sobom.

Težina i prenosivost​

  • Ako će ga nositi povremeno, gledaj da je težak oko 1.5 do 2 kg, da joj ne bude pretežak.

Povezivanje​

  • USB portovi: Trebalo bi da ima nekoliko USB portova (najbolje USB 3.0).
  • HDMI izlaz: Korisno je za povezivanje na TV ili monitor.
  • Wi-Fi i Bluetooth: Standardne funkcije koje su korisne.

Cena​

  • Postavi budžet unapred. Dobar laptop za njene potrebe može se naći za 500 do 800 evra. Ako želiš nešto što će trajati duže i biti bolje za igrice, možda ćeš morati izdvojiti malo više.

Preporuke​

Evo nekoliko modela koje bih ti preporučila:

  1. Lenovo IdeaPad 3 (14" ili 15.6"): Dolazi sa AMD Ryzen 3 ili Ryzen 5 procesorima, 8 GB RAM-a i 256 GB SSD.
  2. HP Pavilion 15: Sa Intel Core i5 procesorom, 8 GB RAM-a i 512 GB SSD.
  3. Acer Aspire 5: Intel Core i5 ili AMD Ryzen 5, 8 GB RAM-a i SSD, odličan za rad i multimediju.
  4. Dell Inspiron 15: Pouzdan i kvalitetan, sa sličnim specifikacijama.
Nadam se da će ti ovo pomoći. Ako imaš još pitanja ili trebaš dodatne informacije, javi se!
 
Dobar dan.
Hoćemo da kupimo laptop za dete, 12 godina.
Koristila bi ga za pravljenje prezentacija za školu, povremeno igranje igrica, može i bez toga, gledanje youtuba, skidanje filmova.
Na šta treba da obratimo pažnju prilikom kupove.
Tреба обратити пажњу на квалитет израде. Дешава се да је пластика слабог квалитета или да екран није довољно добар.
Нпр пластика се угиба приликом куцања, екран се тресе и сл.
Нисте написали буџет ?

Evo nekoliko saveta na šta bi trebala obratiti pažnju prilikom kupovine.

Performanse​

  • Procesor: Traži Intel Core i3 ili AMD Ryzen 3. Ako budžet dozvoljava, bolje je uzeti Intel Core i5 ili AMD Ryzen 5 jer će duže trajati i bolje raditi.
  • RAM: Minimum 8 GB RAM-a je super za multitasking i sve što bi joj moglo trebati.
  • Skladište: SSD je mnogo brži od običnog hard diska. 256 GB će biti dovoljno, ali ako možeš, uzmi 512 GB da ima više prostora za filmove i igrice.

Grafika​

  • Integrisana grafika: Sasvim dovoljno za gledanje videa i osnovne igre. Ako misliš da će igrati zahtevnije igrice, možda je bolja opcija laptop sa diskretnom grafičkom karticom poput NVIDIA GeForce MX250/MX330.

Ekran​

  • Veličina: 14 do 15.6 inča je taman, nije ni prevelik ni premali.
  • Rezolucija: Full HD (1920x1080) pruža dobar kvalitet slike.

Baterija​

  • Potraži laptop koji može izdržati barem 6-8 sati rada da može bez problema raditi i kad ga nosi sa sobom.

Težina i prenosivost​

  • Ako će ga nositi povremeno, gledaj da je težak oko 1.5 do 2 kg, da joj ne bude pretežak.

Povezivanje​

  • USB portovi: Trebalo bi da ima nekoliko USB portova (najbolje USB 3.0).
  • HDMI izlaz: Korisno je za povezivanje na TV ili monitor.
  • Wi-Fi i Bluetooth: Standardne funkcije koje su korisne.

Cena​

  • Postavi budžet unapred. Dobar laptop za njene potrebe može se naći za 500 do 800 evra. Ako želiš nešto što će trajati duže i biti bolje za igrice, možda ćeš morati izdvojiti malo više.

Preporuke​

Evo nekoliko modela koje bih ti preporučila:

  1. Lenovo IdeaPad 3 (14" ili 15.6"): Dolazi sa AMD Ryzen 3 ili Ryzen 5 procesorima, 8 GB RAM-a i 256 GB SSD.
  2. HP Pavilion 15: Sa Intel Core i5 procesorom, 8 GB RAM-a i 512 GB SSD.
  3. Acer Aspire 5: Intel Core i5 ili AMD Ryzen 5, 8 GB RAM-a i SSD, odličan za rad i multimediju.
  4. Dell Inspiron 15: Pouzdan i kvalitetan, sa sličnim specifikacijama.
Nadam se da će ti ovo pomoći. Ako imaš još pitanja ili trebaš dodatne informacije, javi se!
Разлику у процесору не може осетити, осим ако не купује оне најјефтиније лаптопове. Сви они имају интегрисану графику.
Слажем се да је минимум 500 евра добар буџет, не треба узимати јефтине лаптопове, да не буде скупљи мобилни од лаптопа.
 
Разлику у процесору не може осетити, осим ако не купује оне најјефтиније лаптопове. Сви они имају интегрисану графику.
Слажем се да је минимум 500 евра добар буџет, не треба узимати јефтине лаптопове, да не буде скупљи мобилни од лаптопа.

ja samo kažem na šta bi trebala da obrati pažnju da je neko ne zezne
 
U koje radnje bi to mogli pogledati.
Nekako mi tehnomanija i gagatron ne ulivaju poverenje.
Ima li nekih baš koje se bave prodajom isključivo kompjutera i laptopova.
Bitno mi je i da su delovi lako dostupni....
Ne znam gde živiš ali sam siguran da ako ukucaš "prodaja laptopova + tvoj grad" ćeš naći i neke druge kompanije mada meni iskreno Gigatron je bio sasvim OK pri mojoj kupovini laptopa
 
U cenu, da li ulazi program, windous, xp ili kako se već zovu ti programi i gde se to kupuje isto u radnji gde su laptopovi?
Da, da li noviji laptopovi imaju čitač cd i dvd?
U većini slučajeva dođe nešto integrisano (uključeno) u laptop. Na tebi je posle da odrađujeđ ažuriranja (updates) a za neke druge programe koji nisu došli uz laptop postoje načini da se to kupi i instalira.
 
Ovo su online kupovine.
Nemam naviku da kupujem online.
Не разумете ме добро.
Нема више куповине као некада.
Велике фирме имају само део понуде у продавници.
Мале имају још мање.
Ако хоћете у малој фирми да у продавници нешто купите, обично се чека да роба стигне из магацина.
Лаптопови су угашени, ретко где ће те наћи упаљен лаптоп.
Да ли купујете тачно одређен модел или бирате од изложеног ?
Ако купујете у физичкој радњи, робу можете вратити у случају техничке неисправности. И то је то. Онлајн може без обзира на разлог у року од 14 дана.
 
Не разумете ме добро.
Нема више куповине као некада.
Велике фирме имају само део понуде у продавници.
Мале имају још мање.
Ако хоћете у малој фирми да у продавници нешто купите, обично се чека да роба стигне из магацина.
Лаптопови су угашени, ретко где ће те наћи упаљен лаптоп.

U kojoj prodavnici vi kupujete ? Ja sam totalno suprotno od ovoga što kažete doživeo što u manjim, što u većim prodavnicama.
 

Back
Top