Bez posla ostaje 100.000 činovnika

Nema tu neke velike mudrosti po pitanju viška zaposlenih u državnoj administraciji kada se odlično zna da je skoro 500.000 zaposleno od 05.10.2000.g. i to isključivo partijskog kadra iz DS-a i nešto malo iz ostalih šatl strančica.

Svima njima najpre uručiti otkaz a onda jedan manji broj zaposliti na osnovu javnog konkursa na radna mesta kaja su zaista potebana za normalno funkcionisanje državne administracije i to tek pošto daju izjavu o njihovom stranačkom angažovanju u okviru DS-a i na koje su sve i kakve malverzacije bili prinuđeni da rade i odrađuju i po čijem naređenju.
Podrazumeva se da svaki zaposleni ubuduće bude sasvim apolitičan i van svih političkih aktvnosti. Na svaki i najmanji politički angažman takvih lica sledi automatski otkaz bez prava da ikada u buduće budu zaposleni na bili kakvu državnu ili javnu funkciju.

Naravno kriminalci i oni koji su se ogrešili o Ustav i Zakone idu ekspresno u zatvore.
 
Da bi se sprečio kolaps privrede i smanjila javna potrošnja, nova vlada će morati da otpusti do 100.000 zaposlenih u javnom sektoru, od 635.000, koliko ih sada ima, saznaje Kurir.

Otpuštanja će trajati nekoliko godina, a prvi bi bez posla mogli da ostanu zaposleni u državnim agencijama i fondovima, javnim preduzećima, zatim nemedicinsko osoblje, zaposleni u osnovnom obrazovanju, opštinskoj administraciji, ali i radnici u neprivatizovanim društvenim preduzećima.

http://www.***************/drustvo/dosla-maca-bez-posla-ostaje-100-000-cinovnika-1

ja bih prvo otpustio obrazovanje i zdravstvo a policiju bih držo do poslednjeg dana
 
ne skidaj ga a oni nek pale na guranje:D

A to sa autopokretačem mi u opisu radnog mesta, inače ne bih. A ovom sunčanom mogu reći da nisam naprasno kukao nego zato jer je sam potegao priču o mom zapošljavanju. Tek koliko da vidi da nisam papirnati koji ladai mooda po ceo dan zatvoren u klimatizovanu kancelariju. Što se mene tiče i ja sam da te papirnate postave gde im i mesto.
 
И? Кад почиње масовно шкартирање партијских кадрова?

Биће супер кад почне. Искрено се надам да ће баш свако ко је посао добио преко жутих веза завршити на улици и јести буђав лебац.

Ako je gornji post imao veze sa mojim ondak mogu da ti kažem što i Rade Šerbedžija Ceci kada ga pitala da li da mu poje (da li da mu peva).
 

Back
Top